Ontbijt in de trein Zwolle-Emmen Zonder ontwik kelaar een huis bouwen Volksvertegenwoordiger in beeld Zoekplaatje Nieuwsbrief N 340 provincie ^)verjjsse| redactie Johan Kroes, Claudi Groot Koerkamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl Hoe veilig wordt de N 340? Is er al meer bekend over het milieueffect- onderzoek? Lees alles over de herinrichting van de N 340 in de laatste nieuwsbrief, te downloaden op www,provlnde overllssgl.nl/n340 Hit iiUi/Hen viMtt mtUtunrffuci óftfirwek Het zal de oplettende treinreiziger op de 'Emmerlijn' niet ontgaan zijn; de trein heeft een regionaal getint interieur gekregen. Ook prijken op de buitenkant van de trein nu de logo's van de pro vincies Overijssel en Drenthe en de reiziger kan op op alle stations tussen Zwolle en Emmen gebruik maken van informatieborden en de 'NS-informatiezuil'. Om hier aandacht aan te geven reisden de gedeputeerden Rob Bats (provincie Drenthe) en Job Klaasen (provincie Overijssel) op maan dagochtend 19 mei samen met een aantal gasten een deel van de route. De reizigers kregen een ontbijtje aangeboden. Eind vorig jaar hebben de beide provincies de treindienst overge nomen en hebben samen met de NS voor een aantal verbeteringen gezorgd. Naast een nieuw in- en exterieur zijn op alle stations tus sen Zwolle en Emmen informatie borden geplaatst. Hierop kan de reiziger gegevens vinden over vertrektijden van treinen en aan vullende (reis)informatie. Denk aan een stadsplattegrond of informatie over aansluitend open baar vervoer zoals bus en taxi. Op ieder station tussen Zwolle en Emmen zijn eveneens service- en alarmzuilen geplaatst. Deze zuil heeft een service- en alarmknop die de reiziger kan indrukken om contact te krijgen met een mede werker van NS. Ook kijken de provincies momenteel hoe de dienstregeling kan verbeteren. Oplossing zoekplaatje april: de R.K. kerk van Vasse. De winnaars hebben inmiddels een prijs ontvangen Overijssel is een provincie met ver rassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 13 juni 2008 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Overijssel scoort goed op de landelijke bouw- thermometer. De woningbouwafspraken die we met de minister van VROM hebben gemaakt pakken we voortvarend op. Toch zal er de komende jaren nog flink gebouwd moeten worden om een nog steeds aanzien lijke groep woningzoekenden aan een goede woning te helpen. Het gaat daarbij niet alleen om kwantiteit maar zeker ook om kwaliteit. Naast woningcorporaties en ontwikkelaars is er een groeiende groep mensen die het liefst zonder projectontwikkelaar of woningcorporatie aan de slag gaat. Een project waarin een groep men sen met elkaar aan de slag gaat heet Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO). In Overijssel (Zwolle, Enschede) kennen we al verschillende projecten die op deze manier zijn ontwikkeld. Het valt me op dat burgers die een dergelijk initiatief nemen, enorm betrokken zijn bij het project en bij de omgeving waarin dit project wordt gerealiseerd. Dat is een fantastische start voor lang woonplezier en grote saamhorigheid. Als provincie ondersteunen we initiatieven van bewonersgroepen met een financiële stimu leringsregeling, maar ook door ervaringen en kennis te delen. Daarom geven we sinds kort het 'Overijssels handboek Collectief Particulier Opdrachtgeverschap' uit. Enthousiast geworden? Heeft u al plannen? Vraag het handboek aan of informeer eens bij uw gemeente. Theo Rietkerk, gedeputeerde voor Ruimte, Wonen en Milieu in de provincie Overijssel Naam: Ineke Steinmetz-Bakker Partij: WD Leeftijd: 53 jaar Statenlid sinds: 2007 Steinmetz is geen onbekende in het openbaar bestuur. Ze was raadslid en wethouder van de gemeente Steenwijkerland. De kennis en ervaring die ze daar heeft opgedaan, komt goed van pas in haar taak als Statenlid. "Je moet als fractievoorzitter gene ralist zijn, je bent minder gefocust op een specifieke portefeuille. Het is van belang dat je de politieke processen in de gaten houdt. Mobiliteit is één van onze speerpunten, daar willen we meer aandacht aan schenken. Zoals de ontwikkeling van de N 35 en A 35." Over de afstand tussen politiek en burger is ze hel der: "Daar moet je niet te krampachtig over doen. Je ziet dat het mensen aanspreekt zodra het over hun eigen omgeving gaat. Als het onderwerp je raakt is de afstand geen probleem, dan weet men de provincie te vinden. Andere onderwerpen zijn minder tastbaar voor de burger, het is dan ook logisch dat het de mensen minder interesseert, dat moetje kunnen loslaten." "Ik ben heel bewust de politiek ingegaan, heb daar geen moment over getwijfeld. Ik heb mijn leven lang al belangstelling gehad voor de politiek. Je bent in de politiek nog meer betrokken bij je omgeving. Het is de uitdaging om goede oplossingen te bieden voor problemen, vanuit je eigen perspectief."

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15