Srt' •V - Jan Schutte winnaar van kunstenaarsfestival Holtens Nieuwsblad Hollens Nieuwsblad 5 iüm Stamppotwandeling over de Hoiterberg Vuurwerkbril tegen schade Kaarslicht op Canadese Begraafplaats Receptie W Holten Winnaar mandraden van ogen HOLTEN - Gemma Groenewoudt heeft de vliegtickets binnen. Nog een week of twee en de droomreis van haar le ven kan beginnen. Kerstavond - \- X» k i Hl .y *jÉt' S* Activiteiten Natuurdiorama Maandag 24 december 2007 Op weg naar down under Op 7 januari vertrekt ze voor een reis van zo'n zeven maan den naar Australië en Nieuw Ze aland. En dat allemaal dankzij een plan waarin alle ruimte was voor dromen. De achttienjarige Holtense vatte het plan op om filmpjes te gaan maken van mensen met dromen en idealen. Ze wil de positieve ideeën van mensen belichten en met die insteek won ze van de zomer de loop Wittermans- prijs. Het leverde Gemma 1250 euro op waarmee ze een videocame ra kocht. De prijs wordt jaarlijks namens de Joop Wittermans Stichting uitgereikt door scho lengemeenschap de Waerden- borch aan een leerling die een plan heeft dat nuttig kan zijn voor zijn of haar verdere loop baan. Gemma moest de prijs van 2500 euro delen met Merel Schuppert die in Oxford een taalcursus gaat volgen. "Tijdens mijn reis ga ik filmpjes maken van mensen die vertel len over hun dromen en idealen", zegt Gemma die voor haar avonturen en dromen een speciale website in de lucht heeft geslingerd: www.tellme- aboutyourdream.com. "ledereen over de hele wereld kan dan zien wat voor dromen mensen hebben, al wonen ze aan de andere kant van de we reld, want: zonder dromen, geen droomwereld!", aldus de Holtense die in juni haar Havo diploma haalde. Sindsdien is ze gaan werken bij Piet Zoomers om de reis en het verblijf te kun nen betalen. Gemma begint met een week in Sydney van waaruit ze de Blue Mountains intrekt. Daarna vliegt ze naar Auckland op het Noordereiland van Nieuw Zeeland. In het land van de maori's blijft ze drie maanden om vervolgens vanaf Christchurch op het Zuiderei land naar Melbourne in Austra lië te vliegen. Daama trekt ze langs de oostkust omhoog tot aan Brisbane waar ze op 5 au gustus staat ingeroosterd voor de terugvlucht. "Ik heb voor Australië en Nieuw Zeeland gekozen omdat het er veilig is en veel mogelijkheden m'k J HOLTEN - Op de Canadese Begraafplaats worden op Kerstavond vanaf 16.30 uur door de schoolkinderen kaarsen voor de graven geplaatst. In 1991 was het Lena van Dam, Finse van geboorte, die het initiatief nam tot deze bijzondere gebeurtenis. De eerste vijfja ren nam zij ook de kosten van de kaarsen op zich. Vanaf 1996 is het de Stichting Welcome Again Veterans (WAV) die zorg draagt voor de financiering van dit door de Stichting Viering Nationale Feestdagen Holten in samenwerking met de basisscholen in Holten georganiseerde evenement. Dankzij de subsidie van CV De Fienpreuvers, Loon-Grondverzetbedrijf PAP Holten BV, de Provincie, Gemeente Holten, MAC De Hoiterberg (in 2006) is het de Stichting Welcome Again Veterans gelukt de hoge kosten te financieren. In landelijke en Canadese kranten is ook dit jaar veel aandacht geschonken aan deze bijzondere kerstherdenking in Holten. Voor het eerst zijn er twintig kaarsjes uit Canada geplaatst. Deze kaarsjes zijn door schoolkinderen beschilderd en naar Holten verzonden. Een bijzonder bewijs van dankbaarheid. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - De nieuwjaarsrecep tie van voetbalvereniging Hol ten wordt zaterdag 5 januari om 20.00 uur op sportpark Meer manskamp aan de Valkenweg 4 in Holten gehouden. Het be stuur nodigt daarom alle leden en sponsoren uit om samen met elkaar een toost uit te bren gen op het nieuwe jaar. Terug te kijken op het jaar 2007 en voor uit te blikken op wat komt. HOLTEN - Supportersvereni ging der Roodzwarten stond op de kerstmarkt. Bezoekers van hun kraam konden meedoen aan het mandraden. Meer dan 250 keer werd gera den naar de prijs van mand. De prijs van deze mand met in houd was 51,68 euro. Hendri Markvoort wist op 18 cent na, dit bedrag te raden. Hij won de ze prachtig gevulde mand. HOLTEN - Jan Schutte uit Hel- lendoorn heeft de eerste prijs gewonnen bij het festival voor niet-professionele kunstenaars bij Natuurdiorama Hoiterberg. De kunstexpositie is nog tot en met eind januari te bezichtigen. Het is de achtste keer dat het festival wordt gehouden. Dit keer met als thema Vogels en zoogdieren in nationale Euro pese parken. "Niet iedereen had dit goed begrepen", vertelt Cor Schagen. "Zo werden er ook schilderijen met leeuwen en ze bra's ingezonden. Deze vielen helaas erbuiten". Uiteindelijk bleven er uit de meer dan hon derd inzendingen zo'n dertig over, die een plekje in het Na tuurdiorama hebben gekregen. Johan Meijerink en Liesbeth Meijerink-Frohn bekeken als jury de ingezonden kunstwer ken, waar ook enkele beelden bijzaten. "Het is de levensbeschouwing die in het schilderij zit. Daar- Wietze van der Laan (derde prijs), H. Bonhof (publieksprijs), Jan Schutte (eerste prijs, bij zijn schilderij) en Jo Woestenenk - Ten Tije (tweede prijs). foto: johan bounk naast de verbeelding en het sa menvallen van beeld en idee", geeft Johan aan als argumenten waarom voor dit schilderij is ge kozen. Jan Schutte heeft zijn schilderij 'Het oude is voorbij gegaan. Zie! Het nieuwe is gekomen' meege geven. Jan: "Tijdens een fiets tocht door de Hoge Veluwe kwam ik het tegen. Een zand vlakte met dode bomen en nog enkele levende die ook bijna dood leken te gaan. Maar langs het fietspad groeide weer nieuw leven. biedt. Ik heb me er redelijk in verdiept en ga zeker praten met aboriginals en maori's. Verder zie ik daar wel hoe alles ver loopt. In Nieuw Zeeland kan ik wel bij kennissen terecht in Tauranga, dat vind ik wel fijn", aldus Gemma die in augustus 2008 in Breda gaat beginnen met een studie fotografie. "Ik ben toegelaten en dat is fijn om te weten. Verder komt alles wel goed. Het is er lekker weer en ik houd van barbecues. Maar het belangrijkste is om te laten zien dat mensen positief den ken en dromen houden." DEVENTER - De oogartsen van het Oogcentrum Deventer (OCD) van het Deventer Zie kenhuis gaan in het ziekenhuis en via diverse vuurwerkver kooppunten een veiligheidsbril verkopen tegen kostprijs. Het OCD verkoopt speciale vuurwerkbrillen ter preventie van oogletsel. De vuurwerkbrillen zijn ver krijgbaar bij de oogpoli, diverse vuurwerkverkooppunten en een aantal opticiens. De brillen worden verkocht voor 2,50 eu ro. Voor verkooppunten: website www.oogartsen.nl. HOLTEN - Winterse ingrediën ten zoals frisse lucht, vroege schemering, een stevige wande ling en natuurlijk verschillende soorten stamppot zijn aanwezig bij de winterstamppotwande- lingen van Natuurdiorama Hoi terberg. De wandelingen begin nen met een bezoek aan Na tuurdiorama Hoiterberg, waar na epn natuurgids van het na tuurmuseum de wandelaars mee neemt naar de meest bij zondere plekjes van de Hoiter berg. Bij terugkomst wacht bij restaurant Woody's Pancakes en Steaks een uitgebreid stamp potbuffet. De winterstamppot- wandelingen hebben plaats op donderdag 27 december en donderdag 3 januari en starten om 13.30 uur. Reserveren ge wenst. Natuurdiorama Hoiter berg is gedurende de kerstva kantie dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en reserveren kan men bellen met het natuurmu seum, telefoon: 0548-361979 of museum@holterberg.nl. HOLTEN - In Natuurdiorama Hoiterberg is er tijdens de kerstvakantie een amateur- schilderstentoonstelling met het thema 'Vogels en zoogdie ren in Europese Nationale Par ken' te bezichtigen met bijzon dere werken van amateurkun stenaars uit onder meer Apel doorn, Zwolle, Arnhem maar ook uit Duitsland. Voor kinderen zijn er geduren de de hele kerstvakantie diver se kinderactiviteiten en op vrij dag 28 december geeft houtbe werkingsartiest Remco Rensen een demonstratie met een ket tingzaag. Op donderdag 27 en woensdag 3 januari kunnen gezinnen meewandelen met de winters- tamppotwandeling. Elke woensdag, donderdag en vrijdag in de kerstvakantie kunnen kinderen aan de slag met papier, ijzerdraad, hamer, en materialen uit de natuur. Onder begeleiding worden dierfiguren in elkaar geknut seld. Elke dag draait er een film over wilde zoogdieren. Na het bezichtigen van deze spannende film kunnen ze op zoek naar de grootste kat van Europa: de Lynx of een wolf en deze van heel dichtbij bekij ken. Voor kinderen van alle leeftij den zijn er verschillende speurtochten. Hoftens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hus-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de söchting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KoBingseif 4,7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie- ad viseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5