Holtens Nieuwsblad 3 Uitbreiding Müller Transport Boakestrijd barst nu helemaal los Voorjaarsconcert HMV van popmuziek tot mars Optreden shantykoor Op Koers in Bonte Paard Biedt kunst te koop aan in Boschkamp Agenda HOLTEN - Er is voldoen de hout om tot een mooi paasvuur te komen. Dat is de conclusie die getrokken kan worden na een inven- Column HUISARTS TANDARTS KERKDIENSTEN Dinsdag 18 maart 2008 HOLTEN - Ondanks dat de ver keersveiligheid er niet beter op wordt, gaat het college van B en W toch akkoord met de uitbrei ding van de inrit van Müller Transport aan de Keizersweg. De inrit is op dit moment 75 meter breed en het bedrijf wil deze graag uitbreiden naar 125 meter. Het doorgaand verkeer op de Keizersweg heeft last van de in- en uitrijdende vrachtwagens, die vaak moeten draaien op de openbare weg. Vooral voor voetgangers en fietsers kan dit gevaarlijke situaties opleveren. De vraag is echter, hoeveel fiet sers en voetgangers gebruik maken van deze weg. De verslechtering van de ver keersveiligheid blijft volgens de gemeente daarom beperkt, waardoor weigering van de ver gunning niet redelijk is. Daar naast is de situatie naar ver wachting maar tijdelijk, omdat Müller plannen heeft aan de overkant van de Keizersweg uit te gaan breiden. Stukken land heeft het bedrijf hiervoor al op gekocht. Een deel van deze grond heeft de gemeente echter nodig voor het Netwerkplan Sport. Wanneer Müller de uit breiding aan de overkant van de weg klaar heeft, wil de gemeen te de openbare weg gaan verleg gen, zodat de inrit daarna op ei gen terrein komt te liggen. Omdat er op het industrieter rein de Haar geen verkeers maatregelen zijn getroffen om voetgangers en fietsers te be schermen, zal dit bij de uitbrei ding van de inrit wel nodig zijn. De gemeente denkt eraan om een vrij liggend fietspad langs de Keizersweg aan te leggen. 'Er is hout genoeg' De boakebouwers van de Beuseberg zetten alles op alles en draaien er hun hand niet voor om, om ook 's nachts door te werken. Ze Welden afgelopen vrijdag zelfs een 24-uurs marathon hout slep'n. foto: johan bolink MAART Paasdiner, Diessenplas, dinsdag 18 maart 2008, 10:44 VVD-bijeenkomst met kandidaat partijvoorzitters Ivo Opstelten en On- no Hoes, Restaurant Woody's, dinsdag 18 maart 2008, 20:00 NBvP Holten: Gerrit Kraa met Twent se humor en gedichten, Irene, woens dag 19 maart 2008, 20:00 Film Hersenschimmen, Bosch kamp, donderdag 20 maart 2008, 20:15 Prijsuitreiking paasvuurkeuring, Bierlokal am Bahnhof, zaterdag 22 maart 2008, 19:30 Paasvuren, Fliermatenweg, Koewei- deweg, Tromopsweg, Dorperdijk en De Leiding, zondag 23 maart 2008, 21:00 Jaarvergadering buurtvereniging Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 25 maart 2008 Passage Holten: W.C. De Bruine over het levensboek, Kandelaar, don derdag 27 maart 2008, 20:00 Caravankeuring, Autobedrijf Erik Huzen, Vletgaarsmaten, vrijdag 28 maart 2008 - zaterdag 29 maart 2008 Toneelvoorstelling COV Oud gaat voor goud, Kandelaar, vrijdag 28 maart 2008 - zaterdag 29 maart 2008, 20:00 Fietsenbeurs, Boschkamp, zaterdag 29 maart 2008, 13:30 - 15:00 Optreden Reeperbahner Stim- mungsmacher, Bonte Paard, zondag 30 maart 2008 ONK Zijspannen, Zuurberg Holten, zondag 30 maart 2008, 13:00 APRIL Bijeenkomst Bejaardensociëteit, Irene, dinsdag 1 april 2008, 14.30 Concert Holtens Gemengd Koor, Ned. Hervormde kerk, vrijdag 4 april 2008, 20:00 Voorjaarsconcert HMV, Kandelaar, zaterdag 5 april 2008, 20:00 Tut an't èèrste spoor Eerleke, ik gèève't touw, ver staand van radio maak'n hè'k neet, ma det ter wat neet good zit, köi op de klöömp'n anveul'n. Vuurige wekke stunn in öönze Hool- terkraante de noodkreet van Freddie Poalman. Hij lött zich de mö-nd neet snoer'n. Hij gif an woet Wj dech oaver radio 350 en oaver Hoolt'n- Riess'n. Hij mist het Hoolter geveul op de radio. Det het gat tuss'n Hoolt'n en Riess'n grötter wördt, doa könne wal is geliek an hemm'n.Vuur een joar of vieve is de radio, met grööte hulpe vanuut Hoolt'n op e zat. Det war'n neet de minst'n. Ik kan noe allèène ma zeen, det ter van die Hoolter genne mèèr bie zit. Zie hebt amoal an e gèèm'n det ze d'r niks meer met te maak'n wilt hemm'n. Ie vroagt oe of woerumme! Ieder mèènse snapt bes det Freddie neet allèène de radio kan maak'n. Iedereene be grip ök wa det de Riessner eur stink'nde beste hebt e doane vuur die radio. Ma ak noe motte lèèz'n det de nieje vuuizitter zeg dette het neet wil hemm'n oaver Hoolt'n en Riess'n, ma oaver eene ge meente, dan slotte de plaan- ke kaant mis. Ie hebt te maak'n met wèèns'n in Hoolt'n en wèèns'n in Ries s'n. Die zöllt beire noar buut'n mönn'n kömm'n. Kandij en zoolt köi wa duur mekaa hen husseln, ma ai van't eene höölt, garder ie het aandere der tuss'n uut. De nieje vuurzitter van 350 gif disse wekke ziene meining. Freddie hef het hèèmoa mis. Hij hef gen sprekverbod en hij hef gen zwiegplich. Hij wördt of e schildert as een lastig menneke. Freddie hef alles verkèèrd e doane. Fred die hef in zien eentje in e brökk'n in programma's. Wie lugg ter noe? De vuuizitter van 350 sprek vanuut de heugte de geleuvigen en de ongeleuvigen touw. Wie meugt Freddie heilig neum'n. Hij vindt het jam mer um zich met det Hoolter gekissebis bèèzig te mönn'n hóöld'n. Zie zit vol nieje plen- nekes. Zie hebt in een achter- kaemerke besprökk'n wat ze wilt. Bint de Hoolter vereni- ging'n en instelling'n ök e vroag'n wat zie woll'n? Zöö te lèèz'n möwwe ööns amoal stille hóöld'n, um op eene golflengte te kömm'n. Nöh, ik zal't één kèèr vertel'n, ai neet in de gaat'n hebt wat ter in Hoolt'n lèèft, kömm ie nööit op eene golflengte. Ai zö ve- dan doot, hè'k nog wa ne mööi'n niej'n naam vuur de radio, "Tut an't èèrste spoor", det kan op eene golflengte, vuur Hoolt'n en Riess'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viejkop in alle hevigheid. De boake van Lichtenberg aan De Leiding doet net als vorig jaar buiten mededinging mee. De vier paas- bulten van de overige bouwers worden op de zaterdag voor Pa sen door een paasvuurcommis sie opgemeten met landmeter- apparatuur. De omtrek en de in houd worden bepaald, maar ook wordt gekeken naar de vorm en de afwerking. Espelo had vorig jaar de grootste boake en gaat nu voor prolongatie van die titel. "We zijn vanaf vorige week maandag al elke avond aan het bouwen", zegt Erwin Krikkink, het opperhoofd van Espelo. "Het gaat ook goed, want er is genoeg hout. We gaan weer voor de grootste, want de mooiste kan iedereen. Hoe hoog ie dit jaar zal worden, valt moei lijk te zeggen, maar ik denk dat ie niet zo hoog wordt als vorig jaar. Maar een meter of tien, twaalf wordt ie wel." De boakebouwers van Dijker- hoek gaan ook voor de grootste boake. Afgelopen donderdag was de bult al bijna vijf meter hoog en was de omtrek tachtig meter. "We hebben vorige week de steigers gezet en we bouwen elke avond. Zaterdag moet ie klaar zijn", zegt Peter Martijn Meendering. "We hopen op een boake van dertien meter." Bij de Beuseberg aan de Flier matenweg gaan ze voor de grootste én de mooiste. "Het gaat helemaal goed", zegt Hans Coster."We hebben nu vier me ter en de rest gaat tijdens de 24- uurs marathon gebeuren. Het weer moet een beetje beter wor- HOLTEN - HMV houdt zater dag 5 april om 20.00 uur haar voorjaarsconcert in de Kande laar in Holten. De drumband zal, onder leiding van Michiel Bütterhof verschil lende stukken laten horen, waaronder het nieuwe straatre pertoire. Het orkest zal, voor het eerst onder leiding van Ray mond Waanders, veel verschil lende stukken ten gehore bren gen, van popmuziek tot mars muziek tot echte concertmu ziek. De entree bedraagt 5 euro. Op vertoon van de donateurskaart is de entree gratis. Voor meer in fo kan men kijken op website: www.hmv-holten.com. DIJKERHOEK - Het Zeemans koor Op Koers uit Gorssel geeft Tweede Paasdag van 11.00 tot 13.00 uur een optreden in het Bonte Paard in Dijkerhoek. Het programma is zeer geva rieerd en vrijwel volledig ver nieuwd. De zaal is open om 10.30 uur. De entreeprijs be draagt slecht 7,50 euro inclusief een kop kop koffie. Kaarten kun nen besteld worden bij J.van Noesel in Bathmen telefoon: 0570 542330 of rechtstreeks bij het Bonte Paard in Dijkerhoek (Holten), tel. 0548 361202. Re servering via e-mail: secreta- ris@opkoers.org is ook mogelijk. den, maar met de voorspellin gen gaat het de goede kant op", aldus Coster. Bij Holterbroek moet de boake aan de Dorper- dijk de mooiste worden. "We hebben in ieder geval genoeg hout ingezameld", zegt Jan Wil lem Wegstapel. "Alleen is het land nog te nat. Wat we daar aan kunnen doen? Wachten op een dagje droog." De boake van Lichtenberg was vorig jaar negen meter hoog. Volgens Jos Bessembinder moet die hoogte deze keer kunnen worden overtroffen. "Het loopt allemaal volgens schema. We hebben voldoende hout. Zater dag zijn we begonnen met het bouwen en op het laatst bren gen we nog wat details aan om het te verfraaien", aldus Bes sembinder. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel werk Holten houdt jaarlijks exposities in de ontmoetingsruimte van De Boschkamp. Dit jaar heeft de Stichting aan het eind van het seizoen de expositie Kunst te Koop gepland. De periode waarin dat plaats gaat vinden is van 14 mei tot en met 19 juni. De bedoeling van deze expositie is dat diverse mensen de moge lijkheid krijgen hun kunst te koop aan te bieden. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen krijgt men een aantal meters in de ontmoetingsruimte toebe deeld. Inschrijven kan tot 15 april. Geïnterresseerden die het leuk vinden op deze manier hun kunst aan de man de bren gen kunnen zich wenden tot de Süchting voor Sociaal en Cutu- reel Werk, 0548 - 36 27 55. - Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreekuur vol gens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Cen trale Huisartsenpost Salland, 0570- 501777. - Vrijdag 21 en zaterdag 22 maart T. Lafeber in Rijssen. Tel. 0548 518383. Zondag 23 en maandag 24 maart L. Mees ten Oever in Markelo. Tel. 0547 362992. Bellen voor afspraak. Hervormde Kerk, Smidsbelt - Dinsdag 18 mrt. - 19.30 u. Vesper, dhr. G. Beldman - Holtens Mannen koor. Woensdag 19 mrt. - 19.30 u. Vesper, ds. S.M. Roozenboom - RK- kerkkoor. Donderdag 20 mrt. - 19.30 u. ds. S.M. Roozenboom, Schrift en Tafel - Cantorij. Vrijdag 21 mrt. 13.30 u. kinderviering - jeugdwerker Bas Goedhart - kinderkoor Mozaïek. Zat. 22.00 u. Paaswake - ds. S.M. Roozen boom - Cantorij. Zon. 8.30 u. Oecu menisch paasontbijt. 9.30 u. ds. H. Gijsen (crèche en nevendienst). Dijker hoek, Zond. 9.30 u. gezinsdienst met paasontbijt. 's Avonds geen dienst en Tweede Paasdag geen dienst. Geref. Kerk De Kandelaar - Vrijdag 19.30 u. ds. H. Gijsen m.m.v. Cantorij.. Zon. 09.30 u. ds. G. Bouwhuis uit Haaksbergen en 19.00 u. Niet bekend. Evangeliegemeente De Loof hut (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Marten Valster. Prot. Gem. Okkenbroek - Donderdag 19.30 u. ds. E.H.W. Stam uit Colmschate (H.A.) m.m.v. zanggroep. Vrijdag 21 mrt. 19.30 u. ds. E.H.W. Stam uit Colmschate met zang van Annet Nijkamp. Zon. 10.00 u. ds. M.E. Nijveld uit Colmschate (H.A.) m.m.v. trompettist Evert Kerkdijk. Katholieke Kerk - Zat. 22 mrt. 18.00 u. Euch./gezinsviering - Em.pastoor Wolters. Zon. 9.30 u. Comm. - Past.werker M.J. Holter- man m.m.v. dameskoor. Tweede paasdag, geen viering..

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3