Holtens Nieuwsblad 3 Marleen Offringa en Tamar Goossens over Uganda Echtpaar Heusinkveld viert 55-jarig jubileum Politie zoekt getuigen aanrijding Kerkstraat Pendelbus tiaar feest )ijkerhoek Passe-Partouts verloren: een sportschoen maatje 42 Column Stop op deelname cursus AED (ulv Agenda JIJKERHOEK - Evenals vorig aar rijdt er op de zatèrdag- ivond van het Dijkerhoeks eest, zaterdag 28 juni, een gra- is bus naar het feest, lieronder de vertrektijden: 1.15 uur vanuit Markelo (Wa- len van Markelo) 1.30 uur vanuit Holten (Kla- ier) )m 21.45 uur arriveert de bus lij de feesttent in Dijkerhoek. )e bus vertrekt daar weer om .30 uur. 1IJKERHOEK - Tijdens het Dij- ;erhoeks Feest zijn in de tent 10k passe-partouts verkrijg bar. Voor 15 euro heeft men lan een entreebewijs voor de aterdagavond op de tentfees- en in Dijkerhoek, Loo, Espelo Okkenbroek. Kijk op ww.dijkerhoeksfeest.nl voor neer informatie. HOLTEN - Mans Klein Velder- nan is op zoek naar een sport- ichoen. Hij is deze maandag 16 juni verloren. Het gaat om een fitte Reebok sportschoen maat 12 met een blauwe zool en gele steunzool. Degene die de schoen heeft gevonden wordt terzocht zich bij Mans Klein 'elderman te melden. Hij wont aan de Rijssenseweg 14, elefoon 06-5433 69 00. I Vakaaansie Wie hebt 't ter a wier op zitt'n. Vuur de èèrste kèèr heiwe vleuig'n. Nöh ja, vuur de èèr ste kèèr heiwe in zunne gröö- te kiste zett'n. Amoal nieje er- vaaring'n. Ie kiekt ter tèèg'n an, ma het vleeg'n opzich, stelt niks vuur. Al die heisa der uinrae hèn, doar woi meuder van, as van het vleeg'n zelf. Vuur dawwe an't vleeg'n war'n, hadd'n ze öóns bie de controle op Schiphol, de shampoo en het sinaasappel- meske al of e nömm'n. Ök het fleske met drink' n gung gena deloos in de ofvalbak. Alles möi loat'n noakiek'n, zelfs 'n 'nreem haalt ze nog uut de bokse. Ie mögg'n nog neet met de haanne in de tesse duur de poorte hen lööp'n. Ma 't is good det ze con- trelèèrt, want doar löpp van alle volk tuss'n. Éénmoal in de löch, is het net oi neet meer vuuruut goat. Alles geet hèèl röstig en noar een köpke kof fie, staoi, drei en half uur later, met oene koffers een paar duuzend kilometer vèèrderop te kiek'n op Madeira. De wek- ke vleuig vuurbie. Vuur dai der arg in hebt goai wier op huus an. Een paar euro vuur de kamermèèrkes, een ex traatje vuur de bediening, de reisleiding en de cheffeur van de busse en dan goai wier linsdag 24 juni 2008 JUNI Skelettentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, zondag 1 juni - zondag 2 november 2008Triathlon Holten, Holten, vrijdag 27 juni 2008 - zaterdag 28 juni 2008 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni - zondag 29 juni JULI Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 3 juli 2008, 14:00 Zomeravondconcert HMV, Kalfstermansweide, vrijdag 4 juli 2008, 20:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 6 juli 2008, 13:00 Sploder Feest, Espelodijk, vrij dag 11 juli 2008 - zondag 13 juli 2008 Dorpsfeest, Centrum Holten, donderdag 24 juli 2008 - zondag 27 juli 2008 Roggemaaiersdag, Beuken laantje, zaterdag 26 juli 2008 Braderie, Centrum Holten, dins dag 29 juli 2008, 14:00 AUGUSTUS ONK Supermoto, Vletgaarsma- ten Holten, zondag 3 augustus 2008, 1 3:00 Braderie, Centrum Holten, dins dag 5 augustus 2008, 14:00 Beachsoccertoernooi, Heeren genootschap Suffendo, Kalfster mansweide, zaterdag 9 augustus 2008 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 SEPTEMBER Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 NBvP Holten: Sketches Battum- se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 1 3:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 Uitwisselingscross, Zuurberg Holten, zondag 28 september 2008, 9:30 OKTOBER NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 23 oktober 2008, 14:00 Diepe Hel Holterbergloop, Nijverdal-Holten, zaterdag 25 ok tober 2008 Nachtwandeling, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 25 okto ber 2008, 21:30 NOVEMBER Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 1 november 2008, 10:00 - 12:00 Najaarsconcert HMV, Kande laar, zaterdag 1 november 2008, 20:00 NBvP Holten: Lezing bittere thee door Corine Naranji, Irene, donderdag 13 november 2008, 20:00 NBvP Espelo: Brinkman, mid winterhoorn en haar geschiede nis, Espelo, maandag 1 7 novem ber 2008 Terug in Nederland Marleen Offringa en Tamar Goossens hebben zes maanden in Uganda gezeten om in een weeshuis te helpen. HOLTEN - Ze zijn sinds kort weer terug op Nederlandse bo dem. Marleen Offringa (19) uit Holten en Tamar Goossens (18) uit Bathmen vertrokken in de cember vorig jaar voor zes maanden naar Uganda om daar in een weeshuis genaamd No ah's Ark en een school genaamd Makula Foundation School te werken. Deze school is opgericht door Cobie Joustra uit Bathmen en Rogers Mutebi uit Uganda. Het richting Hollaand. Doar zat ik met mien tientje in de haand vuur'n piloot. Het is toch wa ne hèèle kuns um zunne grööte vleegmechiene an de gröönd te zett'n. Ma nee heur, gen piloot te zeen. Het is gen gebruuk um de cheffeur van't vliegtuug wat te gèèm'n. Wie hebt ne mööie vakaansie e had. Toch was ik blie dawwe wier in huus war'n. Zó heurt 't ök'. Fijn, dai weg könt en móói dai gezöönd wier komt. Het èèrste wa'k in huus öön- der Ö6g,n krèège, was de Hoolter Kraante. De ambte- naar'n van de gemeente war'n an't inpakk'n. Nee, zie goat neet op vakaansie. Zie goat vuur good weg uut Hoolt'n. Det is toch wal effn sloek'n. Wawwe net een betje geweeind an die leu, goat ze wier vöt. Toch wi'k ze amoal het allerbeste touw wèèns'n in het nieje gemeentehuus van het vèère Riess'n. De bör- gemeister, de wethóólders en de leu van de gemeenteraad gèèf ik eene goeie road met. Verget nóóit det Hoolt'n in Sallaand lig, an'n voot van'n Hoolterbarg, tuss'n de buskes en de weiregróónd. Doar veult de Hoolter zich thuus. Allèène as't bróód en brööd- neurig is, zöi öóns zee op het nieje gemeentehoes. Toch amoal ne goeie vakaaansie, maakt ter wat van en kómt gezóónd wier. Wis en waarachtig. De Vèèrkdante Viefkop weeshuis is opgericht door een Nederlands echtpaar in Muko- no. Na het eindexamen VWO aan de W^erdenborch wilden de meiden eigenlijk eerst wel eens wat van de wereld zien voordat zij aan een nieuwe stu die zouden beginnen. Tamar wilde als jong kind altijd al naar Afrika omdat het land haar aan sprak. Een paar jaar geleden ontving zij 1.000 euro uit het Joop Wit- termansfonds van de Waerden- borch om haar droom te verwe zenlijken. Deze stichting verwe zenlijkt jaarlijks een wens van een leerling van deze school die ook daadwerkelijk iets met het bedrag in de toekomst wil gaan doen. "Ik had het al zo vaak ge had over de wens om hulp te bieden in Afrika en dat is dus ook gebeurd. Samen met Mar leen dus. Om de kosten te dek ken, hebben we tevens gewerkt om geld te verdienen en de fa milie steunde ons ook. We heb ben een onvergetelijke tijd ge had en veel ervaringen opge daan. In het weeshuis hebben we geholpen met knutselactivi- teiten, spelletjes, dansen en zin gen maar ook een deel verzor ging zoals het wassen van de kinderen. Soms werd een kind zomaar achtergelaten op straat of bij de poort van het weeshuis en dat is best schrijnend. Er heerste hier een ordelijke struc tuur van "time for.Time for: coffee, changing, table, beds. In die tijd bouw je natuurlijk een goed band op met de kinderen en we knuffelden ze ook veel want dat hadden ze wel nodig", aldus Goossens. Op de school gaven zij onder meer Engelse les en tijdens de Social Studies brachten zij hen de Nederland se taal (een beetje) bij, geografie en het klimaat. Maar ook hiel pen zij bijvoorbeeld met het schilderen van de school die een lik verf nodig had. "Je hoort ook genoeg nare dingen zoals in de lessen over alcohol. Je hoort dan dat hier een gezellig pilsje op een verjaardag nauwelijks aan de orde is maar wel het al coholmisbruik zoals dronken HOLTEN - Het echtpaar Heus inkveld aan de Churchillstraat 17 in Holten is woensdag 25 ju ni 55 jaar geleden in het huwe lijk getreden. Wethouder WAJ. ter Schure zal het paar maandag 30 juni bezoeken om hen te feli citeren bij hen thuis. Het echt paar kreeg drie zonen en een dochter. Ook kwamen er zes kleinkinderen. De gezondheid van het echtpaar is redelijk. In Holten zullen velen het echt paar kennen van de boekhan del/ drukkerij. Momenteel wordt de drukkerij voortgezet door een van de zoons, terwijl een andere zoon de boekhandel runt. Meneer fietst nog graag en houdt de tuin bij. HOLTEN - De politie is op zoek naar getuigen van een aanrij ding vrijdag rond 17.45 uur op de kruising van de Kerkstraat met het Kerkplein (bij Slagerij Brands). De veroorzaker is ver moedelijk een vrachtwagen van kaashandel Westerhof geweest. De chauffeur is doorgereden. De vrachtwagen kwam vanaf de markt het Kerkplein uitrijden de Kerkstraat op. De bestuurder van een Renault Twingo moest daardoor uitwijken "en raakte daarbij een geparkeerde bestel bus van slagerij Brands. De Re nault en de bestelbus liepen schade op. mannen die jonge meisjes ver krachten en hun loon opmaken aan drank zoadat er voor het ge zin niets overblijft. Dat is wel even slikken". In het begin za gen de kinderen ons, onder an dere vanwege onze huidskleur, als een attractie en ook de lera ren behandelden ons alsof we de koningin waren. Ja, al die tijd zijn we door velen goed opge vangen en via onze web-log hebben we onze belevenissen doorgegeven aan het thuis front". Het afscheid in juni viel zwaar maar een van de vrijwilli gers van het weeshuis zei: "Don't cry because it's over, but smile because it happened". Daar konden we ons aan op trekken". Maar de meiden ho pen zeker nog eens terug te ke ren. Wanneer de loting het toe laat, gaan ze beiden geneeskun de studeren om misschien in de toekomst op dat gebied hulp te kunnen verlenen, wie weet dus in Uganda. Wie meer wil weten over hun verblijf in Uganda kan kijken op: tamarandmarleen.web-log.nl HOLTEN - De EHBO-reanima- tieles met de AED voor leken gaat door. Er is zelfs een deelnamestop omdat het maximumaantal deelnemers is bereikt. De cursus wordt gehouden op 23 en 24 juni. Na de zomervakantie start de EHBO met herhalingslessen voor haar leden. Dan zal er, bij voldoende deel name, een cursus EHBO wor den gegeven. Ook hier komt de reanimatie met AED aan bod. Wie belangstelling heeft voor een cursus, kan contact opne men met een van de bestuursle den. Kijk op de site van de EHBO voor meer info: www.ehbo-hol- ten.nl. Of bel naar Johan Schup- pert, Reilinksweg 49 in Holten, telefoon: 0548-367722.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3