Burgemeester in Ambitieuze wensen Comité Aanbeveling kosten extra Se,d Kookwedstrijd Reggesteyn Sjoers: 'Samen doen' Wat is verstrekking? jac opent het modeseizoen met een rits pakken 169,95 199,95 289 95 279,95 249,95 TYPISCH JAC HENSEN JACHENSEN.NL Belastingdienst Ljtlölgï ...en nog vele andere topmerken! Dinsdag 11 maart 2008 RUSSEN/ HOLTEN - Burge meester Bort Koelewijn heeft zitting genomen in het Comité van Aanbeveling van de Landelijke StichtingTe- genZinloosGeweld (LSTZG). Hiermee geeft hij aan dat hij en de gemeente de doelstel lingen van de LSTZG onder schrijven. Burgemeesters die zitting hebben in het Comité van Aanbeveling geven een positief signaal af tegen pes ten, agressie en geweld. Drie jaar geleden heeft de Landelijke StichtingTegen- ZinloosGeweid [LSTZG] het Comité van Aanbeveling (CvA] geïntroduceerd, waar in burgemeesters openlijk to nen dat zij de doelstelling van de LSTZG onderschrijven. Een groot aantal burgemees ters heeft inmiddels zitting genomen in het comité. De doelstelling van de LSTZG is: motiveer ieders initiatief voor verbetering van zijn of haar woon-, werk- en leef omgeving. Door middel van alle vormen van communicatie draagt de Stichting bij aan bewustwor ding en een mentaliteitsver andering en maakt zich sterk voor het verminderen van onveiligheidsgevoelens, pes ten, agressie en geweld. RUSSEN/ HOLTEN - Wensen heeft de gemeente Rijssen-Hol- ten genoeg, alleen ontbreekt op dit moment het geld om alles te verwezenlijken. De gemeente heeft de plannen voor de ko mende vier jaren gepresen teerd in de nieuwe kademota. De raad moet op 16 april hier over een beslissing nemen. Om alles te kunnen betalen wordt aan de raad voorgesteld om de onroerendzaakbelasting te verhogen. Het grootste deel van het gereserveerde geld gaat namelijk op aan verplichte ver anderingen en zaken die onuit- stelbaar. Zo moet er nieuwbouw komen van de scholen Klim-Op in Rijs- sen en de Holterenk in Holten. Scholengemeenschap Pius X is aan een verbouwing toe de Wil- helminaschool schreeuwt om uitbreiding. Hiervoor zou een verhoging van OZB nodig zijn van 5 procent. De gemeente wil met de tijd meegaan en wordt daartoe op sommige vlakken ook verplicht door de wet. Zo moeten be stemmingsplannen digitaal aangeboden kunnen worden. Inwoners van de gemeente moeten deze thuis via Internet in kunnen zien. Ook moet de dienstverlening van de ge meente meer en meer via Inter net gaan lopen. Hondenbelas ting wijzigen of aanvragen, een uittreksel van de eigen per soonsgegevens. Inwoners gaan daar niet meer voor in de rij staan in de gemeentewinkel, maar willen dit thuis achter hun eigen pc kunnen doen. Maar de uitvoering hiervan kost geld. Zo ook de realisatie van zorglo- ketten in het medisch centrum in Rijssen en het Kulturhus in Holten. Verder heeft de raad goedkeuring gegeven om de muziekschool in Rijssen te ver huizen naar het Parkgebouw en moet het gemeentehuis in Hol ten straks een Kulturhus wor den. Allemaal plannen die toch rond de 14 procent verhoging van de OZB noodzakelijk maken. Andere verhogingen stelt het college van B en W voor in de spörttarieven met 5 procent, de toeristenbelasting met twee keer 10 cent en de begrafenis rechten met 20 procent. Volgens wethouder Willem ter Schure blijven de verhogingen binnen de perken: "Het college staat helemaal achter de voor liggende plannen. Ook in 2008 behoort onze gemeente wat be treft de OZB-tarieven weer tot de laagsten in de regio". Het col lege heeft er begrip voor dat de plannen wat extra's vraagt aan de inwoners. Maar daar komt ook veel voor terug, zowel in Rijssen als Holten, vinden bur gemeester en wethouders. RUSSEN - leerlingen van Reggesteyn van de afdeling Consumptiefin Rijssen nemen 6 en 7 maart deel aan een lan delijke kook- en serveerwed strijd voor het vmbo. Het zijn kookkandidaten Erica van der Beek (Wierden) en Marco Burgers (Rijssen) en gastheer Henkjan Molenaar (Rijssen) Ze doen mee aan een twee- RIJSSEN/ HOLTEN - Harry Sjoers, afdelingschef van de politie Rijssen-Holten maakte afgelopen vrijdag de resultaten van 2007 en de speerpunten voor 2008 be kend. "Er is de laatste tijd vooral veel gebeurd op het gebied van samenwerking tussen de gemeente, politie, hulpverle ning, brandweer, 3VO, scho len en winkeliers. Speerpun ten dit jaar zijn geweld en jeugdcriminaliteit. Jeugda- genten mogen nu vijftig pro cent van hun tijd besteden aan jeugdzaken en wijkagen ten werken nu tachtig pro cent van hun diensturen in hun wijk." Ook is volgens Sjoers de sa menwerking met wijkpanels, waarin de wijkagent, de wij- kopzichter van de gemeente en een aantal bewoners zit ting hebben, een succes. "Stapsgewijs wordt door po litie en gemeente gewerkt aan de punten die door het wijkpanel worden aangedra gen." Uit het overzicht van de poli tie blijkt dat het aantal mel dingen vorig jaar met 6,4 pro cent in toegenomen, en dat van het aantal geregistreerde misdrijven 20,4 procent werd opgehelderd. Heel op merkelijk was bijna de verdubbeling van het aan tal woninginbraken. In 2007 daags evenement in Eindho ven waar ze op hun beste kun nen getest worden. Het thema van de wedstrijd is 'De Olym pische Spelen 2008 in China'. Op het programma staan, na het kennismaken met keuken en restaurant, en de wedstrij den zelf, ook vernieuwende workshops voor leerlingen en docenten, bijvoorbeeld over werd hiervan 59 keer aangifte gedaan. Sjoers: "Vooral bij boerderijen in de buurt van de Al werd veel gereedschap zoals boormachines en blad zuigers gestolen. Ook had den we net als bij de auto-in braken weer te maken met series inbraken. De daders komen meestal uit het wes ten of oosten met een auto over de Al. Zeventig procent van de woninginbraken wor den door Oost-Europeanen wordt gepleegd. De daders verdwijnen dan snel via de Al en worden vrijwel nooit gepakt. Nu er bij de grenzen steeds minder controle is, wordt door verschillende in stantie nagedacht hoe gere gistreerd kan worden wie het land binnenkomen. Came ra's bij de afritten van de Al zou misdadigers kunnen af schrikken." Het aantal zedenmisdrijven steeg vorig jaar met bijna ne gentig procent tot 34. Het be trof volgens Sjoers geen erge zedenmisdrijven, zoals ver krachtingen en aanrandin gen. "Twee schennisplegers waren vorig jaar erg actief en zijn beide opgepakt. Het aantal aangiftes van be dreiging en huiselijk geweld nam vorig jaar ook toe. Sjoers: "Een van de oorzaken hiervan is dat mensen eerder bereid zijn aangifte te doen, maar het is nog steeds het topje van de ijsberg. Niet al- Moleculair koken. Op de wed strijddag 7 maart start het kookteam 's morgens om 9 uur met de wedstrijd waarbij de serveerkandidaat om 10.15 uur al een showtafel gereed moet hebben. Reggesteyn verzorgt, samen met haar leerlingen, de uitstraling van deze tafel door eigen tafellinnen, servies, be stek, bloemen en menukaarten. leen mannen mishandelen fysiek of geestelijk hun wouw of kinderen, ook door wou wen mishandelen hun man of kinderen en kinderen hun ouders." In totaal waren er 102 van dit soort incidenten, waarbij geen aangifte wordt gedaan en de politie vaak de hulpverlening inschakelde. 21 keer werd aangifte gedaan van mishandeling of bedrei ging waarvan een aantal ge leid heeft tot vervolging. Bij de drugsbestrijding in de gemeente wordt nauw sa mengewerkt met de scholen. Sjoers: "Het komt voor op al le scholen voor voortgezet onderwijs in de gemeente Rijssen-Holten. Het gaat daarbij vooral om stickies en lichte softdrugs. Alle scholen hebben zich bereid verklaard om alle vormen van drugsge bruik, direct bij de politie te melden, zodat wij onze maatregelen kunnen ne men." Het aantal door de po litie behandelde verkeerson gevallen bedroeg vorig jaar in de gemeente Holten-Rijssen 410, bijna 8 procent minder dan het jaar ervoor. Het aan tal gewonden liep ook terug van 57 naar 47. De reden dat deze cijfers duidelijk omlaag gaan is volgens Sjoers het ge volg van het werk van het Verkeersoverleg orgaan (VOG) waarin politie, ge meente en 3VO zitting heb ben. Amersfoort, Almelo. Deventer, Doetinchem, Ede, Enschede, Hengelo, Zeist, zutphen Uitkering in een andere vorm dan geld. Een uitgave met verstrekkende fiscale gevolgen. Een vervelende blessure aan de hamstring. Ga naar www.aangifteservice.nl voor alle antwoorden op uw aangiftevragen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 8