In toekomst groot feest kampioenen? Re8eling wachtgeld wethouders Abonnement digitale media Parkeren caravans Een gloednieuwe auto? Met korting? Én direct wegrijden Een gloednieuwe Audi A3? Vergelijk alle uitvoeringen! Ga snel naar O AutoTrack.nl O) AutoTrack bij Eshuis Mode in Rijssen zaterdag 6 september vanaf I 1.00 uur Op zoek naar een geschikte leaseauto? Kijk voor de scherpste leasetari •even op OAutoTrack.nl Dinsdag 2 september 2008 15 RUSSEN/ HOLTEN - Sporters worden in de ge meente Rijssen-Holten nu nog vaak individueel gehuldigd. Maar er zijn plannen om dit te gaan veranderen. Sportwet houder Willem ter Schure: "Met de Sportraad zitten we eraan te denken om in de toekomst eens per jaar alle kampioenen bij elkaar te vragen en te huldigen tijdens een groot feest." Een nadeel zou daarbij wel kunnen zijn dat de in dividuele kampioen wat meer op de achtergrond dreigt te raken. Maar aan de andere kant worden de kampioenen bekroond met een feest waarbij ook publiek aanwezig is. Óf dit tijdens de jaarlijkse sport - verkiezing zal gebeuren is niet zeker. Want het pro gramma van dat feest zit al behoorlijk vol. Keihard nieuwe auto s vergelijken doe je op... nieuwe auto venten doe je op RIJSSEN/ HOLTEN - Ex- wethouders krijgen voor een bepaalde tijd wacht geld van de gemeente. De periode hiervan is afhanke lijk van het aantal 'dienstja ren' iemand wethouder is geweest. Naast wachtgeld, krijgt een ex-wethouder nu ook de mogelijkheid om gebruik te maken van een zoge naamd outplacementbu reau. Dit helpt bij het zoe ken naar een andere baan. De bedoeling van het wachtgeld is om ervoor te zorgen dat de wethouder na te zijn gestopt niet in een zwart gat valt. Vaak is deze regeling ook een re den om toch wethouder te worden wanneer iemand wordt gevraagd. Het is vaak net dat extra duwtje en ga rantie om toch in te gaan op het wethouderschap. Het blijft namelijk een baan zonder zekerheid dat men het jaren achtereen zal kunnen blijven uitoefe nen. Om de vier jaar zijn er immers verkiezingen- en is het mogelijk dat men de baan weer kwijt is. Ook een tussentijdse afzetting is mogelijk. Net als bij het krijgen van bijstand, is het wel de be doeling dat de ex-wethou der tijdens zijn wachtgeld periode actief op zoek gaat naar een andere baan. Is deze gevonden, dan vervalt het wachtgeld. RIJSSEN/HOLTEN-De Bibliotheek Rijssen-Hol ten is deze maand gestart met een speciaal abonne ment voor het lenen van dvd's en cd-roms. Met dit abonnement hoeft men niet meer bij te betalen als men één van deze media leent. Wie in de bibliotheek een dvd of een cd-rom leent moet hiervoor leengeld betalen. Veel mensen vin den het lastig om steeds Showtime A.s.zaterdag v.a I I.00 uur tonen mannequins u doorlopend de nieuwste mode. Een inspirerende collectie die u meeneemt naar de nieuwe trends en kleuren van het komende seizoen. Er is live-muziek en wij trakteren u op heerlijke lekkernijen. Graag tot ziens. Het Eshuis Mode Team. Grotestraat 2 - Rijssen - 0548-512216 een klein bedrag via de betaalautomaat af te reke nen. De bibliotheek voert daarom een extra abonne ment in, speciaal voor het lenen van digitale media. Het abonnement is alleen verkrijgbaar voor leden die ook een gewoon abon nement hebben. Het abon nement voor digitale me dia kost twintig euro per jaar. waarmee u het leen geld voor dvd's en cd- roms in één keer afkoopt. Dit bedrag wordt via auto matische incasso geïnd. Per keer kan men twee dvd's of cd-roms lenen met een totaal van maxi maal veertig per jaar. Het gaat om een proefpe riode van een jaar, waarin maximaal 750 abonne menten uitgegeven wor den. Na een jaar wordt be keken of het nieuwe abon nement aan de wensen voldoet en of het definitief ingevoerd gaat worden. Voor mensen die inciden teel digitale media lenen, blijft het oude systeem waarbij men apart leen geld betaalt, bestaan. RIJSSEN/ HOLTEN - Er worden steeds meer aan hangwagens en caravans voor langere tijd op straat of op een openbare par keerplaats of in het open baar groen geparkeerd. Dit gaat ten koste van het aanzien van de omgeving en de beschikbare par keerruimte. Om dit probleem te voor komen is in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) in artikel 5.1.5 be paald dat aanhangwa gens en caravans niet lan ger dan drie achtereen volgende dagen op de openbare weg of een openbare parkeerplaats mogen worden gestald (het voertuig elders par keren wordt niet be schouwd als een verplaat sing). Mensen die op va kantie gaan, halen vaak de caravan enkele dagen voor vertrek uit de win terstalling. Zolang de ca ravan beladen wordt, is het toegestaan de cara van of aanhangwagen maximaal drie achtereen volgende dagen op straat te parkeren. Voor een pe riode langer dan drie da gen is het niet toegestaan aan de straat te parkeren. Deze regeling is terug te vinden in artikel 5.1.5. van de APV. Wordt een aan hangwagen of caravan toch langer dan drie da gen in de openbare ruim te gestald, dan wordt de eigenaar verzocht zijn voertuig met spoed te verwijderen. Als het voer tuig niet wordt verwij derd, kan procesverbaal worden opgemaakt. Het is mogelijk dat een ontheffing wordt ver leend voor de parkeerter- mijn van een caravan of aanhangwagen. Deze ontheffing wordt alleen verleend aan voertuigen waarvan de aanwezig heid ter plaatse aantoon baar noodzakelijk is. r— nieuwe auto's vergelijken doe je op...

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15