Groep Haarschool naar Jetix i eun de Nooijer-hockeysticks Holtens Nieuwsblad 21 Debat door Gehandicaptenplatform rooftocht lode Kruis Paaseitjes Vrienden van Diessenplas trots op verpleegunit Op stap met De Ooievaar Expositie schilderijen Tim Ketwich ebruari zacht en zeer zonnig Femke Jalving geeft groep 5b op voor tv-programma Jetix Studio 'fllinsdag 25 maart 2008 )LTEN - Rode Kruis Holten raniseert jaarlijks een boot voor de inwoners van Hol- - van jong tot oud - die jeilijk of niet in de gelegen- id zijn zelfstandig een dag uit gaan. Voor dinsdag 6 mei eft het Rode Kruis Holten Dt de deelnemers een tocht er het Sneekermeergeorgani- :rd. De deelnemers aan deze ottocht krijgen een week van toren informatie over de in- lling. Voor opgave: Jolanda ode, telefoon 0572 - 32 00 03 Nelly Stevens-Krekel, tele ur 0548 - 36 46 22. Opgeven tot uiterlijk vrijdag 2 mei. HOLTEN - In groep 5b van de Haarschool in Holten is het te genwoordig wat lastiger lesge ven dan normaal. De kinderen hebben zo nu en dan proble men om de aandacht er bij te houden, want voor hen speelt eigenlijk maar één ding en dat is dat ze binnenkort op de televi sie komen. Femke Jalving is de feitelijke aanstichtster van de actie die heeft geleid tot een uit nodiging om deel te nemen aan het tv-programma Jetix Studio van de kinderzender Jetix. "Femke kwam met het idee", eerste week van februari ver- i zacht en wisselvallig. Daarna het tot en met de twintigste ier invloed van krachtige ho- Irukgebieden rustig, droog en k ook nog zonnig. Aanvan- ijk was het daarbij overdag zacht, later vrij koud. Vanaf fe|21ste kregen depressies vat het weer en werd het op- jmv wisselvallig en zeer zacht, gemiddelde temperatuur lag olten met 5.9 graden en Es- [o met 5.4 graden ruim boven langjarig gemiddelde van 3.0 iden. Tijdens het lange tijdvak rustig weer koelde het tij- is de nachten vaak fors af, ardoor het aantal vorstdagen inimumtemperatuur lager a 0.0 graden) ondanks het irwegend zachte karakter van maand afweek van het iangja- gemiddelde. In Holten wer- n vijf vorstdagen genoteerd te il dertien nor-maal, dit zegt al loeg over een zachte februari 8. Op de 17e febniari werd de igste temperatuur gemeten de maand in Holten met -5.1 iden in de weerhut. Espelo teerde -6.0 graden. In Twent- op de vliegbasis was het nog tder: namelijk -8.8 graden, op imphoogte vroor het daar mg, onder de -10.0 graden, lagen kwamen deze maand gens voor. Het langjarige ge- Idelde voor februari loopt uit- van twee in het zuidwesten rier ijsdagen in het noordoos- van het land. Op 11 februari rd het in Holten maarliefst ,8 graden, Espelo kwam aan 4 graden. Dit was tevens de Jgste maximumtemperatuur de maand. Met gemiddeld rhet land 129 zonuren tegen uren normaal was februari r zonnig. In De Bilt werden I zonuren geregistreerd tegen uren normaal. Daarmee ein- t februari 2008 op de vierde ats in de rij van zonnigste fe- larimaanden sinds 1901. Fe- lari 2003 was het zonnigst met 1 zonuren. Het zonnigst was zegt juf Monique Bruggeman van groep 5b stellig. "Haar ou ders vonden het een goed plan om mee te doen aan Jetix Stu dio, de andere kinderen ook en wij vonden het ook een leuk idee. We hebben ons opgege ven en vervolgens zijn we inge loot", aldus juf Monique. Ko mende zaterdag gaat 5b met een aantal auto's op pad naar Hilversum waar de opnamen voor het programma plaatsvin den. "De opnames zijn van twaalf tot drie uur 's middags", zegt juf Monique. "Voor de kin- deren is het allemaal heel span nend en voor de juf ook." De aard van het programma waar de kinderen van de Haar school aan deel gaan nemen is volgens juf Monique te vergelij ken met een programma als Te- lekids. "De kinderen moeten van alles doen. Zo doen ze mee aan spelletjes, maar ook moe ten ze kennisvragen beant woorden. In het programma spelen we tegen twee andere scholen. We weten nog niet welke. Voor elk spel dat je wint, krijg je een enveloppe en de twee scholen die de meeste en veloppen winnen gaan door naar de finale. In de finale krijg je verschillendeopdrachten waar je weer enveloppen mee kunt winnen en de school met de meeste enveloppen wint uit eindelijk het programma en mag de enveloppen open ma ken. Daar zitten prijzen in, zoals bijvoorbeeld een uitje naar Ma dame Tussauds of spelletjes voor in de klas. Ook de num mers twee en drie krijgen prij zen, dus we komen sowieso niet met lege handen terug", aldus juf Monique die haar klas wil voorbereiden met een aantal kennisquizjes. "We gaan van te voren nog wel even oefenen." Het programma wordt uitge zonden op zondag 13 april van 09.00 tot 10.30 uur. februari in het zuidwestelijke kustgebied met in Vlissingen zelfs 146 uren zonneschijn. Van 8 tot en met 12 februari en van de 15e tot en met de 19e scheen de zon dagelijks vrijwel ongehin derd. Op vier dagen in Holten scheen de zon niet. Februari was een vrij droge maand met een landelijk gemiddelde van 36.0 mm tegen 49.0 mm normaal. Onder invloed van hogedrukge- bieden viel van 7 tot en met 21 februari op de meeste plaatsen geen druppel neerslag. Een ac tieve depressie veroor-zaakte op 1 februari langs de kust een stor machtige wind. Holten noteerde een windstoot van 50 kilometer per uur, wat gelijk staat aan wind kracht zeven. In een strook over het zuiden van het land viel bo vendien 15.0 tot ruim 30.0 mm. Een deel van de neerslag viel in de vorm van sneeuw waarbij in het zuidoosten plaatselijk een tij delijk sneeuwdek ontstond van enkele centimeters dik. Holten en de Buurtschappen daarin te gen kregen slechts 1.0 tot 2.0 mm, zo groot kunnen de ver schillen dus zijn in ons kleine Nederland. Ook veel neerslag viel er op de 5e in het zuidoosten van ons land. Onweersbuien lie ten daar 10.0 tot 30.0 mm achter. Hier in Holten, Beuseberg, Dij- kerhoek en Espelo noteerden we 5.0 mm. De meeste neerslag viel op 25 februari: namelijk 6.0 mm, op alle weerstations die Holten heeft. Dan de totale neerslag van de maand, Beuseberg 30.0 mm, Dij-kerhoek 27.0 mm, Holten 24.6 mm, Espelo 23.0 mm en tot slot De Bilt kreeg 39.0 mm te-gen 49.0 mm normaal. De schrikkel dag bracht veel wind. In de avond van de 29e stond er langs de kust een stormachtige wind, er kwamen in de kustprovincies zware windstoten voor. Holten opnieuw een windstoot van windkracht zeven. Meteo Holten, Freddie Paal- inan. HOLTEN - In Diessenplas werd afgelopen dinsdag 18 maart een paasdiner gehouden. Het bestuur van de Stichting Vrienden van de Diessenplas deelden op dat moment zo'n zeventig zakjes met paaseitjes uit aan de verpleegkundigen en vrijwillers van de verpleeg unit. Op het kaartje stond geschreven: "Wij zijn trots op de verpleegunit'. In De Volkskrant heeft namelijk een ranglijst gemaakt van verpleegunits voor dementerende ouderen) in Nederland, gebaseerd op een risico-score. Deze risico-score komt uit gegevens van de Inspectie Gezondheidszorg. Van de 200 units die zijn opgenomen in de ranglijst, staat Diessenplas op de 35ste plaats met een risico score van 24%. In die 24% zit 10% risico-score opgenomen voor het ontbreken van een kwaliteitskeurmerk op het moment van on derzoek. Inmiddels heeft de Diessenplas als onderdeel van zorggroep de Leiboom, het HKZ certificaat binnen, wat een positieve ontwikkeling is en een positieve invloed zou hebben op de score, foto: sander scheperman HOLTEN - Het Gehandicapten platform Rijssen-Holten houdt een debat over beeldvorming in samenwerking met de Taskfor- ce Handicap en Samenleving en onder leiding van het Neder lands Debat Instituut. Het College, raadsleden, amb tenaren, maatschappelijk rele vante organisaties zijn reeds uitgenodigd, en we hopen dat we op deze wijze ook ervarings deskundige bereiken. In het debat komen onderwer pen aan de orde die te maken hebben met vervoer, onderwijs en arbeid en toegankelijkheid. Geïnteresseerden zijn na aan melding bij gehandicaptenplat- form@home.nl van harte wel kom op 25 maart in het Parkge bouw, Oosterhofweg 49, in Rijs- )LTEN - De Abn-Amro heeft id vorig jaar een actie gehou- i voor jongeren tot 18 jaar. bij Abn-Amro in Holten of ssen een Eurostyle-rekening td geopend, met minimale Eg van 25 euro kreeg je een -keystick cadeau. Wanneer ouders of kinderen maande- het zakgeld op deze jonge- Tokening storten dan krijgen een hockeybal. De hockey- 'b in Holten is hier natuurlijk bigesprongen. Er zijn flyers inschrijfformulieren uitge- ■M. Het was namelijk niet de model waar Teun de Nooijer, (driemaal uitgeroepen tot beste hockeyer van de wereld) mee speelt. Eindelijk was het dan zo ver afgelopen woensdag. De be langstelling was groot. Maar liefst 26 hockeyfanaten kwa men in aanmerking voor deze hockeystick. De heren B. Sauer en J. Mensink van de Abn Amro waren aanwezig in het clubhuis om de Teun sticks officieel te overhandigen. De eerst volgen de training zullen alle sticks worden voorzien van een naam, om verwarring op het hockey- Bij Hockeyclub Holten werden Teun de Nooijer-hockeysticks sen. De Taskforce Handicap en Sa- menleving(www.handicapen- samenleving.nl) is door het ka binet ingesteld om een mentali teitsverandering in de maat schappij te bevorderen, zodat mensen met een handicap ge lijkwaardig worden behandeld. Voor informatie: bij Helen Sta man, telefoon 0548-544210. HOLTEN - Al meer dan 45 jaar vertrekt reisvereniging De Ooie vaar eenmaal per jaar een lang weekend naar een bestemming ergens in Duitsland. Dit jaar, van 5 tot en met 8 sep tember, gaat de reis met 22 per sonen naar Rüdesheim. Het liefst gaan ze echter met een groep van ongeveer 30 tot 35 personen. Mochten er belangstellenden of oud-Ooievaars zijn, die een ge zellig weekendje mee uit willen, neem dan contact op met reis leider Teun Deijk, telefoon 0570-542436. HOLTEN - In de periode van maandag 17 maart tot en met vrijdag 9 mei exposeert Tim Ketwich in de ontmoetings ruimte van het dorpshuis de Boschkamp met aquarel- en acrylschilderijen. De expositie bestaat uit werken van vroeger en nu. Veel schilderijen van landschappen en dorpsgezich ten in binnen- en buitenland passeren de revue. Vanaf zijn vroege jeugd heeft Tim een grote liefde voor teke nen en schilderen. Meesters als Van Gogh en Claude Monet zijn zijn grote voorbeelden. Zijn schilderijen kenmerken zich dan ook door veel kleurge bruik. Zijn palet bestaat uit voornamelijk frisse kleuren die vrij grof op doek zijn gezet. Hierin laat hij zich inspireren door het Franse landschap die hij tijdens zijn vakanties foto grafeert. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 9.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie, tele foon 0548-36 27 55.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21