Voorseizoen officieel van start gegaan Investeringen in landelijk gebied Overijssel: 130 km fietspaden, 40 Kulturhusen en 45 dorpsplannen Evenementen kalender 29 maart 29 maart 29 maart 27-30 maart 30 maart 30 maart 30 maart 30 maart Sapril S april 27 maart Dialectavond, Dalfsen 27 maart Wandeling door natuurgebied, Haaksbergen 28 maart Verhalenavond met muziek, Dedemsvaart Gildehaus-Dinkelloop, De Lutte Theaterdag, Zwolle Voorjaarsexcursie IVN Rijssen-Enter, Rijssen Het versierde ei, Markelo 29-30 maart Fietstocht, Loozen Internationale vogelmarkt, Heeten Koffieconcert - Blent, Raalte 30 maart Poppenstraatfestival, Tubbergen Schapendrijven en sagen- verteller, Nijverdal Tocht per paardentram, Nijverdal 2 april Commissievergaderingen Provinciale Staten, Zwolle >3 april Wandeling door natuurgebied, Haaksbergen Sapril Gratis rondleiding tuinen Mien Ruys, Dedemsvaart Grensoverschrijdende wandeltocht, Losser Omloop van Noordwest- Overijssel, Genemuiden Sapril Drielandenloop, Losser 6 april Verrassingsfietstocht, Enschede tO april Wandeling door natuurgebied. Haaksbergen 12 april Rietsnijdersfestijn, Belt-Schutsloot 13 april Rit met stoomtrein, Haaksbergen 13 april Lammetjesdag, Buurse 16 april Statenvergadering, Zwolle Meer informatie op www mil Overijssel. Op deze pagina vindt a informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Op Goede Vrijdag 21 maart is officieel het nieuwe vaarseizoen ingeluid, met de zomer- bediening van sluizen en bruggen, herkenbare insignes voor de handhavers op het water én een wijziging in de waterskiregeling. Een erg vroege start, want normaal gespro ken loopt het vaarseizoen van 1 april tot en met 1 november. Bouke Schaafsma, inspecteur Scheepvaart bij de provincie Overijssel: "Als Goede Vrijdag voor 1 april valt, dan plannen we de start van het vaarseizoen op die dag. Het paasweekend wordt namelijk traditioneel veel gebruikt om de boot van de winterstalling naar de zomerligplaats te varen." Met de start van het vaarseizoen gaat de zomerbediening in van de 11 sluizen en brug gen die de provincie in beheer heeft in Noord west Overijssel, waardoor de openingstijden van de sluizen en bruggen weer wat ruimer zijn. Insignes Bij de officiële start van het vaarseizoen kregen de Buitengewoon Opsporingsambtenaren (BOA's) die belast zijn met de handhaving van de regels op het water, een insigne opgespeld door Sipke Dekker, districtschef Regiopolitie IJsselland. Schaafsma, zelf één van de drie BOA's van de provincie Overijssel, vertelt dat dit een initiatief is van het Ministerie van Justitie. "Op deze manier zijn we beter herken baar op het water." Het takenpakket van de BOA's is breed. "De provinciale BOA's handhaven vooral de nautische wet- en regelgeving, waar bijvoor- Het multifunctionele schip 'De Belter' gebruikt de provincie voor alle taken die geen hoge snelheid behoeven, zoals peilen, inspecties van vaarwegen, toezicht en ontvangst van gasten. Onder andere prins Willem Alexander is al eens aan boord geweest. beeld de controle van vaarbewijzen onder valt. Collega's van de regiopolitie, Staatsbosbeheer, gemeente Steenwijkerland en het Waterschap Reest en Wieden letten weer op andere zaken." Overtredingen Schaafsma geeft aan dat de BOA's over het alge meen niet overdreven veel overtredingen constate ren. "De meeste mensen zitten voor hun plezier op het water en incidenten komen over het algemeen voort uit onoplettendheid of onwetendheid. Zo kan het voorkomen dat bij een bepaalde snelheid, in ondiep water een hekgolf ontstaat, waardoor oevers en de bodem schade oplopen." Waterskiregeling Nog een nieuwigheidje bij de start van dit vaar seizoen: schepen hoeven niet meer gekeurd te worden om ontheffing te krijgen voor het snel varen met een waterskiër op de Belterwijde, het enige gebied in Noordwest-Overijssel waar de waterskiër terecht kan. Schaafsma: "Veel van onze keuringseisen zijn in de loop van de jaren opgenomen in landelijke regelgeving, dus de keuring is eigenlijk overbodig gewor den. Daarom hebben we in overleg met onder andere Natuurmonumenten, de eigenaar van de Belterwijde, de waterskiregeling vereen voudigd en in grote lijn gelijkgetrokken met andere waterskiregelingen die in Nederland van kracht zijn. Kortom: minder bureaucratie voor de waterskiër." Voor meer informatie over de bedieningstijden van de sluizen en bruggen en de waterski regeling, kijk op De afgelopen maand heeft de provincie met alle 25 gemeenten en alle 5 waterschappen in Overijssel afspraken gemaakt over investeringen in het landelijk gebied Zo worden er de komende jaren in Overijssel onder meer 130 km fietspaden, 100 ha groen om de stad, 40 Kulturhusen, 45 dorpsplannen, 4 miljoen m3 ruimte voor waterberging en 130 km beek- en rivierherstel gerealiseerd. In totaal gaat er de komende jaren een bedrag van 150 miljoen euro naar deze doelen. De helft van het geld is afkomstig van provincie, de andere helft van gemeenten, waterschappen en derden. Fietspaden De aanpak van het landelijk gebied gebeurt gebiedsgewijs. Bijvoorbeeld in Noordoost Overijssel. Op 26 februari hebben de provin cie Overijssel, waterschap Velt en Vecht en de gemeenten Dalfsen, Hardenberg, Ommen en Staphorst een overeenkomst voor dit gebied getekend, de eerste in een serie van zes gebieds- overeenkomsten. Deze overeenkomst bevat onder meer afspraken over de aanleg van 12 multifunc tionele accommodaties, de aanleg van 19,2 kilo meter fietspaden, herstel van de Loozensche Linie, de Ommerschans, diverse waterprojecten, de inzet van gebiedsmakelaars en groene diensten. ledereen die kiesgerechtigd is, in Overijssel woont en 16 jaar of ouder is kan gebruikmaken van het zogenaamde burgeri nitiatief. Het burgerinitiatief maakt het mogelijk om bepaalde onder werpen op de agenda van Provinciale Staten te plaatsen. Om duidelijk te maken dat het aangedragen onderwerp 'leeft' onder een deel van de bevol king, moet het burgerinitiatief vergezeld gaan van 1.500 handtekeningen. Daarna kijken Provinciale Staten of het initia tiefvoorstel aan de eisen voldoet en wordt het onderwerp op de eerstvolgende Statenagenda geplaatst. Meer informatie Wilt u meer weten over de moge lijkheden van het burgerinitiatief? Vraag het de Griffie van Provinciale Staten, telefoon 038 499 87 80 of mail naai mte)itgrii§ie@<3VMijsset..ni

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 24