Eerste gasten positief over boerderijkamers Holtens Nieuwsblad 7 Open huis in Integraal Therapeutisch Centrum Holterberg Scootmobiel 'De zenuwen gieren in m'n kop' Jordy Kamphuis speelt David in theaterspektakel op Kalfstermansweide Overig nieuws Oud-Jovink-leden en Gebroeders Ko Collectanten gezocht Dinsdag 22 april 2008Ó S1"8™ 'Het is een echt spektakel' speel de directeur van de fa briek. Ik regeer met strakke hand en daar zijn ze niet alle maal even gelukkig mee. Het is een mooie rol om te doen, maar op een gegeven moment ziet Sol het niet meer zitten... Voor de pauze ben ik ook al klaar", al dus Van de Brink die normaal in de Dijkerhoekse revue acteert. In David zingt hij twee liedjes: 'Wie doet mij wat' en 'Het is ge daan'. Van de Brink: "In de voorstelling gebeurt van alles. Het is een echt spektakel." TENTFEEST LOO LOO - Stichting Evenementen Loo houdt zaterdag 26 en 27 april haar tiende tentfeest. Op de eerste avond komen de Nor maal Coverband en De Ri chards optreden. Daarnaast zullen de oud-Jovink-leden sa men nog een optreden verzor gen. Hendrik Jan Bökkers heeft sa men met zijn jongere broer Bas- tiaan, Erik Neimeijer op gitaar en Pieter Holkenborg als het onverstoorbare evenbeeld van Jan Manschot de Normaal Co verband opgericht. Het reper toire bestaat vooral uit de oude klassiekers, oftewel een ouder wets avondje dialectrock. Ook Richard 'Gorro' Jansen heeft zijn eigen band opgericht: De Richards. De band speelt stevige rock 'n roll in het dialect. Gorro speelde tot 2005 bij Jo- vink. Op zoektocht naar nieuwe bandleden kwam hij uit op Ri chard van der Zee (componist en dirigent mannenkoor Karre- spoor) en Mark Maas. Vanaf 2008 speelt ook Mongo, jawel de drummer van Jovink, ook mee in The Richards. In het voorprogramma speelt dé band uit Loo, The Blue Mon days. De kaarten kosten 12,50 euro in de voorverkoop en zijn verkrijgbaar bij: café Entree in Loo-Bathnten: café De Brink in Bathmen; café Het Bonte Paard in Dijkerhoek en café De Wip- pert in Kring van Dorth. De kaarten zijn ook te reserveren via www.loosalarm.info. Op zondag 27 april zal de mid dag in het teken staan voor de jongere jeugd. Dan komen de Gebroeders Ko optreden met hun eigen Kids Meezing Sjo. Naast de Gebroeders Ko is er een professionele roadshow. De Tu-Ta-Tuut Roadshow zal van deze middag een complete happening maken. De aanvang voor deze middag is 14.00 uur en de Gebroeder Ko treden op om 14.45 uur. De entree be draagt 5 euro en de kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa. HOLTEN - De nationale collec te Handicap.nl wordt van 2 tot en met 7 juni gehouden. Hier voor worden nog collectanten gezocht. Geïnteresseerden kun nen zich aanmelden via 033- 4654343 of surf naar www.han- dicap.nl. HOLTEN - "Dat gebeurt ook, al krijgt hij er een enorme spijt van. We krijgen ook een relatie en met David zing ik een duet over onze verliefdheid, hoe ver baasd we daar over zijn. We krij gen ook een kindje, maar die verlies ik en daar ben ik erg be droefd over. Over het gestorven kindje zing ik solo een lied, 'Wat me nou toch overkomt'", aldus Oldenburg die aan het conser vatorium in Zwolle studeert en zangeres is van de band Mary had a little band.'Het is heel erg leuk om aan David mee te doen, ook al omdat ik veel bekende gezichten zie." Ook Egbert van de Brink uit Dijkerhoek is en thousiast over David. Van de Brink (42) speelt Sol, de fa brieksdirecteur. "Ik zit in het begin van de voorstelling en speel de directeur van de fa briek. Ik regeer met strakke hand en daar zijn ze niet alle maal even gelukkig mee. Het is een mooie rol om te doen, maar op een gegeven moment ziet Sol het niet meer zitten... Voor de pauze ben ik ook al klaar", al dus Van de Brink die normaal in de Dijkerhoekse revue acteert. In David zingt hij twee liedjes: 'Wie doet mij wat' en 'Het is ge daan'. Van de Brink: "In de voorstelling gebeurt van alles." "Dat gebeurt ook, al krijgt hij er een enorme spijt van. We krij gen ook een relatie en met Da vid zing ik een duet over onze verliefdheid, hoe verbaasd we daar over zijn. We krijgen ook een kindje, maar die verlies ik en daar ben ik erg bedroefd over. Over het gestorven kindje zing ik solo een lied, 'Wat me nou toch overkomt'", aldus Ol denburg die aan het conserva torium in Zwolle studeert en zangeres is van de band Mary had a little band.'Het is heel erg leuk om aan David mee te doen, ook al omdat ik veel bekende gezichten zie." Ook Egbert van de Brink uit Dijkerhoek is en thousiast over David. Van de Brink (42) speelt Sol, de fa brieksdirecteur. "Ik zit in het begin van de voorstelling en HOLTEN - Er deden afgelopen vrijdag vijf deelnemers mee aan de scootmobielcursus bij dorpshuis De Boschkamp. "Het is de be doeling om je angst te overwinnen", zegt een leraar tijdens het praktijkdeel van de cursus. Zigzaggend langs pionnen om schuin over een stuk hout Onderdelen die men ook rijdend op straat tegen kan komen. Vooral het achteruitrijden was voor velen erg moeilijk. "De zenuwen gieren in m'n kop", zegt een deelneemster. Maar volgens de leraar nergens voor nodig. "Recht vooruit kij ken. Dat is belangrijk. De meesten maken de fout om naar beneden te kijken". De cursisten vonden het geheel erg leerzaam. FOTO: HARRY BROEZE I HOLTEN - Het laagvlieggebied I bij de Sallandse Heuvelrug, waar I het nationaal park in ligt, zal I door Defensie niet meer ge- I bruikt worden tot er een evalu- I atie van de laagvlieg gebieden is I geweest. Het gebruik hiervan de I laatste periode, betrof een mis- I verstand. De oplettendheid van I bezoekers en de telefoontjes van I de handhavers in het Nationaal I Park De Sallandse hebben suc- I ces gehad. Zij melden dat regel- I matig legerhelikopters in het na- I tionaal park oefenden. Gebruik I zo aan het begin van de broed- I tijd en dan nog wel in een be- I schermd natuurgebied riep be- I grijpelijk vragen op. De heide I van de Sallandse Heuvelrug is I immers aangewezen als Natura I 2000 gebied (zowel EU Vogel- richtlijn- als habitatgebied) en I heeft daarmee een beschermde S status. Maar het was tevens op I kaarten van het ministerie van I defensie aangegeven als laag- I vlieg gebied; GLV VI uit het I structuurschema militaire ter- I reinen om precies te zijn. I De secretaris van het nationaal I park, de heer Reimerink, wist I echter van Natura 2000 én van I het structuurschema maar ook I dat er afspraken lagen om dit ge- I bied niet operationeel te maken. I Dit omdat het nooit volgens de I geldende procedures was aan- I gewezen en evenmin getoetst I was aan de Natuurbescher- I mingswet. Hij is met de signalen I alkomstig uit het gebied gaan I zoeken naar die eerder gemaak te afspraken. Eerst nog werd ge antwoord dat het gebruik door I Defensie in overeenstemming I was met eerder genomen be- I sluiten en een planologische I kernbeslissing. Toen hij uit de I archieven het besluit van het ka- I binet op de planologische kem- beslissing (PKB) toestuurde aan 1 het ministerie, kwam al snel het bericht dat het gebruik inder- j daad niet volgens de afspraken was. De beheerplannen voor de Natura 2000 gebieden zullen I met de gegevens van de evalu- atie van laagvlieg gebieden dui- delijk gaan maken of en in welke I Natura 2000 gebieden gecombi- i neerd gebruik aanvaardbaar is. HOLTEN - In Integraal Thera peutisch Centrum Holten aan de Keizersweg 25 in Holten worden zaterdag 26 april van 14.00 tot 17.00 uur presentaties gehou den. Wie meer wil weten over quantumresponse, iriscopie, na tuurgeneeskunde, hot stone massage, naet, emotioneel even wicht, coaching, mesologie, dru- yoga voor kinderen en works hop: "Je eigen Licht weer voe len", kan dan langskomen. Geen speciale stoelen, geen plakker- tjes op je hoofd of elektroden aan je vingers. Slechts een soort kop telefoon, een laserbeam en een computerscherm is alles wat no dig is om deze informatie los te krijgen van je lichaam. Tijdens de scan komen kleurige beelden van botten, gewrichten, organen en zelfs de hersenen voorbij. In de plaatjes verschijnt een sym bool met daaraan gekoppeld een soort rapport cijfer. Ook al heb je niet direct klachten, toch kan er op energetisch niveau al een ver andering aan de gang zijn die uiteindelijk tot fysieke klachten kan leiden. Het programma geeft zelfs letterlijk aan dat er bij voorbeeld woede of angst in een bepaalde leeftijdsfase is geweest. Voor het apparaat maakt het niet uit of dit een fysieke of psycho- emotionele blokkade is. Hij zal aangeven hoe deze kunnen wor den bijgestuurd. Interesse: Vin cent Roelofs, 06-24464318. Adres Keizersweg 25, 7451 CS Holten. Verder deze middag ook infor matie over workshop Emotio neel Evenwicht en Coaching door Carola Stam 0548-363123. Verder wordt er verteld over de Allergie eliminatie techniek NA- ET door Martha, Marga of Mari- ta 0628061012. Marja Jaaltink 0627426854 laat zien hoe Irisco pie werkt (diagnose stellen via ogen) Ook kan ze u alles vertel len over natuurgeneeskunde en hotstone massage. Rita Beldman 0548-364181 vertelt u over de na- et, mesologie en de nieuwe dru- yoga lessen voor kinderen (start sept. '08) ook geeft ze u info over workshop "je schaduwkant wil het licht zien". LOO-BATHMEN - Gedeputeer- de Piet Jansen opende afgelo pen vrijdag de nieuwe boerde rijkamers en boerderijapparte menten van De Pothaar aan de Pothaarsweg. De gasten werden verwelkomd door Bertina Paalman in de boerderijmuseum van De Pot haar. "Een uit de hand gelopen hobby van mijn moeder", ver- I telt ze. Hier zijn vele attributen I te bezichtigen die vroeger wer den gebruikt op de boerderij. I Nu is dit uitgebreid met mooie boerderijkamers en -apparte menten. Ondertussen hebben de eerste gasten hiervan al ge bruik gemaakt. "Ze waren zeer enthousiast", weet Bertina. "Zij I zijn heel positief. Ook omdat de kinderen gewoon rondom het I huis kunnen lopen." De kamers zelf zijn in boerde rijstijl en van alle gemakken I voorzien. Zoals televisie en een douche en natuurlijk een twee- Gedeputeerde Piet Jansen opende de boerderijkamers van de Pothaar met het onthullen van een wegwijzer, foto: i iarry brofzi: persoonsbed. Er is een speciale ontbijtruimte en voor gezinnen met kinderen een aparte ruimte om hapjes voor kinderen warm te maken. Het landelijke geheel wordt af gemaakt met een stal met koei en, die in de zomerperiode bui ten lopen. Voor meer informatie over de Pothaar is te krijgen bij de VW in Holten, maar ook bij de Pot haar zelf: telefoon 0573-221325, www.depothaar.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7