Nieuwe carpoolplein open yl rtïkdcn md 2.$% mBÊMi Houdt Holterbroek Groen naar 's-Gravenhage bpecir LE PARRELL Jacks, jassen en bodywarmers CARPOOLERS Le Parrell Mode en Schoenen Haarstraat 40 7462 AR Rijssen T. 0548 - 541332 Koopavond: donderdag. Dinsdag geopend. Maandag 28 april 2008 Actiegroep Houdt Holterbroek Groen ging afgelopen donderdag met een kruiwagen grond naar het Binnenhof. Het nieuwe carpoolplein is klaar. Vanaf maandag 28 april is dit te gebruiken, toto: sander scheperman DEN HAAG HOLTEN - Dertig plaatselijke actiegroepen, waar onder Houdt het Holterbroek groen, hebben afgelopen don derdag in den Haag gevraagd om een stop op de aanleg van bedrijventerreinen. Om de vraag kracht bij te zetten kwa men tientallen bewoners van bedreigde landschappen met een kruiwagen met grond uit hun eigen gebied naar het Plein in den Haag. Milieudefensie had de laatste maanden ook 80.000 handtekeningen weten in te zamelen. Die werden aan een aantal kamerleden aange boden. Vandaag vergaderde de Tweede Kamer over het natio naal beleid Bedrijventerreinen. Houdt het Holterbroek groen, door twee man vertegenwoor digd, hebben deze openbare vergadering bijgewoond. Zowel Minister Cramer (Ruimte en Milieu) als Minister Van der Hoeven (Economische zaken), evenals een meerderheid van de Tweede Kamerleden, zijn voorstanders van het opknap pen van oude bedrijfsterreinen én het samenwerken van ge meentes (regionaal). Als dit goed wordt aangepakt kunnen we met veel minder (nieuwe) bedrijfsterreinen toe. Letterlijk werd een aantal malen gezegd: "Niet elke gemeente hoeft een eigen nieuw bedrijventerrein". Dit is wat provincies en ge meenten van de overheid te ho ren krijgen. "Laten we hopen dat Overijssel en Rijssen-Holten zich iets gele gen laten liggen aan deze op dracht", zegt Anton van Beek van de actiegroep. "Onze hoop is in elk geval na vandaag ster ker geworden om het Holter broek groen te houden." HOLTEN - Provincie Overijs sel stelt vanaf maandag 28 april het nieuwe carpoolplein De Haspel aan de Markelose- weg in Holten open voor ge bruik. Het carpoolplein biedt ruimte aan 62 carpoolplaatsen. Dat zijn er ruim 30 meer dan het aan de overzijde gelegen oude carpoolplein. De provin cie voorziet het nieuwe car poolplein binnenkort als proef van hypermoderne, zuinige led-verlichting. Door het aan brengen van noodverlichting kan het carpoolplein maandag al in gebruik worden genomen. Voor de aanleg van het car poolplein was een bestem mingsplanprocedure nodig. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden werd asbest en vervuilde grond aangetrof fen. De asbest is gesaneerd en de verontreinigde grond is af gevoerd naar een gelegaliseer de stortplaats. Het oude car poolplein wordt op korte ter mijn opgeruimd. Daarmee komt een einde aan klachten van omwonenden over over last van auto's door gebrek aan parkeerruimte, maar ook aan vermeende criminaliteit. cie Overijssel heeft in nauwe samenwerking met de be treffende gemeenten, Rijkswa- terstaat en de Regio Twente carpoolpleinen in Heino, Raal- te. Holten, Rijssen, Markelo, Goor, Steenwijk, Wierden en Zwartsluis uitgebreid of nieuw I I aangelegd. In totaal zijn er on-1 geveer 150 carpoolplaatsen extra aangelegd. De uitvoering J van het actieplan Carpoolplei- I nen kost ruim 500.000 euro. j De provincie betaalt het groot ste gedeelte. Verder dragen de gemeenten, Rijkswaterstaat en Regio Twente bij in de kosten, j Bij het realiseren van het nieu we carpoolplein hebben de provincie Overijssel en de ge meente Rijssen-Holten nauw samengewerkt. De gemeente heeft het gemeentelijk opslag terrein 'De Haspel' beschik baar gesteld. De provincie is eigenaar van de ondergrond geworden en zorgt voor het be heer en onderhoud. De aanleg, uitbreiding en ver plaatsing van carpoolplein De Haspel maakt deel uit van het actieplan Carpoolpleinen, dat is opgesteld om het samen rei zen te bevorderen. De provin- MODE SCHOENEN Larenseweg 12, F

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 4