Actie: Ik draag mijn steentje bij Verkoop theaterspektakel loopt goed Cheque Holterberg Classic COV komt met eigen toneelstuk Laat caravan voor de zomervakantie keuren Holtens Nieuwsblad 7 Kaartverkoop spektakel Lianne Jongsma waagt zich aan schrijven stuk voor volwassenen COV Toneelstuk Oud gaat voor goud Sponsoractie voor kleedkamers Dinsdag 25 maart 2008 HOLTEN - 'Oud gaat voor goud'. Zo heet de nieuwe voor stelling van toneelclub COV die op 28 en 29 maart wordt gege ven in de Kandelaar in Holten. Het is een bijzondere productie, want het toneelstuk is geschre ven door Lianne Jongsma van COV (Christelijke Ontspannings Vereniging), een Holtense club met veel Rijssense leden. Jongs ma schreef eerder al drie stuk ken voor kinderen - met fraaie titels als 'Cowboy Harry en de geheime goudklomp', 'Koning op cruise' en 'Saaie meneer Grijs wordt stoer en eigenwijs' - en heeft zich nu dus aan een to neelstuk voor volwassenen ge waagd. Het is haar goed beval len. "Ik had al ervaring met kin- derstukken. Dat waren eigenlijk echte kaskrakers en ze worden nu ook uitgegeven en door an dere verenigingen gespeeld. Maar elk jaar is het weer lastig om een avondvullend stuk voor volwassenen te vinden en toen bedacht ik me, dat als die kin derstukken zo'n succes zijn, waarom schrijf ik dan niet een stuk voor volwassenen? Dat leek me wel een mooie uitdaging. Het is wel een andere manier van schrijven, maar humor moet er in zitten, vind ik. En dat is wel gelukt. Als je wilt lachen moet je er echt naar toe. De re petities moeten we soms ge woon stilleggen omdat iedereen aan het lachen is. Toen het stuk uit de printer kwam, was het leuk. Maar gaandeweg de repe tities is het alleen maar leuker geworden. We bedenken er zo veel leuke dingen bij. We probe ren het echt met elkaar aan te scherpen", aldus Jongsma die vooral trots is op haar 'typetjes'. Het verhaal wordt gespeeld door twaalf spelers en gaat over een aantal bejaarden in een be jaardencentrum die een roof overval plegen op de juwelier aan de overkant, toevallig een schoonzoon van één van de oudjes. "Het is een beetje een kruising tussen Lunatic en Wie is de mol?", zegt Jongsma. "De overval mislukt eigenlijk, maar op de radio horen de bejaarden dat toch iemand de buit heeft en dan is de vraag wie dat is. Dat is ook leuk voor het publiek." Op aanvraag kan het stuk ge speeld worden op bedrijfsfees ten. COV bestaat al meer dan vijftig jaar en telt 26 leden. HOLTEN - De leden van toneelgroep COV oefenen nog een keer goed het stuk Oud gaat voor goud. Het resultaat kan men gaan zien op vrijdag 28 en zaterdag 29 maart in De Kandelaar, Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 5 euro en zijn te reserveren via www.toneel- groepcov.nl of bij de VW Holten. Telefonisch reserveren: 0548-363503 of0548-364364. BLAUW WIT 66 HOLTEN - WN Holten houdt in samenwerking met Autobedrijf Erik Huzen op 28 en 29 maart de caravankeuring. Hiervoor zijn nog plaatsen vrij. Wie zijn caravan vril laten nakijken voor dat er een lange reis naar de va kantiebestemming mee wordt gemaakt, kan zich aanmelden. Erik Huzen, telefoon 0548- 366101. De caravan krijgt een keuring en er wordt advies ge geven wat aangepast moet wor den voordat men er een lange reis mee door het buitenland gaat maken. HOLTEN - Met de kaartverkoop voor het Theaterspektakel Da vid gaat het goed. Dat stelt voor zitter Harry Gijsen van de Stich ting Theaterspektakel Holten in ieder geval. Volgens de preses zijn er al rond de vijfhonderd I kaarten verkocht voor de voor stellingen op 25 en 26 april. In totaal zijn drieduizend kaarten beschikbaar voor beide avon den. De spelers die 'David' gaan opvoeren zijn inmiddels druk bezig met repeteren. Dat ge beurt meestal in verschillende groepen, maar donderdag avond is het hele gezelschap aanwezig in de oude fabriek Waterloo, waar de repetities plaatsvinden, en dan gaat het wel om zo'n 150 toneelspelers in totaal. "Ze zijn druk aan het oefenen', zegt Gijsen. "En met de decors zijn ze bezig aan de laatste fase. Er wordt hard ge- HOLTEN - Kaarten voor Theaterspektakel David kosten 1 euro en zijn te verkrijgen bij de j VWs van Holten, Rijssen, Nij- verdal, Laren, Markelo en Bath- men. In Holten verkoopt boekhandel Heusinkveld ook kaarten voor David. Beide voorstellingen, vrijdag 25 en zaterdag 26 april, beginnen om 20.30 uur. Er wordt druk geoefend om het theaterspektakel David straks tot in de puntjes goed te kunnen uitvoeren. FOTO: SANDER SCHEPERMAN werkt, maar op 25 april staat het." De voorstelling op de Kalf- stermansweide is gebaseerd op het bijbelverhaal van David in de boeken Samuël. Het oude verhaal is door theaterman Dolf Moed vertaald in een moderne kroniek in een eigentijdse set ting. David hoedt schapen op het platteland en komt in de grote mensenwereld van de 1CT en management terecht vol met intriges. "Het is meer een to taaltheater", legt Dolf Moed de aard van de voorstelling uit. "Het verhaal wordt op verschil lende manieren verteld. Er zit weinig tekst in, maar het ver haal wordt verteld door muziek, door dans en door theatrale vormen. Maar meer ga ik niet verklappen. De hoofdrolspelers hebben stukken tekst en zijn al twee weken aan het studeren. Ook de decors zijn al opgesteld in de fabriek. Ze zijn bijna klaar. Alleen de details moeten nog worden afgewerkt. We zijn met veel groepen aan het oefenen. Op het laatst brengen we de groepen bij elkaar", aldus de schrijver/ regisseur van het stuk. HOLTEN - Dankzij de inzet en het enthousiasme van velen is de Holterberg Classic 2008 een groot succes geworden. Nadat deze ATB-tour vorig jaar van wege de enorme storm helaas niet doorging, kon de regen de fietsers dit jaar niet van deelna me weerhouden. Fanatiek klommen een 22 be- drijventeams op zondag 20 ja nuari onder leiding van speciaal voor deze Classic geselecteerde coaches op de mountainbike om de drassige, maar deson danks prachtige parcours te trotseren. Ook honderden individuele deelnemers stapten op de pe dalen voor een uitdagende rou te van 30, 50 of 85 kilometer over de Sallandse Heuvelrug. Net als voorgaande jaren lag de organisatie van dit evenement in handen van Rotary Hellen- doom-Niiverdal e.o. met Sal- land verzekeringen als hoofd sponsor. Het goede doel was deze keer Doe een wens Stich ting. Journalist en presentator Jac ques d'Ancona, ambassadeur van Stichting Doe een Wens zal dit bedrag in ontvangst nemen en wel op maandag 14 april om 20.00 uur op de vestiging van hoofdsponsor Salland Verzeke ringen, Munsterstraat 6 in Deventer. HOLTEN - Blauw Wit '66 groeit nog steeds zo blijkt ook uit de huldiging onlangs van het 500e lid. De groei vergt in alle opzich ten extra inspanningen van de leden. Was voetbal vroeger met name een sport voor jongens en mannen, inmiddels hebben ook de dames in alle leeftijdsca tegorieën de voetbalsport ont dekt. Dit betekent dat de vereni ging een tekort aan kleedac commodatie heeft. Daarom is de vereniging begonnen met de bouw van twee nieuwe kleedka mers. De kleedkamers worden voor het grootste deel door vrijwilli gers van de vereniging ge bouwd. Hieromheen worden allerlei acties georganiseerd om de financiering rond te krijgen. De grootste actie wordt gehou den onder de noemer 'Ik draag mijn steentje bij'. Op woensdag 2 april is er een grote sponsorloop. De F-E- en D-pupÜlen en de C-Junioren en de meisjes junioren lopen hun rondjes om zoveel mogelijk geld bij elkaar te vergaren. Voor het jeugdlid dat hiermee het grootste steentje bijdraagt staat een leuke prijs klaar. De sponsorloop begint om 19.00 uur. Als eersten starten de E- en F-Pupillen. Om 19.15 uur star ten de andere genoemde jeugd groepen. Naast de jeugdgroepen worden ook de andere leden en dona teurs in de acties betrokken. Van hen wordt een financiële bijdrage gevraagd door het ko pen van denkbeeldige stenen. Een ieder die Blauw Wit een warm hart toedraagt kan wordt van harte uitgenodigd een be drag te doneren. Ook alle spon soren zijn middels een brief op de hoogte gebracht van de actie Ik draag mijn steentje bij. Naast deze grote actie lopen er ook tal van kleine acties of zijn er al kleinere acties afgesloten. Inmiddels afgesloten acties zijn de kerstbakjes verkoop en het rad van avontuur. Gepland staat o.a. nog de disco door de A-jeugd. Er worden veel ideeën aangedragen. Bij de afsluiting van het seizoen zal de balans worden opgemaakt. De initia tiefnemers achter de acties ho pen dan een groot bedrag be kend te kunnen maken. Giften zijn welkom op bankrekening nummer 13.49.99.694 t.n.v. z.v.v. Blauw Wit '66 onder ver melding van "Ik draag mijn steentie bii'

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7