Ga ongerept met rapper Yes-R Grolsche Hofzangers gaan voor lichtere muziek BOSS Keunefeesten Holten Darten om Keunetrofee POLO RALPH LAUREN CORNELIANI GA INI "T" HOLTEN Dinsdag 2 september 2008 In het voorjaar van 1982 besloten zeven heren die jarenlang bij een plaatse lijk mannenkoor hun vo cale krachten hadden ge geven, om eens wat an ders te gaan zingen als het zware klassieke werk. Yes-R (Yesser Roshdy, 1986) is een MC uit Am sterdam-Oost die bekend staat om zijn uitermate swingende flow. Bert Jan Schaapherder, Ro bin Koning, Marco van Menum, Henk Potman, Bert Blaauw, Wim Stam en Wilco van Ree mochten hem ai vasthouden: de Keunetrofee. Zondag 7 september is Bier- lokal am Bahnhof wederom het toneel voor de strijd om de beker en 225 euro aan geldprijzen. Het toernooi begint om 13.30 uur. Deelnemers kun nen zich vanaf 12.30 uur in schrijven. Deelname kost 3,50 euro. De wisselbeker is ter beschikking gesteld door Bieriokal am Bahnhof. Voor leden van de Holtense dartteams, die deelnemen aan diverse competities in deze regio, is het toernooi een goede voorbereiding op het nieuwe dartseizoen. Maar alle dartliefhebbers zijn welkom. Rest nog de vraag: wie durft? Geïnspireerd door zijn neef Ali B be sloot Yes-R op 13-jarige leeftijd dat hij rapper wilde worden. Op zijn veertiende deed hij voor het eerst mee aan een talentenjacht waar hij de tweede plaats won. Net als zijn neef had hij de smaak van het optre den meteen te pakken en is sindsdien niet meer van het podium af te slaan. Hij maakte twee jaar lang deel uit van de hiphopformatie Ongerept. Na zijn vertrek uit de groep Ongerept besloot Yes-R als soloartiest verder te gaan. In 2003 ontmoette hij Lange Frans van D-Men Entertainment die onder de indruk was van Yes-R's flow. Lange Frans ging direct aan de slag met de productie van Yes-R's nummers. Het eerste nummer 'Chic- kiesflasher' werd een undergroundhit en staat op de compilatie CD de Gas tenlijst. Ook de featuring op 'Sletje' van Baas B werd een heuse clubhit. Hij won de auditieronden voor een Mc Donalds reclame en kreeg zo doende meer naamsbekendheid. Hieruit volgde een featuring op de debuutsingle 'Laat je gaan' van Ma- ritza. In 2004 sleepte Yes-R de publieks prijs binnen van de meest toonaan gevende talentenjacht de Grote Prijs van Nederland. Dit zorgde voor veel publiciteit en dus nog meer bekend- Yes-R is donderdagavond te vinden op Kalfstermansweide. heid voor de ambitieuze Yes-R. Zijn eerste single werd in maart uit gebracht onder de naam 'Stel je voor' featuring Baas B. Hoewel dit num mer in de charts hoge ogen scoorde werd hij bij het grote publiek pas echt bekend toen hij samen met Ali B het nummer "Leipe Mocro Flavour" uit bracht. Dit nummer haalde maar liefst een nummer twee positie in zo wel de Top 40 als de Mega Top 50. In augustus 2005 werd zijn debuut album album 'Mijn Pad' gereleased. Van dit album verschenen de 3 sing les Fissa, Mijn Pad en Mammie. Het laatste nummer kwam op 27 binnen in de top 40. Samen met zijn neef Ali B scoort Yes- R begin 2006 weer twee monsterhits 'Ghetto' en 'Rampeneren'. Hij wint een TMF Award voor beste nieuwko mer en wordt genomineerd voor een Urban Award en een PP2G award. Samen met Baantjer-personage de Cock draagt hij bij aan de nationale overheidscampagne 'Nederland Vei lig'. De campagne is een mega suc ces en wordt opgevold door een tweede campagne. Voor het televisieprogramma Jensen! deed Yes-R verslag bij premières op de rode loper van Nederlandse films- In 2006 maakt Yes-R zijn debuut als acteur. Hij speelt als Omar de hoof drol in de kerstkomedie 'n Beetle Verliefd. De film behaalt de Gouden status wat goed is voor meer dan honderduizend bezoekers. De gelijk- namige soundtrack is een top 40 hit Na enkele besprekingen werd una niem besloten om bij het mannen koor te stoppen en gezamenlijk een nieuw koor op te richten met de in tentie om het lichtere lied te gaan zingen, en dat door optredens naar buiten te brengen. Tevens werd be sloten om het koor uit te breiden tot maximaal veertien zangers. Na een half jaar intensief gerepeteerd te hebben was het nieuwe koor bij machte om acht nummers te zingen. Het eerste optreden vond plaats in het bejaardenhuis in Borculo. In datzelfde jaar volgden er nog drie optredens. In 1983 was het koor op sterkte en bestond het uit twaalf zeer enthousiaste leden die de schouders er onder wilden zetten om te trachten door veel te repeteren het repertoire aan zangnummers op te vijzelen. Om in Groenlo maar ook in de regio bekendheid te krijgen, werd besloten De Crolsche Hofzangers maken deel uit van het Meedeinfestijn op zaterdagmiddag. om eens per jaar op de zondagmid dag een Frühshoppen te houden met de medewerking van andere artie sten van verschillende pluimage. Dit entree vrije Frühshoppen lukte won derwel. Enkele hoogtepunten uit de vele op tredens die het koor door de jaren heen heeft mogen meemaken zijn onder meer een optreden in de Doe len te Rotterdam met het groot Rot terdams koor waar ruim drieduizend toeschouwers bij aanwezig waren, het optreden in Duitsland tijdens een Parteitag voor een duizendkoppig publiek, tv-optreden bij Veronica. Inmiddels zijn we een heel eind ver der. Inmiddels bestaat deze groep uit' zestien zangers en twee techneuten. Optredens van Noord- tot Zuid-Ne derland voor een breedschalig pu bliek van jong tot oud. Tevens zijn ze bezig met de opnames van hun in middels achtste cd. HUGO BOSS U.S.A. 1949 MANNENMODE Dorpsstraat 9, 7451 BR Holten, tel. 0548 - 3éo782

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 26