Prijswinnaars verloting jeugdloten W Holten Kabouterfeest bij Dondertman Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Boerenmarkt Countryfair De Panne voor renovatie dak kerk Aanhouding na diefstal Dauwtrapdienst in kantine Dondertman HOLTEN - Voor de zes de keer wordt vrijdag 6 juni in de feesttent aan de Espelodijk in Espelo het Piratenrockfeest ge houden. Andere artiesten: Jeroen van der Boom, Peter Koelewijn en Wolter Kroes Verkoop hotdogs voor Dorcas Maandag 28 april 2008 Boer Frans op piratenfeest Dit evenement wordt gehouden door het piratenteam Hekkalf FM en de School- en Volksfeest commissie Espelo. De eerste artiest is Jeroen van der Boom. Hij mag al om 20.30 uur het spits afbijten in verband met verplichtingen elders, introductie is overbodig, na hits als: Jij bent zo, Eén Wereld en de laatste single: Betekenis. Als tweede is het de beurt aan Boer Frans. Deze vrijgezelle boer uit de Lut- te is razend populair. En na een boel zakelijk getouwtrek mag hij dan eindelijk het podium op. Hij zal een mooie show gaan ge ven met onvervalste boeren- rockmuziek. Niemand minder dan Peter Koelewijn zal als derde het po dium beklimmen. Hij zal heel Splo laten meerocken met knal lers als Kom van dat dak af, An- geline, Mij oh Mij en vele ande-, ren. Als uitsmijter van de avond mag Wolter Kroes de tent op zijn kop zetten. Na twee uitverkochte Heineken Music Halls, een splinternieuw album genaamd Echt niet nor maal en natuurlijk zijn grote hit 'k Heb de hele nacht liggen dro men, heeft Wolter genoeg in zijn mars om dit feest waardig af te sluiten. Het feest wordt muzikaal om lijst door de band De Biereflui ters. Dit illustere gezelschap brengt met een mix van rock-, hoem papa- en tralalamuziek op hun geheel eigen wijze bekende en onbekende Nederlandstalige krakers ten gehore. Ze timme ren al goed aan de weg en na drie keer op het Zwarte Cross festival te hebben gespeeld, mogen ze nu ook in Splo hun kunsten vertonen. De voorverkoop van het Pira tenrockfeest is inmiddels ge- «38? s&è f HOLTEN - Countryfair De Panne wordt donderdag I mei, Hemelvaartsdag, donderdag 1 mei, gehouden bij boerderij De Panne aan de Schreursweg 12 in Holten. De fair wordt groter en sfeervoller dan voorgaande jaren, doordat er meer leuke standhouders zich hebben aangemeld. Men moet hierbij denken aan glaskralen branden, exclusieve koffie, Turkse pizza's, echt Italiaans ijs, brocante, sfeervolle decoratieartikelen, zelfgemaakte jams en kleding. Ook voor de kinderen is dit een leuk dagje uit, want ook voor hen is er van alles te zien en te beleven. Het fairterrein is beslist kindvriendelijk te noemen. Nieuw dit jaar is de combinatie met Concours Hippique van ponyvereniging De Bergruitertjes uit Holten. Dus, een ritje op een pony zit er zeker in. Verder is er voor de kinderen een heuse klimwand. De fair duurt van 11.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt 2 euro per volwassene. De opbrengst van de dag gaat naar een goed doel en dat is dit jaar de renovatie van het dak van de Nederlands Hervormde kerk in Holten, foto johan bolink HOLTEN - Een 30-jarige man uit Almelo is maandagmorgen 21 april aangehouden. Hij wordt ervan verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan in ieder geval diefstal van een creditcard. Door een 41-jarige inwoonster van Ouddorp is begin april aan gedaan bij de politie Rot terdam-Rijnmond van het feit dat ze het vermoeden had dat haar creditcard op 28 maart bij een tankstation langs de Al bij Holten was gestolen. Een week later had ze ontdekt, dat er geld van haar rekening was afgeschreven waarvan ze niets wist. Naar aanleiding van deze aan gifte werd door de politie Twen te een onderzoek gestart en werd maandagmorgen 21 april een 30-jarige man uit Almelo, werknemer van het tankstation, aangehouden. Hij wordt ervan verdacht de creditcard te hebben gestolen. hl de loop van maandag 21 april is de 30-jarige voor verder on derzoek in verzekering gesteld. HOLTEN - De jaarlijkse verlo ting ten bate van de jeugd van W Holten was dit jaar een groot succes. "We hebben een flink bedrag binnengehaald, veel meer dan de voorgaande twee jaren", ver telt jeugdvoorzitter Mark Lam- mertink. "De opzet hadden we dan ook veranderd ten opzichte van de afgelopen twee jaren. De verlo ting wordt nu gehouden in maart in plaats van oktober. Dit omdat we dachten dat de weer somstandigheden dan gunsti ger zijn voor onze jongens en meiden uit de D en C-jeugd. Al leen op de eerste verkoopavond van dit jaar sneeuwde het en was het 2 graden", lacht Lam- mertink. De avond van de trekking is al tijd een vast ritueel. Het bestuur nodigt Toon (George) Beker uit om de trekking van de winnen de loten te doen. "Toon is wel zo'n beetje de meest betrouw bare figuur in dit dorp. Als een politieagent de trekking doet. weet je zeker dat er achteraf geen discussies gaan ontstaan", grapt de jeugdvoorzitter. Toon had ergens op de stoffige zolder zijn blikken opgezocht, die hij speciaal in huis heeft voor de trekking van de verlo ting. "in deze blikken zitten los se nummertjes en zo komen we met het trekken van de num mers tot de winnende lotcijfers. De trekking zelf is altijd een he le show. Toon doet altijd zijn ui terste best om het loüiummer 6000 te trekken, wat het laatste nummer in onze verloting is. Hij begint bij het duizendtal, dan het honderdtal en zo ver der. De grap is dat als hij het duizendtal 6 trekt de volgende getallen natuurlijk allemaal nul len moeten zijn, anders kan al les weer terug in de blikken van Toon en moet er opnieuw ge schud worden. U snapt het al, Toon trekt ongeveer 50 keer de start. Kaarten kunnen voor slechts 12,50 euro worden ge kocht bij de volgende adressen: Café Het Bonte Paard in Dijker- hoek; Café Jansen in Holten; Bierlokal am Bahnhof in Hol ten; Café Vree Egberts in Nieuw-Heeten; Café Cafetaria Vosman in Nieuw-Heeten; Ho tel Stegeman in Laren (Gld.); Zalencentrum de Haverkamp in Markelo. Dit zijn tevens de voorverkoop adressen voor het concert van Normaal op zondag 8 juni. Ook is het mogelijk om via de website www.hekkalf.nl kaarten te bestellen. ESPELO - In navolging van voorgaande jaren is de kantine van kinderboerderij Dondert man op Hemelvaartdag op nieuw decor voor de dauwtrap dienst van de hervormde ge meente Holten. Iedereen is wel kom. De dienst begint om 7.00 uur en wordt voorgegaan door ds. H. Gijsen. Voorafgaand en na afloop is er koffie. Op Hemel vaartdag en tijdens de voor jaarsvakantie (ook op maandag) is de kinderboerderij geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Tot 1 ju ni blijft de poort dan 's ochtends gesloten en kan men er terecht tussen 13.00 en 17.00 uur. ESPELO - Bij kinderboerderij Dondertman wordt maandag 12 mei het Kabouterfeest ge houden. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur zijn er voorstellingen met verschillende onderwer pen. De kabouters Appie, Eppie, Ok- kie en Ukkie zorgen voor een als vanouds oergezellige middag met dolkomische avonturen. De voorstellingen worden kos- tenloos aangeboden door Don dertman. Wel geldt de normale entreeprijs. Gratis parkeergele genheid is ruimschoots aanwe zig. Om een optimale uitvoering te bewerkstelligen krijgt Don dertman versterking van een professionele geluidsinstallatie. Ook het welbekende Ploplied klinkt meerdere malen over het terrein en vanzelfsprekend mo gen alle kinderen met Appie, Eppie, Okkie en Ukkie meedan sen- en -zingen en na afloop om een handtekening vragen. Om de kaboutermiddag extra glans te geven mogen kinderen verkleed als kabouter komen. 6, maar daarna volgen geen nul len en zo wordt het steevast een lange en gezellige avond." Uiteindelijk zijn er dit jaar toch weer prijswinnaars gekomen: De hoofdprijs een Globe reis- cheque ter waarde van 350 euro gaat naar de familie Benschop aan de Pastoriestraat 39. Twee de prijs, 100 euro: Veneklaas, Doorlopende Dijk 9; derde prijs, 75 euro: Henk Westerik, Tuin straat 14; vierde prijs, 50 euro: Eli Lysen, Deventerweg 86; vijf de prijs, 40 euro: Bieleman, Geskesdijk 26; zesde prijs, 35 euro: Björn Heijda, Kollingserf 27; zevende prijs, 30 euro: Harry Lievendag, Korhoenderweg 12; achtste prijs, 25 euro: Leo Her der, Deventerweg 15; negende prijs, 15 euro: Lammertink, Wa- erdenborchstraat 31; tiende prijs, 10 euro: Jansen, Pasmans- weg 2; elfde prijs, 10 euro: Vin cent, Doorlopende Dijk 8; twaalfde prijs, 10 euro: H. Vin cent, Boskampstraat 12. HOLTEN - Dorcaswerkgroep Holten zal op de Koninginnemarkt in Holten hotdogs en drinken verkopen voor Dorcas. De opbrengst van deze actie is bestemd voor het project van Dorcas 'Kinderhulp in Krivoy Rog in Oekraïne'. De werkgroep zal dit hele jaar met ver schillende acties, geld inzamelen voor dit project. Krivoy Rog, de stad waar dit project wordt uitgevoerd, ligt in het zuidoosten van Oekraïne, in de regio Dnepropetrovsky, die bekend staat om de sterk ontwikkelde metaal- en mijnindustrie. Juist door deze industrie is het milieu in deze omgeving bijzonder vervuild. Er wonen ongeveer 700.000 mensen in deze stad. Door de economi sche crisis zijn veel bedrijven failliet gegaan, waardoor de werke loosheid is gestegen. Veel kinderen lijden onder de situatie van ar moede en huiselijk geweld door alcohol- en drugsmisbruik. Het dagopvangcentrum van Dorcas vangt kansarme kinderen op om sociale, pedagogische en materiële hulp te geven. De Dorcaswerkgroep in Holten is op zoek naar enthousiaste men sen die samen met de andere vrijwilligers van de werkgroep zich willen inzetten voor dit project. Neem voor meer informatie over de werkgroepen de acties, contact op met J. Slotboom, telefoon 06- 17516419. Dorcas is een internationale hulporganisatie die in acht tien landen in Oost-Europa en Afrika 165 projecten van lokale part nerorganisaties ondersteunt. Dorcas helpt de allerarmsten in de wereld, ongeacht ras, religie, geslacht of politieke overtuiging. In Nederland zijn tienduizenden vrijwilligers, ondernemers en giften- gevers bij Dorcas betrokken. Meer informatie: www.dorcas.nl of te lefoon 0228-595900. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5