Juf Dinie 40 jaar in vak Eerste titel binnen voor damesteam W Holten Holtens Nieuwsblad 3 'Ik hoor na al die jaren inmiddels bij het meubilair' Unieke expositie skeletten Agenda HOLTEN-Voor juf Di nie Spithoven (62) van de Holterenkschool in Holten is het donderdag een feestelijke dag. Dan zal de school een feestje voor haar verzorgen om dat zij veertig jaren in het onderwijs werkt. Column JANSJE VAN DER PLUIJM 100 JAAR HOLTEN - De allereer ste titel voor W Holten dames 1 is sinds afgelo pen zondag binnen Dinsdag 22 april 2008 HOLTEN - In Natuurdiorama Holterberg is vanaf 1 juni een bijzondere tentoonstelling van skeletten te zien. Volgens Anton van Beek van Natuurdiorama betreft het een unieke expositie. "Er zijn verschillende prepara teurs van skeletten in Neder land, maar naar mijn weten is er nog nooit een expositie geweest zoals deze. Het wordt echt een unieke tentoonstelling met tal van bijzondere skeletten. Zo zijn er niet alleen skeletten te zien van een paar edelherten en een berberaap, maar ook van verschillende vogels, een uil, een mol en muizen. We hebben skeletten van kleine tot grote dieren. Bovendien wordt er om de expositie heen van alles ver teld over de dieren en is er een combinatie met speurtochten naar dieren", aldus Van Beek. De skeletten tentoonstelling duurt tot 1 november. Een activiteit die al eerder wordt gehouden is het maken van zo genaamde meifluitjes. Dat staat voor zondag 27 april en zondag 4 mei op het programma. 'Vo rig jaar hebben we het voor het eerst gedaan en het ging heel goed", zegt Van Beek die uitlegt dat de meifluitjes van het hout van de lijsterbes worden ge maakt. "Als de bladeren weer aan de bomen groeien, dan komen de sapstromen heel erg op gang. Uit het hout van de lijsterbes kun je dan heel mooi een fluitje snijden. Alleen moet je er vol gens de overlevering wel een liedje bij zingen, anders fluit ie niet goed. Met de tekst van het liedje erbij gaan we met de kin deren aan tafel zitten", aldus Van Beek. I uf Dinie Spithoven zit veertig jaar in het onderwijs. Ze wil het nu wat rustiger aan gaan doen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN "Het grappige is dat ik zelf een Hoolter vuur ne griepstuuver an't sappeln vuur David. Ankömm'nde wekke is't zóvèèr. Het spektakel David wordt op e voert. Wekk'n laank is ter e warkt. Teneel op- bouw'n, timmem, schildem, nèèi'n, striek'n, zing'n, daans'n, spöll'n en kom- medèèr'n. Döönderdag, 'n vèèr'ntwintigsten april is't zóvèèr, de gröóte generaale. Vriedag en zoaterdag meugt alle spoilers en helpers dan lo- at'n zee, woet ze al die tied zó drók met bint e wes. Ik kan oe vertel'n, het wórdt móói. Ik heb der a wat van meug'n zeen. Hèèl apart, ech woar, uutzunderlijk, want wèèrt noe eerlijk, heb ie öönz'n scheer baas Wander Drent en Jan Blauw van'n Kol wal is ech an't wark e zeene? Nog nóóit? Dan hei noe de kaans. Zie warkt zich in't zwèèt in de jut- tefebriek, èèrs van Saul en la ter van David. Den slaam'ndriever van ne Saul lött ze zó hard wark'n, det zet van gróót belang vi-ndt, det ter ne aandere wi-nd geet wèèi'n. Het akkedèèrt eur neet langer. Zie bint det sappel- wark neet gewoon. Zie goat in staaking. Jan van Twenhaar is't met eur eens. Hij zingt de sterr'n van'n heemel. Neet hèèmoal zó hóóge, ma ziene dóönkerbroene stemme dreg vèèr. Het geet in't lèèm'n neet allèène um geeld, heult e óóns vuur en doar heffe gróót geliek an. Met mekaa zórgt ze der vuur, det David directeur wórdt, ma of zut doar better duur kriegt, det möi vriedag of zoaterdag zelf mar is goa be- kiek'n. Wèèst ter wal as de kip- p'n bie, want David gif een on- meunig gróót fees op de Kalf- stermansweire. Trouwn's, at ze der in de buut'ngebied'n lóch van kriegt, det n'ööldn scheerbaas vuur'n paar griepstuuvers uur'n an de bak mött, dan bint de kaart'n rap uutverkoch. Det is wat aans as vuur zeum'ndartig en'n halv'n geuld'n, knipp'n en binn't kwartèèr de keulte in met ne kaal'n kop. Hard wark'n, det wilt de leu zee. Doar goai vuur noar de Kalfstermansweire. Ie mött wa hèèl good kiek'n, aans hei gröóte kaans dai den barbier agèèt neet zeet, want doar doot ter nog dreihonderd meer met, diet ter ök vol vuur goat. Wat dach ie van n'öóld'n Samuel en det bloedmooie dèèrntje van Batseba. Het wórdt öólderwets fees op de Kalfstermansweire. Twei oamde met in totaal drei- duuz'nd man op de tribune, doar möi bie wèèr, aans köi der neet oaver met proat'n. Het wórdt wier Hoolter vuur de Hoolter, och en doar meugt röstig leu kómm'n diet zich hier bie thuus veult, wis en waarachtig wa. De Vèèrkaante Viefkop feestje wilde organiseren voor mijn klas maar de teugels zijn mij uit handen genomen door mijn collega's. Er wordt, geloof ik, een receptie gehouden en er komen waarschijnlijk ook fami lieleden. Nou ja, ik zie het wel maar ik vind het zeker span nend. Op 1 april, en dat is geen grap, werd ik van de trein opge haald met de huifkar omdat ik die dag officieel veertig jaar in het onderwijs werkte. De kinde ren stonden allemaal buiten te wachten en ik kreeg ontzettend veel bloemen. Ik vond het erg mooi want ik wist nergens van". Dinie Spithoven is woonachtig in Deventer en gaat afwisselend met de trein of auto naar haar werk. Binnenkort gaat zij in plaats van fulltime twee dagen per week werken. Een beetje af bouwen want ik zou niet in één keer kunnen stoppen. Want dan zou ik de school teveel mis sen. Ik hoor na al die jaren in middels bij het meubilair en heb ook velen zien komen en gaan, zowel leerlingen als leer krachten. Het leuke is dat ik veel oud-leerlingen weer terug zie omdat zij weer eigen kinderen hier op school hebben". Spithoven begon in 1973 op de toenmalige Kolschool als opvol ger van Bertha Wolthuis. Ze be gon in de eerste klas en daarna had ze een poos de tweede klas. De Kolschool fuseerde met de toenmalige Dorpsschool en werd Holterenkschool. In totaal was ze er drie jaar 'even' uit maar keerde daarna terug op 'het honk'. Al meer dan tien jaar volgen de leerlingen hier het Daltonon derwijs met als steekwoorden: zelfstandigheid, vrijheid en sa menwerking. Spithoven: "Het onderwijs is dus in de jaren be hoorlijk veranderd en ook de sa menleving waarin kinderen nu opgroeien. Neem bijvoorbeeld de tv en de computer, hoeveel tijd ze daarin steken en wat er allemaal via het beeldscherm op hen afkomt. Maar het is heel fijn om met kinderen te wer ken". Juf Dinie heeft momen teel groep vijf en ze hoopt dus nog een aantal jaartjes op school te blijven meedraaien. Daarnaast heeft ze binnenkort meer tijd voor haar hobby's zo als tennis, reizen en lezen. Jansje van der Pluijm-Kuit plas. Als jong meisje werkte zij hoopt zaterdag 26 april hon derd te worden. Van der Pluijm heeft tot haar 94e jaar nog zelfstandig gewoond. Wel bezocht zij de dagopvang twee tot drie keer in de week. Ze woont nu in de Diessen- in de jutefabriek ter Horst in Rijssen. Zij heeft vijf kinderen gekregen, achttien kleinkinde ren, 25 achterkleinkinderen en al vier achterachterkleinkinde ren. Haar man overleed 21 jaar geleden. Na vier jaar bikkelen en vele ne derlagen te hebben moeten in casseren, hebben de dames een mooie reeks van 6 wedstrijden gespeeld. Met uiteindelijk een puntenresultaat van 13, waar mee ze zowel heren 1 als 2 voor wisten te blijven. Het begon met het de eerste 3 punten uit tegen Wijhe, vervol gens gewonnen van Delden een nieuwe ploeg in de competitie, een puntje meegenomen uit Enter, de derby tegen Bathmen gewonnen met 3 - 2 en tot slot Heeten verrassend verslagen met 2-3. Jammer genoeg ging het zondag tegen Wijhe niet zo als gepland en werd de reeks met een 0-4 afgesloten. Maar dat mocht de pret niet drukken! De huifkar stond klaar en met het gewonnen kratje pils heb ben de dames heel Holten laten weten hoe blij ze waren met hun eerste titel! Nog twee wed strijden te gaan en dan zit dit seizoen er al weer op, maar vol gend jaar gaan de dames er waart 'Vol d'r op' en ligt er mis schien wel een kampioenstitel in het verschiet. FOTO: JOHAN BOLINK APRIL Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 22 april 2008, 14:30 Theaterspektakel David, Kalf- stermansweide, vrijdag 25 april 2008 - zaterdag 26 april 2008, 20:30 Holterbergtoer WV Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 27 april 2008, 7:30 - 10:00 Veteranenwegrace, Beuseber- gerweg, woensdag 30 april 2008, 13:00 MEI Country Fair, Schreursweg 12 Holten, donderdag 1 mei 2008 Hemelvaartconcours, De Berg- ruitertjes, Winkelbergweg Holten, donderdag 1 mei 2008 Dauwwandelen, Natuurdiora ma Holterberg, donderdag 1 mei 2008, 7:00 Hemelvaartsfietstocht, Bosch kamp, donderdag 1 mei 2008, 7:30 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat, donderdag 1 mei 2008, 14:00 Trekkersiep, Loo-Bathmen, za terdag 3 mei 2008, 15:00 Herdenking oorlogsslacht offers, Canadese Begraafplaats, zondag 4 mei 2008, 11:00 - 12:00 Bevrijdingsloop, Meermans kamp, maandag 5 mei 2008, 18:30 Boottocht Rode Kruis, opgave 0548-364622, Holten, dinsdag 6 mei 2008 NBvP Holten: CliniClowns, Ire ne, woensdag 7 mei 2008, 20:00 NBvP Dijkerhoek: van vod tot vlot, Bonte Paard, donderdag 15 mei 2008 Meimarkt, Centrum Holten, za terdag 1 7 mei 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 18 mei 2008 Touwtrektournooi't Vletgoor, zondag 18 mei 2008 Vogelschieten Beuseberg, Langstraat, zaterdag 24 mei 2008 Lustrumfeest De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg, zon dag 25 mei 2008 Reisje Bejaardensociëteit Holten, Holten, dinsdag 27 mei 2008, 9:00 Sportdag basisscholen, Vlet goor, donderdag 29 mei 2008 Beuseberger Voorjaarsfeest, Langstraat, vrijdag 30 mei 2008, zaterdag 31 mei 2008 JUNI Skelettentoonstelling, Na tuurdiorama Holterberg, zondag 1 juni 2008 - zondag 2 november 2008 Piratenrockfeest, Espelodijk Es- pelo, vrijdag 6 juni 2008 Stratenvoetbaltoernooi, Vlet goor, zaterdag 7 juni 2008 Wereldrecord DVDomino, Sporthal 't Mossink, zaterdag 7 juni 2008 Koetsenrit, De Bergrijders, Hol ten, zondag 8 juni 2008 Optreden Normaal, Espelodijk Espelo, zondag 8 juni 2008, 17:00 Fietsvierdaagse Sallandse Heuvelrug/ Reggeland, Hol ten e.o., dinsdag 10 juni 2008 - vrijdag 13 juni 2008 Koningsschieten, Aalpolsweg, zaterdag 14 juni 2008, 19:00 Vogelschieten, Bonte Paard, za terdag 21 juni 2008, 20:00 Tuinpad wandelevenement, Camping Ideaal, Schreursweg, zaterdag 21 juni 2008 - zondag 22 juni 2008 Triathlon Holten, Holten, vrij dag 27 juni 2008 - zaterdag 28 juni 2008 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni 2008 - zondag 29 juni 2008 JULI Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 3 juli 2008, 14:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 6 juli 2008, 13:00

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3