Sponsorloop Blauw Wit voor nieuwe kleedkamers Holtens Nieuwsblad 3 jifVwiwMSB JiRSli Ma naar glasvezel Spaarlampen voor ouderen 'Elke dag studeer ik toch wel een half uur tot drie kwartier' Onderzoek Agenda Weekenddienst HOLTEN -Henk Wil- lems werd afgelopen za terdag bij het concert van de Holtense muziek vereniging HMV in de Kandelaar gehuldigd vanwege zijn zeventigja rig lidmaatschap. Column HOLTEN-Doordat de vereniging Blauw Wit '66 gestaag groeit is het aan tal kleedkamers op sportpark 't Vletgoor on voldoende geworden. Dinsdag 8 april 2008 APIHL V&T Holten: geweld achter de voordeur, Irene, dinsdag 8 april 2008, 20:00 Finale darttoernooi Gouden Keun, Bonte Paard, zondag 13 april 2008 Miny Kemper Toernooi, hand- baltoernooi voor recreanten, Sporthal 't Mossink, zondag 13 april 2008, 13:30- 16:30 Film Shrek 3, Boschkamp, zon dag 13 april 2008, 14:00 NBvP Espelo: Gert-jan van 't Holt en Marietje Eggink. Oorlogs monumenten in Holten, Espelo, maandag 14 april 2008 NBvP Dijkerhoek: vrouwen in de kunst, Bonte Paard, dinsdag 15 april 2008 NBvP Holten: Mycelium-2 trou badours brengen oud-Hollandse muziek, Irene, donderdag 17 april 2008, 20:00 Bato Show, Sporthal 't Mossink, zaterdag 19 april 2008 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 22 april 2008, 14:30 Theaterspektakel David, Kalf- stermansweide, vrijdag 25 april 2008 - zaterdag 26 april 2008, 20:30 Holterbergtoer WV Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 27 april 2008, 7:30 - 10:00 Veteranenwegrace, Beuseber- gerweg, woensdag 30 april 2008, 13:00 MEI Fancy Fair, Schreursweg 12 Hol ten, donderdag 1 mei 2008 Hemelvaartconcours, De Berg- ruitertjes, Winkelbergweg Holten, donderdag 1 mei 2008 Dauwwandelen, Natuurdiora- ma Holterberg, donderdag 1 mei 2008, 7:00 Hemelvaartsfietstocht, Bosch kamp, donderdag 1 mei 2008, 7:30 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat, donderdag 1 mei 2008, 14:00 Herdenking oorlogsslacht offers, Canadese Begraafplaats, zondag 4 mei 2008, 11:00 - 12:00 Bevrijdingsloop, Meermans kamp, maandag 5 mei 2008, 18:30 Boottocht Rode Kruis, opgave 0548-364622, Holten, dinsdag 6 mei 2008 NBvP Holten: CliniClowns, Ire ne, woensdag 7 mei 2008, 20:00 Kinderkoopavond, Holten, donderdag 8 mei 2008, 18:00 - 21:00 HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreek uur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisart senpost Salland, 0570-501777. TANDARTS R. Jongkees in Goor. Tel. 0547 276021. Bellen voor afspraak. KERKDIENSTEN Hervormde Kerk, Smidsbelt - Zon. 9.30 u. en 19.00 uur Dij- kerhoek/Espelo geen dienst. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 09.30 u. ds. W. den Brader uit Vriezenveen en 19.00 u. ds. AA. van der Spek uit Enter m.m.v. His Masters Voices. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Harm Spijkerman. Prot. Gem. Okkenbroek - Zon. 10.00 u. ds. H. Spit uit Diepen veen. Katholieke Kerk Gebouw Irene te Holten - 9.30 u. Comm.vie- ring. WIJZIGINGEN EN AANVULLINGEN STU REN NAAR C.M. VELUWENKAMP-CLAAS- SEN, WULP 28, 7462 ZR RI|SSEN OF E- MAIL: C.M.VELUWENKAMP@PLANET.NL I HOLTEN - Terwijl Rijssen voor I het eind van het jaar klaar moet I zijn, ligt het in de bedoeling ook nog dit jaar in Holten te begin- I nen met glasvezel. Hier wordt dan eerst onder- 3 zocht of er voldoende belang- stelling is voor de snelle glasve- I zeis van Reggefiber. 1 "We willen Holten niet te lang laten wachten", aldus Krams. g "We proberen er zo snel als mo- I gelijk is op te starten." I Glasvezel zorgt voor supersnel 1 internet, digitale televisie, radio I en telefoon ineen. Daarnaast zullen er nog vele mogelijkhe- den volgen. j Voor meer informatie: www.concepts-ict.nl Henk Willems, zijn zoons Gerrit en Harry en zijn kleinzoon Martijn. Ze zitten allemaal bij HMV. foto: johan bounk Willems (78) werd onder meer door de KNF onderscheiden Tut an de èènkels in de aalte Het wordt vuurjoar. Het weer is der nog neet noa, ma ik mark ut an de vrouwe. Ofgelööp'n wekke möss 'n mesvaalt leuig. Vuur dè'k ter arg in harre, stunn ik tut an de èènkels in de aalte, mess te laa. Det geet nog op de öölderwetse meniere, met de grèèpe en de kruuw- aag'n. De rèèg'n sleug mie in't gezichte en de wind wèèi'n mie um'n nekk'n. De buurvrouwe zèèr mie vrèin- delijk goei'n dag met een, buurman ie legt nog wa bes te heupe. Toch ai daor in den mesvaalt stoat te trèè, kump der zö ma uut den duustem drek noa boam'n borreln, det de politiek wier geweldig gangs is e wes. 'N lest'n dag van meert onder- schrèèf de road det óönze börgemeister en wethóol- ders wa bint te vertrouw'n. Zie hebt hier en doar wa wat verkèèrd e doane, ma het het is neet zóó, det ze do- arumme weg mött. Wie warkt maakt fout'n, zöwwe ma zegg'n. De fractievuur- zitters, diet noar het zwoare middel van de eerlekheid hebt e grepp'n, die zit der nog. Zie hebt minstens een half póönd botter op'n kop. Hoe zöllt neet wèèr ne wes, as het college wat was an te wriem'n. Ie hooft allèène ma noar Dinkellaand te kiek'n. Toch blieft ter nog roadslééd'n, diet tut in het oneinige duur blieft dram- m'n. ie zóll'n zegg'n, warkt ter met of en doot as road en oppositie oe wark vuur de gemeente. Richt oe op feit'n en neet op de leu. Det kón nog wal is moeilijk word'n. Wat lèèz'n ik in de kraante? Het CDA hef noa Stègeman wier ne goei'n e vunn'n um wethoolder te word'n van Hoolt'n Riess'n. Een vrouwmèènse met vólle be stuurlijke ervaring. Det is netuurlijk het allerbelan- griekste, ma at zie der doar- neuis ók nog good uut zut, dan is det móói met e nöm- m'n. Het ööge wil ók wat. Wie wacht het of. Net noet al det gedóónder in de road hoppelijkvuurbie is, wörd'n wie op e schrökk'n duur het debat in de tweede kamer, oaver de Islam. Doar maak'n ze mekaa ók uut vuur rotte vis. Het jammere de van is, det het neet duudelijk wórdt uut e proat. Wie lugg der noe, det mött 100 precèènt boam'm water kómm'n. Ofwark'n, zukke dinge, aans ettert het vedan. Oh ja, 'n mesvaalt hè'k leuig. Ik stunke as nen ulk in ne lössgetrökk'n beerputte, ma det kón'k der gelukkig amoal wier ofwass'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop met een speldje en een oorkon de. De Holtenaar bespeelt al ze ventig jaar de bugel. Ook zijn zoons Gerrit (drums) en Harry (trompet) maken deel uit van HMV, net als kleinzoon Martijn (van Harry) die ook trompet speelt. De vader van Henk Willems speelde trombone bij HMV. De jubilaris keek zondag terug op een mooie avond. "Het is toch een mooie erkening die ik heb gekregen. Ik heb er ook altijd nog plezier in, maar je moet er wel veel voor doen. Elke dag studeer ik thuis toch wel een half uur tot drie kwartier, anders kun je het niet maken." Dat stu deren is volgens Willems een verschil met vroeger. "Vanaf 1945 moest er meer gespres- teerd worden. Mijn vader speel de trombone maar die zette 'm na de repetitie in de kast. Een week later haalde ie 'm er weer uit, maar dan moest ie eerst on der de kraan, want dan zaten de ventielen vast. Vroeger was het studeren in huis er niet bij", al dus Willems die als hoogtepunt het behalen van Nederlands kampioenschap fanfare noemt. "Dat was in de jaren zeventig, dat was toch de hoogste mijl paal." Chantal Schoiten, lid van het bestuur van HMV, zat jaren naast 'meneer Willems', zoals ze de jubilaris aanspreekt. "Het bespelen van de bugel is zijn lust en zijn leven", zegt Schol ten. "Er is niemand zo fanatiek als meneer Willems. Op de re petitieavond moet zelfs de voet bal wijken. En hij kan nog steeds alles heel goed." Volgens voor zitter G. Voordes van HMV heeft Willems nog nooit een optreden gemist.'Hij heeft alles met zijn vereniging meegemaakt", aldus de preses. "Ik noem de fusie tussen Excelsior em HMV in 1945, de concoursen die uitein delijk hebben geleid tot het Ne derlands kampioenschap fanfa re en de toevoegingen aan de vereniging van de drumband en de majorettes. Ik kan me niet herinneren dat hij bij één optre den niet aanwezig was. Zelfs de vakanties werden aangepast. Voor hem is het natuurlijk pret tig dat de liefde voor de vereni ging is overgeslagen op zijn zo nen en kleinzoon. Ik hoop dat hij nog jaren bij ons de bugel mag bespelen en een voorbeeld voor alle muzikanten mag blij ven." Enige tijd geleden is al een ze vende kleedkamer gebouwd door twee kleine bergingen om te bouwen tot één nieuwe kleedkamer. Nu is de bouw commissie begonnen met de achtste en negende kleedka mer. Het geheel wordt aan de bestaande kleedkamers aange bouwd waardoor de ruimte voor de scheidsrechterskamer en de EHBO ruimte kan worden overdekt. Ter dekking van een deel van de kosten worden di verse acties georganiseerd. Zo gingen de E- en F-pupillen en de D- en C-jeugd jl. woensdag hun rondjes lopen, op het uitge zette parcours op het hoofd- veld, om een bedrag bij elkaar te brengen om op die manier ook hun steentje bij te dragen. Voor zitter Egbert Rietberg schoot de groepen weg en Amoud Beid- man was als speaker een extra inspiratiebron voor de lopers. Met elkaar werd een bedrag van rond de tweeduizend Euro op gehaald. Een mooie bijdrage van deze groep. De publieke be langstelling van met name ou ders en leden was goed. De or ganisatie kijkt dan ook tevreden terug op dit initiatief. Voor en door de oudere jeugd staat op vrijdag 23 mei een discoavond gepland. Hieraan werken onder andere- mee DJ Ruben en DJ Jochem. De groep Red-Cabbage, met idols deelnemer Jordy Kamp huis zal deze avond ook optre den. HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen Holten en de Koepel in Rijssen mochten in decem- I ber de spaarlampen van de ge meente uitdelen aan ouderen in de gemeente. De belangstelling hiervoor was zo groot dat de voorraad binnen de kortste ke ren uitgedeeld was. Maar er bleek ergens nog een doos te staan met zestien pakketjes spaarlampen. De Stichting Wel zijn Ouderen Holten biedt deze nu aan aan mensen die teleur gesteld moesten worden. Op I maandag en donderdag kun nen deze ouderen ze komen ha len in het kantoor van Stichting Welzijn Ouderen Holten aan Smidsbelt 6 in Holten. Henk 70 jaar bij HMV

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3