olten laatste triatlon Marco Rensen Activiteiten Natuurdiorama Holtens Nieuwsblad 7 Belediging en bedreiging van opsporingsambtenaar jyje|- ACt'e H°lterbroekse grond naar Den Haag Actiecomité wil stop op wildgroei industrieterreinen nbraak 3edrijf >en errei Conclusie commissie integriteit Kerkdiensten en weekenddiensten naar Den Haag 'OLTEN - Het actiecomité oudt het Holterbrook Groen afgelopen donderdag 10 iril langs vijf adressen in Hol- Iterbroek om 'beschermde' rond te scheppen in een krui- ragen. ie bedoeling is om donderdag 4 april hiermee, met nog 29 an- lere aclievoerders uit het hele tnd, op het Binnenhof in Den laag te gaan staan, ie actiegroep is tegen een iroot Vletgaarsmaten, een toe- omstig industrieterrein die eel van het landschap van het lolterbroek opslokt. Volgens de loltenaren moet er eerst op be- taande industrieterreinen ge leken worden of er ruimte is nor nieuwe bedrijven. Voordat tien nieuwe fabrieken gaat rouwen. Volgens woordvoerder inton van Beek zou er veel te nel gekozen worden voor lieuwbouw, terwijl op veel be- Irijventerreinen fabrieken Ieeg- taan. p het Binnenhof vragen dertig delijke groepen samen met ilieudefensie de dertig gebie- en, die daar symbolisch aan- ezig zijn als dertig kruiwagens et aarde, te beschermen. De Kamercommissie vergadert die dag namelijk over het nationale beleid voor bedrijventerreinen. Alle te beschermen landschap pen zijn beoogde locaties voor nieuwe bedrijventerreinen. Sa men wordt ten strijde getrokken tegen de aanleg van overbodige bedrijventerreinen. Het bedrijventerrein Loker broek in Holten is van de baan, maar de plannen voor een even groot bedrijventerrein in het zelfde gebied nog niet. Rijssen- Holten heeft nu haar pijlen ge richt op 'Groot-Vletgaarsma- ten', een paar kilometer verder op. Daar zou een industrieterrein van ruim 50 hectare (netto) moeten verreizen. Daarvoor is meer dan zeventig hectare bui tengebied nodig. Het comité "Houdt het Holter- broek groen" zet grote vraagte kens bij de berekeningen van de gemeente. Bovendien is er in de nabije regio zoveel industrieter rein beschikbaar dat nóg een terrein erbij overbodig is. Naast de dertig kruiwagens met grond wordt het parlement tachtigduizend handtekenin genkaarten aangeboden. '«ategroep Mouat net Holterbrook Groen schept 'beschermde' grond, om donderdag 24 april aan te kunnen bieden op het Binnenhof in Den Haag. De groep is tegen een groot industrieterrein Vletgaarsmaten. Holterbroek moet landelijk blijven en niet worden volgebouwd met fabrieken, vinden de Holtenaren, foto: johan bounk HOLTEN - Een bijzonder op sporingsambtenaar van de ge meente Rijssen-Holten heeft donderdag 10 april aangifte ge daan wegens bedreiging en be lediging. De Boa was bezig met een routi necontrole aan de Postweg in OOR LEZER: MARCO RENSEN 'OLTEN - Begin februari heb ik tsloten om te stoppen met de latlonsport. ijn laatste wedstrijd zal de iathlon van Holten zijn. Daar 'al ik deelnemen aan de Olym- ic Distance. Deze afstand gaat ver 1.5 kilometer zwemmen, ■I kilometer fietsen en 10 kilo- eter lopen. Na 16 jaar triath- n zie ik niet genoeg uitdagin- en meer om elke week hard te ainen. Het wordt steeds moei jker om me te motiveren om te an trainen. In 1993 doe ik oor de eerste keer mee aan de iathlon in mijn woonplaats lolten. Eigenlijk ben ik meteen rkocht en ik schrijf me het lar daarop weer in. In 1994 pak al mijn eerste podiumplaats. Ie derde plaats in het Holtens- ampioensschap is mijn deel. Marco Rensen tijdens de triatlon in Holten. FOTO: JOHAN BOUNK Mijn hoofddoel wordt in 1999 binnengehaald door de 1/8 bondswedstrijd van Holten te winnen. Met deze eerste plaats ben ik tevens ook Holtenskam- pioen. Dan maak ik direct de overstap naar de 14 triathlon en ruim een maand later pak ik voor het eerst de winst op deze afstand in Bathmen. De 3 jaren daarna win ik de 'A triathlon van Holten. Uniek in de historie van de Holtense triathlon dat een triatleet 4 keer achter elkaar de bondswedstrijd weet te winnen en tevens de Holtensetitel. Ook zet ik in 2002 de snelste tijd neer op de Vt triathlon uit de historie van de Holtense triathlon. De tijd van 1.50.42 staat echter nog steeds. In 2005 win ik in Holten op de vrijdag zelfs de zwemloop en op zaterdag de 1/8 triathlon. De triathlon van Holten, waar het 16 jaar geleden begon zal het in 2008 eindigen op Smids belt in Holten. Ik kijk met een goed gevoel terug en ben tevre den met wat ik heb bereikt in de triathlonsport. Op een lager ni veau meedoen geeft mij niet meer de voldoening die ik graag zou willen. 10LTEN - In een bedrijf aan de jlaagweg in Holten bleek vrij- 11 april tussen 0.00 en 1.00 jut te zijn ingebroken. Nadat Let alarm was afgegaan, bleek at er een raam was geforceerd dat men in het pand een uis had geforceerd. In de kluis /avonden zich echter alleen aar fotonegatieven. Verder efd er niets vermist. De politie s °P zoek naar getuigen. HOLTEN - Bij Natuurdiorama Holterberg worden tijdens de meivakantie activiteiten gehou den. Zo kunnen kinderen zondag 27 april en zondag 4 mei, onder be geleiding, meifluitjes maken. En zaterdag 26 april tot en met zon dag 11 mei kunnen kinderen zelf knutselen. Op de Holterberg is het maken van een wandeling een prachti ge belevenis voor zowel volwas senen als kinderen. Door vroeg op te staan, als de dauwdruppels nog op het gras liggen en de zon langzaam op komt, en de dieren net zijn ont waakt, neemt Natuurdiorama Holterberg op donderdag 1 mei, Hemelvaartsdag, vroege wan delaars mee, naar de mooiste plekjes van de Holterberg. De wandeling begint om 7.00 uur en start bij Natuurdiorama Holterberg, Na deze wandeling staat er een uitgebreid ontbijt buffet klaar bij Woody's Pan cakes Steaks, dat tegenover het natuurmuseum ligt. Met een korte rondleiding en ntuse- umbezoek door Natuurdiora ma Holterberg eindigt dit vroe ge ochtendprogramma. Reser veren: museum@holterberg.nl. Voor de overige activiteiten kunnen bezoekers terecht bij de informatiebalie van het Natuur museum. Holten. Hierbij werd de hond van een bewoner tegen de BOA opgehitst en werd hij beledigd/ bedreigd door deze bewoner. Na verhoor werd de bewoner met een schikking cq een dag vaarding weer in vrijheid ge steld. DOOR LEZER: C.J.SNIPPERT De begeleidingscommissie heeft naar aanleiding van de re sultaten van het onderzoek dat is uitgevoerd door bureau Wa genaar Hoes een aantal conclu sies geformuleerd die op 31 maart door de raad zijn overge nomen. Op één punt moeten toch kant tekeningen worden gezet bij de geformuleerde conclusie name lijk: "dat het onderzoek aan toont dat niet in strijd met de in- tegriteitsregels is gehandeld". Die conclusie wordt niet met de feiten uit het onderzoek onder steund. Door de elasticiteit die de on derzoekers aan het begrip inte griteit hebben gegeven, geheel ontkoppeld van de gedragscode kan men gemakkelijk tot die conclusie komen. De formulering van die conclu sie door de begeleidingscom missie is bovendien mogelijk ingegeven door opluchting over het resultaatMaar de conclu sie had moeten zijn: "dat het onderzoek aantoont dat niet willens en wetens wellicht ver taald in niet verwijtbaar) in strijd met de integriteitsregels (lees gedragscode) is gehan deld". Door de wijze waarop de con clusie nu is geformuleerd, me nen college, CDA en PvdA volle dig vrijuit te gaan en is de SGP in de beklaagdenbank geplaatst. Enige zelfkritiek van die partijen lijkt daardoor niet meer aan de orde. Hoewel ik niet alle feiten ken, moet ik toch constateren dat het college zelf door haar han delen een zweem van niet inte ger handelen heeft opgeroepen, daarin gesteund door de coali tiepartijen. Die opgeroepen zweem van niet integer hande len wordt ondersteunt door de feiten uit het rapport, die niet afgedaan kunnen worden met termen als bestuurlijk risico en politiek effectief. Er is nu wel vastgesteld dat het ging om een zweem en dus om vermeend niet integer hande len maar dat de werkelijke inte griteit niet in het geding is ge weest. Maar blijft dat door het handelen van het college wel een beeld is opgeroepen van niet integer handelen, wat een belangrijke en gerechtvaardig de verklaring geeft voor de op stelling van de oppositiepartij en. Dat rechtvaardigt overigens nog niet het actie - reactie mo del wat daarna tussen partijen is gebruikt. Dat er nu weer op wordt gere ageerd door de coalitie zoals er is gereageerd, is een ontkenning van de feiten en draagt vervol gens niet bij aan een verbete ring van de verhoudingen. En het wordt nu toch echt tijd om de leermomenten uit het verle den te gebruiken voor betere verhoudingen in de toekomst. ARTSEN EN KERKEN HUISARTS - Maatsch. Huisarts Holten, Keizersw. 32, tel. 363553. Spreekuur volgens af spraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Cen trale Huisartsenpost, 0570- 501777. TANDARTS - F. Koop in Goor. Tel. 0547 271350. KERKDIENSTEN - Hervormde Kerk, Smidsbelt -Zon. 9.30 u. H. Gijsen (H.D.) m.m.v. kinder koor Mozaïek (crèche en neven- dienst) en 19.00 uur ds. H. Gij sen, jeugddienst. Dijkerhoek/Espelo geen dienst. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 09.30 u. ds. B. Elsinga uit Den Ham en 19.00 u. jeugddienst in Dorpskerk. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Frans Nijhof. Prot. Gem. Okkenbroek - Zon. 10.00 u. ds. W.B. Harleman uit Deventer. Katholieke Kerk Gebouw Irene te Holten - 9.30 u. Euch.- ge zinsviering.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7