Blauw Wit huldigt iets verlaat vijfhonderdste lid Holtens Nieuwsblad 13 Gratis proefles cursus Salsa voor beginners Euroticket werkt samen met Duitse Ticket Online Certificaat voor dakpannen Concert vanHGK Nu of nooit: geldwervingsactie moet Dorpskerk redden Dorpskerk Actiecommissie vraagt om hulp alle Holtenaren HOLTEN-Het dak van de Dorpskerk is dringend aan vervanging toe. Daarom wordt er in april een geldwervingsactie gehouden. Redt de kerk Korenavond in Dorpskerk Auto wassen Countryfair De Panne Actie steunen? Dinsdag 25 maart 2008 HOLTEN - Het dak van de Dorpskerk is nodig aan vervan ging toe. Daarom kunnen nieu we dakpannen worden gespon sord. Er worden hiervoor certificaten uitgegeven waarmee men een of meerdere dakpannen kan sponsoren. Er wordt uitgegaan van zesduizend dakpannen. Wanneer men een certificaat wil aanschaffen heeft men keus uit drie prijzen: sponsoring van een dakpan kost 20 euro. Wil men een halve vierkante meter dakpan sponsoren dan betaalt men 100 euro en voor een vier kante meter wordt 200 euro ge rekend. Uiteraard is men vrij om ook meerdere vierkante meters te sponsoren. De certificaten worden uitgege ven in A4-formaat en aan de voorzijde voorzien van een ko pie van een pentekening van Riemco Berends. Het geheel is zodanig van kwaliteit, dat het als schilderijtje kan worden ge bruikt. Onder de certificaathou ders wordt de originele pente kening verloot. HOLTEN - Het Holtens Ge mengd Koor (HGK) geeft vrijdag 4 april om 20.00 uur een concert in de Dorpskerk in Holten. Aan dit concert werken mee: Valeria Boermistrova (mezzo sopraan) en Ruzanna Nahapet- jan (sopraan) en Gerrit Hoeks tra (orgel en kistorgel). Ruzanna trad diverse keren op met het Concertgebouw Ka merorkest en met het Promme- nade-orkest en met Philharmo- nia Amsterdam. Het concertprogramma omvat naast koorwerken van onder andere Lully, Faure, Hassler, Schubert en Purcell, Vivaldi, en duetten van Staffani gezongen door Valeria Boermistrova en Ruzanna Nahapetjan en bege leidt door Henk Linker. De entreeprijs bedraagt 7.50 eu ro per persoon. Renovatie kerkdak nodig Het dak moet wind- en water dicht worden gemaakt door on der meer de panlatten en dak pannen te vervangen en de dak goten te vernieuwen. Ook moet er heel wat worden geschilderd. De totale renova- tiekosten zijn begroot op 120.000 euro. De werkzaamhe den zouden voor de zomer klaar moeten zijn. Na de toren is het nu de beurt aan het kerkdak. De commissie wil met nadruk stellen dat de actie wordt ge richt op alle inwoners van Hol ten. Want iedereen hecht immers waarde aan de karakteristieke kerk bij Smidsbelt. De kerk heeft niet alleen religi euze, maar ook cultuur-maat schappelijke waarde. Primair staat het gebouw ten dienste van de hervormde gemeente. Die heeft een degelijk gebouw nodig voor diensten. Het belang gaat echter verder. Zoals de architectonische waar de van de markante theater vorm. En het beeldbepalende karakter van de kerk, al betreft het daar bij voornamelijk de toren. Een vertrouwd beeld dat men als het ware al van verre be groet. Een markant herkenningspunt dat 's avonds ook nog eens is verlicht en een gevoel oproept van 'weer thuis zijn'. En hoe vaak is het kerkgebouw niet in gebruik voor andere doeleinden? Een piek waar iedereen welkom is en waar mensen in lief en leed bijeenkomen. Denk aan condoléances en uit vaarten, aan trouwdiensten en herdenkingsbijeenkomsten. Maar ook aan rondleidingen, orgelconcerten, koor- en mu- HOLTEN - Het kerkdak van de Dorpskerk hoognodig aan vervanging toe. Daarom roept de actiecommissie de hulp van alle Holte naren in. Iedereen kan een steentje bijdragen door bijvoorbeeld dakpannen te sponsoren of mee te doen aan de op stapel zijnde ac ties. FOTO: IOHAN BOUNK HOLTEN - De Holtense zaterdag vierdeklasser Blauw Wit groeide de afgelopen jaren gestaag. Zo werden in de afgelopen jaren het 400e en het 450e lid in het zon netje gezet. In het najaar van 2007 werd het 500e lid welkom geheten. De huldiging werd door de weergoden een paar keer uit gesteld, maar voor de thuiswed strijd tegen koploper Drienerlo was het dan eindelijk zover. Ilja Spijker was uitgenodigd als spe ciale gast en pupil van de week. Hij werd door de selectiespelers volledig betrokken in de voorbe reiding op de wedstrijd tegen de koploper. In het eigen tenue van zijn F5 en met het nummer 5 van zijn illustere vader liet hij diverse hoogstandjes zien met de bal. Scheidsrechter van 't Goor uit Doornspijk was de volgende gast in het lijstje van die middag. Sa men met de elftallen en het arbi trale trio liep hij het veld op om HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp start vrijdag 28 maart een nieuwe beginners cursus Salsa. De eerst les is een gratis proefles. De swingende muziek en dans vinden zijn oor sprong in Cuba en is onder meer in het Caribische gebied en de VS verder ontwikkeld tot de huidige salsa. Later is het rit me en het salsadansen ook overgewaaid naar Europa. De lessen Salsa zullen plaatsvinden op de vrijdagavond, van 19.00 tot 20.15 uur. De cursus staat onder leiding van Charles en Kyra Nanlohy, die men de Me rengue, de basispassen en de draaien van de Salsa leren. De kosten bedragen 85 per persoon voor tien lessen. Informatie of opgave: 0548-36 27 55. Ilja ontvangt een van de cadeaus, de voetbal, uit handen van voor zitter Egbert Rietberg, foto pr-blw scoorde hij het eerste doelpunt bij de doelman van Drienerlo Andy Rausch. Nadat de wed strijd begonnen was kreeg Ilja in het bijzijn van zijn familie diver se cadeaus uitgereikt door voor zitter Egbert Rietberg. Een echte lijk niet. Voor Ilja was het een on vergetelijke middag en natuur lijk nu al een hoogtepunt in zijn nog maar prille voetbalcarrière. Blauw Wit '66 groeit nog steeds en heeft de grens van de magi sche 500 inmiddels ruim over- HOLTEN - Euroticket uit Holten en Ticket Online Duitsland heb ben een overeenkomst gete kend. Directeuren van Eurotic ket, Rudi en Linda van der Voet, en Jörg Nolte, Sales manager van Ticket Online zijn bijzonder blij met de getekende overeen komst. Euroticket gaat vanaf 31 maart gebruik maken van het soft- ketgigant. Tickets voor alle grote concerten, musicals en anderen evenementen in Duitsland zijn dan te boeken bij het Holtense bedrijf die hiermee een grote stap maken in het aanbieden van unieke online tickets. Sinds drie jaar verkoopt Euro ticket online tickets van hoofd zakelijk Duitse evenementen. Meer informatie: ziekuitvoeringen. Als er nu niet! wordt ondernomen, dan is he straks te laat. De actiecommissie voor hel kerkdak doet met de geldwer vingsactie niet alleen een be roep op de Holtense bevolking Ook het plaatselijke bedrijfslei ven wordt benaderd, want zon der financiële steun van deze zijde is het project niet te verwe zenlijken. De actie kent meerdere onder-) delen, maar een vrije gift is naJ tuurlijk eveneens welkom. COLLECTE VOOR RENOVATIE Een actie omvat een koren avond in de Dorpskerk in de maand mei. Verschillende Holtense korer hebben hun belangeloze mede werking inmiddels toegezegd. De toegang voor deze bijzonde re avond is gratis, wel wordt bi de uitgang een collecte gehou den ten bate van de renovatie van het kerkdak. JONGEREN HELPEN MEE Bij een andere actie worden ir het bijzonder jongeren betrok ken. Op 29 maart wordt door de jon geren van de catechesegroeper en de club een steentje bijge dragen aan de renovatie van he kerkdak. Men kan op die dag tusser 10.00 en 13.00 uur de auto later wassen bij gebouw Irene. Voor 9 euro zal de auto er weer blin kend uit zien. PARTICULIER INITIATIEF Naast deze acties zijn ook parti culiere initiatieven welkom. Eer voorbeeld hiervan is Country fair De Panne, die op Hemel vaartsdag (donderdag 1 mei plaatsvindt op boerderij Df Panne aan de Schreursweg 12 ir Holten. Naast diverse standhouders, leuke onderdelen voor kinde ren, is er een combinatie me het Concours Hippique van Pc De Bergruitertjes uit Holten. De fair begint om 11.00 uur er eindigt om 17.00 uur. De entret bedraagt 2 euro. De opbrengs van de dag gaat ook naar de re novatie van het dak van df Dorpskerk. HELP ZELF OOK MEE Als men ook een bijdrage wil le veren aan het in goede staa houden van de Dorpskerk, kar men een bijdrage overmaker op bankrekeningnummei 32.85.01.190 ten name van dé Hervonnde Kerk in Holten on der vermelding 'renovatie kerk dak Dorpskerk'. Het certificaa zal worden thuisbezorgd. Voor nadere informatie kar men contact opnemen met GA Haverslag, telefoon: 0548 -

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13