Meimaand is fietsmaand Carbone B -keuze Wegafsluitingen Baby, kinder en tienermode Controle Koninginnedag geopend van 10.00 tot 16.00 uur Controle op alcohol Vernieling Edwin van Hoevelaak Hemink Meesterschilders bestaat 50 jaar Boekje met informatie over sport Inzameling huisvuil RIJSSEN/ HOL TEN - De Meimaand Fietsmaand 2008 komt er aan. Tijdens dit grootste, lande lijke tweewielereve- nement zijn er ruim 350 toer- en recre atieve routes uitge zet. Speciaal voor u ingekocht - 40% van de originele verkoopprijs. Soms zichtbare maar vaak ontzichtbare weeffoutjes Maandag 28 april 2008 12 Een record, nooit eerder waren er tegelijk zoveel unieke fietstochten be schikbaar, die alleen in mei kunnen worden ver reden. Veelal zijn ze 'pret tig aangekleed' met bij zondere stops bij attrac ties, musea of boerderij en. Ook in Rijssen-Holten wordt dit jaar de Mei maand Fietsmaand gere den. Speciaal voor dit eve nement heeft de VW Rijs- sen-Holten een fietsroute uitgezet aan de hand van de inmiddels bekende knooppunten. De route draagt de naam De Sa- genroute en voert langs mooie plekken door de gemeente en vertelt daar bij allerlei sagen en legen des. Hij start zowel bij de VW Rijssen als de VW Holten en is ook op beide kantoren verkrijgbaar voor 1,50 euro. De fietsmaand is een ini tiatief van het Nederlands Bureau voor Toerisme Congressen (NBTC) in sa menwerking met de Ne derlandse Toer Fiets Unie (NTFU), de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) en de Stichting Landelijk Fiets- platfomi. Het goede doel is KWF Kankerbestrijding. De campagne '30 minuten bewegen' van het Neder lands Instituut voor Sport Bewegen (NISB) en de stichting Nationale Fiets- projecten doen eveneens mee met de Fietsmaand. Naast ruim 340 fietsroutes zijn er tijdens de Mei maand Fietsmaand ook bijzondere hoogtepun ten. Op 1,2 en 3 mei 's avonds kun je (voor het eerst) fietsen tussen de tulpenbedden van Keu kenhof. Die derde meidag wordt op Zuid-Beveland de Hero Cassis Zwarte Bessenroute verreden. Op 17 mei is er de Zeeuwse Fietsdag en een dag later (18 mei) worden er Super routes verreden met zo'n zeventig Jumbo super markten als startpunt. Op 24 en 25 mei is Staatsbos beheer de gastheer waar het gaat om bijzondere tochten langs en door de bossen. Op 29 mei, ten slotte, is er de Bedrijfs- fietsdag van de organisa tie Nationale Fietsprojec- ten. Voor informatie en alle routes.' op www.mei- maandfietsmaand.nl Re gionale informatie over routes in deze omgeving: VW Rijssen: 0548-520011, VW Holten: 0548-361533. RIJSSEN - De politie contro leerde donderdag 17 april op drie locaties op de nale ving van de geslotenverkla ring, te weten de Elsener- veldweg, de Akkerdijk en de Lichtenbergerweg. De ge slotenverklaring geldt 's ochtends tussen 06.00 en 09.00 uur en 's middags tus sen 16.00 en 19.00 uur op deze locaties. In totaal zijn er 37 boetes uitgedeeld ad. 60 Euro. Bij de controle op de Els- enerveldweg is een 53-jarige Rijssenaar staande gehou den, nadat hij de gesloten verklaring had genegeerd. De bestuurder was het ech ter niet eens met de staan- dehouding en reed na een minuut alweer door. Hij werd vervolgens weer staande gehouden, waarna hij zich verbaal dreigend uitte in de richting van de agent. Met de bestuurder Bengels Ko werd een gesprek gevoerd. Later meldde dezelfde man zich aan het bureau in Rijs sen en liet zich weer bedr eigend uit in de richting van de politie. De man werd aangehouden en in overleg met justitie werd zijn rijbewijs ingevorderd en kreeg hij een proces ver baal. RIJSSEN - Aan de Enter straat in Rijssen werd zater dag 19 april van 19.15 tot 23.00 uur een alcoholcon trole gehouden Er werden 218 passanten gecontro leerd op alcohol. 3 Auto mobilisten werden aange houden nadat gebleken was, dat zij onder invloed verkeerden. Daarnaast kreeg een passe rende bromfietsbestuurder een proces verbaal voor het niet correct dragen van de helm. RIJSSEN - De politie heeft in de vroege ochtend van zondag 20 april gepost op de Enterstraat in verband met de vele vernielingen die de afgelopen weeken den worden gepleegd door de jeugd die van de horeca huiswaarts keert. Omst reeks 4.00 uur zagen de agenten een groepje jeug digen fietsen. Ze zagen hoe een van deze personen een verkeersbord uit de grond nam en deze op de rijbaan legde. Vervolgens werd het bord weer van de rijbaan verwijderd en in de berm gegooid. De jongens zijn aangehouden en kregen een proces verbaal. MARKELO - Edwin van Hoevelaak presenteert het avondprogramma van Ko ninginnedag Markelo. De viering van Koninginnedag 2008 staat in Markelo volle dig in het teken van het feit dat Koningin Beatrix dit jaar haar 70e verjaardag vierde, 's Avonds treden al le buurten op en de be faamde soundmixshow met een lied uit de jaren 70. De presentatie is in handen van Edwin van Hoevelaak, ook wel bekend van TV Oost en producer van Je roen van der Boom. Re- flexxion neemt, net als vo rig jaar, de muzikale bege leiding weer op zich. RIJSSEN - Hemink Mees terschilders in Bome en nu sinds kort met Hemink Ser- vicenter, bestaat 50 jaar. Zij geven vrijdag 16 mei in Lucky een groot feest, de giften worden geschonken aan kankerfonds VIVAX. RIJSSEN - Vanwege werk zaamheden zijn de volgen de weggedeelten voor de vermelde periode voor het verkeer afgesloten. Fahrenheitstraat, tussen Nijverheidsstraat en Galva- nistraat: t/m 25 april 2008; Kruispunt Fahrenheits- traat-Galvanistraat: t/m 25 april 2008; Fahrenheits traat, tussen Reggesingel RIJSSEN/ HOLTEN - De sportraad en de gemeente werken aan een informatie boekje over de sport. In dit boekje kunnen alle sport- en andere aanbieders zich presenteren. In maart 2008 hebben alle sportver enigingen en andere (com merciële) aanbieders een brief met bijlage ontvangen waarin wordt gevraagd of zij hieraan willen meewerken. Voor de (para)medische en commerciële instellingen wordt een geringe bijdrage van 25 euro gevraagd. De gemeente ontvangt de opgave graag voor donder dag 1 mei 2008. Voor meer informatie kan men bellen of mailen met G. Leppink, verenigingsad viseur en breedtesportcon sulent van de gemeente. Hij is bereikbaar via telefoon06- 30387005 of e-mail: geurt.leppink@versatel.nl. en Galvanistraat: t/m 16 mei 2008; Lentfersweg, tus sen Schepershoek en Schoolstraat: t/m 30 april 2008; Lentfersweg, tussen Schoolstraat en Karei Doormanstraat: t/m 30 mei 2008; Lentfersweg, tussen Karei Doormanstraat en Van Broekhuizenstraat: 5 mei t/m 30 juni 2008; Jan Steenstraat: t/m 25 april 2008; Jan Luikenstraat: t/m 25 april 2008; Frans Hals straat: t/m 20 mei 2008; Constantijn Huygens- straat, tussen Arend Baart- straat en Joost van den Vondelstraat: t/m 15 mei 2008; Paulus Potterstraat 28 april t/m 3 juni 2008; Ja cob Reviusstraat, tussen Kruisweg en G.Azn. Brede- rodestraat: 28 april t/m 10 juni 2008. Een wegafsluiting kan lan ger duren als de werkzaam heden dat noodzakelijl maken. RUSSEN/ HOLTEN - De huisvuilinzameling tijdens de feestdagen is anders. De huisvuilinzameling is tij dens de bijzondere dagen als volgt: woensdag 30 april. Koninginnedag, werd zater dag 26 april (grijs); donder dag 1 mei, Hemelvaartsdag, wordt zaterdag 3 mei 2008 (grijs); maandag 12 mei, tweede pinksterdag, wordt zaterdag 10 mei 2008 (grijs),

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 12