^4 V; Rutterkamp Politie controleert op vuurwerk Gradus, bedankt! Regels rond het schieten met carbid <$Êf>0PEL KAMP-0. n Help mee vuurwerkvandalisme in gemeente te verminderen Blij naar school? Te veel werk, te weinig mensen Zoals Jacques was, was zijn uitvaart www.vredehof.nl Persoonlijke Uitvaartbegeleiding 0548-367656 AUTOSERVICE JAN TEN HOVE Wij wensen u fijne feestdagen en een goed, gezond2008!! AUTOSERVICE JAN TEN HOVE HENKA WITGOED SERVICE www.rutterkamp.nl RUSSEN BEDANKT RIJSSEN/ HOLTEN - Vorig jaar is voor 37.500 euro aan ge meentelijke eigendom men vernield. Het be trof hier met name ver nielingen aan verlich ting, verkeersborden en prullenbakken. Maandag 24 december 2007 E. Lubberding Tel. 0548 - 36 43 00 J.G. Ulfman Tel. 0548-36 43 00 Afscheid nemen is doen wat uw hart u ingeeft Erna ter Steege Larenseweg 61, 7451 EM Holten www.ernatersteege. nl Ik verzorg de gehele uitvaart in Holten en wijde omgeving ongeacht waar u verzekerd bent. Kryptonstraat 30 Rijssen Ind.terr. Plaagslagen - Tel. 0548-54 06 60 Zaterdags geopend tot 16.00 uur Audi A3 diesel2004 Ford Fiësta Ghia 1996 Mini Cooper 1.31993 VWT4 2.6 dubbele cabine2001 Peugeot 106 SportI2000 Opel Vectra LPG1989 Fiat Cinquecento1996 Range Rover 3.9 auto/div 1999 Range Rover 3,9 oldtimer1981 Range Rover 3.5 LPG Aut./schakel div1991 Jeep Wrangier Softtop diesel1997 Mitsubishi Space Runner, LPG1992 Renault IV, nieuwe APK(19-01-2009) Voor klein en groot onderhoud gaat u naar ook uw. adres voor lease Wij repareren al uw huishoudelijke apparatuur NU ook verkoop van 2e hands machines! Tel. 0548-62 53 36 Rijssen Rutterkamp uw adres voor grafmonumenten stucadoorsbedrijl natuursteen schou Kryptonstraat 25 - Rijssen tel. 0548-51 91 41 Officieel bedrijfswagendealer voor Rijssen, Nijverdal en omstreken. Tevens erkend Opel reparateur voor al uw Opel onderhoud. Ook steeds een keur aan jonge occasions op voorraad. Butaanstraat 4, Rijssen Tel.: 0548 - 53 15 00 Internet http://www.opel-kamp.nl E-mail info@opel-kamp.nl RIJSSEN/ HOLTEN - Als men vuurwerk afsteekt buiten de toegestane da gen en tijden en in de vuur- werkvrije zones, dan wordt het vuurwerk in beslag ge nomen. Er kan ook een boete volgen. Jongeren die jonger zijn dan 18 jaar worden door verwezen naar bureau HALT. Deze jongeren wor den op 2 en 3 januari onder meer ingezet bij het oprui men van de vuurwerkres- ten die op dat moment nog op straat liggen. Degene boven de 18 jaar die de vuurwerkregels overtreedt krijgt een pro- ces-verbaal waarbij men op een flinke boete kan re kenen. Indien de schade wordt aangericht door een min derjarige, dan zijn de ou ders daarvoor aansprake lijk. Bij opzet keert de ver zekering niet uit. Ouders van kinderen die iets kapot maken, kunnen hier finan cieel de dupe van worden. De politie gaat streng op treden tegen overtreders van de regels die gelden voor het in bezit hebben en afsteken van vuurwerk. De boetes worden bepaald door het Openbaar Minis terie. Zo staan er behoorlij ke straffen op het vroegtij dig voorhanden hebben, afleveren of afsteken van vuurwerk. Al het vuurwerk dat niet is voorzien van de aandui ding 'bestemd voor parti culier gebruik' is niet toe gestaan. De hierna ge noemde soorten vuurwerk zijn bijvoorbeeld verbo den: vuurwerk zonder Neder landstalige gebruiksaan wijzing; strijkers; 100.000-klappers (Chine se rollen); lawinepijlen; zelfgemaakt vuurwerk; Chinese vlinders; knalpatronen; nitraten. RIJSSEN - Het was een hele optocht afgelopen donder dagmiddag vanaf de sporthal naar de Holten- torensweg, waar de 60-ja- rige Gradus Altink woont. Omdat hij deze dag af scheid nam van zijn werk als metselaar/klusjesman bij bouwbedrijf Wessels, werd hij door zijn collega's in een versierde aanhan ger gehesen waaraan ook zijn gereedschap bengel de met tekst: "Graads be- FOTO: IOHAN BOUW dankt". Altink oftewel "Graads van de Lutte" heeft twintig jaar gewerkt bij Wessels en was tevens leermeester metselaar bij de stichting samenwer kingsverband R.O.C. om jongeren het vak te Ieren. "We hadden dit eigenlijk gepland vanaf de vestiging van Wessels maar omdat het zo koud was hebben we de route verkort", al dus collega Arend Lang kamp. Wie als inwoner vernielin gen aan eigendommen ziet, kan deze bij de gemeente melden. Speciaal voor deze meldingen is voor de perio de van 28 december 2007 (10.00 uur) tot en met 1 ja nuari 2008 (16.00 uur) een mobiel nummer ingesteld. Dit nummer is; 06 - 20 86 45 79, en is dag en nacht be reikbaar. De gemeentelijke opsporingsambtenaar en de toezichthouders van of namens de gemeente ko men vervolgens in actie. Wanneer het om gemeente lijke eigendommen gaat en wanneer de dader(s) wordt/ worden opgepakt en de schade op de dader(s) kan worden verhaald, ontvangt de opmerkzame inwoner hiervoor een vergoeding van ongeveer 10 procent van de geleden schade (met een minimum van 25 euro en een maximum van 100 euro). De voorwaarde hier voor is dat het vernielde een gemeentelijk eigendom is en dat de schade op de da- der(s) verhaald wordt. Degene of de groep die de vernielingen heeft aange richt, krijgt op dezelfde dag nog een rekening van de ge meente gepresenteerd. Be taalt de dader de schade di rect, dan is hiermee de zaak afgedaan. Betaalt hij niet di rect, dan wordt door de po litie een proces-verbaal op gemaakt, een bekeuring uit gedeeld en volgt voor de ge leden schade de gebruikelij ke invorderingsprocedure via de gemeente. Het verhalen van de schade geldt ook in het geval een groep vernielingen aanricht en één groepslid wordt her kend. In dit geval kan het groepslid dat is herkend aansprakelijk worden ge steld voor alle geleden scha de die door de groep of een ander lid van de groep is veroorzaakt. Deze aanspra kelijkheid geldt dus ook in dien de herkende persoon niet de feitelijke dader van de overtreding is. RIJSSEN/ HOLTEN - Om mogelijke gevaren te voorkomen heeft de ge meente vorig jaar een aantal voorwaarden voor het carbid schieten in de APV opgenomen. Deze voorwaarden zijn de vol gende. Binnen de bebouwde kom is het toegestaan om zonder melding of ver gunning op oudejaarsdag tussen 10.00 en 24.00 uur en op nieuwjaarsdag tus sen 00.00 en 02.00 uur carbid te schieten, mits men daarbij gebruik maakt van bussen met een maximale inhoud van 1 liter. Buiten de bebouwde kom is het toegestaan om zon der melding of vergun ning op oudejaarsdag tus sen 10.00 en 24.00 uur en op nieuwjaarsdag tussen 00.00 en 02.00 uur carbid te schieten, mits men daarbij gebruikmaakt van bussen met een maximale inhoud van 1 liter. Het carbid schieten met melkbussen of buizen met een inhoud van meer dan 1 liter en maximaal 30 liter moet men melden bij de politie. Men moet hier bij een schriftelijke toe stemming van de eige naar van het terrein van waaraf geschoten wordt, overleggen. In alle gevallen geldt dat men bij4 het carbid schieten geen handelingen mag verrich ten of mag nalaten waar van men weet of redelij kerwijs had kunnen ver moeden dat daardoor ge vaar, schadeofhinderkan optreden voor personen of voor de omgeving. Meer mensen zullen in 2008 aan het werk gaan; de werkloosheid zal naar verwachting met.30 duizend dalen tot circa 300 duizend. In het ka der van 'Iedereen doet mee' komen er maatre gelen om mensen die lang langs de kant staan aan een baan te helpen. Overigens verwachten de meeste Nederlanders dat dit niet zal opgaan voor de 50-plussers en slechts beperkt voor al lochtonen. De vraag naar personeel is enorm, in bijna alle sectoren van het bedrijfsleven en de dienstverlening is er een schreeuwend te kort aan mensen. Binnen vijf jaar zijn er 100 duizend nieuwe leerkrachten nodig en in de zorg is het nog erger: door de vergrijzing moe ten er binnen 15 jaar 500 duizend mensen bij komen. De politie zoekt personeel en ondanks het terugdringen van het aantal rijksambtena ren is er toch een dreigend tekort. Er zijn te weinig chauffeurs, zodat dat de schappen in de supermarkten niet altijd gevuld kunnen worden. In de Horeca, de metaalsec tor, de bouw, overal is er vraag naar personeel. Moeten de buitenlanders ons gaan redden? Opstap} De Nederlanders maken zich grote zorgen over het onderwijs. Zowel de kwaliteit van het onderwijs als van de leraren hebben te maken een dalende waardering van de burgers. Deze negatieve beeldvor ming is van invloed op de keuze voor het vak van leraar. En er zijn de komende jaren juist veel nieuwe leerkrachten nodig om de uit stroom van gepensioneerden op te vangen. Alles is erop gericht om - te beginnen in 2008 - het vak aantrek kelijker te maken.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 2