Senioren maken kennis met knotshockeysport Holtens Nieuwsblad 15 Tienersoos So What verzorgt Dauwtrappen Echtpaar Groteboer 55 jaar getrouwd Met onder meer Norton, BSA, Agusta, Sparta, Jamati en Münch Mammut Toernooi snelschaken op Smidsbelt Vroege wandeling Klassiek Wedstrijd met oude racemonsters Wandeling a HOLTEN - De klassie- kerrace wordt woensdag 30 april vanaf 13.00 uur aan de Beusebergerweg gehouden. Koninginnenach Drie dagen lopen over Holterberg Maandag 28 april 2008 Klassiekermotorrace I" HOLTEN - Op Koninginnedag houdt de schaakvereniging een snelschaaktoernooi op Smids belt. Iedereen die een beetje kan schaken, kan hieraan meedoen. Naast een beetje schaken moet men ook niet snel afgeleid zijn, want er wordt gespeeld tussen alle andere activiteiten die op die dag gehouden gaan worden. De finale wordt met levensgrote stukken gespeeld. En dat is voor een snelschaakwedstrijd een extra handicap. De deelname is gratis, het toernooi begint om 10.00 uur en om 12.00 uur wordt de finale gespeeld. De organisatie is in handen van MAC de Holterberg in nauwe samenwerking met de Histori sche Motorsport Vereniging. De wedstrijd in Holten is het eerste van het nieuwe seizoen. De rijders zullen na de lange winterstop, waarin heel veel ge sleuteld is, met de nodige span ning hun machines naar de startstreep duwen. Het aantal inschrijvers heeft in middels de tweehonderd al ruim overschreden en onder hen zitten diverse buitenlandse rijders, vooral uit Duitsland. Voor wat betreft het circuit zul len er geen veranderingen plaats vinden, dus ook dit jaar met twee chicanes. Het is na melijk geen snelheidswedstrijd maar een regelmatigheidswed strijd. Het deelnemersveld wordt verdeeld in acht verschil lende klassen en ze rijden alle maal twee manches. Met klin kende merknamen uit het ver leden als: Norton, BSA, Eijsink, MV Agusta, Aermacchi, Sparta, NSU, BMW, Van Veen Kreidler en Jamati. De ware liefhebber van oude motoren kan hier zijn hart op halen. Verder is er een motormarkt. Op het binnenter rein, rond 't Stuurhuus, zal ook van alles te beleven zijn. Diverse MAC-clubleden zullen hun, vaak prachtig gerestaureerde motoren tentoonstellen, terwijl ook de afdeling klassiekerauto's hun opwachting maakt. Als klap op de vuurpijl laat de organisatie weten dat er een heuse Münch Mammut, een 1400cc viercilinder NSU-auto- motor in een motorfietsframe aanwezig is. Het was Friedel Münch die met deze creatie - in totaal werden er bijna vijfhonderd van ge bouwd - zo rond de jaren '70 opzien baarde in 'motorland'. Het was in die tijd de snelste, sterkste en duurste motor. Ver der hebben nog enkele mensen met bijzondere motoren hun komst toegezegd, onder meer een aantal MV 750 cc viercilin- ders. De aanvang van de trainingen is om 10.30 uur. De toegang be draagt 4 euro. Jeugd tot en met 14 jaar betaalt 1,50 euro. Kinde ren tot en met 8 jaar mogen gra tis naar binnen. Voor meer in formatie: 0572-321230 of 0548- 362528 of www.macdeholter- berg.nl. HOLTEN - Vroeg uit de veren met de dauw nog op het gras, een zon die langzaam opkomt en de dieren die net ontwaakt zijn. Deze natuurbeleving kan men meemaken wanneer op donderdag 1 mei, Hemelvaarts dag, de natuurgidsen van Na- tuurdiorama Holterberg be langstellenden meenemen naar de mooiste plekjes van de Hol terberg. De wandeling, die begint om 7.00 uur, start bij Natuurdiora- ma Holterberg, Holterbergweg 12 in Holten. Na de wandeling is er een uitgebreid ontbijt bij het restaurant tegenover het na tuurmuseum. Na het ontbijt volgt er een korte rondleiding in het natuurmuseum. De all-in prijs voor dit arrangement is 14,75 euro voor volwassen en 7,50 euro voor kinderen. Voor inlichtingen en reserveren: Na- tuurdiorama Holterberg, tele foon 0548-361979 of muse- um@holterberg.nl. Voor meer informatie www.museumhol- terberg.nl. 'HOLTEN - De Dijkerhoekse band de Reeperbahner Stim- mungsmacher zal dinsdag 29 april vanaf 20.00 uur gaan op treden in Bierlokal am Bahnhof. HOLTEN - De Beusebergerring wordt in gereedheid gebracht voor de Klassiekerrace die woensdag 30 april wordt gehouden. Oude beestjes worden van stal gehaald om een regelmatigheidswedstrijd te houden over de Beusebergerweg, met de start en finish ter hoogte van clubhuls 't Stuurhuus van MAC de Holterberg. De trainingen beginnen om 10.30 en de wedstrijden zelf om 13.00 uur. De entree bedraagt 4 euro. foto: iohan bounk HOLTEN - Bij een groep spor tieve senioren in de leeftijd van 60 tot 70 jaar werd afgelopen dinsdag 22 april het knotshoc- key geïntroduceerd. Het Be- weegproject SMALL 3, begeleid door Geurt Leppink, vereni gingsadviseur en breedtesport consulent namens de gemeente en een speciaal counseling team duurt acht weken. Gedu rende het project wordt conti nue de fitheid per deelnemer gemeten en onder begeleiding op maat maken de deelnemers kennis met verschillende bewe gingsactiviteiten. De zesde week stond in het teken van knotshockey in samenwerking van de hockeyclub in Holten. Onder prachtige weersomstan digheden, werd het knotshoc keyspel uitgelegd door Heico van Griethuizen, trimhockey- irainer en veteraanspeler bij HCH. Een fanatieke pot knot- ifanrlnr Fot IV, HOLTEN - De werkgroep van tienersoos So What verzorgt op Hemelvaartsdag een fietstocht voor hele gezin. Het wordt echt dauwtrappen, want de start is tussen 7.30 en 9.00 uur. Vanuit het dorpshuis is er een route van ongeveer 45 kilometer uit gezet, die langs de mooiste plekjes zal voeren. De kosten bedragen 4 euro voor de vol wassenen en 2 euro voor kinde ren tot 16 jaar, inclusief een hapje en drankje. In verband met de voorbereidingen wil de organisatie graag van tevoren weten hoeveel mensen ze kun nen verwachten. Aanmelden kan bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, telefoon 0548-36 27 55. Dit kan uiterlijk tot dinsdag 29 april 14.00 uur. Fanatiek slaan de senioren een balletje met de knotsen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN passenteller die de senioren acht weken lang elke dag bij zich dragen heeft menig stap geregistreerd. Knotshockey is een 'veilige' vorm van hockey vnnr nnrlprpnMpl nnrmalp sticks en een harde bal is de kans op ongelukken veel te groot. Knotshockey is een mooi alternatief. Het spel werd ge speeld met knotsen van schnimstof en strandballeties. HOLTEN - Het is voor de heer en mevrouw Groteboer-Blan- kena woensdag 7 mei 55 jaar ge leden dat ze in het huwelijk zijn getreden. Wethouder WA.J. ter Schure zal het jubilerende paar die dag fe liciteren, bij hen thuis aan de Beusebergweg 68 te Holten. Het echtpaar Groteboer kreeg drie kinderen, twee dochters en één zoon. Ook kwamen er ze- ven kleinkinderen. Zij wonen nog steeds met veel plezier in hun boerderij aan de Beuseber gerweg, die momenteel gerund wordt door hun zoon, die met zijn gezin daar ook woont. Meneer tuiniert nog graag en heeft ook een kas waar hij bloe men kweekt. Mevrouw doet nog geheel zelfstandig de huis houding, zij borduurt en breit graag. EINDELOZE HEUVELENTOCHT HOLTEN - Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug houdt in samenwerking met Landschap Overijssel, Vereniging Natuur monumenten en Staatsbosbe heer een wandeltocht over de Sallandse Heuvelrug. In navolging van het succes van voorgaande jaren, wordt deze zomer weer een Eindeloze Heu- velentocht gehouden. Deze tocht is gepland van 13 tot en met 15 augustus. Drie dagen wandelen onder be geleiding van een ervaren na- tuurgids over restanten van de voorlaatste ijstijd. De tocht zal gaan van de Lemelerberg, via de Eelerberg, de Hellendoomse- berg, de 'bergen' in het Natio naal Park de Sallandse Heuvel rug en eindigen aan de voet van de Holterberg. Onderweg zullen boswachters die werkzaam zijn in het gebied, de wandelaars meenemen naar de mooiste plekjes en ze wijzen op de eindeloze variatie van de flora en fauna van de heuvelrug. Men komt daarmee op plekken waar men normaal gesproken niet zo snel komt. Aan deze Eindeloze Heuvelen- tocht kunnen maximaal vijftien mensen deelnemen. Aangezien er flinke wandelingen (20 tot 25 kilometer per dag) op het pro gramma staan, is een goede conditie noodzakelijk. Alleen dan kan men onderweg volop genieten van de rust, de afwisseling in het landschap, het reliëf, de vele vogels en hei develden én de verhalen die over het gebied te vertellen zijn. De kosten voor deze begeleide groepstocht zijn 125 euro per persoon op basis van overnach ting in eigen tentjes op eenvou dige kampeerplaatsen. Voor de inwendige mens wordt gezorgd en met de groep zal worden gekookt. Tijdens de dagtochten draagt men alleen dagbagage, de tenten en overige materialen worden vervoerd. Voor meer informatie en opga ve kan men contact opnemen met Thea Peters, Coördinator communicatie en educatie van het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug: 038-4250977 06- 124 72 155 of per email t.c.pe- ters@ivn.nl. Kijk voor meer informatie of ter inspiratie ook eens op www.sal- landseheuvelrug.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15