Veranderingen in het Natuurgebiedsplan Overijssel Trek in een lekkere salade zonder, vet? Volksvertegenwoordiger in beeld verijssel Zoekplaatje Nieuw: de Voorkeurwijzer provincie redactie Johan Kroes, Claudi Groot Koerkamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl De provincie Overijssel en de gemeente Deventer zetten tijdens de inspraak periode over de nevengeulen bij Deventer een nieuw internethulpmiddel in: de Voorkeurwijzer. Het hulpmiddel helpt mensen hun mening te vor men over de aanleg van de geulen en inrichting van de uiterwaarden Boeren die rekening houden met de natuur kunnen daarvoor soms subsidie krijgen. Bijvoorbeeld als zij grasland wat later in het seizoen maaien, zodat weidevogels hun jongen kunnen groot brengen. Maar ook wie bloemrijke graslanden ontwikkelt, kan daarvoor soms subsidie krijgen. Het Natuurgebiedsplan Overijssel geeft aan voor welke gebieden subsidies beschikbaar zijn voor de ontwikkeling van natuurwaarden op landbouwgronden. Dit jaar wordt het Natuurgebieds plan veranderd. Zo wordt de omvang van de beheersgebieden voor de ontwikkeling van krui- denrijke graslanden en akkers in de hele provincie flink kleiner. Daardoor ontstaat er meer samen hang tussen de natuurgebieden. En plaatselijk wordt een aantal nieuwe beheersgebieden aangewezen In de gemeenten Enschede en Haaksbergen worden langs de Hagmolenbeek en bij het Buurserzand extra gebieden aan gewezen als nieuwe natuur. Deze aanwijziging vloeit voort uit het beleid van de 'robuuste verbin dingszones'. Dit zijn natuurzones die de grote natuurgebieden met elkaar moeten verbinden. Vooral in de gemeente Dinkelland en aan de oostkant van de Engbertsdijksvenen, maar ook - op kleine schaal - in de rest van de provincie wordt de begrenzing van de nieuwe natuur aangepast. Ook de ecologische verbindingszones ondergaan wijzigingen. Gedeputeerde Staten willen het ontwerp van de herziening van het natuurgebiedsplan half mei vaststellen. De herziening ligt ter visie van eind mei tot begin juli. Alle belanghebbenden kunnen dan een zogenaamde zienswijze bij Gedeputeerde Staten indienen. Dit wordt bekend gemaakt via de huis-aan-huisbladen. Verder zijn er twee inloopbijeen komsten georganiseerd. De datum en locatie worden bekend gemaakt in de huis-aan-huisbladen van eind mei en op de provinciale website www.provincie. Overijssel, nl. Oplossing zoekplaatje maart: Pontje over de Vecht bij Oud- Bergentheim. De winnaars hebben inmiddels een prijs ontvangen Overijssel is een provincie met ver rassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 9 mei 2008 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel, nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredactie@overijsset. nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te ver melden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecor respondeerd. Twente heeft iets unieks. De technologische kennis en creativiteit van universiteit en bedrij ven in deze regio is ook doorgedrongen in China. Ik was laatst op bezoek in de regio Dalian. Dit is een gebied ongeveer vijftig keer zo groot als de provincie Overijssel en een wereldwijde koploper op het gebied van soft ware. Toch waren ze enorm geinteresseerd in de kennis die wij daarover in huis hebben. Ook over nanotechnologie weten we veel. Dan gaat het bijvoorbeeld om het maken van een gezonde, vetvrije salade, die toch zijn lekkere smaak behoudt. Zo zijn er in Twente veel starters met creatieve en marktrijpe ideeën. Het is voor hen alleen onmogelijk om zelfstandig een hoogwaardige productie- en testfaciliteit op te zetten. Daarom stimuleren we de bouw van een zogenaamde 'High Tech Factory', waardoor het voor hen makkelijker wordt om pro ducten te testen en daarna op de markt te brengen. En het geeft een dynamische concentratie van high tech bedrijvigheid. Het resultaat? Werkgelegenheid! Carry Abbenhues Gedeputeerde voor Economie, Toerisme en Arbeidsmarkt in de provincie Overijssel Naam: Wim Dalhuisen Leeftijd: 58 jaar Partij: PvdA Lid van Provinciale Staten sinds: 2003 "Politiek is gewoon leuk", dat zegt de fractievoorzit ter van de PvdA van Provinciale Staten van Overijssel. "De politiek heeft mij altijd geboeid, je bepaalt in de politiek de leefbaarheid van een gebied, dat vind ik heel interessant." Twaalf jaar lang zat Dalhuisen in de gemeenteraad van de voormalige gemeente Holten, waarvan acht jaar als wethouder. In 2003 deed hij zijn intrede in de provinciale politiek "In de gemeentelijke politiek heb je iedere dag contact met de man in de straat, bij de provincie is dat in mindere mate. Dan praat je toch voornamelijk met gemeentes, bedrijven en instellingen. Maar we proberen wel met onze PvdA fractie regelmatig de boer op te gaan, om recht streeks contact te hebben met de burgers." Naast fractievoorzitter is Dalhuisen directeur van een basisschool in Borne. "De woensdagen zijn bestemd voor de politiek, op de andere dagen gaat de school voor. Ik ben veel in het weekend en in de avonduren bezig met de politiek, maar dat is niet erg, in je hobby steek je altijd veel tijd." "De doorstart van de gebiedsontwikkeling luchthaven Twente is één van de onderwerpen waar ik me voor in wil zetten de komende jaren. Ik hoop dat we daar een evenwichtig besluit over kunnen nemen waar onze PvdA-uitgangspunten in terugkomen. Als dat over drie jaar bereikt is, ben ik heel gelukkig."

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 29