Schaakvereniging begint nieuw schaakseizoen Holtens Nieuwsblad 9 Eerste oefenwedstrijd damesteam HV Holten Lezing schrijfster Carolijn Visser in Boschkamp Cadeau terug in Holten Sport Keurige tiende plek voor Timo de Vrijer Sportagenda Dinsdag 2 september 2008 Voorbereiding W Holten HOLTEN - Tijdens de open dag van de Oudheidkamer Hoolt'n op zaterdag 6 september, zal de officiële overdracht plaats vin den van een eikenhouten kabi net aan de oudheidkamer. Het kabinet was destijds een huwe lijkscadeau voor de oud-burge meester van Holten de heer Ba ron van der Borch van Verwolde bij zijn huwelijk in 1909. In 1908 werd A.Ph.R.C. Baron van der Borch van Verwolde be noemd tot burgemeester van Holten. Op 27 oktober 1909 huwde de burgemeester met mevrouw de Roo van Cappelle en Westmaas. Als huwelijksca deau kreeg het echtpaar een ei kenhouten kabinet aangebo den. In de periode vóór het bur gemeesterschap van Holten was de heer Baron van der Borch van Verwolde volontair op de secretarie van de Gelderse gemeente Laren en waarschijn lijk was het een cadeau van de Larense bevolking. Het kabinet kreeg een plaats in de ambtswo ning van de burgemeester Hui ze "De Berg" te Holten. In 1944 overleed Baron van der Borch van Verwolde. Begin jaren vijftig kwam het kabinet in het bezit van de dochter van Baron van der Borch van Verwolde, W.MA Barones van der Borch van Verwolde, en verhuisde het kabinet naar Brummen waar het een plaats kreeg in Huize 't Hammeier. Nadien kwam de zoon van Barones van der Borch van Verwolde, Jhr. R.F.B. Coenen met echtgenote en kin deren, te wonen op Huize 't Hammeier en ging het kabinet over naar de familie Coenen. De familie Coenen gaat binnenkort kleiner wonen en heeft de wens uitgesproken, dat het kabinet weer naar Holten gaat en wil het graag schenken aan de oud heidkamer. Voor de oudheidka mer weer een graag geziene aanwinst, welke voorlopig een plaats krijgt in de raadszaal van het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat in Holten. De officiële overdracht zal plaats vinden aan het begin van de Open Dag van de oudheid kamer op zaterdag 6 september. HOLTEN - De voorbereiding van vier weken zit erop voor de selectie van W Holten. Met wis selende resultaten gaat de ploeg van trainer Peter Harthoorn aan de competitie beginnen. Na af gelopen zondag is Holten in ie der geval uitgebekerd. Het gelij ke spel in en tegen Vilsteren was niet voldoende om de tweede ronde te bereiken. Het vizier kan dus volledig worden gericht op de competitie die zondag thuis tegen Helios. Holten begon de voorbereiding met een nederlaag in Zutphen tegen AZC, daar probeerde Harthoorn een nieuw systeem uit. Maar dat kon al snel weer in de prullenmand, toen hij zag dat hij daar niet het spelersma teriaal voor had. Een week later ging het al een stuk beter toen Witkampers met ruime cijfers op Meermanskamp werd ver slagen. Het spel dat toen ge speeld werd, gaf de Holtenaar weer hoop voor het komende seizoen. Twee dagen later werd die hoop nog meer aangewakkerd toen het eerste duel voor de beker met 9-0 werd gewonnen van vijfdeklasser MW uit Marle. Als warme broodjes werden de doelpunten die avond binneng- werld. Vier dagen later beland den de Holtense kicksen weer op de grond toen werd verloren in een slap duel tegen Marien- heem. Twee dagen later was er tegen Raalte een gelijkspel, waarbij de eerste helft de ploeg er voetbal lend niet doorheen kwam, maar in de tweede helft werd er op basis van opportunistisch spel toch nog gelijkgespeeld. Helaas moest in dat duel wel Hofman met een blessure naar de kant en ziet het ernaar uit dat hij de eerste competitieduels aan zich voorbij moet laten gaan. Het laatste duel was afgelopen zondag tegen Vilsteren. In de bossen rondom Ommen kwam Holten al snel op achterstand door een fout in de verdediging. Hierna kon de thuisploeg lekker gaan leunen en speelde het voornamelijk de lange bal naar voren. De gasten uit Holten creeerden genoeg kansen om op gelijke hoogte te komen, maar ondanks dat werd er met een achterstand gerust. Na de thee, en vooral veel ver koelend water, leek Holten even aan te zetten, maar dit was van korte duur. Holten leek verlamd te zijn door de hitte. In de laat ste tien minuten kwam er weer wat passie in het spel en dit re sulteerde gelijk in kansen. Vlak voor tijd was het Stam die de 1- 1 op de borden schoot. Een mi- HOLTEN - De Mountainbike Trophy werd afgelopen weekend verreden op de Zuurberg. Bij de elite werd Axel Bult vierde, maar moest de zege laten aan zijn ploeggenoot Jelmer Pietersma uit Nuth. Bas Peters uit Heel werd tweede, Frank Schotman uit Delft der de, terwijl Rick Evers uit Zelhem vijfde werd. Bij de vrouwen zegevierde Laura Turpijn uit Heel voor Arielle van Meurs uit Krom menie en Anouk Kasseleer uit Heeswijk-Dinther. De Enschedese Sophie de Boer legde beslag op de negende plaats, terwijl Kim Vrielink uit Luttenberg elfde werd. Bij de nieuwelingen reed Holtenaar Timo de Vrijer naar een keurige plek in de top tien. De winst ging naar Michiel van der Heijden uit Drunen die Leo Combee (Woudrichem) en Mark van der Heijden (Den Dungen) de loef afstak. In de Fun-klasse werd Rijssenaar Peter Olde Reuver achtste en Holtenaar Carlos Baltus twaalfde. Bij de Fun-jongens finishte Niels Vruwink uit Holten als zesde, terwijl plaatsgenoot Matthijs Tempelman zevende werd. foto: iohan bolink HOLTEN - Het schaakseizoen is weer begonnen. Op de laatse maandag van augustus hield de schaakvereniging Holten haar jaarvergadering. Daarin werd onder meer de prijsuitreiking over het afgelopen seizoen ver richt. De winnaars waren Ton van Oijen (kampioenschap), Dinant 'an Beek (beker), Gerrit Lug- genhorst (Jan van Calcar Cup), KmKlinge (snelschaak), Martijn Dage (Fischer) en Karl-Heinz Deisten (progressiecup). Tevens maakte voorzitter Di nant van Beek bekend dat hij het schoolschaak weer gaat op- Pakken in de hoop hierdoor de jeugd te enthousiasmeren. Afgelopen maandag werd het schaakseizoen officieel geo pend met de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Lochem. De Wedstrijd om de zogenaamde 'ox-cup werd deze keer in Hol- ten gespeeld. Volgende week HOLTEN - Na twee weken fana tiek trainen onder leiding van de nieuwe trainster Danielle Volmer, stond de eerste oefen wedstrijd van het damesteam van handbalvereniging Holten op het programma, tegen WHC. Door verschillende blessures en een zwangerschap hebben ze veel nieuwe (jeugd) speelsters mogen verwelkomen in dames 1. In deze nieuwe samenstelling was het even wennen tijdens de wedstrijd. Bij vlagen werd er leuk gespeeld, maar het ontbrak aan scherpte. Het team is nog niet op elkaar ingespeeld, maar dit zal zeker verbeteren. WHC wist elkaar goed te vinden in het veld en dit resulteerde in een 27-20 overwinning voor de da mes uit Hengevelde. De prijswinnaars. Van links naar rechts; Gerrit Luggenhorst, Karl-Heinz Leisten, Ton van Oijen, Dinant van Beek en Martijn Hage. lim Klinge (oud-lid) ontbreekt. een verslag hiervan. Voor degenen die eens een kijk je wil nemen, de schaakvereni ging houdt haar clubavond in kantine Meermanskamp elke maandagavond (behoudens feestdagen) vanaf 20.00 uur. Verdere informatie kan men krijgen bij Dinant van Beek (0548 362112) Ton van Oijen (0548 361225), Gerrit Luggen horst (0547 261704), Gerrit Ste vens (0570 551391) of Ronald Hein Teeselink (0548 363838). HOLTEN - Carolijn Visser geeft maandag 15 september een le zing over China in de Bosch kamp in Holten. De avond is ge organiseerd door de Stichting Kunst en Cultuur Holten en de Openbare Bibliotheek Rijssen- Holten en begint om 20.00 uur. Carolijn Visser reist al jaren naar landen als China, Vietnam, Est land en Nicaragua. Over haar reizen heeft ze ruim twintig boeken geschreven. Boekhan del Heusinkveld is op deze avond aanwezig met een boe kentafel, zodat belangstellen den een boek kunnen kopen om door de schrijfster te laten signeren. Voor leden van de bi bliotheek en van Kunst en Cul tuur bedraagt de toegang zeven euro, niet-leden betalen acht euro. Kaarten zijn in de voorver koop te koop bij de bibliotheek. nuut later had Holten zelfs nog een strafschop verdiend toen Nijland alleen voor de keeper aan het textiel werd getrokken. Uiteindelijk bleef het bij 1-1 en is het avontuur in de beker voor dit jaar voorbij. Het is te hopen voor Harthoorn en zijn mannen, dat de ploeg van Holten het niveau van de wedstrijden tegen Witkampers en Marle aanstaande zondag weet te halen. Dan is er een gro te kans dat Holten een voor spoedige ouverture van het sei zoen heeft. Zoniet dan kan de ploeg haar borst nog nat gaan maken. Blauw Wit Dinsdag 2 september Blauw Wit 1 - Almen 1,19.30 uur Woensdag 3 september Blauw Wit D2 - Holten Dl, 19.00 uur Donderdag 4 september Blauw Wit B2 - Rohda Raalte B4, 18.45 uur Zaterdag 6 september Blauw Wit 1 - Haaksbergen, 14.30 uur Blauw Wit 2 - SP Denekamp 2,12.30 uur Blauw Wit 3 - SP Daarle 3,14.30 uur SP Daarle 5 - Blauw Wit 4,14.30 uur Blauw Wit DA1 - De Zweef DA1, 17.00 uur Blauwwitters Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur Blauw Wit A2 - Blauwwitters A2, 12.45 uur SC Markelo BI - Blauw Wit BID, 14.00 uur Blauw Wit B2 - NEO B2,14.30 uur Blauw Wit Cl - VMC Cl, 12.45 uur Blauwwitters Cl - Blauw Wit C2, 10.30 uur Blauw Wit MB1 - Raalte MB2,10.30 uur Twenthe Goor Dl - Blauw Wit Dl, 11.15 uur Blauw Wit D2 - De Zweef D3,10.30 uur Broekland El - Blauw Wit E1D, 10.15 urn- Blauw Wit E2C - Heeten E3,9.30 urn- Blauw Wit E3 - Holten E3,9.30 uur Excelsior E5 - Blauw Wit E4, 11.00 uur Holten F4 - Blauw Wit F19.00 urn- Holten F5 - Blauw Wit F2,11.00 uur Blauw Wit F3 - Holten F6,9.30 uur Donderdag 11 september Blauw wit DA1 - Raalte DA2, 19.15 uur W Holten Woensdag 3 september Heeten BI - Holten BI, 19.00 uur Donderdag 4 september De Tukkers Al - Holten Al, 19.30 uur Zaterdag 6 september Holten BI - BWO B2,14.30 uur VMC B2 - Holten B2,14.30 uur Holten Cl - Tubantia C2,13.30 uur Holten C2 - Excelsior C6,13.00 uur Excelsior C4 - Holten C3M, 10.00 uur Diepenveen D2 - Holten Dl, 9.00 uur Holten D2 - Nieuw Heeten Dl, 9.45 uur Almelo D3 - Holten D3,9.00 uur Excelsior E3 - Holten E2,9.00 uur Blauw Wit E3 - Holten E3,9.30 uur Holten E4 - ABS E5,10.00 uur Holten E5 - SC Rijssen El, 10.00 uur Heeten F2 - Holten F2,9.30 uur Holten F3 - Excelsior F3,9.00 urn- Holten F4 - Blauw Wit Fl, 9.00 uur Holten F5 - Blauwwit F2,11.00 uur Blauw Wit F3 - Holten F6,9.30 uur Holten F7 - SC Rijssen Fl, 9.00 um- Woensdag 10 september Holten BI - Diepenheim BI, 19.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9