Holtens Nieuwsblad 3 Twintigste editie gaat niet door Autoambulance achter auto te zwaar beladen Koor Campanella zoekt zangers en zangeressen Lezing over enneagram in Kandelaar Bromfietser gewond - '-.Tm m Diploma's zwemmen Bf wmm&A w HOLTEN - De End urance Holten die dit jaar op 6 september voor de twintigste keer zou worden gehouden, gaat niet door. Column Agenda insdag 2 septem^r 2008 HOLTEN - Willem Jan van de Wetering is een bekend Enne- agramdeskundige en trainer in Nederland. Hij is auteur van 14 enneagram-boeken en doet doorlopend onderzoek naar menselijk gedrag vanuit het En neagram. Willem Jan geeft vrij dag 12 september om 20.00 uur een lezing in de Kandelaar. Het Enneagram is een zeer ster ke methode om te kunnen wer ken aan jezelf. De informatie is afkomstig uit het universum en al eeuwen in gebruik. De me thode weerspiegelt de werke lijkheid int ons universum. De entree bedraagt: 8 euro in clusief twee consumpties. Opgave is noodzakelijk: hol- ten.bezieling@planet.nl of via Carola Stam 0548-363123 www.eigen-wijs-heid.com of Gadi Rozenfeld 0548-361402. HOLTEN - Een 16-jarige jongen uit Holten raakte woensdag 27 augustus om 20.00 uur gewond toen hij met zijn bromfiets, op de kruising Pasmanweg Scha- pendijk in Holten werd aange reden door een bestuurder van een auto. De bromfietser reed over de Schapendijk en wilde op de kruising rechts de Pasmanweg oprijden. Hij gaf op de kruising geen voorrang aan een voor hem van rechts komende auto bestuurder, een 38-jarige man uit Batlimen. De jongen raakte gewond en werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis overgebracht. Endurance Holten ,-f# De Endurance Holten zou voor de twintigste keer op de Holterberg worden gehouden maar gaat niet door. foto. johan bounk "Een organisatorische kwestie", noemt Ingrid de Weerd de affai re. De Weerd betreurt het ten zeerste dat de Endurance niet doorgaat, maar sluit niet uit dat .Ik bin ök a bienoa zeumtig. Het is mie neet meer amoal ef- fn duudelijk, maNemmt noe die Twèèntse peuiltjes in Hoolt'n. Ronald van der Veen, van de gemeente, maakt ter zich hèèl makkelijk of. Het dut mie dèènk'n an Pontius Pila- tus. En dan zegge ök nog, det het bie het fietsnetwark Oaver- iessel wa good geet. Det mag oavera in Sallaand zöö wèèi, ma neet in Hoolt'n. Her en der in de gemeente stoat fiets- peuiltjes met Twente der op. Neet da'k ter nach'n van wak ker ligge, ma het wördt tied dai is een kèèr röönd fietst, vuur- dai zukke dinge in de kraante zet. Of heb ik der noe eene hèn fiets'n, zöll könn'n, want Het waandelnetwark Twèènte mag dan uniek wèèr. Det bliff het ök wa, ai de peuiltjes tut in Limburg goat zett'n. Det Hoolt'n en'n Hoolterbarg bie de Sallaandse VW neet meer, of minder e neumt wördt, kost de Hoolter meer geeld as dai arg in hebt. Det ter gen geeld meer richting Sallaand geet, behalve in bizundere gevall'n, doar mag de gemeente zich bes nog is wier, good oaver be- roa. Woerumme zöi neet an beire regio's geeld könn'n gèèm'n? De mèèste vreimd'n zit an de Sallaandse kaante. Het is mie neet duudelijk, ma.... Hetzelfde geveul krie'k ak lèèze dawwe amoal geeld w*er kriegt, umdawwe tevölle hebt betaald vuur't ofval. Ie dereene krig viem'ntwintig Euro wier en mag t'oop'n joar, ach Euro meer betaal'n. Bin ik noe gek, of kriewe volg'nd joar ök viem'ntwintig Euro wier? Het kan nog gekker. Het zwemm'n wördt fiks duurder, steet ter in de Dèèmterkraante. Woerumme? De gemeente volgt het advies van de Sport raad. Woerumme? Abonne- ment'n wordt of e schaft, viem'nzestigplussers betaalt wier het volle pöönd. Woe rumme? Ak de kraante good lèèze, umdet de prieze bie de buur'n honderdvieftig precèènt heuger ligt. Snap ie der wat van, ikke neet, ma.Of mött ter soms vuur tachtig- duuz'nd op sport bezuunigt word'n? Gelukkig gebuurt ter ök nog mööie dinge bie de ge meente. Zie hebt vuur volgend joar de leedies tour binn'n e haalt. Drei joar laank kump dit gebuur'n noar Hoolt'n-Ries- s'n. Ik zeet a hèèmoal vuur mie. Hard jaag'nde dèèms oaver'n Riessner Scheeld met de strèèpe boam'nop 'n Hool terbarg. N'aandern dag, doar wier start'n en met ne rot- gaank wier op Riess'n an. Ne- tuurlijk wil die organisatie geerne fiets'n in öönze ge meente. Wie bint in't hèèle laand bekèènd van de Triath lon Hoolt'n en de Ronde van Oaveriessei. Det wördt móói. Doar goa'k hen kiek'n, ök a bin'k a bienoa zeumtig. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viejkop het evenement volgend jaar wel kan doorgaan.We willen in het najaar gaan kijken of er mensen zijn die het over willen ne men. "Dat moet dan wel gebeu ren onder het juk van de KNHS, de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportbond, waarbij voor 'de eigenheid' van het eve nement, zoals het door de De Weerds jarenlang is georgani seerd, geen plaats meer is. Dat de De Weerds na twintig jaar de organisatie hebben neergelegd is volgens Ingrid een gevolg van de handelingen van het bestuur van de vereniging KEV. KW is de opvolger van DER (Dutch Endurance Riders) en valt onder de KNHS. KEV staat dan ook voor KNHS End urance Vereniging. "Er is op een gegeven moment aansluiting gezocht bij de nationale bond", zegt De Weerd. "Dat is een beetje sluipend gegaan. We hadden een vereniging voor zeg maar niet-ambitieuze sporters en de aansluiting bij de KNHS zou geen gevolgen hebben, zo meldde het bestuur het. Maar er kwamen steeds meer regels, waardoor het steeds lastiger werd om het te organiseren. Vo rig jaar ging het al fout en in 2008 zouden we verplicht een stichting moeten worden. We zouden alles volgens hun stra mien moeten invullen. Toen hebben wij voorgesteld van 2008 een overgangsjaar te ma ken, maar dat bleek niet moge lijk. We hebben niks meer ge hoord en toen hebben we het opgegeven. Op een gegeven moment moet je trouw zijn aan jezelf. We hebben twintig jaar alles ingebracht wat we hadden. We hebben onze krachten gege ven, maar nu is de grens bereikt. Onze jongens, Maarten en Mi- chiel zijn wel meegegroeid en wilden de fakkel ook wel over nemen, maar niet in deze con structie. Ik vind het heel jam mer dat het zo gegaan is. Holten stond echt bekend als de gezel ligste rit van Nederland. We wil den graag door op onze manier, HOLTEN - De politie zag maan dag 25 augustus om 21.30 uur op de Markeloseweg in Holten een personenauto rijden waar achter een autoambulance ge koppeld zat, met daarop een VW Transporter. Ogenschijnlijk was het aan de zware kant en controle leerde dat het trekge wicht van de auto met ruim 38 procent werd overschreden. De 52-jarige bestuurder uit Er- melo werd bekeurd wegens overschrijding van het trekge wicht (130 euro) en verboden verder te rijden daar de over schrijding groter was dan 25 procent. Verder rijden werd met behulp van een kennis uit Rijs- sen geregeld. HOLTEN - Koor Campanella is op zoek naar enthousiaste men sen, die het koor willen komen versterken. Het koor zingt on der meer wereldse, eigentijdse en religieuze muziek. Campa nella treedt ook op tijdens kerk diensten. Elk geschoold of on geschoold stemgeluid is van harte welkom: bas, tenor, alt of sopraan. Wie zin heeft om een toontje mee te komen zingen, kan dat tijdens de repetitie avonden op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in gebouw Irene doen. Voor meer informa tie: voorzitter Rik Aangeenbrug, telefoon 0548-364739. maar daar was geen ruimte voor", aldus De Weerd die bij de eerste editie op de camping Holterberg zo'n dertig deelne mers telde, terwijl dat er vorig jaar hondervijftig waren. HOLTEN - Op zwembad Twen- haarsveld werd zaterdag 30 au gustus afgezwommen voor de diploma's zwemvaardigheid 1, 2 en 3. Iedereen kent de A, B en C zwemdiploma's. Wie het Zwem-ABC heeft behaald, krijgt het predikaat Zwemveilig. Maar na het Zwem-ABC kan men de zwemvaardigheid nog verder vergroten met de Zwem- vaardigheidsdiploma's 1,2 en 3. Zeker voor jonge kinderen die het Zwem-ABC hebben vol tooid, is het raadzaam regelma tig te blijven zwemmen om hun geoefendheid op peil te hou den. Met de zwemvaardigheidsdi- ploma's is dit heel goed moge lijk. De opleiding van zo'n zwem- vaardigheidsdiploma bestaat uit algemene vaardigheden: on der meer zwemmen met kle ding en het maken van drijf middelen met deze kleding, verschillende nieuwe zwemsla gen zoals beginnersvlinderslag en polocrawl. Bij Zwem- en Poloclub Twen- haarsveld wordt men in tien trainingsochtenden opgeleid. De opleiding wordt afgesloten met een uur proefzwemmen. Men is dan helemaal voorbe reid op het afzwemmen voor je zwemvaardigheidsdiploma. Dit jaar deden negen deelne mers mee aan zwemvaardig heid 1, vier aan zwemvaardig heid 2 en zeven deelnemers aan zwemvaardigheid 3. Dankzij de gedegen opleiding, verzorgd door Sabine Reinaardus, geassi steerd door Maarten Koopman en Dian Hofman wist iedereen aan de criteria van de diploma's te voldoen. SEPTEMBER Brood bakken, zandtapijt strooien en rondleiding kruiden tuin, Boerderij Zorgvliet, Larense- weg 106 Holten, woensdag 3 september 2008, 11:00 - 1 7:00 Open huis Oudheidkamer Hooltn, Kerkhofsweg en Dorps straat, zaterdag 6 september 2008, 10:30 - 16:00 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 Brood bakken, zandtapijt strooien en rondleiding kruiden tuin, Boerderij Zorgvliet, Larense- weg 106 Holten, woensdag 10 september 2008, 11:00 - 1 7:00 NBvP Holten: Battumse Revue, Gebouw Irene, woensdag 10 sep tember 2008, 20:00 NBvP Holten: Sketches Battum se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september 2008 Lezing Willem Jan van de Wete ring, Kandelaar, vrijdag 12 sep tember 2008, 20:00 Lezing schrijfster Carolijn Visser over China, Boschkamp, maan dag 15 september 2008, 20:00 Brood bakken, zandtapijt strooien en rondleiding kruiden tuin, Boerderij Zorgvliet, Larense- weg 106 Holten, woensdag 17 september 2008, 11:00 - 1 7:00 Hellendoorn Rally, Beuseberg Holten, zaterdag 20 september 2008 Open huis kunstschilder Henk Mulder, Oranjestraat, zaterdag 20 september 2008 - zondag 21 september 2008 Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 13:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 Brood bakken, zandtapijt strooien en rondleiding kruiden tuin, Boerderij Zorgvliet, Larense- weg 106 Holten, woensdag 24 september 2008, 11:00 - 17:00 Film Kite Runner, Boschkamp, donderdag 25 september 2008, 20:15 Vrijmarkt, Centrum Holten, za terdag 27 september 2008, 9:00 - 16:00 OKTOBER NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 Kulturhusdag, Holten, zaterdag 11 oktober 2008 Motorcross MAC de Holterberg, Zuurberg, zaterdag 11 oktober 2008 - zondag 12 oktober 2008 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 23 oktober 2008, 14:00 Diepe Hel Holterbergloop, Nijverdal-Holten, zaterdag 25 ok tober 2008 Nachtwandeling, Natuurdiora- ma Holterberg, zaterdag 25 okto ber 2008, 21:30 NOVEMBER Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 1 november 2008, 10:00 - 12:00 Najaarsconcert HMV, Kande laar, zaterdag 1 november 2008, 20:00 NBvP Holten: Lezing bittere thee door Corine Naranji, Irene, donderdag 13 november, 20:00 NBvP Espelo: Brinkman, mid winterhoorn en haar geschiede nis, Espelo, maandag 1 7 novem ber 2008 DECEMBER NBvP Holten: Kerstviering, Ire ne, donderdag 18 december 2008, 20:00 NBvP Espelo: kerstviering, Espe lo, maandag 22 december 2008

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3