Monique Smit en Corona's Jeu de Pneu op Dijkerhoeks Feest Bijeenkomst cultuurbeleid Holtens Nieuwsblad 9 Met pendelbus naar triatlon op Holterberg Feestelijke afsluiting van gezellig triatlonweekend Koning Derk Jansen en Kees Golbach halen vogel naar beneden Opbrengst collecte HOLTEN-Naast de triatlonwedstrijden, is er zaterdag 28 juni nog veel meer te doen. Oorlogsherinneringen Dinsdag 24 juni 2008 VERVOLG VAN VOORPAGINA Zo wordt op het Kerkplein van 13.30 tot 18.00 uur een sport- en promotiemarkt gehouden. Veel sponsoren van de triatlon zijn daar aanwezig. Men vindt hier allerlei leuke artikelen en spe ciale aanbiedingen. Voor de kinderen wordt van 14.30 tot 18.00 uur op de Kerk straat het McDonald's Kinder speelstraat gehouden De straat is op de deze dag namelijk om gebouwd tot een groot speelpa- radijs voor kinderen van 2 tot en met 14 jaar. Voor de kleintjes is er onder meer een draaimolen, kruiptunnel en een zweefmo len. Voor de oudere kinderen is er een klimwand van wel 6 me ter hoog. Toegang gratis. Om de wedstrijddag feestelijk af te sluiten, is iedereen vanaf 21.30 uur welkom op Smidsbelt. De Corona's en Monique Smit zullen dan gaan optreden. De Corona's omschrijven zich zelf als Rock 'n Roll animals, souldivo's, jazzgiganten en wa re koningen van de smartlap. Vier rasmuzikanten die altijd de juiste snaar weten te raken en altijd precies de juiste muziek spelen. Ze spelen namelijk elk nummer op verzoek van het pu bliek. Monique Smit is bekend als het zusje van Jan Smit. Dat Moni que zelf ook goed kan zingen heeft ze bewezen met haar suc cesvolle deelname aan het tv- programma Just The Two Of Us en met haar eerste twee num mers Wild en Droom Je Mij. Toegang gratis. DIJKERHOEK - Derk Jansen is de nieuwe schutterskoning van Dijkerhoek. Het duurde maar liefst 335 schoten voordat vogel eraf ging. Bij de jeugd was het veel eerder gedaan. Daar haalde Kees Golbach met het 126ste schot de vogel naar beneden. FOTO: IOHAN BOUNK HOLTEN - Wie de triatleten za terdag 28 juni tijdens de triatlon van Holten eens op de Holter berg wil gaan bekijken, kan dit jaar voor het eerst gebruik ma ken van een pendelbus. Deze bus rijdt vanaf 12.30 tot 19.30 uur tussen het NS-station in Deel 7 Holten en de Holterberg. Een mooie en makkelijke ma nier om de triatlon eens vanaf een andere plek mee te maken dan alleen in het centrum. En bijvoorbeeld een terrasje pikken op het Holterbergplein bij Woody's en Natuurdiorama. VERVOLG VOORPAGINA DIJKERHOEK - Na de optocht wordt iedereen in de tent ver wacht. Dan maakt de Stichting Openluchtspel Dijkerhoek na melijk op spectaculaire wijze de hoofdrolspelers van het open luchtspel voor de molen op 28, 29,30 augustus en 3, 5 septem ber 2009 bekend. Dit doen zij op een ludieke wijze waarbij het publiek in de tent een belangrij ke rol speelt. Zaterdagmiddag staat in het te ken van spelletjes, voor jong en oud. Voor de kinderen is er on der meer de draaimolen en een groot luchtkussen. De volwassenen kunnen mee doen aan jeu de pneu. Dit is een spectaculair spel met rubberen banden dat start om 14.00 uur. Ook staat het bekende spel kuipsteken op het programma HOLTEN - Handicap.nl, de fondsenwervingsorganisatie van de Ango (Algemene Neder landse Gehandicapten Organi satie) hield in de week van 2 tot en met 7 juni haar jaarlijkse na tionale collecte voor mensen met een handicap of chroni sche ziekte. De opbrengst van de collecte in Holten was in totaal 2170,75 eu ro. Boh Foi Toch komt zondag naar het Dijkerhoeks Feest. (aanvang 15.30 uur). "Zo snel mogelijk met je kuip van een helling af en vervolgens een stok door een ring steken. Dat is het doel van dit spelletje", vertelt Geert. "Bijzonder is dat dit on derdeel wordt georganiseerd door vroegere feestcommissie leden." De Perfect Showband en Lady en de Vageband staan deze avond op het podium. Bei de bands bestaan uit rasmuzi kanten die de taal van het feest vieren wel kennen. Nieuw is het sms-scherm in de tent. Feestvierders kunnen een sms sturen naar een bepaald nummer, waarna hun bericht op het grote scherm verschijnt. De laatste dag van het Dijker hoeks feest, de zondag, is er weer een met veel muziek. Er wordt gestart met een uitgebrei de branch onder het genot van de Tiroler klanken van de Hin- terecke Musikanten. Buiten kan men genieten van een vlieger demo en een act met honden en frisbees. Na de brunch, betreden Boh Foi Toch en 30 Euro Live het podi um. Twee bands van formaat. HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten heeft met mede werking van cultuurmakelaar Eléon de Haas, een Uitgangs puntennotitie Cultuurbeleid opgesteld. Onderwerpen zijn onder meer: het samenstellen en installeren van een cultuur platform; het voeren van een kerntakendiscussie rond cul tuurbeleid, met als vervolg har monisatie van de subsidies aan culturele verenigingen, instel lingen en groepen in Rijssen en Holten; het stimuleren van cul tuureducatie en -participatie van inwoners van Rijssen-Hol- ten; het ontwikkelen van een museumvisie; het ontwikkelen van een integraal cultuurbeleid. Bij de uitwerking van deze on derwerpen en de totstandko ming van de cultuurnota wil de gemeente alle culturele vereni gingen, instellingen en groepen betrekken; de experts bij uitstek. Men wordt van harte uitgeno digd voor een informatieve bij eenkomst. Deze wordt dinsdag 24 juni vanaf 19.30 uur gehou den in De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. Men kan zich aanmelden voor de bijeen komst via een bericht aan Mar den Sarink, beleidsmedewerker van afdeling Mens en Werk. Dit kan telefonisch via nummer 0548-854 415 of per e-mail: m.sarink@rijssen-holten.nl. DOOR: KAREL VAN RIJN 's Morgens om zeven uur arri veerden we in Holten. Het eerste wat mijn zuster tegen me zei, was: "Oh, Karei, wat heb ik me geschaamd voor je, onderweg. Wat kan jij vloe ken!" We werden in het restaurant van Wansink onthaald op een feestmaaltijd. We kregen alle maal twee boterhammen met kaas en een glas warme melk. Dat had ik naar mijn gevoel in jaren niet meer gezien. Bak ker Hendrik Dikkers, zijn zus ter Johanna en hun moeder tante Dina, zo mocht ik haar noemen, namen mij op in hun huis. Toen ik de allereer ste avond drie borden brood pap naar binnen had ge werkt, keek Hendrik mij grin- nekend aan en zei dat ik toch maar een beetje moest op passen, want daar kon ik best goed ziek van worden. Een uur later heb ik mijn darmen rigoureus geledigd. Ik heb er verder geen hinder van on dervonden. Toen ik in Holten arriveerde, woog ik 34 kilo en na twee weken was ik 8 kilo aangekomen. Er was ook nog een tante Mina, de moeder van tante Dina, die als gevolg van ouderdom geestelijk ge stoord was. Als we aan tafel zaten, keek ze mij meermalen dreigend aan, en als ik haar blik dan vasthield, spuwde ze in mijn richting. Als we alleen in de kamer waren, wilde ze mij grijpen. Ze was vlug voor haar jaren en ook sterk. Ze rende dan achter mij aan, rond de tafel, maar ik was haar toch te vlug af. Ik maakte er een beetje een spelletje van. Eén keer kreeg ze mij te pakken en toen kon ik mij met een snel le beweging losrukken. Maar ik had wél gevoeld hoe sterk ze was. Ik geloof al na twee weken, toen ik mij daar echt thuis was gaan voelen, moes ten we evacueren. De Duitse commandant van Holten had namelijk zijn oog op het huis laten vallen en kwam ons per soonlijk vertellen dat we er binnen twee dagen uit moes ten zijn. Hij maakte op mij diepe indruk, omdat hij langs één kant van zijn gezicht een groot litteken van een sabel houw had. Hij liep bovendien kaarsrecht en was niet on vriendelijk. Door dat litteken op zijn gezicht leek het in mijn ogen een dappere vent, die voor niemand opzij zou gaan. Later hoorde ik dat vele officieren tijdens hun studen tentijd aan schermen hadden gedaan zonder het gezicht te beschermen. Zodra ze een flinke houw hadden gekre gen, hielden ze er mee op. Dan hadden ze hun doel be reikt. Een krijgshaftig voorko men! Niemand was natuurlijk blij met zijn verschijning. Al leen onze persoonlijke bezit tingen mochten we meene men. We trokken in bij grote Eg- bert, een broer van Hendrik die een kruidenierszaak had. Zijn vrouw Jannie, voor mij tante Jannie, een hartelijke vrouw, kreeg er zomaar op eens vijf mensen bij in haar huis. Ze had zelf drie kinde ren, een jongetje van vijf jaar, Henkie, een meisje van acht, Riekie, en Dinie, een meisje van elf jaar, waar ik natuurlijk het meest contact mee had. Het zal wel van alle tijden zijn dat een jongen van dertien jaar het volk jonger dan tien, kleuters vindt. We waren bij grote Egbert, er was dus ook nog een kleine Egbert, die met zijn vrouw Dikie een graansilo beheerde. Hij was langer dan grote Egbert, maar hij was de jongste van de twee.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9