Dian Hofman blijkt de ideale opvolger van Sander van Groen Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Levensloopbestendige woningen in verhuur Clubtitel Klavier voor Erik Bijma Waardering Henk Ekkelkamp zorgt voor mooi parcoursen HOLTEN-Geslaagd, maar met een tekort aan gewenste deelnemers. Zo kan het jaarlijkse con cours hippique van rij- vereniging De Bergruiters het best worden om schreven. Concours van Bergruiters goed bezocht, maar met minder deelnemers Dinsdag 8 juli 2008 Een tweeslachtig gevoel Dries Willems, de voorzitter van de Bergruiters, keek zon dagavond met een goed gevoel terug op tweedaagse concours hippique, maar stelde tegelij kertijd een kanttekening. "We hadden schitterend weer en niemand is van het paard ge vallen. Wat wil je nog meer", vertelde Willems. De preses had zowel op de zaterdag, toen de B-klasse en de L-klasse wer den verreden, als op de zon dag, met de M-klasse en de Z- klasse, mooie paardensport gezien. "Het waren stuk voor stuk mooie parcoursen en er is heel veel strijd geweest. Bo vendien hebben we een prach tig jachtparcours gehad dat op tienden van seconden werd beslist. Dat is toch wat je graag wilt hebben", aldus Willems die alle lof had voor parcours- bouwer Henk Ekkelkamp. De Enternaar is de laatste jaren de vaste parcoursbouwer op de Borkeld waar het evenement zoals gebruikelijk werd gehou den. Over de publieke belangstel ling voor het concours van de 75-jarige vereniging had Wil lems niets te klagen. "Zonder concours hippique heb je als vereniging geen bestaans recht, maar hoeveel toeschou wers we hebben gehad, is moeilijk in te schatten. Overal liepen en zaten mensen. Het was weer heel gezellig. Er heerst hier toch altijd een aparte sfeer. Het terrein op zich straalt een bepaalde sfeer af. En als je dan ruiters hebt die met elkaar de strijd aanbin den, dan krijg je een mooie wedstrijd." Een tegenvaller was het lage aantal deelne mers. Volgens Willems kwam het door de concurrentie van concoursen in Haaksbergen, Luttenberg en Gorsel-Zutphen en de op donderdag en vrijdag gehouden kringkampioen schappen in Rijssen. Willems: "Het is ontzettend jammer dat er op dezelfde dag meerdere concoursen worden gehou den. Als vereniging kun je daar niet veel aan doen, maar een overkoepelende organisatie als de kring wel en ook de provin ciale organisatie erboven. Hier hebben we allemaal weinig aan. Wij hadden minder deel name dan in andere jaren, maar ook in de andere plaatsen wa ren er minder deelnemers. Vooral voor de M- en Z-klasse, waar onze zondag is op geba seerd, is dat een slechte zaak." HOLTEN - Erik Bijma is bil jartkampioen van 't Klavier. De finale werd zondag afge werkt en evenals vorig jaar stond het complete eerste team op het hoogste schavot. Op deze 'rookvrije' biljartdag kwamen John Nijenhuis, Erik Bijma, Huipje Bouwhuis en Jan Koning jr. opdraven om nog een keer dit seizoen hun kunsten te vertonen. In de laatste partij wist Erik keurig van Jan te winnen, waardoor John toch nog op de tweede plaats eindigde. Jan pakte de bronzen beker, en Huipje kreeg de beker voor de vierde plaats mee naar huis. HOLTEN - De vier overge bleven sloopwoningen aan de Lageweg woorden deze maand nog gesloopt. Ook negen van de 26 garage boxen gaan tegen de vlakte. Na de vakantie gaal Spec trum Wonen er zes levens loopbestendige woningen bouwen. De nieuwe woningen zijn bedoeld voor de verhuur en niet voor de verkoop, zoals Spectrum eerder van plan was. Op de plek van de verdwe nen garageboxen komen parkeerplaatsen. Voor de potentiële nieuwe bewo ners wordt vandaag (dins dag 3 juli) bij café De Biester een informatiebijeenkomst gehouden. De nieuwe hui zen krijgen dezelfde per ceelsgrootte als de gesloop te. De levensloopwoningen worden iets langer dan de voorgaande en krijgen daar door meer ruimte. Wel gaat er van de tuin aan de ach terkant een stuk af. Voor de bewoners zijn er veel extra mogelijkheden. Zo kan ge kozen worden voor slaapka mers beneden, voor twee Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenweriang met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten Dian Hofman komt uit de Bato-school, met name de streetdan- cegroep van Hester Paalman. eigen foto HOLTEN - De Holtense Sport vereniging Bato heeft met Dian Hofman een opvolger gevonden voor streetdance-trainer Sander van Groen die naar het buiten land is verhuisd. Hofman begint in september bij de omnivereni- ging en gaat de training verzor gen van de kinderen in de leef tijdsgroep van 6 tot en met 12 jaar. bewegen voor ouderen. Maar ook hebben we nog een pilates- afdeling, cayorobics en keep-fit 50+. Pilates is een workout op matten met grondoefeningen voor het hele lichaam, met de na druk op buik- en rugspieren en op de ademhaling", weet Eggink. "Cayorobics is een mix van calla- netics, yoga, aerobic en stret ching. Cailanetics is een combi natie van figuurverbetering en conditietraining. Keep-fit 50+ is speciaal voor mensen met hart-, rug- en longklachten, mensen met artrose en reuma. De les be staat uit verschillende onderde len als een warming-up, grond- oefeningen en spelvormen", al dus Eggink die de Judoafdeling ook nog noemt. In april oogstte Bato veel succes met de grote voorjaarshow in sporthal 'tMossink. "Datwaseen daverend succes, we houden één keer in de twee jaar een grote show", aldus Eggink die al meer dan vijftig jaar in het bestuur zit. "In ben in het jeugdbestuur be gonnen en zo is het verder ge gaan." Naast Eggink maken Gert- jan van 't Holt (voorzitter), Her man Beltman (penningmeester), Cor Overkempe, Ret van Riel en Annie Leppink deel uit van het bestuur. Voor alle afdelingen en cursussen geldt dat aan twee les sen ter kennismaking mag wor den deelgenomen. De lessen worden gegeven in de gymzalen aan de Vrijheidslaan en de Riet- bergstraat. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten badkamers en kan de keu ken op verschillende plek ken worden neergezet. De huurprijs van de nieuwe huizen ligt tussen de 500 en 600 euro. De bedoeling is om in september/oktober met de bouw te beginnen. De verwachte bouwtijd is ongeveer een jaar. De aan nemer die de woningen zal realiseren is Roosdom-Tij- huis uit Rijssen. De sloop werkzaamheden worden verricht door Grondweg uit Lochem. Henk Rietberg, de projectleider van Spectrum Wonen, is blij dat het nu eindelijk rond is met de wo ningen aan de Lageweg. "Het heeft wel wat lang ge duurd, maar nu gaat het eindelijk gebeuren. De in vulling is wat anders dan aanvankelijk de bedoeling was. Wij wilden eerste koopwoningen, maar daar kwamen zoveel aanvullen de eisen bij van de gemeen te, dat het niet door is ge gaan. Maar de nieuwe plan nen zijn ook mooi. Het past prima tussen ons bestaande bezit. Het is een mooie lo catie om de levensloopbe stendige woningen uit te proberen." (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl We zijn ontzettend blij met de komst van Djan Hofman", zegt Marietje Eggink, de secretaris tan de club. "Ze heeft altijd al ge danst en komt uit de streetdance ran Hester Paalman." Hofman wordt bij Bato één van de acht trainers die op de verschillende afdelingen van de club actief zijn. We hebben een goede 600 leden w we bestaan al 85 jaar"zegt Eg- Hink. "We zijn de grootste sport vereniging van Holten. Naast ®eetdance hebben we nog kids- dance, jazzdance, gymnastiek, JSfeSVmnastiek, cailanetics en HOLTEN - Er was volop lof had voor parcoursbouwer Henk Ekkelkamp. De Entemaar is de laatste jaren de vaste parcoursbouwer op de Borkeld waar het concours hippique van de Bergruiters zaterdag en zondag werd afgewerkt. Er waren fraaie wedstrijden met het jachtspringen, dat op enkele tienden werd beslist als één van de hoogtepunten. foto: joan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5