Officiële opening van kindercentrum Kameleon Extra woning aan Pastoriestraat 50 Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Scholieren doen mee aan examen Bijeenkomst ANBO Inzameling huisvuil Uitverkocht SV Bato presenteert zich op Voorjaarsshow HOLTEN - Bij de en trees van het National Park Sallandse Heuvel rug wordt mogelijk een kunstwerk geplaatst. Dinsdag 22 april 2008 Kunst op Holterbergplein? Het gaat zowel om de entree in Holten als die aan de kant van Nijverdal. Kunst en Cultuur Overijssel heeft inmiddels een plan van aanpak opgesteld waar het overlegorgaan van het Na tionaal Park zich over zal bui gen. Die bijeenkomst staat ge pland op 2 juni. Herman Reimerink, de secreta ris van het Nationaal Park, vindt het idee om kunst te plaatsen in de openbare ruimte mooi, maar heeft nog vraagtekens bij de re alisatie ervan. "Er liggen beslist kansen'zegt Reimerink.'Maar het centenverhaal is niet onbe langrijk. Kunstwerken van allu re heb je niet voor een paar cen ten. Het gaat erom wie de kar wil trekken. KCO ziet mogelijk heden voor sponsoring, maar een sponsor wil ook zien dat de partijen zelf wat bijdragen", al dus Reimerink. In het plan van aanpak wordt onder anderen aangegeven dat kunst niet alleen als een decor moet worden gezien of als een versiering. Hellen Abma van KCO omschrijft het als volgt: "Dit plan van aanpak is te lezen als een aanzet waarin de karak teristieken, (on)mogelijkheden en cultuurhistorische waarden naar voren komen. Door inhou delijke speerpunten te belich ten en aan te kaarten wordt de omvang van het kunstproject beter inzichtelijk en is er een ba sis voor gesprekken met betrok ken partijen en instanties om de uiteindelijke vormgeving en start van een kunstproject te re aliseren. Het doel is in het ont wikkelingstraject voor de kun stuiting een zo breed mogelijk draagvlak te creëren. Er is ruim te om persoonlijke visies te be spreken en te integreren in de uiteindelijke opdrachtformule ring. Hierbij is de opzet dat gemeen ten en (indien mogelijk) fond sen worden bètrokken bij de uiteindelijke vormgeving en fi nanciering van het kunstpro ject. Met alle vergaarde wensen en informatie wordt een defini tief plan geschreven voor een toekomstgericht kunst- en cul tuurbeleid, welke gebruikt kan worden als inhoudelijke lei draad, opdracht en handboek. Daarnaast vormt het plan een onderlegger voor toekomstige kunstprojecten. Juist omdat er is aangegeven dat de kunstop dracht uiteindelijk moet bijdra gen aan de specifieke ruimtelij ke kwaliteit is een opsomming van signaleringen en bevindin gen noodzakelijk om tot een goede inhoudelijke opdracht omschrijving te kunnen komen. De directe vraag is het realise ren van kunst en cultuur op de hoofdsteunpunten van de Sal landse heuvelrugte weten; 1.de entree bij Nijverdal, waar tevens het bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer is inge richt en 2. de entree bij het hoofdsteun punt Holterberg, waar het na- tuurdiorama te vinden is." HOLTEN - Op de basisscholen werd afgelopen week het jaar lijkse theoretisch verkeersexa- men afgenomen. Vrijwilligers van WN, politie, gemeente en verkeersouders hebben in samenwerking met de leerkrachten van de scholen het verkeersexamen afgeno men. In Holten hebben 128 leerlin gen op 16 april het praktisch verkeersexamen afgelegd. Het afnemen van het praktisch verkeersexamen is verzorgd door vrijwilligers van WN, ver keersouders en gemeente: I HOLTEN - SV Bato hield afgelopen zaterdag 19 april de grote voorjaarsshow 2008 in sporthal 't Mossink in Holten. De jongens en 1 meisjes van de afdelingen Kids-Dance, Gymnastiek, Springgroep, Streetdance en judo leverden allemaal een bijdrage aan de show j op flitsende muziek met spectaculaire lichteffecten. Voor een uitverkochte zaal werd een variatie aan optredens verzorgd. Na de j openingsact door de Streetdance volgden leuke uitvoeringen van de peuter- en kleutergroepen en de Kidsdance. De show werd ver- volgd door meerdere optredens van de Gymnastiek en de Springgroep. De afdeling judo was present met een stoer optreden en een demonstratie zelfverdediging. De goed verzorgde avond werd tenslotte in stijl afgesloten met het nummer Acro door de Gymselec- I tie. FOTO: JOHAN BOUNK HOLTEN - Ouderenbond AN BO Holten houdt donderdag 24 april om 14.30 uur een ledenbij eenkomst in dorpshuis De Boschkamp. Wim Kwakemaak zal vertellen over zijn reis naar Rome. Hij zal zijn verhaal ondersteu nen met dia's van deze oude Romeinse stad. HOLTEN - Tijdens de feestda gen wordt het huisvuil op ande re dagen opgehaald. Woensdag 30 april, Koningin nedag, wordt zaterdag 26 april (grijs); donderdag 1 mei, He melvaartsdag, wordt zaterdag 3 mei 2008 (grijs); maandag 12 mei, Tweede Pinksterdag, wordt zaterdag 10 mei 2008 HOLTEN - Stichting Kinderop vang West Twente opende afge lopen donderdag kinderopvang De Kameleon in de Liezenboer- derij aan de Larenseweg. Ook mevrouw Holterman was bij de opening aanwezig. "Ik heb zo'n vijftig jaar in deze boerderij gewoond", vertelt ze. "In 2003 ben ik weggegaan." Zij stond bekend van de grote bloe menpracht in de tuin. Wethouder Hans ter Keurst opende de kinderopvang door een schilderij te onthullen. Hierop een kind met een kame- loen. "Het heeft bloed, zweet en tranen gekost om alles voor el kaar te krijgen", weet Ter Keurst. "Ik ben blij dat het nu al lemaal voor elkaar is". Het jon gerencentrum en de kinderop vang zitten nu in een boerderij. Het jongerencentrum zit aan de voorkant en is afgescheiden van de kinderopvang, dat aan de achterkant zit. Er is eerst ge- Kinderen mochten tijdens de officiële opening ballonnen opla ten. FOTO: SANDER SCHEPERMAN dat men de officiële opening heeft gehouden. Zo kon ieder een meteen goed zien hoe alles is geworden. Spelen en leren wordt gecombi neerd. Velen kwamen een kijkje nemen. Waaronder ook veel buren. De kinderen konden meedoen aan een ballonnen wedstrijd en mochten deze bui ten loslaten. Daarna kon ieder een genieten van een high tea waarbij de kinderen met lekkers rondgingen. HOLTEN - De gemeente wil onder voorwaarden meewer ken aan het realiseren van een nieuwe woning aan de Pasto- riestraat.De bewoner van Pas toriestraat 50 heeft hier al en kele malen om gevraagd. In december 2005 is een bouw vergunning afgegeven voor een tweede woning, maar de bewoner wil graag een derde woning op zijn perceel bou wen. Hiervoor wil hij zijn per ceel gaan splitsen. Maar deze aanvraag past niet binnen het bestemmingsplan. Het college van B en W wilde tot nu toe niet meewerken, vanwege de onzekerheid over de aanleg van het spraakmakende Maï- stracé. Ook vond B en W de ontsluiting van de nieuwe wo ning via het onverharde Zand- voortspad niet wenselijk. Er is in 2005 een studie geweest naar de verschillende rond wegvarianten: een zuidelijke rondweg, een noordelijke rondweg en het Maïstracé. Dit laatste loopt langs het perceel aan de Pastoriestraat 50. Alhoewel er veel tegenstand is tegen dit tracé, wil de gemeen te deze keuze toch nog open houden. Dan is het handig om het gebied waar dit tracé even tueel zou moeten gaan lopen, niet vol te bouwen. Verder moet er dan rekening worden gehouden met geluidsoverlast van de weg. Voor een project aan de Beusebergerweg 2 is op eenzelfde manier rekening ge houden met de mogelijke komst van de rondweg. Tijdens een stedenbouwkun dig overleg op 10 januari werd de aanvraag behandeld. Hier uit kwam naar voeren dat er in het gebied veel bomen staan en dat moet zo blijven. Om er voor te zorgen dat het huis niet de ten oosten van het perceel gelegen es gaat domineren, moet de extra woning aanslui ten bij de bestaande bebou wing, zo ver mogelijk van het Zandvoortspad vandaan. De randbeplanting in de tuin, langs de es kan hierdoor blij ven staan. De ontsluiting van de woning kan alleen via het Zandvoorts pad. Dit pad is het begin van het landelijk gebied en vormt de overgang met de bebouw de kom. Dit karakter dient be houden te worden. Het fiets pad vanaf de Beusebergerweg is niet toegankelijk voor auto's. De grond van het Zandvoorts pad is in eigendom van een particulier. Wel is het pad een openbare weg en wordt on derhouden door de gemeente. Maar als de aanvrager een uit weg wil maken naar het pad, moet dit over een stuk terrein dat niet tot de weg behoort en zal hij toestemming moeten vragen bij de eigenaar van de grond. Holtens Nieuwsblad 5 een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Sbchtngsbestuun W.H. Beyers, secretans, Koingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5