HMV huldigt jubilarissen tijdens Voorjaarsconcert Holtens Nieuwsblad 7 Winkel Hema komt in oud pand Schuppert Kinderfilm Shreck 3 draait bij Boschkamp Actiegroep gaat grond scheppen Bijdrage voor Oudheidkamer Blauw Wit en W Holten zien er geen meerwaarde meer in Rabo Marinineaccessoires in vitrinekast HOLTEN-Blauw Wit'66 en W Holten doen dit jaar niet mee in de jaarlijkse strijd om de Gemeentebokaal. "is Kortnieuws Verkoop van bloemen Afdelingsavond Optreden His Master Voices Klei uut de kas Ik maak muziek Dinsdag 8 april 2008 HOLTEN - Het comité 'Houdt het Holterbrook groen' gaat donderdagavond 10 april met een kruiwagen op pad in het Holterbroek in Holten. Daar scheppen zij de kruiwagen vol met grond uit dit buitengebied in Holten dat bedreigd wordt door de aanleg van 'Groot Vlet- gaarsmaten', een onnodig nieuw bedrijventerrein. Het co mité 'Houdt het Holterbrook groen' nodigt iedereen uit aan wezig te zijn bij het opscheppen van de 'te beschermen'grond. Verzamelen is op de carpool plaats, kruising Larenseweg/ N 332 op 10 april, 19.00 uur. HOLTEN - Door de Oudheidka mer Hooit n weiUcii afgoloppn jaar drie vitrines, zes museum poppen en een tweetal kleer kasten aangeschaft. Deze aan schaffing werd vooral gedaan ten behoeve van het exposeren en opslaan van de collectie ma riniersuniformen en toebeho ren. Financieel werd dit moge lijk gemaakt door een bijdrage van 2.500 euro van het Rabo- i bank Coöperatiefonds. Eind 2005 kreeg de oudheidka mer een prachtige collectie ma- I riniersuniformen en toebeho ren in beheer. Uniformen die door wijlen de heer Wolter Wol- ters uit Hengelo (O), zelf oud marinier, in de loop der jaren waren verzameld. De heer Wol- ters werd hierbij terzijde ge staan door leden van Commis sie Lief en Leed van de vereni ging Contact Oud Mariniers. Zo ontstond er een prachtige col lectie uniformen van allerlei rangen en gedragen onder an dere in de Tweede Wereldoor log, in Cambodja en in Irak. De collectie werd de laatste twee ja- I ren nog verder uitgebreid door giften van oud-mariniers. In de hal van het Rabobankge- bouw in Holten is momenteel een vitrinekast opgesteld met marineaccessoires uit de collec- Uit de Gemeentebokaal Beide voetbalverenigingen uit "Holten lopen niet meer warm voor het jaarlijkse toetje aan het eind van de competitie, waarin bepaald wordt wie zich de beste voetbalclub van de gemeente mag noemen. In plaats van deelname aan het toernooi dat beurtelings door een club wordt georganiseerd spelen Blauw Wit en Holten een onderlinge wed strijd. De Holtense derby wordt na de pinksteren gespeeld bij w Holten, maar een datum is nog niet bekend. Volgens voorzitter Egbert Rietberg van Blauw Wit is het een gezamelijke beslissing geweest om af te zeggen voor de Gemeentebokaal. "De spelers hebben niet zo veel met het toernooi. Het is altijd zoeken naar spelers die mee willen doen. De wedstrijdjes zijn vaak plichtmatig en de krachtsver schillen zijn vrij groot. Excelsi- or'31 steekt er aardig boven uit. De spelers kennen elkaar ook te weinig. Op deze manier heeft het weinig toegevoegde waarde en schiet het zijn doel voorbij. Het was vorig jaar ook zoeken naar een geschikte datum, om dat meerdere clubs nacompeti- tie moesten spelen. En dan spaarden de clubs zich ook nog. Al met al geen setting om er een leuk toernooi van te maken", al dus Rietberg. "Of ik het jammer vind dat het zo gaat? Het zij zo. Als het een mooi toernooi was geweest, was het anders. We gaan nu een onderlinge wed strijd organiseren, waarschijn lijk ook met de Al erbij." Van voorzitter Hennie Jalving van w Holten komen soortgelij ke geluiden.'Het toernooi is vijf of zes keer gehouden en iedere club is aan de beurt geweest met de organisatie, maar wij zien niet echt een meerwaarde. In het begin hadden we altijd een derby Holten-Blauw Wit, HOLTEN - Oudheidkamer Hoolt'n kreeg uit het Rabobank Coöperatiefonds 2500 euro voor de aanschaf van een collectie mariniers- uniformen. In de hal van de Rabobank is momenteel een vitrinekast opgesteld met marineaccessoires uit de collectie en bewaakt door een marinier in battle-dress. foto: iohan bolink HOLTEN - Tijdens het Voor jaarsconcert van HMV werd een aantal mensen in het zonnetje gezet door een afgevaardigde van het KNFM, vanwege een ju bileum: Gerrit Ebrecht was 12,5 jaar lid, Akke Verhoeven 40 jaar, Ab Slotman zelfs 60 jaar, maar Henk Willems spande de kroon door 70 jaar lid te zijn. Een hele bijzondere prestatie die zelden voorkomt. Daarna nam het jeugdorkest het over, onder lei ding van Bert Sleumer. Alle aan wezigen konden horen dat het jeugdorkest onder leiding van Bert veel plezier heeft in het ma ken van muziek en dat er veel vooruitgang wordt geboekt. Het jeugdorkest speelde 4 num mers, waaronder Little Rascals en Dance of Lights. Vervolgens kwam de drumband op. Zij lie ten een mix van het nieuwe straatrepertoire horen. Dit con cert was de eerste keer dat de drumband een concert gaf sa- HOLTEN - De Hema gaat een winkel in Holten vestigen. Me dio juni moet de Hema zijn deuren openen in het voormali ge pand van Schuppert Meube len aan het Zwartepad/ Sta tionsstraat. Dat zegt Ard Schui ten van de Hema in Rijssen. Schuiten wordt ook de verant woordelijke man in Holten, maar blijft zelf in de vestiging in Rijssen actief. Voor de winkel in Holten wordt nog gezocht naar een bedrijfsleider. Een woord voerster van het hoofdkantoor van de Hema in Amsterdam heeft bevestigd dat er verre gaande plannen zijn om een Hema in Holten te beginnen. Alleen zijn de officiële docu menten nog niet allemaal gete kend", aldus de woordvoerster. Henk Willems, Ab Slotman, Akke Verhoeven en Gerrit Ebrecht werden gehuldigd, foto: iohan bounk men met de dirigent Michiel Biitterhof. Na de pauze begon de dmmband met een erg ver rassend optreden. Zonder ge bruik te maken van het drum stel werd muziek gemaakt op al lerlei huis- tuin- en keukenge rei. Hierna begon het orkest met het lied 'Don't cry for me Argen tina'. Speciaal voor dit lied was een zangeres uit Goor uitgeno digd, Ellen Kremers. HOLTEN - De kinderfilm Shrek 3 wordt zondag 13 april van 14.00 tot 16.00 uur gedraaid in de ontmoetingsruimte van de Boschkamp in Holten. Aan het eind van de vorige film is de koning in een kikker veran derd en daarom zijn Shrek en Fiona nu waarnemend koning en koningin. Maak je borst maar nat voor het derde deel van Shrek, het mooiste sprookje dat nooit eerder is verteld, gaat verder in deze splinternieuwe, hilarische komedie van Konink lijke proporties. Als zijn schoon vader plotseling ziek wordt, be gint Shrek samen met Ezel en Gelaarsde Kat aan een nieuw wervelend avontuur. De kosten zijn 1,50 euro per persoon. Kaarten zijn te bestel len bij de Boschkamp, Tuin straat 2, telefoon 0548-36 27 55. maar met de clubs uit Rijssen erbij bestaat de derby eigenlijk niet meer. Alleen als je geluk hebt zit je bij elkaar in de poule, maar dan speel je nog maar een half uurtje tegen elkaar. Verder is Excelsior sterk en dat is niet altijd even leuk. Zelfs als ze een B-team sturen zijn ze nog te sterk. Wij zien er geen meer waarde in en gaan zelf een on derlinge wedstrijd houden. Blauw Wit doet dit jaar het stra- tenvoetbaltoernooi, dan doen wij de derby." HOLTENS MANNENKOOR HOLTEN - De leden van het Holtens Mannenkoor komen maandag 28 en dinsdag 29 april langs in het dorp en het buiten gebied om bloemen te verko pen. De opbrengst van deze actie is bedoeld om de kosten voor het komende jaar in de hand te houden en voor de komende activiteiten. NBVP DIJKERHOEK DIJKERHOEK - Vrouwen van nu houdt dinsdag 15 april de af delingsavond bij partycentum Het Bonte Paard. Uitgenodigd als gastspreker is Kwakemaak. Hij zal met behulp van dia's ver tellen over vrouwen in de kunst. THEMADIENST HOLTEN - Het koor His Master Voices uit Enter verzorgt zon dag 13 april om 19.00 uur sa men met dominee VanderSpek uit Enter een themadienst in De Kandelaar in Holten. Thema van de dienst is Windows. LAREN - Een overzichtsten toonstelling van beelden, scha len, potten en andere voorwer pen van klei, gemaakt door de cursisten van Gerrie Oplaat. Ruim veertig actieve amateur kunstenaars tonen wat zij de af gelopen tijd gemaakt hebben. Een zeer gevarieerde expositie van beelden, potten, schalen, tableaus, vazen en bustes, ge maakt van klei als basis. Verschillende technieken zijn gebruikt voor de afwerking; o.a. glazuur, raku stoken, engobe en Afrikaanse ton. De expositie wordt zaterdag 19 en zondag 20 april gehouden van 10.00 tot 17.00 uur in café de Wippert aan de Wippert 6, 7216 PN Kring van Dorth (tus sen Holten en Laren). PEUTERSPEELZAAL HOLTEN - Tijdens de thema- weken 'Ik maak muziek' op peuterspeelzaal Dribbel aan de Tuinstraat komen vele verschil lende facetten van muziek ma ken aan de orde.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7