Open Holtens kampioenschap Holtens Nieuwsblad 3 Sylvesterparty in de Stadskelder Kerstbomen welkom bij paasvuur Openingstijden Donderman tijdens levende kerststal Parkeren bij Dondertman tijdens levende kerststal Documentaire Festival in Boschkamp Agenda I HOLTEN - Iedereen is maandag 31 december vanaf 15.00 uur welkom aan de Beusebergerweg om mee te doen aan het Open Holtens kampioen schap carbidschieten. Column VERSCHILLENDE CATEGORIEËN Maandag 24 december 20007 HOLTEN - Met oud en nieuw houdt partycentrum de Stads kelder haar jaarlijkse Sylvester party. I Een uur na middernacht zullen de deuren geopend zijn om ge zellig met elkaar het nieuwe jaar feestelijk te beginnen. Natuurlijk onder begeleiding van een dj zal nieuwjaarsnacht weer knallend worden gevierd. Speciaal gastoptreden dit jaar is van Df Marnix. Kaarten zijn in de voorverkoop II bij Partycentrum de Stadskelder en bij Bierlokal am Bahnhof en kosten 7,50 euro, aan de deur 10 euro. Wees er wel snel bij want vol is Ivol. HOLTEN - Wie de oude kerst boom kwijt wil, kan deze zater dag 29 december en zaterdag 5 januari van 13.00 tot 16.00 uur kosteloos kwijt bij het paasvuur van de Beuseberg aan de Flier- matenweg. Daarnaast organiseert buurt vereniging De Beuseberg vol gend jaar een marathon 24-uur Poasvuurslep'n. Deze marathon zal in het week end vóór Pasen worden gehou den op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart. Om hiervoor voldoende hout te hebben is elke kerstboom wel kom. Van groot tot klein en van dik tot dun. Carbid schieten Met een lange houten stok worden de bussen aangestoken, waarna de harde klap volgt en het deksel wegschiet. "Het carbid is al opgehaald", verzekert Gerrit lansen, beter bekend als GvE. "Dat halen we met'n beer hef ööns op karso- amd met röste loat'n. Nog èèm'n, dan hèwwe wier Niejo- arsdag. Het is nog röstig in Hoolt'n, ma det wordt de leste paar daag'n van't joar wal aans. Dan vleegt de rotjes en de gill'nde keukemeid'n wier um oe hen. Ie dèènkt bie oe zelf van, wichter doot toch vuurzichtig. Ma zelf wawwe vrogger gen hoar better. Wie schött'n, drek noar de kars- daag'n, met carbid en höön- nekörke. Good uutkiek'n, det was de bosschop, want vuur dai der arg in hadd'n krèèg ie een lid van ne strööpbusse vuur.n kop. Het braan'nde kr- uut van de höönnekörke vleuig alle kaant'n uut. In de vèèrt'n heur'n ie de zwoare bomslaag'n van de melkbus- s'n. Het geluud dreuig vèèr oaver't brook, het darp in. Ai kiekt noar al die rèègels van tèèg'nswoorig, vroag ie oe wal is of, woewet antoal oaverlèèfd hebt. Óöllejoarsoamd, met de hèèle familie achter een moddervet tam kniè. Ie att'n oe de boek röönd en dan wörd'n der, um twaalf uur, veurwark of e schött.n. N'aander'n mann'n gung ie met de kammereuire de buurte in, hen niejoar- scheet'n. Oavera woe we kwamm'n krèèi wal een paar cèènt, een betje kinderzeut of ne lekkere vette ölliekrappe. Of en touw woag'n ie oe an een schilletje of aander gemeen stark spul. De mèèns'n, die't mèèste geeld gaffn, wunne wie het èèrste niejoar of. Wie wuss'n det precies. An't einne van'n middag, wai zö misselijk as ne katte, ma ie hadd'n wal vief geuld'n bie mekaar e schooiert. Det was vólle, want de kèèr'n dai een dubbeltje krèèg'n wadd'n op ééne haand te tell'n. Mèèstal was het ne stuuver en zó of en touw zat der ök nog wal is twei cèènt bie. De gröttste gèèvers war'n natuurlijk de opoe's en de op a's. De öólde leu krèèg'n kloare borrels of aandern stark'n draank. Één van de öólde kèèrls van vrógger, za'k nóóit vergett'n. Zie neum'ri nem Hamman. Hij was ne kèèrl no ar mien harte. Hamman zèè, ai good lustem, "Doot de kinder ma cèènt'n en mie ne borrel". Det was wiesheid. Nog ne wiesheid uut die tied van de kloare borrels. Ik was um glad vergett'n. Óóit wörd'n ut uut e sprökk'n op Niejoarsdag. Schóóne genèver uut een glas. Better, as het beste linnen uut dekast. Ie hooft ut neet te striek'n of te plöói'n Ie könnt ut zóó noar binn'n góói'n. Leu, loat't oe smaak'n, doot heinig an. Nemmt ne kloar'n, nèmt neet te volle. Vuur amo- al, "Geluk in Niejoar" en ait ve- dan. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop al jaren bij de Slootsmid in La ren. Daar krijg je echt goed car bid. Als je het kapot slaat, is het donkergrijs van kleur. Dat is fantastisch". Dat er niet alleen Holtenaren komen om naar het carbid schieten te kijken en uit te pro beren, bleek afgelopen jaar. "Vorig jaar had een familie uit Rotterdam een bungalow in Holten gehuurd. Zij kwamen bij het carbid schie ten kijken. 'Willen jullie een biertje?' 'Oh ja, kan dat dan? Ta- zeker!' Ze waren helemaal ver baasd dat ze zomaar gratis een biertje kregen. Ze snapten er echt niets van!", lacht Gerrit. Ondertussen heeft hij al een e- mail binnengekregen, dat de fa milie uit Rotterdam ook dit jaar weer van de partij zal zijn. "Ze hadden oorbeschermers gekocht en alvast wat geoefend. Ze gingen deze keer voor alle medailles!" "En zo loopt dat rond", geeft hij aan. "Zij vertellen het in Rotter- Er wordt geschoten vanaf 15.00 uur tot het donker is. Er zijn drie categorieën: jeugd, dames en heren. Voor elke categorie zijn prijzen beschikbaar. Het meedoen kost niets. Ook de hapjes en drankjes zijn gra tis. Wel staat er een ton waar bezoekers een gift in kunnen dam wat ze hebben meege maakt. En zo zetje Holten op de kaart". Er wordt geschoten met vier melkbussen tegelijk. Elke deel nemer mag twee bussen afvu ren. Het doel is om het deksel zover mogelijk weg te schieten. Dege ne die dat het verst doet, heeft gewonnen. Maar het meeschie- ten is zeker niet verplicht. Gewoon kijken en gezellig met elkaar praten bij de vuurtonnen is ook mogelijk. Lekker genieten deponeren. Het is niet verplicht, maar het kan wel handig zijn om ge- hoorbeschermers mee te ne men. Vooral voor kinderen die mee doen. De knallen klinken vaak behoorlijk hard. Er wordt voor muziek gezorgd tijdens het evenement. van een drankje en de hapjes om zo alvast afscheid te nemen van het oudejaar. "Prins Carnaval zal het eerste schot lossen. Daarna mag bur gemeester Bort Koelewijn zijn schot doen". Wie mee wil schieten, kan dat ter plekke aangeven. Dan wor den de bussen gevuld met car bid en mag de deelnemer met een lange stok de bussen aan steken. En daarna hopen dat het deksel de andere kant van het weiland bereikt. ESPELO - In verband met de voorbereidingen voor de Leven de Kerststal is kinderboerderij Dondertman maandag 24 de cember van 10.00 tot 17.00 uur en dinsdag 25 december (eerste kerstdag) dicht. Woensdag 26 december opent de stadspoort van de kerststal opnieuw pas om 14.30 uur en blijft dat tot 19.30 uur. Met uitzondering van Nieuw jaarsdag (gesloten) kan men tij dens de kerstvakantie alle da gen tussen 10.00 en 17.00 uur terecht. Maandag 1 januari is Dondert man eveneens gesloten. Meer informatie op www.kb-don- dertman.nl ESPELO - Gedurende de Leven de Kerststal is de kinderboerde rij uitsluitend bereikbaar via de Raalterweg en Haalmansweg. Alle overige toegangswegen worden afgesloten. Gratis par keergelegenheid is ruimschoots aanwezig. Parkeren is mogelijk op het verlichte parkeerterrein tegenover de hoofdingang. In dien nodig kan worden uitge weken naar een zo'n 200 meter verderop gelegen weiland, hoek Meester Bosweg - Rutgersweg. De route daarheen is eveneens verlicht. Uitsluitend minderva- liden mogen hun auto vlak bij de kinderboerderij plaatsen. HOLTEN - Het Filmhuis Holten houdt tussen kerst en de jaar wisselingvoor het eerst een Do cumentaire Festival in de ont moetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Gedurende drie dagen wordt om 16.00 en om 19.30 uur een documentaire vertoont. Het programma is als volgt: donder dag 27 december om 16.00 uur 'De wording', om 19.30 uur 'De- si'. Vrijdag 28 december om 16.00 uur 'Het huis van mijn vader', om 19.30 uur 'Ter beschikking stelling'. Zaterdag 29 december om 16.00 uur 'Sal Santen Rebel' en om 19.30 uur 'Lomax de Songhunter'. Toegangskaartjes kosten per voorstelling 2 euro. Een passe partout voor de zes voorstellin gen 10 euro. FOTO: JOHAN BOLINK DECEMBER Festival voor niet-professio- nele kunstschilders en expo sitie, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Plaatsen kaarsen, Canadese Begraafplaats, maandag 24 de cember 2007, 16:30 Levende kerststal, Kinderboer derij Dondertman, woensdag 26 december 2007, 14:30 - 19:30 Winterstamppotwandeling, Natuurdiorama Holterberg, don derdag 27 december 2007 Driedaagse Documentaire Festival, Boschkamp, donder dag 27 december 2007 - zater dag 29 december 2007 Houtbewerkingsartiest Rem- co Rensen, Natuurdiorama Hol terberg, vrijdag 28 december 2007, 14:00 Keunestatjesoamd, Bierlokal am Bahnhof, zaterdag 29 decem ber 2007, 20:00 Oudejaarstoernooi Dartclub Tik van de Mölle, Bonte Paard, zondag 30 december 2007 Open Holtens kampioen schap carbidschieten, Beuseber gerweg, maandag 31 december 2007, 15:00 JANUARI Nieuwjaarsreceptie met Die- zei, Bonte Paard, dinsdag 1 janu ari 2008, 12:00 - 15:00 Winterstamppotwandeling, Natuurdiorama Holterberg, don derdag 3 januari 2008 Passage Holten: nieuwjaarsbij eenkomst, Kandelaar, donderdag 3 januari 2008, 10:00 Nieuwjaarsreceptie W Holten, Sportpark Meermanskamp, zater dag 5 januari 2008, 20:00 Nacht van Huus, Sporthal 't Mossink, zaterdag 5 januari 2008, 20:00 Veldtoertocht 30 en 50 km Beemd en Bergtoer, Holten, zon dag 6 januari 2008, 9:00 - 10:30 Oliebollencross, Meermans kamp, zondag 6 januari 2008, 10:00 Nieuwjaarsreceptie buurtver eniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, dinsdag 8 januari 2008 Nieuwjaarsbijeenkomst Be jaardensociëteit, Irene, dinsdag 8 januari 2008, 14:30 Koffieochtend met harmonica- muziek, Boschkamp, vrijdag 11 januari 2008, 10:00 Prinsenbal, Zaal De Poppe, za terdag 12 januari 2008 V&T Holten: drs. A.M. Wach ters-van der Grinten over para- dijsverhaal in Bijbel, Kandelaar, dinsdag 15 januari 2008, 20:00 OCH speelt Verkeerd Verbunden, Irene, vrijdag 18 januari 2008 Keunedarp Lacht, Zaal De Pop pe, zaterdag 19 januari 2008 Loting Triathlon Holten, Hol ten, vrijdag 25 januari 2008 Mindervalidencarnaval, Ma nege Snorrewind, zaterdag 26 ja nuari 2008 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 29 janu ari 2008, 14:30 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 31 ja nuari 2008, 20:00 FEBRUARI Carnavalsoptocht, Holten, za terdag 2 februari 2008, 14:00 Carnaval, Holten, zaterdag 2 fe bruari 2008 - dinsdag 5 februari 2008 Liberale borrel met Henk Kamp (oud-minister van defensie)Woody's Holterbergweg 11 Holten, maandag 4 februari 2008, 20:00 Koffieochtend met verhalen en gedichten, Boschkamp, vrijdag 8 februari 2008, 10:00 V&T Holten: project Psalmen voor Nu, Irene, vrijdag 15 febru ari 2008, 20:00 Darttoernooi buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, zondag 17 fe bruari 2008 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Irene, dinsdag 19 februari 2008, 14:30

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3