Van oud-Hollandse liederen tot open podium Holtens Nieuwsblad 3 Getuige helpt bij oplossen van fietsendiefstal Herdenking Begraafplaats Stille tocht Pipeband bij Diessenplas Agenda HOLTEN - In het cen trum van Holten worden met Koninginnedag ver schillende activiteiten gehouden. Column DONATEURS GEZOCHT Kennismaking Wandelende Tak goed bezocht Maandag 28 april 2008 HOLTEN - De jaarlijkse doden herdenking wordt zondag 4 mei om 11.00 uur gehouden op de Canadese Begraafplaats. De Co- lourband zal, gevolgd door de Pipeband, om 10.55 uur de ce remonie openen en zal de Hol- tense Muziekvereniging (HMV) officieel beginnen met het Ca nadese volkslied 'O, Canada.' Dit jaar zullen buiten de eigen veteranen en andere gasten, ze ventien Canadese veteranen met hun familieleden (begelei ders) aanwezig zijn, in totaal veertig personen. De oudste ve teraan is maar liefst 93 jaar oud. Eveneens zal de Essex and Kent Legion Pipeband deelnemen aan de ceremonie. Zij zullen vanaf 10.30 uur in de heidetuin spelen, voorop de Canadesp Be graafplaats. De kinderen van de vijf basis scholen staan centraal. Gast spreker is J. Uijen. HOLTEN - De herdenkings dienst voor de Nederlandse ge vallenen begint om 19.00 uur in de hervormde kerk. Ds. Harry Gijsen zal hier een kort woord spreken, evenals J. Uijen en ver der het Overijssels vrouwenka merkoor Voca Me aanwezig. Aansluitend vindt de stille tocht plaats naar het monument op de Molenbelterweg. HOLTEN - De Canadese doe delzakband Essex Kent Le gion Pipe Band zal zondag 4 mei om 13.30 uur optreden in de binnentuin van Diessenplas. Koninginnedag r'~ De rommelmarkt is een van de activiteiten tijdens Koninginnedag, foto: iohan bolink De dag wordt begonnen met een aubade op Smidsbelt. De Holtense muziekvereniging HMV staat om 9.15 uur klaar om alle aanwezigen muzikaal te Kruuwaag'n noar'n Haag Det is nog ne hèèle reize, s'manns um kwart oaver zes- se, in Hoolt'n opstapp'n en met ne kruuwaag'n vol Hool- terbrookzaand, op'n Haag an. Het is ööns e lukt. Good nèèng uur stunne wie op het Plein vuur de Tweede Kamer. Drei'ntwintig aktiegroep'n uut het hèèle laand, met kr- uuwaag'ns vol zaand. Dan kriej pas in de gaat'n, woe we in dit kleine iaenneke met gangs bint. Hoolt'n stun neuis de leu uut de Hoekse Waard. Zie hebt eur gevech e wunn'n. De Hoekse Waard bliff greun. Bie ööns in Hoolt'n is ök nog niks beslist. Vuur det't zöö vèèr is wordt ter èèrs nog wa wier e keuz'n. Loat pertiën der good op ver vat wèèr, det ze helder angèèft wat ze wilt. Doar könnt nog wal is köppe goa roll'n, want in n'Haag wèèit ter ne aandere wèènd as vuur'n paar joar trugge. Blieft goan vuur dinge woej vuur stoat. Det geeldt neet allèène vuur het Hoolterbrook, mar ök vuur het Zilverzaand en Waansinktracéé. Hoolter, lo at oe gen oor annèèi'n. Doar bint leu, diet oe in ne hook wilt drukk'n, umdai oavera tèèg'n zöll'n weer. Zóó is't neet. Kiek mar is op't Hool terbrook, wat doar noe a e doane wordt. Ai op Jan Grof ziene brugge stoat, dan köi good zeen, wat ter amoal a is gebuurt en te gebuur'n steet. Ai oaver den plas hen kiekt, dan proate ie a oaver een dik ke vieftig bunder. Dan hèw- wet nog agèèt neet oaver Vletgoarsmoat'n dreie.' Kiek ie de aandere kaante uut, dan zeei det ze op Liez'n bint be- gunn'n met huuze bouw'n. Vèèrder as, woet ze noe met gangs bint, hooft ze ök drek neet te goa. Loat ze èèrs die twaalf bunder op'n Kol mar is vol bouw'n. Loat ze èèrs ma is duudelijk maak'n woenneer of Hoog'nslag en de Encko weg bint van'n Kol. En met duudelijk wi'k zegg'n, gen lulverhaal'n, ma helder heid vuur iedereene. Het ee- nige wawwe doot, is ter ne drökk'n weg duur hen legg'n. De Hoolter hebt vuur een paar joar trugge duudelijk an e gèèm'n, det ter ne noorde lijken rööndweg mött köm- m'n en gen geouwehoer dwars duur ne nieje wönwie- ke. Wie hebt in'n Haag hop pe krèèg'n vuur Vletgoars moat'n. Hoolter höld hoppe vuur zaak'n woei vuur stoat, ök al hei het geveul dai mangs ne roop'nden bint, in de woestijn. Het is machtig dai in een laand lèèft woei dit amoal meugt zegg'n en schriem'n. Wie vertökk'n uut'n n'Haag toen't de Ar meniërs an't protestèèr'n war'n tèèg'n de Törk'n. De Vèèrkaante Viefkop ondersteunen bij het zingen van onder meer oud-Hollandd- se liederen, het Wilhelmus en het Sallandlied. Als de aubade af is gelopen, zit ten de kinderen van de basis scholen al op hun kleedjes om op de kinderrommelmarkt hun spulletjes te verkopen. Voor ie dereen een goede gelegenheid om voor een zacht prijsje eens wat ander speelgoed aan te schaffen. De kinderrommel markt is dit jaar achter het ge meentehuis, rond de kerk en voor Irene. Dit in verband met de winkels die op die dag open zijn. De verenigingen van Holten presenteren zich op Smidsbelt. Zij laten zien wat er in het dorp allemaal mogelijk is wat betreft vrije tijdbesteding. Zo wordt er een schaakwedstrijd gehouden door de schaakclub, waarbij de finalepartij op het grote schaak bord op Smidsbelt wordt ge speeld. De brunch zal vanaf 11.00 uur beginnen. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij de VW. De Stichting Viering Nationale Feestdagen heeft onder haar donateurs tien maal twee brun- chbonnen verloot. De winnaars krijgen hierover persoonlijk be richt. Ook de fietstocht, vorig jaar weer in ere hersteld, kan wor den gereden. Vertrek is oml3.00 uur vanaf Smidsbelt. Voor vol wassenen bedraagt het deelne- mersgeld 1 euro; kinderen tot Het organiseren van activitei ten tijdens de feestdagen, zo als de lampionoptocht tijdens de echte verjaardag van de ko ningin en de vele festiviteiten op Koninginnedag kosten geld. Daarom vraagt Stichting Viering Nationale Feestdagen Holtenaren om een bijdrage. Huis aan huis is het oranje pro grammaboekje verspreid met daarin een wit papiertje waar mee men zich kan opgeven als donateur. Ook is het mogelijk om als bestaande donateur de jaarlijkse gift te verhogen. De ingevulde briefjes kunnen op diverse plaatsen worden in geleverd, maar ook op Smids belt tijdens Koninginnedag. Men kan daar tevens nadere informatie krijgen over het doen en laten van de Stichting Viering Nationale Feestdagen. en met de basisschool mogen voor niets meedoen. Op hetzelfde tijdstip starten ook de wedstrijden veteranenrace oude motoren op het circuit van de Beuseberg. OCH speelt om 14.30 uur in ge bouw Irene het toneelstuk Ver keerd verbunden. De entree hiervan is gratis. Vanaf 14.00 uur wordt het zeker druk in het dorp. Op Smidsbelt is er dan namelijk een groot kin derplein. Kinderen kunnen daar geschminkt worden, ze kunnen koekjes versieren, deel nemen aan een workshop met groen, pony rijden, in de draai molen of zich op het springkus sen vermaken. Op hetzelfde tijdstip begint ook het Open Podium. Dit podium wordt geplaatst op de Dorps straat ter hoogte van de Laren- seweg. Iedereen die denkt dat hij of zij iets te bieden heeft op het gebied van muziek, dans, HOLTEN - De politie kreeg woensdag 16 april omstreeks 10.00 uur een tip van een getui ge. De getuige had even daar voor op het station in Holten gezien, dat een man een slot van een fiets doorknipte en de fiets achterin een auto laadde. De getuige noteerde het kente ken van de auto en gaf deze door aan de politie. De politie is vervolgens aan de deur gegaan bij de eigenaar van de auto, die op zijn beurt de diefstal beken de. De fiets is aangetroffen bij de verdachte en door de politie meegenomen naar het bureau. De eigenaar van de fiets heeft zich gemeld op het bureau en hij deed aangifte, waarna hij zijn eigen fiets weer in ontvangst kon nemen. cabaret of iets dergelijks, kan dat hier tonen. Vanaf het podium zal de hele middag en avond, behoudens de taptoe, muziek te horen zijn. En zijn er terrassen op straat, 's Avonds vanaf20.30 uur wordt de taptoe gehouden, met de korpsen: trompetters van HMV; drumfanfare St. Caecilia uit Raalte; showband Jubal uit De- demsvaart; muziek-tamboers- korps van de verbindingsdienst uit Ede. HOLTEN Dc Wandelende Tak van atletiekvereniging Holten heeft een kennismakingsoch tend Nordic Walking gehouden. Al snel werd duidelijk dat er in Holten veel belangstelling is voor deze sportieve vorm van wandelen. "De belangstellen den bleven toestromen", aldus een van de organisatoren, Mo nique Vermeulen. "Ik heb niet helemaal precies geteld, maar er waren zeker 18 tot 20 men sen. De meesten waren er gelijk om 10.00 uur, een enkeling kwam wat later." De organisatie kijkt tevreden terug op de ken nismakingsochtend. Iedereen die een keer wilde pro beren hoe het is om met stok ken te lopen en die de beginse len van de techniek wil leren, was welkom. APRIL Veteranenwegrace, Beuseber- gerweg, woensdag 30 april 2008, 13:00 MEI Country Fair, Schreursweg 12 Holten, donderdag 1 mei 2008 Hemelvaartconcours, De Berg- ruitertjes, Winkelbergweg Holten, donderdag 1 mei 2008 Dauwwandelen, Natuurdiora- ma Holterberg, donderdag 1 mei 2008, 7:00 Hemelvaartsfietstocht, Bosch kamp, donderdag 1 mei 2008, 7:30 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat, donderdag 1 mei 2008, 14:00 Trekkersiep, Loo-Bathmen, za terdag 3 mei 2008, 15:00 Herdenking oorlogsslachtoffers, Canadese Begraafplaats, zondag 4 mei 2008, 11:00 - 12:00 Bevrijdingsloop, Meermans kamp, maandag 5 mei 2008, 18:30 Boottocht Rode Kruis, opgave 0548-364622, Holten, dinsdag 6 mei 2008 NBvP Holten: CliniClowns, Ire ne, woensdag 7 mei 2008, 20:00 NBvP Dijkerhoek: van vod tot vlot, Bonte Paard, donderdag 15 mei 2008 Meimarkt, Centrum Holten, za terdag 1 7 mei 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 18 mei 2008 Touwtrektournooi, 't Vletgoor, zondag 18 mei 2008 Vogelschieten Beuseberg, Langstraat, zaterdag 24 mei 2008 Lustrumfeest De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg, zondag 25 mei 2008 Reisje Bejaardensociëteit Hol ten, Holten, dinsdag 27 mei 2008, 9:00 Sportdag basisscholen, Vlet goor, donderdag 29 mei 2008 Beuseberger Voorjaarsfeest, Langstraat, vrijdag 30 mei 2008 - zaterdag 31 mei 2008 JUNI Skelettentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, zondag 1 juni 2008 - zondag 2 november 2008 Piratenrockfeest, Espelodijk Es- pelo, vrijdag 6 juni 2008 Stratenvoetbaltoernooi, Vlet goor, zaterdag 7 juni 2008 Wereldrecord DVDomino, Sporthal 't Mossink, zaterdag 7 juni 2008 Koetsenrit, De Bergrijders, Holten, zondag 8 juni 2008 Optreden Normaal, Espelodijk Espelo, zondag 8 juni 2008, 17:00 Fietsvierdaagse Sallandse Heu velrug/ Reggeland, Holten e.o., dinsdag 10 juni 2008 - vrijdag 13 juni 2008 Koningsschieten, Aalpolsweg, zaterdag 14 juni 2008, 19:00 Vogelschieten, Bonte Paard, za terdag 21 juni 2008, 20:00 Tuinpad wandelevenement, Camping Ideaal, Schreursweg, zaterdag 21 juni 2008 - zondag 22 juni 2008 Triathlon Holten, Holten, vrij- üay zt juiïi zoüö, zateraag 2& ju ni 2008 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni 2008 - zondag 29 juni 2008 JULI Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 3 juli 2008, 14:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 6 juli 2008, 13:00 Sploder Feest, Espelodijk, vrij dag 11 juli 2008 - zondag 13 juli 2008 Dorpsfeest, Centrum Holten, donderdag 24 juli 2008 - zondag 27 juli 2008 Roggemaaiersdag laantje, zaterda Braderi erhuisaanhuiskranten.nl da/>^

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3