Voorwaarts wint Kempertoernooi Holtens 17 Concert ensemble Pulchra Mundi Wedstrijd Holbatheo Simultaan schaken tegen Floris van Assendelft Uitslagen schaken W Holten speelt weer tegen Raalte Radarcontrole Deventerweg HOLTEN - In de mane ge van Theo Nijenkamp aan de Pasmansweg 3 in Holten wordt zondag 20 april een hondenshow gehouden met oud-Duit se herders. 1 Dinsdag 15 april 2008 HEETEN - Paardenfokvereni- ging Holbatheo (Holten, Bath- men en Omstreken) houdt za terdag 19 april in de manege in Heeten aan de Schöpkesdijk een wedstrijd vrijspringen/ -be wegen voor 3- en 4-jarige spring- en dressuurpaarden. De wedstrijd begint om 10.00 uur en staat open voor zowel leden van Holbatheo als niet-leden. De paarden worden deskundig beoordeeld door dhr. Steggink en mevr. Ter Huume van het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland) op exterieur, vrijspringen en vrijbewegen. Toegang is gratis. Hondenshow in manege De bijeenkomst begint om tien uur 's morgens en wordt geor ganiseerd door Saskia van Brug gen. Samen met haar man Ro nald heeft ze de kennel 'Of Shinji's Star'. Dat de Van Brug- gens grote hondenliefhebbers zijn, blijkt uit het aantal oud- Duitse herders dat er thuis rondloopt: negen stuks. En dan is er ook nog een nestje van ne gen puppies die Zarko heeft ge worpen. "De oudste hond van ons is nu ruim vijf jaar", vertelt Saskia. "Ze leven allemaal ge woon thuis. We hebben de hon den bij een Duitser in Risum Lindholm gehaald. We bemid delen zijn honden nu zo'n vier jaar. Zelf zijn we drie jaar bezig met het fokken van de honden. We doen twee nestjes per jaar, puur hobbymatig", aldus Sas kia. "De show van zondag bij Nijenkamp is bedoeld als een soort van terugkomdag voor honden die door ons gefokt of bemiddeld zijn. Het moet voor al een gezellige dag worden, maar bovendien kunnen de nestgenoten elkaar zien." Bij de show is een officiële Duit se en en Nederlandse keur meester aanwezig die de hon den keurt. De honden gaan één voor één de ring in voor de ver kiezing wie de mooiste hond is. De prijzen worden verdeeld in vijf leeftijdsklassen en in reuen en teefjes zodat er uiteindelijk tien winnaars zijn. Saskia ver wacht ruim zeventig oud-Duit se herders bij de show en zo'n driehonderd mensen. Zelfheeft ze vier honden die aan de show meedoen: Shinji, Ayreon, Rap tor en Ghinjo, maar ze zullen door een ander worden ge showd. Dat er een hond bij is met de naam Shinji is geen toe val, zo verklaart Saskia. Ze is een fan van Feyenoord en Shinji is vernoemd naar de Japanse spe ler Shinji Ono die voor de Rot terdammers speelde. "Ik kom uit Boskoop bij Rotterdam, van daar. We hebben meer honden die naar Feyenoorders zijn ver noemd: Jerzy (Dudek), Igor (Komejev) en Uli (Van Gob- bel)", idus Saskia die de oud- Duitse herder in het algemeen als 'een sociale, stabiele hond' beschouwt. "Ze hebben een gi gantisch werklustig karakter en willen heel graag iets voor hun baasje doen. Ze hebben langere haren dan de gewone Duitse herder en zijn wat steviger en geblokter ge bouwd. Genetisch gezien zijn het hele sociale honden, maar het zijn geen honden die je als een vloerkleedje in huis moet hebben." HOLTEN - W Holten heeft de weg omhoog nog niet gevonden. Zondag werd op eigen veld met 3-1 verloren van een van de koplo pers Dieze West. Gezien het spelbeeld in de tweede helft had Hol ten recht op meer. Een strafschop in de 75e minuut deed de ploeg uiteindelijk de das om. Doordat de concurrentie ook punten liet lig gen heeft de nederlaag geen grote gevolgen. Holten moest ook deze week nog drie spelers missen vanwege bles sures. Hierdoor maakte onder andere Arno Knapen voor het eerst sinds lange tijd weer zijn opwachting in de basis. In de spits werd hij geflankeerd door Nijland en zijn broer Freek Knapen. Vooral Nijland kreeg in de openingsfase veel ruimte en liet een paar keer zijn bewakers zijn hielen zien. Holten deed te weinig met de vrij heid van Nijland en creëerde dan ook geen grote kansen. Tot aan de zestien kon de ploeg voetballend ver komen, maar dan werd er te vaak geen beslissing of een verkeerd besluit genomen door de mensen aan de bal. Dieze was wat dat betreft effectiever. Via hun aanvoerder en spelmaker kwamen ze een paar keer gevaarlijk voor Koetsier opduiken. Met mooie steekpasses wist hij steeds gevaar te stichten, de Holtense defensie kon geen steek laten vallen. Tot aan de rust ging dit goed en bleef de brilstand op het scorebord staan. Na de thee gingen beide ploegen meer op jacht naar een openings treffer. Eerste waarschuwing voor Holten was een fraaie bal op de lat van de aanvoerder van Dieze. Hij passeerde twee man in de zes tien en stifte de bal daarna over Koetsier op de verre kruising. Hol ten zette ook aan en was via de zijkanten een paar keer gevaarlijk voor het doel van Dieze. Nijland zag zijn volley gekeerd en Knapen kwam net een teen tekort. Ongeveer tien minuten na rust kwam Dieze op voorsprong na wederom een actie van de aanvoerder van Dieze. Koetsier wist de bal in eerste instantie nog te keren, maar in de rebound schoot de spits de bal langs Oolbekkink die nog op de lijn stond. Holten ging en moest op zoek naar de gelijkmaker, het dichtst bij was Tim Wissink die na een mooie actie zijn schot net voorlangs zag gaan. Niet lang na dit wapenfeit, mocht de goed spelende Wis sink wederom aanleggen. Dit keer zag hij zijn inzet, via de borst van een van de verdedigers van Dieze, wel tegen de touwen gaan. Hol ten leek toen zelfs even nog de drie punten in Holten te gaan hou den, want er waren een aantal kansen voor het doel van de bezoe kers. Van der Wal was met een fraaie omhaal dichtbij een treffer, maar net als andere inzetten ging deze er niet in. Een kwartier voor tijd was het een versnelling in de zestien die de Holtenaren fataal werd. Meijerman zette een sliding in in het straf schopgebied en de lepe spits van Dieze liet zich dankbaar over de benen van de Holtense verdediger vallen. De spelers spraken over een schwalbe, maar ook van achter het glas leek het een zuivere strafschop. De penalty werd verzilverd en Holten kon weer op jacht naar een puntendeling. Een slotoffensief leverde echter niets op en in de counter kon Die ze de score zelfs nog uitbreiden. De derde goal was volgens de grensrechter buitenspel, maar de arbiter negeerde zijn assistent en keurde het doelpunt goed. Vanaf de kant was live te zien dat de ar biter hier even niet goed had opgelet. Holten snakt naar het einde van de competitie en moet nog drie punten bij elkaar sprokkelen om in veilige haven te komen. Don derdag is de eerste kans, maar dan moet de ploeg wel in één helft een 2-0 achterstand goed maken op de akkers van Raalte. HOLTEN - De Holtense Schaakvereniging vierde afgelopen zaterdag in De Oale Toone haar 35-jarig bestaan. Dat werd onder meer gedaan met een simultaan schaakwedstrijd. Twintig schakers namen het op tegen Floris van Assendelft. Hij is meervoudig jeugd- schaakkampioen van Overijssel. Een serene stilte heerste tijdens de wedstrijd. Soms met de handen in het haar om goed na te kun nen denken over de volgende zet foto: johan bounk HOLTEN - Het solistenensem ble Pulchra Mundi houdt vrij dag 18 april om 20.00 uur een concert in de Dorpskerk. Het ensemble, bestaande uit professionele zangers en instru mentalisten, presenteert het programma Anno Domini met een aantal meesterlijke motet ten uit de baroktijd, geïnspi reerd door de christelijke tradi tie van feesten en mysteries. Kerkelijke hoogtijden zoals de advent- en passietijd vormen een inspiratiebron voor vele prachtige composities, maar ook de verering van Maria en andere heiligen en martelaren komen aan bod in werken van A. Steffani, J. Fux, D: Mazzocchi en H. Purcell. Het ensemble bestaat uit: Vale- HOLTEN - Het Miny Kemper toernooi werd afgelopen zon dag 13 april in sporthal 't Mos- sink gehouden. Een hanbal- toemooi voor recreanten; da mes die al wat ouder zijn en die niet elk weekend meer met de competitie meedraaien. Miny Kemper zelf genoot sa men met haar man van het sportieve spel van de teams. De teams die deelnamen, CVO (Vaassen), Tyfoon (Zwolle), Voorwaarts (Twello) en FIV Hol ten gaven in de korte wedstrij den alles. Voorwaarts begon goed met winst tegen Holten en Tyfoon. En ook CVO moest bui gen voor Voorwaarts die duide lijk het beste van het spel had den. Maar voor de andere teams was het heel spannend. Doordat ze om beurten van el kaar wonnen eindigden ze alle maal twee punten en moest het doelsaldo de doorslag geven. CVO kwam uiteindelijk als tweede in de eindrangschik king. Tyfoon en Holten eindig den gelijk, ook op doelsaldo. Voorwaarts zes punten (16-5); CVO twee punten (4-7); Tyfoon 2 punten (5-9); HV Holten 2 punten (7-11). Miny Kemper is zelf aanwezig om het toernooi te aanschouwen. FOTO: JOHAN BOUNK ria Boermistrova, sopraan; Ma rion van Zonneveld, sopraan; Henk Koomeef, countertenor; Falco van Loon, tenor; Daniël Herman Mostert, bas; Frank Wakelkamp, viola da gamba; Henk Linker, kistorgel. Meer informatie kan men vin den op de website www.orgel- mezzo.nl. De entree is 10,00 eu- HOLTEN - De week nadat beide Holtense schaakteams zich in hun klasse wisten te handhaven werd er weer druk geschaakt in de interne competitie. Op het programma stond onder meer het topduel tussen Ton van Oijen en Martijn Hage, In een boeiend duel wist Ton, on danks tijdnood, wederom aan het langste eind te trekken. Zijn voorsprong op Jan Scheper man, die nu de tweede plaats bezet is nu ongeveer gelijk aan drie overwinningen en een re- HOLTEN - Het restant (45 mi nuten) van Raalte 1 - Holten 1 met een tussenstand van 2- 0 wordt donderdag uitgespeeld. De wedstrijd in Raalte werd on langs gestaakt door een ernstige beenblessure van de scheids rechter. De aanvangstijd is 19.30 uur. HOLTEN - Aan de Deventerweg werd woensdag 8 april tusseri 15.00 en 17.30 uur een radar controle gehouden. Drempelwaarde radar: 57 kilo meter per uur. De toegestane maximum snel heid is daar 50 kilometer pei uur. Het aantal auto's wat langsreed was: 1264. Er werden 194 overtredingen geteld. Hoogst gemeten snelheid: 85 ki lometer per uur.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17