Koopman: 'Italianen ontbijten niet' Kerstzaalvoetbaltoernooi Holtens Nieuwsblad 9 gemeente Rijssen-Holten Nieuwjaarsreceptie van Website GasPedaal zou inbreuk maken op het databankrecht Zaagartiest Remco Rensen Kerst Kinderen en ouders vieren kerstfeest op Haarschool HOLTEN - Wegener Multimedia heeft hoger beroep aangetekend te gen het vonnis in het kort geding tegen Gaspe- daal.nl. HOLTEN - Voor de twintigste keer wordt donderdag 27 en vrijdag 28 december het Kerst zaalvoetbaltoernooi voor pupillen gehouden in Sporthal 't Mossink in Holten. Waerdenborch zamelt geld in Dinsdag 24 december 2007 Wegener in hoger beroep De eigenaar van occasionsite AutoTrack.nl wil dat GasPedaal stopt met het tonen van auto advertenties afkomstig van Au- toTrack. Volgens Wegener zou GasPe daal inbreuk maken op het da tabankrecht, auteursrecht en geschriftenrechten en in strijd handelen met de gebruikers- voorwaarden van AutoTrack. Echter in het kort geding van af gelopen maand werden alle vorderingen van Wegener door de rechtbank van Utrecht afge wezen. GasPedaal, eigendom van Inno- web BV, doorzoekt het occa sionaanbod van verschillende Nederlandse autosites en com bineert de resultaten in een to taaloverzicht. GasPedaal toont hierbij gege vens en een foto van de occa sion. Wanneer een advertentie wordt aangeklikt, wordt de bezoeker doorgestuurd naar de specifie ke webpagina van de autosite waar de auto gevonden is. Jan-Willem Tusveld, directeur Innoweb: "De rechtbank heeft ons in het kort geding gelijk ge geven. De uitspraak was goed gemoti veerd, wij zien het hoger beroep dan ook met vertrouwen tege moet." Wanneer het hoger beroep dient, is nog niet bekend. Op het internet zijn vele autosi tes te vinden met elk een eigen en deels een overlappend aan bod van occasions. GasPedaal is een onafhankelijke autozoekmachine die het occa sionaanbod van de verschillen de Nederlandse autosites door zoekt en de resultaten combi neert in een totaaloverzicht. De resultaten worden gefilterd, waarbij dubbele resultaten als één resultaat gepresenteerd worden. GasPedaal.nl is in februari van dit jaar gelanceerd en uitge groeid tot een populaire zoek dienst onder autozoekende consumenten en autobedrij ven. VERVOLC VOORPAGINA HOLTEN - Eline Koopman mocht niet meepraten, maar was voorzitter. Zo zat ze de commissie voor die zich onder anderen boog over de vraag of raketschilden toegestaan moe ten worden in landen als Tsje chië en Polen. De uitkomst was negatief. "De meesten waren tegen, vooral omdat er geen ver houwen was in de Verenigde Staten. Waarom willen zij dat voor ons betalen? Daar moet iets achter zitten, zo was de heersende mening. Argwaan, ja." Eline was een week in Rome en werd ondergebracht bij het gastgezin Cusano dat bestond uit vader, moeder, twee doch ters van 18 en 21 plus oma. "Het waren heel aardige mensen. Niemand kon niemand Engels praten, alleen de dochter van 18 HOLTEN - Houtbewerkingsar- üst Remco Rensen geeft op vrij dag 28 december vanaf 14.00 uur een demonstratie met de kettingzaag op het Holterberg- plein bij Natuurdiorama Hol- terberg. Uit boomstammen worden de meest wonderlijke figuren gemaakt. Wie op zoek is naar onder meer een bijzondere houten bank kan vandaag ook terecht. Eline Koopman heeft veel ervaring opgedaan als voorzitster van Model European Parliament foto: johan bounk een paar woordjes. Maar met handen en voeten Italiaans pro beren is ook leuk. Wat opviel was dat ze elke dag pasta eten als voorgerecht en als hoofdge recht een groot stuk vlees met brood en een beetje sla. Ontbij ten doen ze niet. Dat was even wennen. Daar klaagde iedereen uit de noordelijke landen over, 's morgens hadden we allemaal honger. Verder drinken ze heel veel koffie. Sterke koffie, maar dat hadden we ook wel nodig", aldus Eline die niet alleen de commissie voor de raketschil den mocht voorzitten, maar ook die van de algemene verga dering. Met 150 debaters bij el kaar was de Holtense dus de leading lady. "Dat was wel even moeilijk, maar op zich ging het goed." Op de vraag naar het nut van de trip is Eline duidelijk. "De jeugd bewust maken van Europese politiek, dat stond voorop. Je krijgt in de gaten dat er heel veel verschillende me ningen zijn en dat het lastig is om tot een eenduidig beleid te komen. Je moet compromissen sluiten. Je kunt nooit iets maken waar iedereen het mee eens is." Dit is een gezamenlijke activi teit van de voetbalverenigingen Blauw Wit'66 en W Holten. Voor de Dl-pupillen zal er za terdag 12 januari een apart toer nooi worden gehouden. De or ganisatie is dit jaar in handen van Blauw Wit '66. Op donder dag wordt de wedstrijdleiding verzorgd door W Holten, op vrijdag en op 12 januari door Blauw Wit '66. De deelnemende verenigingen dit jaar zijn: Blauw Wit'66, W Holten, SV Heeten, W Diepenveen, SV ABS en SC Lochem. Het toernooi begint donderdag om 8.30 uur (zaal open om 8.00 uur) en vrijdag om 9.00 uur (zaal open om 8.30 uur). Op za terdag 12 januari begint het toernooi om 9.00 uur (zaal open om 8.30 uur). Het spelplezier van de pupillen is, zoals gebrui kelijk op dit toernooi, belangrij ker dan het prestatie-element, maar wedstrijden winnen hoort er natuurlijk wel bij. HOLTEN - Scholengemeen schap De Waerdenborch heeft afgelopen donderdag de them adag gehouden. Er werd geld ingezameld voor twee projec ten: een project in Uganda en het project ELF. De Makula foundation is een basisschool in Uganda. De op richters willen graag zoveel mo gelijk kinderen uit de sloppen wijken gratis naar school laten gaan. Alle schoolkinderen krij gen een gratis maaltijd, iets wat de kinderen thuis vaak niet krij gen. Op dit moment kan de stichting slechts enkele kinderen gratis opvangen. Er is geld nodig voor een goed schoolgebouw, nieu we lokalen, een schoolbiblio theek, eten op school, compu ters, speelgoed en muziekins trumenten. Dit project wordt nu voor het tweede jaar ge steund door De Waerdenborch. Project Elf heeft zich ten doel gesteld om eenmalig geld in te zamelen door en voor kinderen. Met deze acties voor en door kinderen, wil project Elf geld in zamelen voor stichting KiKa (kinderen kankervrij) en de Beatrix Kinderkliniek. Beatrix Kinderkliniek is de afdeling kin dergeneeskunde van het Uni versitair Medisch Centrum in Groningen Tijdens de laatste schoolweek van het kalenderjaar stonden vele lessen in het teken van de projecten. Daarnaast werden hamburgers en oliebollen ge maakt en verkocht. In de nacht van woensdag op donderdag werd er een LAN- party gehouden. Zo'n dertig ga mers gingen de hele nacht digi taal met elkaar in de weer. Ver der was er 's nachts een volley balcompetitie in de sporthallen naast de school. Zo'n 160 leer lingen speelden van 23.00 tot 11.00 uur sponsorgeld bijeen door te volleyballen. Tijdens de themadag besteed den diverse sprekers, muzikan ten, dansers en presentatoren tijdens de lessen aandacht aan de projecten. In de middag werd een spon sorloop en een sponsorwande ling gehouden en verder een fancy fair. Hier werden diverse producten verkocht, die de leer lingen gemaakt hadden. Ook was er een modeshow met eigengemaakte kleding, een jumpstyledemonstratie en een voetbalwedstrijd tussen leerlin gen en leraren. HOLTEN - De Haarschool hield afgelopen donderdag hun eigen kerstfeest. Velen kwamen een kijkje nemen en luisteren naar de Hoolter Korhanen. De leerlingen vierden kerst in hun klas. Zo werd er met elkaar gegeten. Ouders vierden het kerstfeest buiten, waar een hamburgers werden gebakken en glühwein werd geschonken. foto: johan bounk HOLTEN - De gemeente Rijs sen-Holten nodigt alle bewo ners van de gemeente uit voor de nieuwjaarsreceptie. Deze wordt woensdag 2 januari ge houden in het gemeentehuis van Holten. Het programma begint om 17.00 uur. Om 18.00 uur houdt burgemeester drs. mr. B. Koelewijn zijn nieuwjaar stoespraak. Het einde van de re ceptie is voorzien om 20.00 uur. Er worden deze keer geen vrij- willigersprijzen uitgereikt. Deze worden 18 januari uitgereikt in de bibliotheek van Rijssen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9