Nieuwe teams starten bij Recreatiewerk Holten Holtens Nieuwsblad 17 Geen prijzen OKIA op NK Ouderen met speciale bus naar twee musea HMV en Juliana geven zomeravondconcert Opbrengst collecte MLD Plannen voor 't Vletgoor zijn gereed Expositie Dieren 'inside out' bekijken in Natuurdiorama HOLTEN - Stichting Interkerkelijk Recreatie- werk Holten houdt in de zomermaanden weer het Interkerkelijk recreatie- werk. Stefan en Martijn klaar voor triatlon HOLTEN - De touwtrekkers van TW OKIA (Onze Kracht is Achteruit) zijn afgelopen zaterdag bij de Nederlandse kampioenschappen touw trekken in Eerbeek niet in de prijzen gevallen. Bij het NK werd bij de heren getrokken in de klassen 600 kilo, 680 ki lo en 540 kilo, terwijl de da mes een klasse apart vorm den. In de damesklasse mag met gastspelers worden ge trokken, waardoor er twee OKIA-dames met Oele mee trokken. Ze bereikten na een aantal spannende wedstrij den de kwartfinale, maar wisten het podium net niet te bereiken en moesten ge noegen nemen met de vier de plaats. De OKIA-heren trokken in de 600 en de 680 kilo-klasse. Het 600 kilogram-team was een mix van de lichte 640 mannen en een aantal jeug dige leden. "Het team had grote moeite zich staande te houden en wat punten te halen", aldus Marti Jansen van OKIA. "Er zat niet meer in dan een zevende plaats." Het 680-team moest 's mid dags aantreden en de start was goed. Jansen: "Maar na verloren te hebben van Vai- leitrekkers en Vios-Bisons werden de krachten min der." HOLTEN - De collecte van de Maag Lever Darm Stichting heeft in Holten 2480,11 euro op gebracht. De collecteweek werd van 9 tot en met 14 juni gehouden. De campagne rond de collecte week stond in het teken van slokdarmkanker. Mocht men de collectant heb ben gemist, dan kan men een bijdrage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stich ting te Nieuwegein. Grond ontbreekt nog HOLTEN - Hockeyclub Holten zal ook het komende seizoen niet beschikken over een kunst grasveld. Terwijl spelers de club verlaten omdat er geen kunst gras is om op te hockeyen, stelt de gemeente niks te kunnen doen aan het probleem. De plannen voor sportpark 't Vlet goor liggen weliswaar klaar, maar tot uitvoering kan niet worden overgegaan omdat nog niet alle grond in bezit van de gemeente is. "Er zijn gesprek ken geweest met de grondeige naar, maar het verloopt nogal moeizaam", zegt Werner Loode, projectleider van het Netwerkplan Sport. Loode sluit op termijn een onteigenings procedure niet uit om de beno digde grond te verkrijgen, maar hoopt er met de eigenaar voor dien uit te komen. "Een ontei geningsprocedure behoort tot de mogelijkheden, maar is niet onze eerste optie, want dan je heb je er zo een jaar extra ver traging bij. We erkennen het probleem van de hockeyclub, maar we kunnen nu eenmaal geen ijzer met handen smeden als je geen ijzer hebt. We hopen dat de hockeyclub in het ko mende jaar wel over kunstgras kan beschikken. Maar voor dit seizoen lukt dat niet" Het stuk grond op 't Vletgoor dat nog gekocht moet worden is ongeveer vier hectare groot, zo schat Loode in. "Eigenlijk is de grond het enige probleem", zegt Loode. "Als we de grond in eigendom hebben, kunnen we beginnen. Deze week praten we met de architecten over de ge bouwen die op 't Vletgoor moe ten komen. De plannen zijn ge reed. We kunnen zo met de gunningsprocedure beginnen. Eind september verwachten we dat de raad het bestemmings plan goedkeurt." Het Netwerkplan Sport omvat vier deelprojecten waarvan de eerste, upgrading van de atle tiekbaan Rijssen, inmiddels is gerealiseerd. Naast de uitbrei ding en upgrading van 't Vlet goor zijn de verkaveling van HULTEN - Natuurdiorama Holterberg houdt samen met preparateur Mickel van Leeuwen tot en met 2 november een zeer bijzon dere en voor Nederland unieke tentoonstelling. 'Inside out' laat het onderhuidse leven van dieren zien. Waar de dieren meestal al leen op plaatjes, bij kinderboerderijen, dierentuinen of in het bos te zien zijn, laat Mickel, dierverzorger in Safaripark Beekse Bergen en zelfstandig ondernemer, zien hoe de anatomie van dieren in elkaar zit. Botje voor botje '(p) repareert' hij dieren die een natuurlij ke dood gestorven zijn, door het dier te ontdoen van de huid en opnieuw in elkaar te zetten, poto: sander scheperman Dit alles in en rondom de grote tent op het terrein van Bunga lowpark "De Lindenberg". Het doel is namens de kerken pre sent te zijn als gastheer voor in Holten verblijvende vakantie gasten en voor Holtenaren die tijdens hun vakantie in Holten zijn. Daartoe bieden wij een ac tiviteitenprogramma en kerk diensten aan. Om dit allemaal te kunnen organiseren maakt de commissie gebruik van teamleden. Elke week stelt een team van jongeren een activitei tenprogramma op en bereiden zij samen met de voorganger de wekelijkse tentdienst voor. De Programma's worden op diver- HOLTEN - Zo'n 42 ouderen zijn vrijdag 20 juni met de Museum Plus Bus naar het Cobra-muse um in Amstelveen geweest. Ver der werd het Van Gogh-muse- um in Amsterdam aangedaan. De Museum Plus Bus is een ini tiatief van zeven landelijke mu sea en de Bank Giro Loterij. Het is bedoeld om ouderen die zelf de tocht naar een museum niet meer kunnen of willen onder nemen, een dag rond te leiden in een of twee van de zeven mu sea. Stichting Welzijn Ouderen Holten heeft de organisatie voor Holten op zich genomen. De ANBO en PCOB hebben actief meegewerkt om ouderen te in teresseren voor het project en zij hebben voor een van de drie begeleiders gezorgd. De leden van het Interkerkelijk Recreatiewerk staan in de zo mermaanden klaar bij de tent op de Borkeld. se plekken in Holten verspreid (winkels). Zo is er bijna elke ochtend een kinderprogram ma, 's middags vaak sport en spel en 's avonds speurtochten, sportwedstrijden en kampvuur. Vanaf 6 juli is er elke zondag morgen een kerkdienst in de tent, waarbij iedereen welkom is. Elke dienst staat in het teken van een thema, opgezet door het recreatieteam van de week. HOLTEN - HMV geeft vrijdag avond 4 juli geeft in samenwer king met muziekvereniging Ju liana uit Almen haar jaarlijkse zomeravondconcert. De muzikale combinatie van een fanfare (HMV) met een har monieorkest is te bewonderen vanaf 20.00 uur op het Kalfster- mansweide. Alike Jonkman, is de dirigent van het orkest uit Almen; HMV zal geleid worden door Ray mond Waanders. Dit is het eer ste muzikale weerzien met de oud-dirigente van HMV. Geza menlijk zal er een aantal stuk ken gespeeld worden, daar naast zal elk orkest een aantal eigen stukken spelen. Het publiek wordt verzocht zelf (tuin)stoelen mee te nemen. Bij slecht weer zal er uitgeweken worden naar De Kandelaar. sportpark Meermanskamp en de verplaatsing van de volkstui nen de andere deelprojecten. De volkstuinen verhuizen voor jaar 2009 naar de Oude Deven- terweg naast de begraafplaats, zo is de bedoeling. Op de Meer manskamp wordt woningbouw gerealiseerd. "Grote kavels in een mooi, bosrijk gebied", aldus Ixiode. Op 't Vletgoor vinden Blauw Wit, W Holten, AV Hol ten, TC Holten, Hockeyclub Holten, OKIA, de jeu de boules en de hondenclub onderdak. HOLTEN - De triatleten Stefan en Martijn Paalman zijn hele maal klaar voor de triatlon in Holten op zaterdag 28 juni. De winnaars van vorig jaar op de kwart en achtste triadon Hol ten zijn weer present in de Triatlon van Holten waar Mar tijn weer op de kwart triatlon zal starten om zijn titel te verdedi gen. Zijn jongere broer Stefan maakt de overstap van de acht ste triatlon naar de sprint Triat lon en hij zal dus starten in de Domeiaar op het zwemonder- deel. De afgelopen maanden is toegewerkt naar de maand juni om daar zo goed mogelijk te presteren en het is altijd maar weer afwachten of alles uitkomt zoals het in het trainingssche ma is gepland. Het lijkt goed te gaan, want Martijn en Stefan werden respectievelijk eerste en tweede in de triatlon van Hen gelo Gelderland en Martijn werd vijfde in de zeer sterk be zette triadon van Nijeveen op de olympische afstand. Opval lend was het sterke zwemmen van Martijn in Nijeveen, hij wist als tweede het water uit te ko men. Stefan werd eerste op de sprint afstand. De gebroeders Paalman be heersen de disciplines zwem men, fietsen en lopen volledig en kennen geen zwak onder deel meer. Een voorwaarde om te kunnen presteren op de triat lon. De grootste progressie werd het afgelopen jaar geboekt op het onderdeel lopen. Met een select groepje hardlopers van AV Holten, trainen ze sa men met de lange afstandselec- tiegroep van AV Rijssen op de nieuwe kunststofbaan in Rijs sen onder leiding van oud-at leet Meindert Koopman. Na het tijdperk van triatlontopper Jan Maneschijn en de nog altijd op landelijk niveau sterk preste rende Rob Steegink heeft Hol ten weer twee triatleten die op hoog niveau kunnen presteren. Opvallend in Nijeveen was de winnaar van de Run-Bike-Run: Carlos Baltus uit Holten. Hij houdt niet van zwemmen en laat de triatlon dan ook aan zich voorbij gaan. In de Run-bike- Run in Nijveen klapperde hij er een supersnelle 16.07 uit op de 5 kilometer en had daarmee me teen een minuut voorsprong op nummer 2. Op het fietsonder deel zakte Carlos iets terug' maar hij maakte alles weer goed op het laatste looponderdeel en won de wedstrijd met een voor sprong van 11 seconden.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17