Lekker genieten van jazz en heerlijke gerechten Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad Mening panel over Sallandse Heuvelrug 5 rogramma riatlon Collecte Dorcas Holten penlucht Hagenpreek Anne van der Meiden I «inmi«r""nii1i1,1 r iiuw 'in i m JflOLTF'N - De komen- Internationale Triath i Holten is een zoge- amde stayerwedstrijd Marco Rensen kan ar wel mee leven. Marco Rensen voor Holten kan wel leven met fenomeen stayerwedstrijd Het wordt taktisch spel' s krijgt een andere wedstrijd je bij het fietsen mag staye- i, maar als de regels zo zijn a is het niet anders. Het rdt op deze manier meer een :tisch spel. Het is echt van be- om goed uit het water te nen. Bij het zwemmen moet rbij zijn, maar het probleem is iedereen wil voorin wil zitten om bij de beste groep fietsers mee te kunnen. In het water kun je de wedstrijd winnen of verliezen", aldus Rensen die af gelopen zaterdag bij het NK in Stein uitkwam op de Olympi sche afstand. Er was een maximum aantal deelnemers van tachtig over al le leeftijdscategorieën en Ren sen, inmiddels 37 jaar, mocht meedoen. "Bij het NK hebben ze alles op één hoop gegooid en ik hoor dan toch maar mooi bij de beste tachtig triatleten van Nederland", aldus Rensen die vooraf stiekempjes hoopte op een podiumplek bij de 35-plus- sers. De Holtenaar baseerde dat op de duatlon in Horst aan de Maas waar hij in de leeftijdsca tegorie 35-39 jaar als vierde Ne derlander finishte. In Stein pers te water gaan. De elite werd Rensen elfde in zijn leef- vrouwen starten om 12.45 uur, tijdsklasse en 37e overall. "Er zat niet meer in. Je moest zonder wetsuite zwemmen en dat kost me ge woon drie minuten. Ik had een beetje moeite om in het ritme te komen. Het fietsen ging heel hard, gemiddeld wel 40 km/uur", aldus Rensen die een tijd neerzette van 2.15.20. Bij de 24e editie van Triathlon Holten worden zaterdag 1.200 deelnemers verwacht. Om 12.15 uur starten de junioren in De Domeiaar waar ook de top- OLTEN - Bij boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 in Holten werd afgelopen zondagmiddag door Anne van der Meiden :n hagenpreek gehouden. Er heerste een gemoedelijke sfeer, waarbij een preek in de buitenlucht onder een boom werd ge- :ven. In de Nederlanden werden deze veel gehouden door Calvinisten in 1566 en de volgende jaren, omdat openlijke ge- nfsuitoefening hen verboden was. Nabij de duinen van Dishoek (Walcheren) vond in 1566 de eerste hagenpreek van Neder- nd plaats, foto: johan bolink 10LTEN - De triatlon wordt za- irdag 28 juni in Holten gehou- en. Hieronder het program- ia. 2:15 uur: start 'junioren' in de te Domeiaar 2:45 uur: start 'elite dames' in Ie Domeiaar (finish ±14.45 uur) 3:10 uur: start 'elite heren' in teDomelaar (finish ±14.55 uur) 4:35 uur: start 'senioren' in De 'omelaar 4:35 uur: start 'kwart triathlon' wembad Twenhaarsveld 5:05 uur: start 'masters' in De lomelaar 5:05 uur: start 'Holtens kam- «oenschap' kwart triathlon (fl ush+18.00 uur) 6:35 uur: start 'sponsorteams' Wmbad Twenhaarsveld 6:55 uur: start 'achtste triath- 'o' zwembad Twenhaarsveld 8:40 uun start 'Holtens kam- 'ioenschap dames' achtste óathlon (finish 19.50 uur) 8:05 uur: start 'Holtens kam- 'ioenschap heren' achtste Wathlon (finish 20.00 uur) HOLTEN - Hotel/restaurant De Swarte Ruijter aan de Holter- bergweg hield afgelopen zon dag 22 juni voor de tweede keer het evenement 'Lekker Jazz'. 'Lekker Jazz' is het best te om schrijven als een culinair evene ment dat omkleed wordt door jazzmuziek. De muzikale optre dens werden verzorgd door de band 'Jazz Connection'. "Vorig jaar hebben we het voor het eerst gedaan en was het zo'n succes dat we het elk jaar willen gaan organiseren", zegt Maris- ka Slooijer van De Swarte Ruij ter. 'De band Jazz Connection speelde de hele middag. Verder konden de mensen volop proe ven van allerlei lekkere gerech ten. Zo waren er sushi's, oesters, aardbeien met hangop, a la mi nute gerookte makreeltjes, wok gerechten, verschillende kazen, lekkere ribgerechten, versge- perste sappen en zomerse bier tjes. Maai' ook kwamen er wijn boeren die lekkere wijntjes Genieten van lekker eten en jazz, dat zijn de ingrediënten van Lekker Jazz. foto: johan bolink meenamen en was er een zo merse barbecue." 'Lekker Jazz' werd in de achtertuin van De Swarte Ruijter gehouden. Als extra attractie kwam er bij 'Lek ker Jazz' een sneltekenaar langs. Bovendien werd er een speciale de elite mannen om 13.10 uur. De ongeveer 700 recreanten zwemmen in recreatiebad Twenhaarsveld. De finish is voor iedereen op de Smidsbelt. Op vrijdagavond staat om 20.00 uur de Kinder Run Bike Run op het program ma en om 21.00 uur de Zwem- loop met 500 meter zwemmen (Twenhaarsveld) en 5 kilometer hardlopen. Vanaf 22.00 uur treedt de party band Roofgarden op. HOLTEN - De Dorcas-werk- groep Holten houdt van 23 tot en met 28 juni een huis-aan- huiscollecte in Holten voor het werk van hulporganisatie Dor cas. De opbrengst is bestemd voor een dagopvangcentrum voor kansarme kinderen in Oekraïne. Het project wordt uitgevoerd in Krivoy Rog. Deze stad ligt in het zuidoosten van Oekraïne. Het milieu in deze omgeving is bij zonder vervuild. Door de eco nomische crisis zijn veel bedrij ven failliet gegaan, waardoor de werkloosheid enorm is geste gen. HOLTEN - Het burgerpanel van Rijssen-Holten en het burger- panel van Hellendoorn gaan hun mening geven. In juni 2008 wordt de mening gevraagd over het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug. Het Nationaal Park is de organi sator van het onderzoek. Rijs sen-Holten werkt samen met de gemeente Hellendoorn aan het onderzoek mee. Naast het bur gerpanel kunnen ook andere inwoners van beide gemeenten aan de peiling meedoen. Daar voor wordt op de websites van gemeenten Rijssen-Holten en Hellendoorn en het Nationaal Park een link naar de vragenlijst geplaatst. Iedereen die belang stelling heeft kan meedoen. In het onderzoek komen vragen aan de orde die betrekking heb ben op het gebied de Sallandse Heuvelmg en op de organisatie 'Nationaal Park De Sallandse Heuvelmg'. Invullen duurt on geveer tien minuten. I&O Re search en NIPO/ TNS zorgen voor de (anonieme) verwerking van de gegevens. De leden van de twee burgerpa nels krijgen binnenkort een ver zoek om mee te werken aan het onderzoek. Leden van het bur gerpanel Rijssen-Holten kun nen inloggen via de www.rijs- sen-holten.nl en die van Hellen doorn via www.hellendoorn.nl. Rechtsonder bij 'snel naar' (Rijssen) en onder 'nieuws' (Hellendoorn) komt een link naar de enquête te staan. Het initiatief is opgezet door het Nationaal Park. Zij hebben de medewerking van Rijssen-Hol ten en Hellendoorn gevraagd om een goed beeld te krijgen wat bewoners in de directe om geving van de Sallandse heuvel rug vinden van het bos- en na tuurgebied en van de activitei ten van het Nationaal Park. Het Nationaal Park wil de bescher ming van de natuur en het bele ven van die mooie natuur door mensen samen met bewoners verder versterken. De meting wordt na een tijd zeker herhaald om te meten hoe bewoners het gebied en werk van het Natio naal Park beoordelen. De ge meenten werken daar graag aan mee. Naast het burgerpanel dat be staat uit een representatieve sa menstelling van de bevolking van 16 jaar en ouder, kunnen ook andere inwoners van de ge meenten Rijssen-Holten en Hellendoorn en andere betrok kenen meedoen. Op de website van beide gemeenten en op www.sallandseheuvelrug.nl staat vanaf 19 juni een link naar de online enquête. Van de on derzoeksresultaten van de in woners die geen deel uitmaken van het burgerpanel wordt een aparte uitslag bekend gemaakt. Voor zowel het burgerpanel als voor anderen die aan het on derzoek willen meewerken, geldt dat het invullen mogelijk is van 19 juni tot en met 6 juli 2008. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenweridng met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H Beyers, secretaris, Koüngserf 4,7451 XC Holten. kinderhoek gecreëerd met een springkussen en konden de kin deren zich laten schminken. Met Jazz Connection had De Swarte Ruijter een fopband bin nengehaald die al meer duizend optredens achter de rug heeft. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@wh mwegener.n I Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.C.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5