Schoon water en droge voeten Volksvertegenwoordiger in beeld Nieuwe ronde sanering asbestwegen van start verijssel Zoekplaatje Nieuwe website over A1 -zone provincie redactieadres Postbus 10078, 8000 CB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl Het gebied rondom de A1 moet een visitekaartje voor Oost-Nederland worden. Een nieuwe website geeft u alle informatie over de ontwikkelingen in dit gebied: http://provincie.overijssel.nl/A1-zone. Oplossing zoekplaatje februari: De haven van Blokzijl. De winnaars hebben inmiddels een prijs ontvangen. Overijssel is een provincie met ver rassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 11 april 2008 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredactie@overijssel. nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te ver melden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen ver loot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Afgelopen week was het Wereldwaterdag. Een goed moment om even stil te staan bij het belang van schoon water, maar ook van veiligheid. Natuurlijk zijn we daar als provinciebestuur het hele jaar door mee bezig. Want we willen nu én later droge voeten houden als het water in onze rivieren hoog staat of in tijden van hevige regenval. Ook de beschikbaarheid van schoon water is van levensbelang. In Nederland spreekt het vanzelf dat er bijna altijd water uit de kraan komt en dat je dat veilig kunt drinken. Maar dat is lang niet overal zo. Sinds een paar jaar werken we samen met de regio Teleorman in Roemenië aan een betere bescher ming tegen overstromingen én aan veilig drink water. Deze maand heb ik samen met de president van Teleorman en de burgemeester in het dorpje Viisoara een nieuwe drinkwaterput in gebruik geno men. Deze put is veel dieper dan de oude en pompt water op dat minder nitraat bevat. Dat moet een eind maken aan kindersterfte als gevolg van de blue baby disease. Maar ook in eigen land is er nog veel werk aan de winkel. Daarover hebben we met 54 gemeenten, vijf waterschappen, drie provincies en het Rijk afspraken gemaakt. Zodat we schoon water hebben en hou den voor mens, plant en dier in Overijssel! Piet Jansen, gedeputeerde voor Landelijk gebied, Landbouw en Water in de provincie Overijssel "Fractievoorzitter vind ik de mooiste functie die er is, omdat je voor het totale CDA-programma staat. We hebben een fractie met veel nieuwe leden die allemaal erg betrokken zijn. We zijn net een jaar aan de slag, maar ik ben er van overtuigd dat we het op een goede manier voor Overijssel doen", aldus Pier Antuma die sinds 2006 fractievoorzit ter is van het CDA in Provinciale Staten. Daarnaast heeft hij zijn eigen adviesbureau op het gebied van projectmanagement. "Ik ben actief in de politiek omdat ik me betrokken voel bij de maatschappij en daar een bijdrage aan wil leveren. Niet alleen ben ik bezig met de politiek, maar ook in het kerkelijk leven ben ik actief." De zogenaamde kloof tussen politiek en burger gaat voor Antuma niet op. "De politiek is niet een apart vak maar een zaak van gewone burgers zoals ikzelf. Daarom ben ik ook geen intermediair tussen bestuur en burgers maar een doorsnee vertegenwoordiger van de bevolking in Provinciale Staten van Overijssel." "In de vorige periode maakte ik me sterk voor de thema's milieu en duurzaamheid. Nu ik fractievoorzitter ben zie ik het meer als mijn verantwoordelijkheid dat het coalitieakkoord op een goede manier wordt uitgevoerd. We hebben ambitieuze plannen voor de komende vier jaar en we moeten samen optrekken met Gedeputeerde Staten als het Dagelijks Bestuur en met de ambtelijke organisatie om die plannen te realiseren. Er is veel werk op het gebied van landbouw en natuur, maar de provincie kan ook een positieve invloed hebben ten aanzicht van bijvoorbeeld vrijwilligers, ouderen en jeugd, want mensen maken altijd het verschil." De provincies Overijssel en Gelderland werken aan een schonere en gezondere leefomgeving. Tussen maart 2008 en 1 januari 2010 wor den bijna 500 particuliere asbestwegen en -erven gesaneerd in het kader van de Saneringsregeling Asbestwegen 2e fase. Dit zijn vooral locaties rondom de voormalige asbestfabrieken in Goor en Harderwijk. Naam: Pier Antuma Leeftijd: 56 jaar Partij: CDA Lid van Provinciale Staten sinds: 2003 Tussen 1950 en 1980 leverden de bedrijven Eternit en Asbestona gratis productieresten asbest aan wie er maar belangstelling voor had. Vooral in de omgeving van de beide fabrieken (rondom Goor en Harderwijk) werden veel wegen en erven verhard met asbest. Asbest is een natuurlijk product dat in het verleden veel gebruikt werd omdat het gemakkelijk te verwer ken is en hittebestendig is. Omdat bekend werd dat asbest risico's kan opleveren voor de gezond heid, werd in 1993 de toepassing en verkoop van asbest verboden. Omdat veel particulieren in de regio's Goor en Harderwijk in het bezit zijn van een asbestweg of -erf besloot het Ministerie van VROM te helpen bij het opruimen ervan. Vanaf eind maart wordt onder regie van de provincies in een tweede ronde de asbestwegen gesaneerd. Een derde ronde volgt nog, de inschrijving hiervoor is inmiddels gesloten. Ook in veel daken zit asbest ver werkt. De provincie heeft een initiatief naar de Tweede Kamer gestuurd om het opruimen van asbestdaken te combineren met het plaatsen van zonnepanelen of -collectoren. De reacties uit Den Haag zijn positief en daarom wordt dit plan. nu verder uitgewerkt en is het wachten op een reactie van minister Cramer. Meer informatie over de tweede fase asbestwegen vindt u op onze site: www.provincie.overijssel.nl. Voor vragen kunt u ook contact opnemen met het Meldpunt Overijssel, telefoon 038 425 24 23.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25