Mountainbike Trophy op circuit Zuurberg Holtens Nieuwsblad 11 Ab Hofhuis hoopt op vooral jongere aanwas Op zoek naar nachtvlinders op Holterberg Collecte kankerfonds Sport Clubkampioenschappen AV Holten Door slecht weer: minder deelnemers zwemvierdaagse Kortnieuws Controle op roken op Keunefeesten Open podium Dinsdag 26 augustus 2008 Afvallers bij volkstuinders HOLTEN - Een nachtvlinderex cursie is een spannende ge beurtenis, want wie gaat er nu iaat op de avond het bos in, ge wapend met een pot stroop? Wie spant er een laken en zet er een felle lamp bij? Geen idee? Nachtvlinderonderzoekers vin den dit soort zaken heel ge woon, Ze doen het om beestjes met namen als agaatvlirider, huismoeder, rood weeskind en windepijlstaart te lokken. Nieuwsgierig geworden? Na- tuurdiorama Holterberg biedt vrijdagavond 29 augustus tij dens de Nationale Nachtvlin dernacht de mogelijkheid om op een spannende manier ken nis te maken met nachtvlinders. De avond begint om 21.30 uur in het natuurmuseum met een korte uitleg over het bijzondere leven van nachtvlinders. Nacht vlinders krijgt men niet zomaar te zien, maar door ze te lokken kan men een beeld krijgen van wat zich in het donker afspeelt. Beleef het mee tijdens de Natio nale Nachtvlindemacht op de Holterberg. Vooraf reserveren is gewenst: 0548-361979 of museum@hol- terberg.nl, Natuurdiorama Hol terberg, Holterbergweg 12, Hol ten. De kosten zijn 3 euro voor kin deren en 5 euro voor volwassen. Dit is inclusief een consumptie. HOLTEN - De grootste collecte van Nederland gaat maandag 1 september van start. Met maar liefst 120 duizend vrijwilligers heeft KWF Kanker bestrijding het grootste aantal vrijwilligers op de been wat re sulteert in de hoogste collecte opbrengst. KWF Kankerbestrijding is te herkennen aan het roodwit- blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. HOLTEN - De Goossens-Meri- da Mountainbike Trophy wordt zondag 31 augustus gehouden op en om het motocrosscircuit op de Beuseberg. Er is een prachtig en selectief parcours uitgezet voor moun- tainbikers met licentie en voor recreanten die in de zogenaam de funklasse een keer willen proeven aan de wedstrijdsport. Voor de mensen die belangstel ling hebben om deel te nemen, is er op de wedstrijddag nog een mogelijkheid om in te schrijven bij camping Aanstoot op de hoek Brenderweg/ Evertjesweg. De wedstrijd begint om 9.15 uur met de Funklasse heren, direct gevolgd door de Mastersklasse en de Veteranen om op 12.30 uur gevolgd te worden door de Amateurs en de Nieuwelingen klasse. Om 12.37 uur gaan dan be wedstrijden voor de Dames en de Funklasse Dames van start, om 14.15 uur voor de HOLTEN - De volkstuindersver- eniging Holten is door de aan staande verhuizing naar een lo catie aan de Oude Deventerweg een flink aantal leden kwijtge raakt. Voor de toekomst hoopt de club er weer nieuwe leden bij te krijgen en dan vooral in de vorm van jongeren. Ab Hofhuis, de secretaris van de volkstuin- dersvereniging, heeft er wel ver trouwen in dat het ledenaantal weer gaat aantrekken. "Econo misch wordt het wat minder en dan ontstaat er meer behoefte aan volkstuintjes. Mensen stap- jeugd van 8 tot 14 jaar (in drie startgroepen) en om 15.15 uur voor de Elite en Beloften. Vijf minuten later gaan ook de Juni oren van start. Ook om te kijken is het een leuk evenement, de pen dan makkelijker over om zelf wat te gaan verbouwen. De volktuintjes bevinden zich nu nog op 't Vletgoor, maar ten gevolge van de plannen van de gemeente om er een nieuw sportpark te realiseren moeten de tuinders verkassen naar een plek naast de algemene be graafplaats. Van de 48 leden zijn er inmiddels al 10 gestopt met hun tuintje, weet Hofhuis te melden. Het aantal volkstuin tjes gaat ook omlaag, van 76 plekken nu naar 32 op de nieu we stek. "Er is al rekening mee toegang is gratis en we rekenen op mooi weer. Inlichtingen kan men krijgen via internet op www.bea.nu/mtb of telefonisch 0548-364384. gehouden dat sommige men sen stoppen. Ook hadden som mige mensen twee tuintjes. Een aantal leden ziet een verhuizing niet zitten en wil niet mee. Dat is zeker jammer, want het is toch ook een sociaal gebeuren." Dat de tuinders op de nieuwe locatie naast de begraafjrlaats te maken gaan krijgen met lijken gif doet Hofhuis af als 'indian enverhalen'. "Bij mijn weten gaat grondwater nog altijd van boven naar beneden. Boven dien krijgen we water uit de lei ding om te sproeien. Dat we VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Eenmaal boven wa ter wordt er vier dagen lang per dag een afstand van 250 of 500 meter gezwommen door zwemmers in alle leeftijdscate gorieën. De 'barre' weersomstandighe den in Holten hadden dit jaar helaas een negatieve invloed op het aantal deelnemers maar niet op het enthousiasme. Soms was het buiten het water bijna natter dan erin. Met haar 5lA jaar was Anniek Akkennans de jongste en Corrie van Rijn met 58 jaar de oudste deelneemster. Er waren zelfs drie heren die al le 33 edities van de Holtense zwem4daagse, dus ononder broken, mee hebben gezwom men. Op het zwembadterrein kon den de kinderen hun behendig heid testen met allerlei spelle tjes, kon er op een pony gere den worden en brood met knakworst gebakken. naast een begraafplaats zitten heeft geen enkele invloed", al dus Hofhuis die de bedenkin gen van sommigen over de nieuwe plek niet ontkent. Toch kan Hofhuis zich wel vinden in de nieuwe locatie. "We hebben twee ledenvergaderingen gehad en ik heb de mensen gevraagd naar andere locaties, maar dat heeft niks opgeleverd. Ik zie ook geen betere locatie. Op zich is het een goede plek. Er is par keergelegenheid en het ligt aan de rand van het dorp. Ook is ons een groene afscheiding toege- De zwemvierdaagse werd afge sloten met het spectaculaire spel "snel naar de bel": met een bootje van de glijbaan en ver volgens peddelend zo snel mo gelijk naar de bel. Het spel levert de volgende win naars: in de leeftijdscategorie 6 tot en met 8 jaar Madeion Li- bregts, 8 tot en met 11 jaar You- ri Mulder en 12 tot en met 14 jaar Danielle Slot. De zwemvierdaagse wordt mo gelijk gemaakt door vele vrijwil ligers en sponsors, die met spandoeken, bootjes (Blokker), broodjes (Nijkamp) en ham burgers (Enkco) het tot een waar zwemfeest maken. Vol gend jaar graag met een zonne tje en dan is het helemaal af. Wie de smaak van het zwem men te pakken heeft gekregen kan bij Zwem- en PoloClub Twenhaarsveld zijn hart op ha len. Meld je geheel vrijblijvend aan voor 3 gratis trainingsuren. Zie voor informatie: www.zpct- wenhaarsveld.nl zegd." Wanneer de verhuizing plaats gaat vinden is nog niet bekend. "Het is nog een vraag teken, maar het moet in ieder geval tussen 1 oktober en 1 maart gebeuren. Wel moet de gemeente nog een aantal voor bereidingen treffen. We willen niet beginnen in een weiland." EERST WAARSCHUWING VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Jeugd onder de zestien jaar krijgt een bandje met een andere kleur zodat het barpersoneel onderscheid kan maken tussen jongeren onder de zestien jaar en zes tienplussers. Aan de jongste groep mogen geen alcoholi sche dranken worden ver kocht. Van Hoevelaak: "Nor maal deden we het met stem pels, maar polsbandjes in ver schillende kleuren werken be ter. Bovendien moet iedereen een polsbandje hebben, zodat het ook niet meer loont om over het hek te klimmen. De controle op roken wordt uitgevoerd door het bewa kingspersoneel, terwijl de bar- medewerkers in de gaten moeten houden wie zestien jaar is of ouder.'Eigenlijk is er niets veranderd, alleen zijn we nu af van de stempels. Met bandjes werkt het veel makke lijker". aldus Van Hoevelaak die zeer tevreden is over de kaartverkoop. "De passe-par- touts zijn allemaal al uitver kocht en het gaat er naar uit zien dat ook de losse kaarten uitverkocht raken. Dat is nog nooit eerder gebeurd in de historie van de Keunefeesten, echt een unicum!" IN BRAAKHEKKE BATHMEN - In de diverse za len van Cultuurhus Braakhek- ke zal zondag 14 september de opening van een nieuw cultuurseizoen een open po dium worden gehouden. Tij dens dit open podium zullen diverse gebruikers zich pre senteren voor de Bathmense gemeenschap. Het doel van dit open podium is om de di verse inwoners uit Bathmen en omgeving nogmaals ken nis te laten maken van het fraaie functionele Braakhekke met al haar zalen. Van 14.00 uur tot 17.00 uur zullen diver se gebruikers van Braakhekke concerten, workshops, voor stellingen en demonstraties verzorgen voor u als publiek, 's Middags zullen onder meer optredens verzorgd worden door de Bekezangers, Synco pation, de boerendansgroep "Battumse Venne", Jazzdance van ABS en een Projectorkest van jeugdige muzikanten van 4 muziekverenigingen uit de regio waaronder Orpheus. Meer informatie Diane Huis in 't Veld, e-mail: openpodi- iunbathmen@homiail.com. HOLTEN - De clubkampioenschappen van atletiekvereniging Holten werden zaterdag 23 augustus gehouden, het CK2008. Ruim tachtig leden van AV Holten streden om de titel. De organisatie verdeelde deze titel dit maal over de diverse categorieën pupillen, ju nioren, senioren en G-atleten. Dit leverde veel trotse kampioenen op. De deelnemers aan de Nordic Walking tocht deden buiten me dedinging enthousiast mee. Het CK2008 werd afgesloten met een race over een speciaal geplaatste hindemisbaan met aansluitend een heerlijke barbecue, zie ook pagina 27 foto: g.willems - '-v fvK&.rA': Wie ook graag mee wil doen aan de mountainbikewedstrijd van zondag 31 augustus, kan zich nog opgeven, foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 11