I I Holtens Nieuwsblad 2 Boakebouwers bouwen in barre omstandigheden Reeperbahner goes Volendam Koud tijdens paasvuur Geleidelijk zachter Gouden Keun Fusie PvdA HOLTEN - Het bleek af gelopen zondagavond een moeilijke opgave om de winnende boake van Es- pelo brandend te houden. Grote bungalows Casa Familfa - téjsMh Dinsdag 25 maart 2008 DIJKERHOEK - De Reeperbah ner Stimmungsmacher gaan 30 maart om 16.00 uur een optre den geven in het Bonte Paard. In plaats van Duitse schlagers, zal de band covers van BZN spelen. Getjanne Meijerman zal de taak van Carola Smit op zich nemen. Het wordt dus een compleet ander feest dan men gewend is van de Reeperbahner Stimmungsmacher, misschien nu beter Volendammer Stim- mungsmachter geheten. Het Agrarisch Duo en de AC/DC- coverband Black Rosie staan in het voorprogamma. En ook Bert Steunenberg, van Gedreagt Oe! is aanwezig. Kaarten: 10 euro: info@stimmungsmacher.nl Het was koud met het onsteken van de vier paasboakens in Hol ten. Tijdens het aansteken was het maar 1.6 graden bij een zwakke tot matige noordwesten wind, koud dus. Ook viel er een enkele lichte sneeuw bui, maar de hoeveel heid veel enorm mee. De mensen hadden zich goed voorbereid met hun kleding. Erg jammer was dat ze zo slecht aanwilden en branden. Maar de stemming was er niet minder om. Verder in de nacht bleef het droog maar wel kouder, maar we konden ons lekker warmen aan de paasboake. Weerman, Freddie Paalman Een en al drekzooi Ook de boake van Dijkerhoek rookte in het begin meer dan dat er vuur uitkwam. Integen- stelling tot de boakes van Hol- terbroek, Beuseberg en Lich tenberg waar wel goed de fik in zat. De dag ervoor was de paas- commissie met een bus van Spitax langs alle boakes ge weest om deze te keuren. Lichtenberg deed buiten me dedinging mee. Voor de bus een moeilijk karwei om er goed bij te komen. De toegangswe gen en het terrein zelf, bleken een en al drek te zijn. Wegens gebrek aan helpers en omdat ze later zijn begonnen, hebben ze de bult voor een groot deel machinaal in elkaar gezet. En dat is volgens de re glementen verboden. Daarom deden ze niet mee voor de prij zen. Anders hadden ze de vier de plek kunnen veroveren. Ook de boakes van Dijkerhoek en Espelo bleken in een mod derbad te liggen. De vele neer slag van de laatste dagen zorg de ervoor dat het een en al drek werd. De boakebouwers zorgden echter voor een bootje, de Klei ne Kapitein. Deze zat vastge bonden op een platte wagen. Met daarvoor een grote tractor. De jury mocht in het bootje plaatsnemen, waarna de reis HOLTEN - Casa Familia bouwt aan de Vianenweg een christelijk, reformato risch recreatiepark. Het gaat om 39 woningen in de vorm van kleine woonboerderij- Casa Familia heeft de ge meente gevraagd om 15 pro cent van de te bouwen wo ningen een inhoud te mogen geven van 300 kubieke me ter. Daarnaast zou er een be heerderswoning moeten ko men en een kantoor met een grootte van 100 vierkante meter. Vanwege onduidelijk heden in de aanvraag, heeft het college van B en W het verzoek aangehouden. Zo was er onduidelijkheid over de brandveiligheid. Er is ech ter onlangs een brandveilig heidsplan voor de Borkeld opgesteld. Daarnaast wordt gevraagd om een voorzienin genruimte van 100 vierkante meter en dat is op andere lo caties niet toegestaan. Casa Familia is echter een recre atiepark, terwijl de andere re creatiewoningen op de Bor keld particulier bezit zijn en individueel worden beheerd. In het bestemmingsplan De Borkeld is opgenomen dat bij dienstwoningen 100 vierkan te meter aan- en bijgebou wen kan worden gereali seerd. Doordat er een dienst woning komt op Casa Fami lia, is realisatie van 100 vier kante meter voorzieningen ruimte ook mogelijk. Verder moet het recreatie park door alle recreanten die in de gemeente willen over nachten, gebruikt kunnen worden. Dus, ook als ze niet van reformatorisch gezindte zijn. B en W zetten hier vraagtekens bij, hoe dit ge handhaafd zou kunnen wor den. Volgens de eigenaar mag inderdaad iedereen van het park gebruik maken, zo lang de parkregels maar wor den nageleefd. Hieronder valt onder meer het respecte ren van de zondagsmst en is vloeken verboden. Ook moet bij hoge temperaturen mini maal hemd/ shirt en (korte) broek of rok worden gedra gen. Het vergroten van 15 procent van de woningen naar 300 kubieke meter is mogelijk, maar alleen met goedkeuring van de Provin cie. Dit, omdat het gebied deel uitmaakt van de ecologi sche hoofdstructuur. Om in aanmerking te komen voor een beheerderswoning, moet het om een volwaardig recreatiepark gaan. Dit gaat dan wel ten koste van een va kantiehuisje. Casa Familia zou hiervoor in aanmerking kunnen komen. De boake van Dijkerhoek lag in een grote modderpoel. kon beginnen: een rondje om de boake heen. Op sommige plekken leek het inderdaad meer op varen. De wagen ver dween tot boven de assen in de modder. Ondertussen waren bouwers nog druk bezig de laatste hand te leggen. Vooral deze barre omstandigheden en toch de goede ontvangst van de jury le verde deze buurtschap de ont- vangstprijs op. De boakes van de Beuseberg en Holterbroek stonden er ver geleken met de andere twee maar 'droogjes' bij. De Beuse berg had als vanouds veel werk gestoken in de afwerking. Mooi glad. En ook hier een goede ontvangst. Holterbroek had een legertent opgezet en zorgde voor warme soep. Een hele verademing voor de juryleden, want door de koude wind en de natte grond was iets om warm van te worden zeker geen overbodige luxe. Doordat Pasen dit jaar zo vroeg viel, was er weinig groen voor handen. Voor de boakebou wers van de Holterbroek was het daarom moeilijk om de bo ake traditioneel af te werken, met groene takjes. Daarom werd gekozen voor twijgen en kale takken. Het resultaat was wel een heel bijzondere vorm. Het leek meer op een padden- stoel.Uiteindelijk werd Espelo als winnaar gekozen. Deze bo ake werd 's avonds dan ook door burgemeester Bort Koele- wijn aangestoken. Grondeige naar Gerrit Lubbersen mocht hem meehelpen om de vlam in de boake te steken. Dweilband De Braandheultjes zorgde voor gezellige muziek toen de lampionoptocht van leerlingen van de Bosschool bij de boake aankwamen. De bur gemeester werd met een trac tor en kiepwagen naar de bo ake gereden om er de vlam in te steken. Velen hadden de stoute laarsen aangetrokken en waagden zich door de modder poel om bij de boake te komen. Niet iedereen kwam daar met een schoon pak aan. Nadat de vlam erin zat, zongen de aanwezigen het Sploder lied. Toch mocht dat niet baten want de natte boake wilde niet echt goed branden. Daarom klommen enkele boakebou wers op de bult om het vuur De boakebouwers van Espelo nemen de beker in ontvangst van burgemeester Bort Koelewijn. gil FOTO'S JOHAN BOUNK aan te wakkeren met brand stof. Uiteindelijk brandde de boake toch bijna tot aan de grond toe op. De jury meet de boake van Holterbroek. Woensdag tot en met zaterd Wat de luchtdruk verdeling1 treft, die wordt bepaald d depressies die nog altijd zorj voor storingen die met noordwestelijk stroming o ons land trekken. Maar in aankomende week wordt lucht wel geleidelijk zach vanaf woensdag dus. Wel I het wisselvallig met nu en i wat regen, de zon zal af en schijnen. De hoogtetrog, met 5 kilometer hoogte tempen ren om-streeks -40.0 grat trekt zich naar het noord noordoosten terug. Rond v dag bereiken uitlopers van Oceaandepressie het Noord gebied. De wind gaat dan uitl zuidwesten waai-en en weg wordt dus minder kot naar ons land ge-trans-( teerd. Tegen het nieuwe wt einde krijgen we dan einde weer middagtemperaturen 10.0 graden of wat hoger, de nachten worden dan mit koud. De wind is meest m tot soms vrij krachtig uit zuidwesten. Beter weer dus langere termijn. Weerman, Freddie Paalman HOLTEN - In de finale van derde wedstrijd van het dat toernooi om het Gouden Ke wonnen Arjan Mulder Den Jansen met 4-1 van Jero Schorfhaar Wilco Stevens. Deze derde wedstrijd bij Biet kal am Bahnhof werd bezo door 30 deelnemers die z hadden ingeschreven. D( middel van loting werden deelnemers gekoppeld en i deeld over drie poules van koppels. Na de pouleweds den werd er overgestapt r twee poules in de winnaan de en een knock-outsysteer de verliezerronde. Winnaars van de verliezerro werden Suvee en de Keef, d met 3-2 te winnen van Col Schorfhaar en Tuutjan. Onj derde/ vierde plaats in de va zerronde wonnen Pim ten B ke en Wilco Wijlhuizen met van Balgje en Stukkertje. Na de kruisfinales werd de sj om de derde/ vierde plaats ii winnaarronde gewonnen d Potmario en Remco Stel door met 3-2 te winnen va» roen Lubbersen en Gijs Vj klaas. De uitslag ziet er als uit: le prijs: Arjan Mulded Dennis Jansen; 2e prijs: ld Schorfhaar en Remco Steil 3e prijs: Potmario en Tint Brinke; 4e prijs Jeroen Lub! sen en Gijs Veneklaas: le f verliezersronde: Suvee en Keet; Beste dame: Suzan va» Leur; De hoogste finish voor Arjan Mulder (108). maximale score van 180 gegooid door Seino Vooi De volgende wedstrijd, de le, zal worden gehouden zondag 13 april januari 200) 't Bonte Paard in Dijkerhoel rtn* ie# Gerrit Markvoort en erelid Pieter Baan Müller genieten van een kopie soen. HOLTEN - Tijdens de algen» ledenvergadering van de B op 19 maart hebben de 10 ingestemd met de samen' ging van de afdelingen Rijs Holten met Wierden. Naari de nieuwe afd. Holten-Rijs Wierden, Daarnaast werden vijf jubili sen gehuldigd. De jubilani waren meer dan 50 jaar lid

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 28