Tweede dartwedstrijd om Het Gouden Keun Holtens Nieuwsblad 15 Eerste boekje Mans van Sangel voor Koelewijn Oad Holterbergcross met veel vals plat Zebrapad over Vrijheidslaan Opzetten Kulturhus, opknapbeurt basisschool en komst peuterspeelzaal Onder invloed Huldiging OCH Hoofdcollecte Jeugddienst Toneel Publiek geniet van Verkeerd Verbunden Aanvragen en vergunningen Gemeente Dinsdag 22 januari 2008 Denken over toekomst HOLTÉN - De Cliëntenraad van het woon- en zorgcentrum Diessenplas heeft het college van burgemeester en wethou ders verzocht om een veilige oversteekmogelijkheid over de Vrijheidslaan voor de cliënlen van het centrum. Het college heeft besloten het verzoek in te willigen door de aanleg van een zebra of voet gangersoversteekplaats. Het verkeersbesluit en de bijbe horende tekening liggen vanaf 15 januari vier weken voor ie dereen ter inzage bij de ge meentewinkel Rijssen. DIJKERHOEK - De ideeën- avond voor het plan Dorpsplan- plus is vorige week goed be zocht. Bertha Boode van buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek telde in het Bonte Paard zo'n tachtig belangstellenden. De aanwezigen konden hun licht laten schijnen op de mogelijke ontwikkelingen in de toekomst. Het dorpsplan moet een soort van leidraad worden hoe Dij kerhoek zich kan ontwikkelen naar 2020 toe. De dorpswerk groep had de ideeënavond voorbereid en liet de bezoekers bij een aantal standjes meeden ken over onderwerpen als eco nomische bedrijvigheid, jeugd, onderwijs, sport, woningbouw, voorzieningen, verenigingsle ven, vrije tijd, zorg, recreatie en toerisme. Bertha Boode was te vreden met de opkomst van zo'n tachtig bezoekers. "Ik heb liever tachtig mensen die er goed over nadenken, dan 120 die alleen maar met elkaar aan de klets gaan." Hoewel de ideeënavond nog geëvalueerd moet worden, was er volgens Boode wel een hoofdpunt aan te wijzen dat de Dijkerhoeker heel belangrijk vindt. Daarbij kwam vooral het opzetten van het Kulturhus naar voren en een opknapbeurt van de school, al dan niet in combinatie met de buren, de evangelische vereni ging Bethanië en de schietver eniging Dijkerhoek. "De komst van een peuterzaal zou mooi zijn, net als een ruimte die ge bruikt kan worden voor kleine evenementen als een school- musical of een grote vergade ring", aldus Boode die al 56 jaar in Dijkerhoek woont. Als tweede viel op dat er veel aandacht was voor sport en dan met name de bouw van een multifunctionele gymzaal. Dat er ook kerkdiensten in de zaal zouden kunnen worden gehou den vergt volgens Boode nog wel enige gewenning bij som mige mensen. "Aan zo'n idee moet je even wennen. In het be gin waren de mensen wat dat betreft nog een beetje afwach tend, maar hoe meer er over ge praat wordt hoe meer het ook gaat leven." Een derde punt dat bij de ideeënavond op tafel kwam was de verkeerssituatie. "We wonen toch een beetje aan een doorgaande weg en daar zouden wat oplossingen voor kunnen komen. Ook zijn er veel kruisingen in het buitengebied waar verlichting nodig is aldus Boode die zeer verheugd was met de komst van het college van B en W. HOLTEN - In de Dorpskerk wordt 27 januari om 19.00 uur een jeugddienst gehouden. Het thema is: Schep je zelf... De voorganger in deze dienst is ds. Roozenboom en de Reeperbah- ner Stimmungsmacher uit Dij kerhoek zal de muzikale begelei ding verzorgen, ledereen is wel kom om dit mee te maken. HOLTEN - Op de Molenbelter- weg IN Holten werd zondag 20 januari om 02.00 uur werd een 55-jarige man uit Holten aange houden voor het rijden onder in vloed van alcohol in zijn perso nenauto. Aan het bureau blies hij 420 ug/1. HOLTEN - OCH speelde afgelo pen vrijdag in Irene. In zijn dankwoord aan het pu bliek, mocht voorzitter Johan Stukker twee leden van OCH hul digen. Namelijk Jolanda Ulfman voor honderd keer met OCH op de planken en Bert Aanstoot voor 150 keer trouwe dienst. HOLTEN - De Hoofdcollecte is van 27 januari tot en met 2 febru ari en is een initiatief van de Her- senstichting Nederland. HOLTEN - Toneelclub OCH speelde afgelopen vrijdag in een uitverkocht Irene. De bezoekers werden meegenomen in een prachtig decor, een mooi dorpsgezicht met links een boerderij en rechts een cafeetje. In de kern van het verhaal natuurlijk een liefdesverhaal waarbij geld en ook eer een rol speelden. De spelers, die hun rol stuk voor stuk prima speelden, genoten evenveel van de volle zaal als de toeschouwers van hen. En het publiek op hun beurt ging zo mee in het goede spel van de spelers dat er spontaan applaus klonk op het moment dat twee eigenwijze mannen hun ruzie na jaren bijlegden. foto: iohan bounk HOLTEN - De tweede wedstrijd van het darttoernooi om het Gouden Keun 2007/ '08 wordt zondag 27 januari om 14.00 uur gehouden in 't Klavier. Dit geloot koppeltoemooi, dat voor de vijftiende maal zal wor den gehouden, wordt gespeeld over vier wedstrijddagen. De inschrijving begint om 13.30 uur. Inschrijfgeld bedraagt: 3,50 euro. De volgende wedstrijdda ta zijn: 16 maart Bierlokal am Bahnhof en 13 april 't Bonte Paard. In het kader van het na derende Carnaval in Keune- darp, zal op deze middag ook poule gespeeld worden. Buiten mededinging, met als deelne mers: prinsen die samen met hun adjudanten gaan strijden om de 'Suvee en Kiki'-bokaal. Indien dit initiatief aanslaat, zal dit een jaarlijks terugkerende activiteit worden. Alle info over het Gouden Keun is te vinden HOLTEN - Mans van Sangel bood afgelopen zaterdag tijdens Keunedarp Lacht! symbolisch het eerste boekje De Veerkaante Viefkop aan burgemeester Bort Koelewijn. Alhoewel, dat was de bedoeling. Maar omdat Koele wijn zaterdag net opa was ge worden, kwam hij pas later de zaal binnen. Daarom mocht wethouder Wim Stegeman het voor hem in ontvangst nemen. "Dertig jaar geleden stond ik als jong kereltje voor het eerst in de buut als Mans van Sangel. Na elf jaar werd ik Keunedarper van het jaar wegens Mans van San gel". En nu brengt hij zijn eerst boekje uit met columns in het Holtens dialect over Holten. "Het Sallands dialect, het Hool- tens, is me heilig." len richting finish. De inschrij ving is op sportpark Meermans kamp aan de Valkenweg. Het programma is: 13.00 uur: 1,5 kin jeugd t/m 9 jaar; 13.15 uur: 1,5 km jeugd 10 t/ml2 jaar; 13.40 uur: 2,5 km t/m 16 jaar; 14.00 uur: 5 km; 14.45 uur: 10 km. Voor alle info over het crosscircuit kijk op www.oad- reizencrosscircuit.nl of voor de ze loop bel: 0548-363811. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Het parcours is evenals voorgaande jaren ge heel onverhard en de start is na bij camping de Holterberg en loopt vals plat omhoog langs de Canadese Begraafplaats naar de oranjekuil die als kuitenbijter fungeert maar hier eenmaal bo- en is het grotendeels weer da- Goedgekeurd bestemmings plan Bestemmingsplan Sangeldijk 14-16 Holten. Dit plan maakt planologisch een zorgboerderij mogelijk op het perceel Sangeldijk 14-16 in Holten. Ontwerpbeschikkingen Artikel 19, lid 2 Wet op de Ruim telijke Ordening (zes weken ter inzage) Holten perceel kada straal bekend gemeente Rijssen, sectie F, nummer'6149, voor het mogelijk maken van bebou wing op diverse industrieperce len met een maximale kavel grootte van 1,5 hectare op het industrieterrein Vletgaarsma- ten in Holten. Bouwaanvragen Essensteeg 39, bouwen bijge bouw Helhuizerweg 5, bouwen bij gebouw Helhuizerweg 5, verbouwen/vergroten woning Aanvraag kapvergunning Erve Teeselink 50, het kappen van twee bomen Aanvraag inritvergunning Handelsweg ongenummerd, HTN, sectie H 1343, aanleggen inrit. Ontwerpbeschikkingen Vianenweg 234, bouwen bijge bouw en carport. Bouwvergunningen Evertjesweg 9, bouwen ber ging landbouw- en grondver- zetmachines Vianenweg 160, bouwen ber gingen bij recreatiewoningen Meester Bosweg 5, bouwen toiletgebouw Sloopmelding Waagweg 4, slopen pand Ontwerpbeschikking Maatschap Klein Teeselink, Oude Diepenveenseweg 13-15 Holten, revisievergunning voor de melkveehouderij in verband met de uitbreiding met melk koeien en jongvee. Verleende beschikkingen Maatschap D. en G.W. ten Dam, Valeweg 3 in Holten, wij zigingsvergunning voor de melkrundveehouderij voor uit breiding van de inrichting met plaatsen voor melkrundvee en jongvee. Wie wordt de opvolger van de winnaar van vorig jaar: Jurian

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15