Vier gewonden op Beusebergerweg Holtens Nieuwsblad Hollandse artiesten op Piratenrockfeest Hollens Nieuwsblad 5 TT- j Aangepaste JT in Kandelaar Koetsenrit Lint van koetsen door centrum Holten Nieuw punt voor afval Vaderdagactie Boode Koetsenrit van De Bergrijders weer helemaal terug van weggeweest Route Koetsenrit Bergrijders ESPELO - 'Ik heb de hele nacht liggen dro men' en 'Niet normaal'. Peter Koelewijn (67) had in 1959 al zijn eerste hit met 'Kom van dat dak af. Dinsdag 3 juni 2008 Koetsenrit op oude niveau -rr 1 1 HOLTEN - Voor de weer in ere herstelde Koetsenrit van de Ver eniging voor het aangespannen paard De Bergrijders is de be langstelling groot. Ruim veertig aanspanningen hebben zich al aangemeld voor de rit die zondag 8 juni wordt gehouden. "We zitten weer op het niveau dat we altijd hebben gehad", zegt Jan Meuleman, de pen ningmeester van de Bergrijders. "We hebben nu een kleine vijf tig aanspanningen en mis schien komen er nog wel een paar bij." Hoe anders is de situatie verge leken met vorig jaar. Toen be sloot het bestuur van De Berg rijders het jaarlijkse evenement van de kalender te halen, omdat het aantal rijtuigen op amper twintig lag. Een verklaring voor de verminderde animo van toen en de opleving van nu weet Meuleman niet te geven. "Maar het is mooi dat we weer op het oude niveau zitten" zegt Meule man die zo'n tweehonderd uit nodigingen voor de rit de deur uit heeft gedaan. De deelne mers komen niet alleen uit Hol ten, maar uit heel Nederland. "Uit Gaasterland in Friesland, uit 't Veld boven Alkmaar, Epe, Hoogeveen, Hellendoom, Bath- men, noem maar op", aldus Meuleman. De Bergrijders zelf leveren tien aanspanningen. Rijssen levert geen enkele deel nemer. "Het is op zondag hè", legt Meuleman uit. De rit ver schuiven naar de zaterdag is geen optie. "Dan zitten veel mensen met hun werk. De rit is ook altijd op zondag geweest. De tweede zondag in juni, een vaste datum." De Koetsenrit in Holten wordt dit jaar voor de 26e keer gehou den. De vereniging bestaat al dertig jaar, maar in de beginja ren werd geen rit georganiseerd, terwijl het spektakel een keer werd afgelast wegens de MKZ- crisis en een keer wegens slecht weer. Zoals gebruikelijk telt de rit in Holten mee voor het Ne derlands kampioenschap. De combinaties krijgen punten van een jury. De tocht is zo'n dertig kilometer lang en begint om 10.00 uur op paardensporter- rein het Borkeld. De sherrystop is bij de familie Wesseldijk aan de Flisweg in Neerdorp en de middagstop bij de familie Podt aan de Maneschijnsweg bij Wa terhoek. Vanaf 14.30 uur is er een défilé door de Dorpsstraat in Holten waarbij de stoet ook langs het bejaardentehuis trekt. De prijsuitreiking vindt plaats op de Borkeld. Aan de strijd om het Nederlands Kampioen schap doen zeven aanspannin gen mee. "Dat is meer dan in andere jaren", aldus Meule man. HOLTEN - In de gereformeerde kerk De Kandelaar wordt zon dag 8 juni om 9.30 uur een aan gepaste kerkdienst gehouden. Voorganger is ds. S.M. Roozen- boom. Het thema van de dienst is: Wie is jouw grote voorbeeld? (Naar aanleiding van Mattheüs 9:9- 13). Dick Schuppert zal op het orgel spelen en Bennie en Wint Lub- berdink zullen hun muzikale medewerking verlenen door zang - mondharmonica en pamfluit. Ook zal dominee Roozenboom op de gitaar spe len. HOLTEN - Bij een aanrijding op de Beusebergerweg/ Aalpols- weg/ Fliermatenweg in Holten, zijn woensdagmiddag 28 mei vier personen gewond geraakt. In een weiland aan de Aalpols- weg lag een personenauto op zijn kop met ernaast de be stuurder, een 55-jarige man uit Brummen. Op de kruising stond een auto met daarin drie personen, een 49-jarige me vrouw uit Holten als bestuurster en als inzittenden een 24-jarige mevrouw uit Bathmen en een 81-jarige man uit Holten. Alle vier waren gewond en zijn door diverse ambulances met onbe kend letsel overgebracht naar een ziekenhuis. Door de afdeling Verkeers On gevallen Analyse van de politie Twente wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Ver moedelijk is de 55-jarige vanaf de Fliermatenweg de kruising opgereden en heeft daarbij geen voorrang verleend aan de van rechts komende 49-jarige mevrouw uit Holten. HOLTEN - De Koetsentocht die word georganiseerd door De Bergrijders wordt zondag 8 juni gehouden. De start is om 10.00 uur op het paardensportterrein De Borkeld. Vanaf 8.30 uur wordt een aantal aanspannin gen gejureerd door een deskun dige jury. De sherrystop is om 11.00 uur bij de familie Wessel dijk Haalmansweg en de mid dagstop om 12.30 uur bij de fa milie Podt Maneschijnsweg. Hier zullen ook de prijzen wor den uitgereikt aan de winnaars. Om 13.45 uur vertrekt de stoet weer richting Holten. Om 14.00 uur komen de koetsen door het dorp. Tegen 15.00 uur zijn ze weer terug op het terrein. Start: paardensportterrein. Postweg - Borkeldsweg - Schreursweg - Broensweg - pa- ralelweg li. - rotonde - paralel- weg li. - Dikkesteensweg - Ree- bokkenweg - Forthaarsweg li. - Molenbelterweg li 10.30 uur - Koninginnelaan - Burg. Van de Borchstraat re. - Raalterweg - Helhuizerweg - Flisweg - Raal terweg re. - Haalmans- weg.(9,6km.) Sherrystop bij de fam. Wesseldijk. Flisweg - Raal terweg re. 11.40uur - Weusten- weg - Oude Deventerweg re. - Boerendanssteeg - Hakkerts- weg - Dijkerhoekseweg li. - ei- genweg familie Klaasses - Ma neschijnsweg re.(18km). Mid dagstop: familie Podt - Mane schijnsweg re. - Oude Deventer weg li. - Jeurlinksweg 14.00 uur - Aaltinksweg. - Keizersweg - Vrij heidslaan - Koningin Wilhelmi- nastraat li. - Larenseweg - Dorpsstraat - Oranjestraat - Markeloseweg -14.30 uur - Pan- nenweg - Postweg.(27m). Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV;-in samenwertdng met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XCHolten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspradklachten@vvhm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - De Koetsenrit van de Bergrijders wordt zondag 8 juni gehouden in en rondom Holten. Vorig jaar werd de rit nog afgelast wegens te weinig deelnemers. Maar nu is het aantal deelnemers weer op ouderwets niveau en kan de rit doorgaan, foto: freddie paai MAN HOLTEN - Het vernieuwde af- valbrengpunt in Rijssen is uiter aard ook toegankelijk voor de inwoners uit Holten. In Holten wordt aan de Montageweg ge werkt aan een volledig nieuw af- valbrengpunt. De verwachting I is dat dit in oktober in gebruik wordt genomen. Tot die tijd kunnen de inwoners uit Holten hun afval storten aan de Waag- weg4. BATHMEN- Vader gratis? Ja, Boode op Zondag in Bathmen heeft een actie, speciaal voor va der deze keer. Vader mag gratis naar binnen bij Boode op Zon dag op zondag 15 juni. Want dan is het vaderdag. Mobiliseer Je vrienden en haal samen voor jullie vaders bij Boode een toe gangskaart en drie drankmunt jes voor 5 euro. Kijk ook op www.boodeopzondag.nl VERVOLG VAN VOORPAGINA Andere krakers van Koelewijn zijn 'Mij oh mij', 'Angeline' en 'Je wordt ouder papa'. Ook de hit 'Alice, who the fuck is Alice' kwam van Koelewijn. Tussendoor zijn er optredens van Boer Frans en ook de Biere fluiters. De laatste band is vol gens Veneklaas een echte at tractie. "De Bierefluiters komen uit Hardenberg en Gramsbergen en ze timmeren aardig aan de weg. Ze spelen rockmuziek met eigen teksten. Het is een beetje in de trant van Normaal met Hendrik Haverkamp. Ze hebben een heuse paljas op het podium. De Bierefluiters ko men er wel", aldus Veneklaas die vorig jaar succes had met Jannes, Mooi Wark en Dennie Christian. "De bedoeling is dat het weer een leuk feestje wordt." Kaarten kosten 12,50 euro in de voorverkoop en 15 euro aan de tent. Voorverkoopadressen zijn onder anderen café Am Bahn- hof en café Jansen in Holten en het Bonte Paard in Dijkerhoek. Wolter Kroes is ook van de partij op het piratenfeest.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5