de rijze Zwemmen duurder Ik merk dat het fijn is om soms even hulp te krijgen, Aviko frieten Zespri kiwi's Varkensrollade We hebben er zin in. RIJSSEN/HOLTEN - De sporttarieven gaan in 2009 en 2010 omhoog. Het gaat hier bij om de tarieven van de gemeentelijke sporthallen, sportza len, gymlokalen en de zwembaden. De ge meenteraad heeft bij de vaststelling van de kadernota 2009-2012 besloten de sporttarie ven met 5 procent te verhogen. Hierdoor ontstaat 34 duizend euro extra inkomsten. alle varianten 2 zakken naar keuze 1 kilo 1.98 green of gold 500 gram 50% KORTING gekruid kilo.?^ Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 6 september 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Sportraad Rijssen-Holten gaf eerst het advies om de tarie ven niet te verhogen. Maar dit bleek niet haalbaar. Daar na stelde de sportraad voor om de verhoging gefaseerd door te voeren om zo uitein delijk op het beoogde extra bedrag uit te komen. Dit zou kunnen door de tarieven van de onoverdekte sportaccom modaties te laten zoals ze nu zijn, de tarieven van de ge meentelijke sporthallen, sportzalen en gymlokalen iets te laten stijgen en die van de zwembaden voor particu lier gebruik forser te verho gen. Dit zou dan gefaseerd moeten gebeuren in 2009 en 2010. De adviesraad stelt voor om alleen de sporttarie ven die in buurgemeenten minimaal 50 procent hoger liggen, te verhogen. Dit advies heeft het college van B en W nu overgenomen. Wethouder Willem ter Schu- re: "We hebben een taakstel ling om 5 procent meer in komsten uit de sporttarieven te halen. Uiteindelijk is er toch een advies van de sport raad gekomen om de tarie ven gefaseerd te verhogen. Ze hadden het liever niet zo gezien, omdat de harmonisa tie van de sporttarieven tij dens de samenvoeging van de gemeenten net achter de rug is. Toen werden de tarie ven voor Rijssen met 30 pro cent verlaagd en die van Hol ten met 70 procent verhoogd om zo op hetzelfde uit te ko men." De wethouder vindt de ver hoging echter geen pro bleem, omdat de tarieven in omliggende gemeenten ho ger liggen. "We lopen in de regio gezien, zeker niet uit de pas. En zitten er zelfs na de verhoging vaak nog onder." Een forsere tariefstijging bij het zwemmen is volgens hem ook geen probleem, want in de omgeving blijft de gemeente Rijssen-Holten het goedkoopst. De tarieven van gymlokalen gaan de komende twee jaar 10 cent per jaar omhoog. Voor sportzalen is dat 20 cent per jaar en voor sporthallen 30 cent per jaar. De entreekaarten voor zwembaden kunnen volgens de sportraad als volgt om hoog: badkaart voor jeugdi gen, volwassenen en 65-plus, met 50 cent. Het verschil tus sen jeugdigen en volwasse nen zou wel moeten blijven bestaan, maar wel wordt overwogen om de 65-plus- kaart te laten verdwijnen. Re den hiervoor is dat de 65+- pas onlangs ook is afgeschaft. De tienbadenkaarten gaat voor jeugdigen met 3,30 euro omhoog en voor volwasse nen met 2,25 euro. Een tien zwemlessenkaart gaat de ko mende twee jaar met 10 euro omhoog en voor volwasse nen met 12 euro. Alhoewel het bij zwembaden een trend is om de gezin sabonnementen af te schaf fen en bezoekers per keer te laten betalen, wordt dit niet overgenomen. Wel zou de abonnementsgeld fors om hoog moeten. Om de lastenverhoging gelei delijk door te voeren, wordt het uitgesmeerd over twee jaar. Uiteindelijk ontstaat er dan een extra opbrengst in twee jaar van 84 (luizend eu ro. De taakstelling van de ge meente bedraagt echter 74 duizend euro, waardoor er door de maatregelen dus structureel nog eens 10 dui zend euro extra binnenkomt. De gemeente verwacht ech ter door de verhoging dat minder mensen zullen gaan zwemmen, waardoor de ex tra opbrengst in de praktijk minder zal gaan uitvallen. Wat er uiteindelijk 'teveel' binnenkomt, zal worden ge bruikt voor de sport. Hulp nodig van een installateur? Dat kan met Alles-in-1 van Ziggo. Een pakket met televisie, internet en telefonie in één. En dat is nog makkelijk en voordelig ook. Vertel me wat je wilt. Ik geef je advies op ziggoheipt.nl of bei 0900-0730 (lokaal tarief). Televisie Internet Telefonie

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 6