Holtens Nieuwsblad 3 Gemeente zoekt manier om overlast op te lossen Zwerfafval Minder Fokveedag dit jaar op 30 augustus Korhanen op koffieochtend voor ouderen NORMAAL OPNIEUW IN ESPELO HOLTEN-Prachtig zijn ze, de ganzen in en rond 't Vletgoor, maar lastig zijn ze ook. De uit werpselen van de bees ten, ongeveer vijftig tot zestig in getal, veroor zaakt veel overlast onder bezoekers van het stukje natuur in Holten. Boven dien beperkt de onder linge strijd tijdens het voeren zich niet tot de ganzen alleen: kinderen met zakjes brood worden achtervolgd langs de vij ver. De gemeente Rijs- sen-Holten gaat de gan zen daarom vangen. Agenda Column Ingezonden brief A Dinsdag 4 maarl 2008 Ganzen gevangen De onderlinge strijd tijdens het voeren beperkt zich niet tot de ganzen alleen: kinderen met zakjes brood worden achtervolgd langs de vijver, foto: johan bolink ESPELO - Normaal komt ook in het jaarlijkse PiratenRockfeest 2008 naar Espelo. Vorig jaar en het optreden van Normaal speelden ze na een afwezig- samen onder te brengen in heid van 8 jaar weer als van- één weekend met als resultaat ouds in de feesttent aan de Es- dat op vrijdag 6 juni het Pira- pelodijk. Vanwege dat succes tenRockfeest wordt gehouden wilde Normaal graag ook dit en Normaal aantreedt op zon- jaar weer naar Splo komen. Dit dag 8 juni. Het wordt echter riep bij de Feestcommissie Es- wel een optreden dat laat in de pelo wel enige vraagtekens op, middag of vroeg in de avond omdat er dan ook in 2008 drie plaats vindt. De tent gaat na- keer een feestterrein met tent melijk al om 17.00 uur open. en al ingericht diende te wor- De voorverkoop start begin den. Daarop is besloten om april. I ESPELO - het zit de organisato- ren van de fokveedag in Espelo al tijden niet mee. De laatste ja- I ren moest het evenement tel- I kens worden afgelast vanwege I de veterinaire situatie. Vorig jaar zelfs tot twee keer toe. Des ondanks heeft de organisatie de j fokveedag dit jaar opnieuw op de kalender geplaatst en wel op zaterdag 30 augustus. De fok- veedagcommissie en het KOC- I bestuur zijn namelijk positief over de mogelijkheden voor een keuring eind augustus. In 2009 wordt de fokveedag overigens niet in het laatste weekend van augustus gehouden. Dan staat jj namelijk het openluchtspel in I Dijkerhoek gepland. l HOLTEN - De laatste koffieoch- p tend voor ouderen van het sei- B zoen in de Boschkamp wordt vrijdag 14 maart gehouden. Een I delegatie van het Holtense f smartlappen koor De Korhanen j verzorgt deze morgen het pro- I gramma. I In hun bijna vijf jarig bestaan I heeft dit koor een gezellig re- pertoire van meezingers opge bouwd. Op deze morgen zullen ze vooral die nummers zingen I die herkenbaar en daardoor wellicht ook mee te zingen zijn, door een wat ouder publiek. De I toegang voor deze ochtend is I gratis. Vanaf 9.3Ö uur staat de j koffie klaar, het programma be gint om 10.00 uur. Eigenlijk had dat afgelopen winter al moeten gebeuren, maar daar zag de gemeente vanaf, omdat het de indruk zou kunnen wekken dat de ganzen op het bord zouden belanden. De laatste weken staan echter al wel vangkooien op 't Vletgoor. De bedoeling is de ganzen - met behulp van voer - aan de kooien te laten wennen. De deuren staan nu nog open, maar als het serieuze vangen gaat beginnen, gaan die dicht. Helaas worden de kooien steeds vernield. In samenwerking met hofgan- zen.nl is de gemeente daarom op zoek naar een alternatieve In het Holtens Nieuwsblad van 19 februari stond een artikel over zwerfafval, veroorzaakt door de schooljeugd. Bij mijn weten is opvoeden een stukje voorleven. Maar als de volwas sen mens er al zo'n zooitje van maakt, hoe moet de jeugd het dan leren? Ik heb samen met mijn kinde ren één rondje om de Encko op Vletgaarsmaten gemaakt en het daarom heen liggende afval ver zameld. Ik heb niet alles mee kunnen nemen, want het paste niet meer in de kar. Bijgevoegde foto verteld ons dat het niet al leen de schooljeugd is die zo veel zwerfafval veroorzaakt, want die komen daar niet. Dit is allemaal afval, achtergela ten door bouwvakkers,„yracht- manier de ganzenoverlast op te lossen. Hofganzen.nl werkt op diervriendelijke wijze die aan sluit bij de visie van de dieren bescherming. Dat betekent on der meer dat de ganzen niet worden afgemaakt, maar via Stichting Akka's Ganzenpara dijs aan een nieuw tehuis gehol pen. Dat kunnen bedrijven of particulieren zijn, maar er wordt altijd voor gezorgd, dat de ganzen niet alsnog worden af geschoten. wagenchauffeurs en mensen die werkzaam zijn in bedrijven op Vletgaarsmaten. Alleen is het in het dorp zicht baar, maar dat ons eens zo mooie Holterbroek steeds meer vervuild wordt door de volwas- Volgens de gemeente worden in totaal veertig tot vijftig ganzen gevangen. Dan zou dus nog een populatie van ongeveer tien ganzen over blijven op 't Vletgoor. Nu de vangkooien steeds worden ver nield, is de gemeente samen met hofganzen.nl op zoek naar een alternatief om de ganzen te vangen. De bedoeling is dat de gevangen en weer uitgezette ganzen niet meer terugkeren naar 't Vletgoor. sen medemens met achtergela ten troep, bouwafval, en jerry cans, is mijns inziens even zorg wekkend. Ans Meijerink Broekweg 1 MAART Passage Holten: creatieve mid dag Kandelaar donderdag 6 maart 14:00 Begunstigersavond Oudheid kamer Hoolt'n Kandelaardonder dag 6 maart 2008 20:00 Voorleesochtend voor senioren Bibliotheek Holten vrijdag 7 maart 2008 9:30-11:30 Concert op de deel Dijkerhoek zaterdag 8 maart 2008 16:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit Kandelaar dinsdag 11 maart 2008 14:30 V&T Holten: de kruisweg Kan delaar dinsdag 11 maart 2008 20:00 Compostactie. Supportersver eniging der Roodzwarten: don derdag 13 maart en vrijdag 14 maart 2008 Koffieochtend met Hoolter Korhanen Boschkamp vrijdag 14 maart 2008 10:00 Marathon 24 uur poasvuur slep'n Fliermatenweg Holten vrij dag 14 maart 2008 18:00 Passieconcert koor Campanelle en Capella Dorpskerk vrijdag 14 maart 2008 20:00 Toneelavond DAT Bonte Paard Dijkerhoek zaterdag 15 maart 2008 NBvP Holten: Gerrit Kraa met Twentse humor en gedichten Ire ne woensdag 19 maart 2008 20:00 Voorjaarsconcert HMV Kande laar vrijdag 21 maart 2008 Passage Holten: W.C. De Brui ne over het levensboek Kandelaar donderdag 27 maart 2008 20:00 Fietsenbeurs Boschkamp zater dag 29 maart 2008 1 3:30-15:00 ONK Zijspannen Zuurberg Hol ten zondag 30 maart 2008 13:00 APRIL Bijeenkomst Bejaardensocië teit Irene dinsdag 1 april 2008 14:30 Concert Holtens Gemengd Koor Ned. Hervormde kerkvrij- dag 4 april 2008 20:00 Voorjaarsconcert HMV Kande laar zaterdag 5 april 2008 20:00 V&T Holten: geweld achter de voordeur Irene dinsdag 8 april 2008 20:00 Film Shrek 3 Boschkampzondag 13 april 2008 14:00 NBvP Holten: Mycelium-2 trou badours brengen oud-Hollandse muziek Irene donderdag 17 april 2008 20:00 Bato Show Sporthal 't Mossink zaterdag 19 april 2008 Bijeenkomst Bejaardensocië teit Kandelaar dinsdag 22 april 2008 14:30 Theaterspektakel David Kalf- stermansweide vrijdag 25 april en zaterdag 26 april 2008, 20:30 Holterbergtoer WV Holten Sporthal 't Mossink zondag 27 april 2008 7:30-10:00 Veteranenwegrace Beuseber- gerweg woensdag 30 april 2008 13:00 MEI Dauwwandelen Natuurdiora- ma Holterberg donderdag 1 mei 2008 7:00 Hemelvaartsfietstocht Bosch- kampdonderdag 1 mei 2008 7:30 Roofvogelshow Erve Deijk, Churchillstraatdonderdag 1 mei 2008 14:00 Herdenking oorlogsslachtoffers Canadese Begraafplaats zondag 4 mei 2008 11:00-12:00 Bevrijdingsloop Meermans- kampmaandag 5 mei 2008 18:30 NBvP Holten: CliniClowns Ire- newoensdag 7 mei 2008 20:00 Kinderkoopavond Holten don derdag 8 mei 200818:0021:00 Vogelschieten Langstraat zater dag 24 mei 2008 Erwin Autocross Schupperts- weg Holten zaterdag 24 mei 2008 Beuseberger Voorjaarsfeest Langstraat vrijdag 30 mei 2008 zaterdag 31 mei 2008 De ofgelööp'n tied zat ik ie dere kèèr te knööi'n met de öóg'n. Eigelijk meer met de gebruuksanwiezing op de soepverpakking. Ik kon de letters neet mèèr lèèz'n. Al les wordt minder va, heur'n ik de wichter zegg'n. Det gaf mie de mood um den bril- l'ndokter in Hoolt'n is op te zeuk'n. Ik vertel'n um da'k ut amoal neet zö scharp mèèr zagge. Ik mösse mie heufd op één of aander hakblok legg'n en noa een betje kiekwark en poess'n in de öög'n, zèère dè'k touw wasse an nen niej'n bril. Gelukkig dach ik, dan hè'k det toch nog scharp e zee- ne. Hij hölp mie in'n jas en brach mie vöt tut an de duure. 'N paar daag'n later könk'n bril ophaal'n. Hij pass'n num nog'n betje an, an mie heufd, bedaank'n mie en brach mie wier hèè- moal noar de duure. Zólle det bie iedereene doo, dach ik nog effn bie miezelf. Ik was a wier met de gedach'n op huus an. Drek noar de soepverpakking. Wis en waarachtig, ik zagge wier scharp wat ter op stund. Zó blie as'n klein kind, ma die wille zöll neet lange duur'n. Woensdag völl de Hool- terkraante op de matte. Niej'n bril op en lèèz'n. Ik zagge alles hoarscharp. De korhaan'n diet van't eene fees in't aandere rolt. Zö te zeen op foto zingt ze ech "ietsje" aans as aandere koor'n. Amoal met een gróót glas bier vuur de móönd. 'N vuurzanger zut het neet, hij kik vuuruut. Hij is'n n'éénigsten met ne mi- crefoon vuur'n neuze. Zó worsseln ik met plezèèr de kraante duur, tut dè'k bie een paar foto's kwamme in het sponsorblok. Ik schrok- ke. Kantinepersoneel good kenbaar, stund der bie. Ik zagge neet wat er op de foto stunn. Drek n'bril of en poets'n. Ik kon van det per soneel van de kantine en van Hoolt'n BI gen mèènse kenn'n. Waardelooz'n bril, dach ik drek. Het vergróót- glas der ma wier bie. Het vergróöt'n wa, ma ik zagge niks. Nóh ja, dach ik bie mie zelf, 't is misschien wa good dai all's neet zeet. Ik wasse blie da'k de gebruuksan wiezing op de soep wier kónne lèèz'n. Ik heb't nog wal effn noar e vroag'n. Op de eene foto steet Wim Bulsink met ne kiste draank en ziene vrouwe met ne bós bloom'n en op n'aandem Richard Egberts dèn't een schot op de goal gif bie Bob Kaayk. Toen'k ut één kèèr wusse, kónk't ök wa zee. Wis en waarachtig wa. De Viefkop

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3