Korhanenfeest groot succes Holtens Nieuwsblad 5 Prikactie opent proefperiode tegen zwerfvuil in centrum Dronken tegen geparkeerde auto Holtens Nieuwsblad 'Holterberg dank zij Loggers' Bijeenkomst over komst Korhanen Presentatie cd Mooi is het leaven Wereldtijdpad BEUSEBERG - De Hoolter Korhanen heb ben afgelopen zondag hun lustrumfeest gehou den in de tuin van hun Hanennös aan de Beuse- bergerweg. Dubbelfeest bij de Hoolter Korhanen: 5-jarig jubileum en nieuwe cd Mooi is het Leaven www.holtenmetdeholterberg.nl Dinsdag 27 mei 2008 Het was behoorlijk druk en warm in de feesttent, die was geregeld door Club DIS. Club Excellent bediende de tap. Een keur van Holtense artiesten kwam langs om de aanwezigen te laten zien wat Holten zoal in huis heeft. En het bleek erg aan te slaan, want voorzitter Leo Thiele van de Hoolter Korhanen ziet een vervolg zeker tot de mo gelijkheden. Maar voor hem was het zondag nog te vroeg om daar al een echte uitspraak over te geven. Onder andere de Braandheul- tjes, Gerjanne Meijerman en Jo ke Vruggink stonden op het po dium. En natuurlijk ontbraken de Hoolter Korhanen zelf ook niet. Oene Loonstra van RTV Oost was speciaal naar Holten afge reisd om de eerste cd van het Holtense koor in ontvangst te nemen. Het album Mooi is het leaven was opgenomen in het Hanennös en werd deze dag ge presenteerd. Dubbelfeest dus. Kinderen konden zich verma ken met schminken en een springkussen. Het weer werkte wonderwel zeer goed mee. Was het verder in het land winderig en nat, maar in Holten bleef het warm en droog tot bijna aan het einde van het feest. Toen be gonnen het wat te sputteren. De broers Bert en Erik Reijlink verzorgden een medley van be kende nummers van Creedence Clearwater Revival die de hele tent mee kon zingen. Daarna verliet Bert het podium om plaats te maken voor Hester Paalman. Zij zong met Erik een duet, waarbij het nummer One van U2 werd vertolkt in de ver sie die de Ierse band heeft opge nomen met Mary J. Blige. Andere Holtense artiesten wa ren Jan de Ontvanger, die het BEUSEBERG - Oene Loonstra van RTV Oost kreeg de eer om het eerste exemplaar van de cd van de Hoolter Korhanen in ontvangst te nemen. Deze kreeg de titel Mooi is het leaven mee. Het is de eerste cd van de Korhanen en deze werd afgelopen zondag gepresen teerd tijdens hun lustrumfeest bij het Hanennös aan de Beusbergerweg. foto: freddie paalman HOLTEN - Mevrouw Loggers nam afgelopen week het eer ste exemplaar van de ver nieuwde Loggersroute in ont vangst. Deze loopt langs huizen die zijn ontworpen door haar va der Tijmen-Jan Loggers. Al hoewel van oorsprong geen Holtenaar, toch heeft hij zich behoorlijk druk gemaakt voor het behoud van de Holter berg. "Er stonden voor de oor log overal bordjes op de Sal- landse Heuvelrug met 'land te koop'. Mijn vader was daar al tijd tegen en heeft zich sterk gemaakt voor het behoud van de natuur. Je gaat toch geen natuurgebied omgooien tot bouwland!" Al waren de voor standers moeilijk om te pra ten, Uiteindelijk is de Salland- se Heuvelrug behouden ge bleven en ging het plan om er een groot villapark van te ma ken de prullenbak in. HOLTEN - Het zwerfvuil in het centrum van Holten is velen een doom in het oog. Daarom werd vorige week dinsdag een prikactie gehouden. Onder an dere burgemeester Bort Koele- wijn, wethouder Willem ter Schure en enkele leden van de Holtense Handelsvereniging, namen de prikstok in de hand om zwerfvuil te verzamelen. Vooral schoberen van scholen gemeenschap De Waerden- borch, maar ook volwassenen, gooien verpakkingen van etens waar zo op straat. Om hier een halt toe te roepen, zijn er afspra ken gemaakt met de gemeente, de Holtense Handelsvereni ging, politie en scholengemeen schap De Waerdenborch. Zo wordt er op school meer aan dacht aan het zwerfvuilpro- bleem gegeven, gaan wijkagen ten extra controleren en wordt het biketeam van de politie in gezet. Jongerenwerker Lars Z weerink zal de gesprekken met Om de actie te ondersteunen werd een prikactie gehouden. de leerlingen ondersteunen. "Prullenbakken bleken vaak te vol te zijn", zegt burgemeester Bort Koelewijn. "Daarom gaat de gemeente deze nu dagelijks legen en zullen er extra bij wor den geplaatst." Volgens Koele- Salland Lied liet horen en Jordy Kamphuis. Maar ook Joke Voortman en koor Amazing. Bezoekers waren zeer te spre ken over het feest. De meesten blijven dan ook tot het eind. Zo wel jong als oud genoten van een mooi lustrumfeest, dat ze ker voor herhaling vatbaar is. De Hoolter Korhanen zijn on dertussen alweer druk met de Keunefeesten, want zij verzor gen de zaterdagmiddag in de tent. Ook dan is het altijd groot feest, zoals men. ondertussen van de Korhanen gewend is. Een evenement voor jong en oud, waarbij de entree gratis is. HOLTEN - Het Wereldtijdpad krijgt steeds meer vorm. Het eerste tijdpaaltje is klaar. Nu worden er vrijwilligers gevraagd voor de verschillende commis sies die er gaan komen. Hiervoor wordt 5 juni om 19.00 uur een informatiebijeenkomst gegeven in het gemeentehuis van Holten. Belangstellenden zijn welkom om hierbij aanwe zig te zijn. Het wereldtijdpad is een wandelroute door de ge meente. Met paaltjes wordt steeds een ander jaar in beeld gebracht. Hierop staan gege vens en feiten van onderwerpen die toen hebben gespeeld. HOLTEN - Een 65-jarige vrouw uit Holten heeft donderdag middag 22 mei haar rijbewijs in moeten leveren, omdat ze on der invloed van alcohol tegen een geparkeerde auto was gere den op een parkeerplaats aan de Dorpsstraat in Holten. Donderdagmiddag 22 mei om 12.40 uur werd door een getuige geconstateerd dat op een par keerterrein aan de Dorpsstraat in Holten een automobiliste te gen een geparkeerde auto aan reed. Toen de politiemensen ter plaatse kwamen, was de veroor zaakster nog aanwezig en zat nog in haar auto. Toen zij werd aangesproken, constateerden de politiemen sen alcoholgebruik en werd de vrouw aangehouden en overge bracht naar het bureau. Aan het bureau was de vrouw niet in staat om de ademanalyse te volbrengen en werd door een gemeentearts een bloedproef afgenomen. Het rijbewijs van de vrouw is ingevorderd. HOLTEN - De websitebeheer ders van de nieuwe site www.holtenmetdeholterberg.nl willen het voor de toeristen nog makkelijker maken om vanuit hun hotelkamer, bungalow of caravan een beeld te krijgen van wat Holten met de Holterberg te bieden heeft. Dankzij de draadloze netwer ken die veel toeristische bedrij ven ondertussen hebben zijn veel toeristen al aan het surfen op het net De nieuwe site geeft een zeer volledig overzicht waar men terecht kan voor overnach tingen, activiteiten, de bood schappen, cadeaus, lekkernijen en andere aankopen. Tevens staan er op de site vele foto's van het dorp, buitenge bied en natuurgebied de Hol terberg waar men op kan 'klik ken' voor meer informatie. Voor de Holtenaar zelf is de site ook zeker een bezoek waard. Er is ruim plaats voor informatie over evenementen. Deze kun nen gratis aangemeld worden voor de evenementen kalender en eventueel kunnen wij in overleg een persbericht plaat sen. De Holtense ondernemer kan een deel van de site in eigen be heer krijgen, hierdoor kunnen de winkeliers hun eigen aanbie dingen zelf op de site plaatsen. Meer informatie hierover is op te vragen via info@holtenmet- deholterberg.nl De site zal landelijk gepromoot worden, om zo alles wat Holten met de Holterberg te bieden heeft bekend te maken. Voor meer info, suggesties, tips of een mooie foto van Holten en de Holterberg kan men mailen naar: info@holtenmetdeholter- berg.nl Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidkJachten@whm.wegener.nl FOTO: SANDER SCHEPERMAN wijn willen de leerlingen best praten over het probleem. "Zij zeggen: 'praat niet over ons, maar praat met ons. Geef ons maar een bon als we worden betrapt'." De proefperiode loopt tot en met de zomer. tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tek 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haaretraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5