Wies Hospers maakt bij afscheid een ererondje Boekenweek staat in teken ouderen Holtens Holtens Nieuwsblad 17 Goede cijfers voor TNWT Brunch SWO voor ouderen 'We zingen ietsje anders dan de andere koren' Gerrit Kraa bij Passage Van den Hoeve beste voorlezer HOLTEN-De Hoolter Korhanen bestaan bin nenkort vijf jaar. Om het jubileum van het man nenkoor extra luister bij te zetten wordt een cd uitgegeven. De opnamen beginnen in april. De of ficiële presentatie van de cd is op 25 mei als het ju bileum wordt gevierd met een groot feest. Korhanen willen eerste lustrum vieren met alleen maar artiesten uit Holten Dinsdag 26 februari 2008 Groot feest in de maak Op 10 maart, precies vijfjaar na de oprichting, houdt het koor een feestje voor de Korhanen al leen, met hun partners, in het eigen clubgebouw aan de Beus- ebergerweg. Volgens Wim Geerling gaat het heel goed met de Korhanen die bekend staan om het Nederlandstalige reper toire. "Een smartlappenkoor zijn we", zegt Geerling. Wim Geerling was vijf jaar gele den één van de oprichters. Wander Drent, Wim Reijlink, Jan Kevelam en broer Tonnie Geerling waren de andere op richters. "We wilden eigenlijk wel in een koor gaan zingen, maar in een kerkkoor wilden we niet", vertelt Geerling. Omdat ook de andere koren uit de buurt niet konden bekoren, werd besloten zelf maar iets op poten te zetten. "We moesten allemaal vijf, zes namen op schrijven en al snel hadden we veertig leden bij elkaar en kon den we direct een ledenstop in voeren." Die ledenstop is er nog steeds, al kan er voor jongeren wellicht een uitzondering wor den gemaakt, zo laat Geerling weten. De leeftijd van de Korha nen schommelt tussen 20 en 65 jaar. Op de nieuwe cd komen twaalf nummers te staan. Naast werk van Jannes, Marianne Weber en Boh Foi Toch staan er ook vijf nummers van Geerling zelf op. Op zich niet zo verwonderlijk, want Geerling zit in de liedjes commissie. Zoals hij ook in de jubileumcommissie zit en in de Meedeinfestijncommissie. De laatste organiseert in september f HOLTEN - De Hotter Korhanen noemen zichzelf een smartlappenkoor. "We zingen ietsje anders dan de andere koren. We zingen meer nieuwe dingen, zoals Jannes bijvoorbeeld, dat slaat goed aan", aldus Wim Geerlings, één van de oprichters van het koor dat binnenkort 5 jaar bestaat. foto: iohan bolink HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 28 februari een bijeenkomst in de Kande laar. Het programma begint om 20.00 uur. Te gast is Gerrit Kraa uit Bomerbroek en hij komt ver- tellen over 'De leu en de spro- ake in Overiessel'. Nieuwe leden en belangstellenden zijn ook welkom. R1JSSEN/HOLTEN - Sabine van den Hoeve van de Julianaschool is de nieuwe voorleeskampioe- ne van Rijssen-Holten. In de fi nale tussen de beste voorlezers van de basisscholen in Rijssen en Holten kreeg zij de beste waardering van de jury. In de bibliotheek in winkelcentrum I De Hoge Wal in Rijssen las ze I woensdagavond voor uit Spijt van Carry Slee. HOLTEN - Ineens kwam er een limousine voorrijden, vorige week vrijdag bij de 61-jarige Wies Hospers. Zij mocht instap pen waarna er een rondje door het dorp volgde en de tocht ver volgens eindigde bij scholenge meenschap De Waerdenborch in Holten. Na 35 jaren met veel plezier te hebben gewerkt op de leerlingenadministratie van de ze school, houdt zij het voor ge zien en gaat ze genieten van haar 'pensioentje'. Ik wist dat ik zou worden opge haald door collega's, maar die limousine was een complete verrassing. En de rest van het programma dat volgde ook. Ik heb genoten van de toespraak jes, liedjes en het cabaret. Ook vond ik het gedicht van oud collega Groenewoud, van wie ik zelf vroeger nog les heb gehad, heel erg mooi. Tevens had men voor mij een Liber Amicorum gemaakt. Dat zijn bij elkaar ge bonden bladen waarop colle- Wies Hospers stapt uit de limousine die haar op haar laatste werkdag naar school bracht ga's van alles hadden gemaakt; van gedichten en tekeningen tot versieringen et cetera. Een mooi aandenken. Ik ben werkelijk be dolven onder de cadeaus", ver telt Wies Hospers. In al die jaren heeft zij veel veranderingen FOTO: SANDER SCHEPERMAN meegemaakt zoals het werken op oude typemachines, elektri sche machines en daarna de computer. Vanaf haar begintijd in 1973 heeft zij ook veel colle ga's zien komen. Nu neemt ze zelf afscheid. op zaterdagmiddag het Mee deinfestijn bij de Keunefeesten. Geerling: "We hebben wel twin tig commissies. Zo is er ook een reiscommissie, een feestcom missie, een kledingcommissie en een hapjescommissie." Voor het jubileumfeest op 25 mei is inmiddels Hester Paalman ge strikt. "Ze heeft bij Idols meege daan", weet Geerling. "Het moet vooral een feest met Hol- tense artiesten worden." Na men als Amazing, de Braand- heultjes, Jan de Ontvanger, Joke Vruggink en de gebroeders Rei jlink komen op het programma lijstje van Geerling voor. HOLTEN - De Stichting Welzijn Ouderen Holten en de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten verzorgen zondag 9 maart voor de vierde keer dit seizoen een brunch voor oude ren. Tussen 11.30 en 14.00 uur kun nen in totaal dertig ouderen in een gezellige sfeer genieten van een uitgebreide brunch. De kosten voor de brunch bedra gen 6,50 euro. Dat is inclusief koffie en thee en een drankje na afloop. Belangstellenden die nen zich vooraf op te geven. Dat kan bij dorpshuis de Bosch kamp, telefoon 0548-36 27 55 of de Stichting Welzijn Ouderen Holten, telefoon 0548-36 49 10. HOLTEN - De jaarlijkse boeken week van woensdag 12 tot en met zaterdag 22 maart heeft dit jaar het thema 'ouderen'. Daar om zal er extra aandacht be steed worden aan literatuur over ouderen en door ouderen geschreven. Ook de bibliotheek Rijssen-Hol ten verzorgt activiteiten rond het thema. In de Diessenplas worden in samenwerking met de bibliotheek, de Stichting Welzijn Ouderen en de Bosch kamp voorleesochtenden ge houden voor ouderen. Er zal worden voorgelezen uit het boek 'Altijd roomboter' van Nelleke Noordervliet. Zij be schrijft in dit boek het leven van haar overgrootmoeder in Lei den, die ondanks haar arme omstandigheden er altijd voor zorgde dat haar huis er netjes uitzag en dat er roomboter op het brood werd gesmeerd. Het leven van deze vrouw wordt ge zet in het leven van die tijd in Leiden. Op woensdag 12 maart komt Nelleke Noordervliet zelf naar de Boschkamp in Holten. Be zoekers kunnen haar dan vra gen stellen over het boek. Nelle ke Noordervliet zal ook haar boeken signeren. Wie het leuk lijkt uit het boek voorgelezen te krijgen en er sa men over te praten is vrijdag 29 februari en vrijdag 7 maart van 10.00 tot 11.30 uur welkom in de Diessenplas in Holten. De toe gang is gratis. Opgave vooraf is gewenst. Dat kan bij de Dies senplas, telefoon 362505, de bi bliotheek Holten, telefoon 366414, de Boschkamp, tele foon 362755 en de Stichting Welzijn Oude ren, telefoon 364910. Thuiszorg Noord West Twente is door haar cliënten beoor deeld met een gemiddeld rap portcijfer van 8,4 en door mede werkers een 7,4. Dat was het re sultaat van het onderdeel Cliën tenraadpleging van het bench- markonderzoek 2007 (een ver gelijkend onderzoek) binnen de thuiszorg. Het onderzoek vond eind 2007 plaats en de uitkom sten van het onderdeel cliënten raadpleging zijn onlangs be kend gemaakt. Het complete onderzoek be staat uit de onderdelen; klan ten, personeel, innovatie en fi nancieel. De resultaten van het onderdeel klanttevredenheids- onderzoek en medewerkerte vredenheid zijn de eerste resul taten die bekend zijn gemaakt. De algemene medewerkerte- vredenheid scoort een 7,4. Dit is 0,1% minder dan bij de laatste meting. Stuk voor stuk zijn het scores waar de organisatie heel blij mee is. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingseif 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk:wegener.nl Commercieel regiodirecteur: C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17