Futsallers Excelsior koppositie klasse G Prijswinnaars van EOV Sinterklaasactie Oudejaarsshow bij Bloemendal Fietsplus Kerstsluiting musea Optreden Goede Doel Aanvragen verzoekjes Schaken Inschrijven darttoernooi Parkeerplek Maandag 24 december 2007 RUSSEN - Het Rijssens Museum en het Interna tionaal Brandweermuse um Rijssen zijn gesloten van kerst tot en met oud en nieuw. Vanaf maan dag 24 december tot en met dinsdag 1 januari zijn de musea niet geo pend voor publiek. In het nieuwe jaar is men vanaf woensdag 2 januari weer van harte welkom in de havezate de Oosterhof aan de Kasteellaan. Men kan de musea bezoeken van dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Entree volwassenen is 3 euro voor beide musea en de Museumkaart is geldig. RIJSSEN - Het Goede Doel staat vrijdag 4 april voor het eerst sinds ja ren weer op de planken. En wel met Henk West broek en Henk Tem ming. Henk en Henk hebben zich jarenlang met ande re zaken beziggehou den, maar gaan nu toch weer samen spelen. Het eerste concert is in Luc ky in Rijssen. Daar zul len hits als: België, Vriendschap, Gijzelaar, en Nooduitgang. De tickets kosten 22,50 euro. De voorverkoop begint zaterdag 22 de cember. RIJSSEN - Radio 350 zendt dinsdag 25 de cember vanaf 9.00 uur een drie uur durend reli gieus programma uit. Van 10.15 tot 12.00 uur worden hierin ook ker kelijke verzoekplaten gedraaid. De uitzending wordt de ze keer verzorgd door de hervormde kerk in Rijs sen. Wie een aanvraag wil doen, kan een e-mail sturen naar candre(« het- net.nl of bellen met André van den Houten, telefoon 0548-514827. Het gaat hierbij uitdruk kelijk om christelijke, kerkelijke verzoekpla ten. En niet. zoals uit vorige berichtgeving zou kunnen worden af geleid, om algemene muzieknummers. RIJSSEN - De uitslagen van de dertiende ronde van de onderlinge com petitie van de Schaak club Rijssen. Leppink - Schothans re mise; S. Koster - Folkers 1 -0; Roosink - Ten Hove remise; Baan - Bennema Geerlings remise; Schu- lenburg - Ditzel 0-1; Vosman - A. Koster 1-0; Hansman - Van de Maat remise; Van Losser - Nijsink 0-1; Kuit - Öztürk 0-1; J. Smit - Munneke 0-1J. Karsten - Lingeman 1-0; Slofstra - P. Karsten 0- Waan- ders - R. Koster 0-1 RIJSSEN - De futsallers van Excelsior'31 hebben zich naar de koppositie in de hoofdklasse G geknokt. Door een zwaarbevochten 5- 4 zege op degradatiekandi daat ABC Hekwerk uit Heer- de staan de Rijssenaren de komende weken - wanneer de competitie twee weken stilligt - samen met ZVV '91 uit Lelystad bovenaan de ranglijst. Door een beter doelsaldo bezet Excelsior'31 de eerste plaats. Coach Marcel Lankamp was blij dat zijn team als offici euze 'herbstmeister' de win terstop in ging: "We wisten vooraf dat een overwinning ons de koppositie zou ople veren, omdat koploper ZVV '91 gisteren verrassend heeft verloren". Voor Excelsior'31 werden de doelpunten gemaakt door John Lubbers (2), Laurens Goosen, Robert Kwinten- berg en Alidus ter Harmsel. Na een 3-3 ruststand werd het in de tweede helft extra spannend - bij een stand van 4-4 - toen Alidus ter Harmsel met een gele kaart een twee minuten tijdstraf uit moest zitten. Alidus ter Harmsel was er eerlijk over: "Die kaart van de scheidsrechter was terecht." Maar omdat Excelsior'31 deze ondertalsi- tuatie ongeschonden door kwam, viel de winnende De zaalvoetballers van Excelsior verdedigden zich goed tegen ABC Hekwerk uit Heer- de. (Foto: Harry Broeze) treffer van de voet van John Lubb.ers acht minuten voor tijd, en kwam het effectief spelende ABC Hekwerk niet meer terug. Het was een wedstrijd tussen een ultradefensief ABC Hek werk, dat 3 kansen uit coun ters tot 4 doelpunten promo veerde, en een Excelsior'31 dat eveneens behoudend ac teerde. Voor het publiek iets minder leuk, maar de span ning vergoedde veel. De aan voerder van Excelsior'31, Alidus ter Harmsel, kende de oorzaak: "Er zat heel veel spanning op deze wedstrijd. De verschillen in de top zijn zo klein, dat iedere wedstrijd nu als een finale aanvoelt." Het werd nog even hilarisch toen de grensrechter van ABC Hekwerk aanwijzingen blééf geven aan zijn team. Scheidsrechter Söner: "Het is mijn assistent, dus heb ik hem gevraagd hiermee op te houden." Omdat de grens rechter dit weigerde, nam de ze grensrechter-coach hal verwege de wedstrijd van ar ren moede maar plaats op de bank, en later op de tribune, tot grote hilariteit van het pu bliek. 27 ENTER - De inschrij ving voor het Open Kröl Darttoernooi op 18, 19 en 20 januari is vrijdag avond 28 december niet om 19.00 uur, maar een uur eerder. De organisatie heeft de inschrijving vervroegd naar 18.00 uur in café De Kröl. Dit in verband met een andere activiteit in Enter. Deelname is al leen voor Entemaren vanaf 16 jaar en kost vijf euro per persoon per in schrijving. Voor koppels is één persoon voldoen de voor inschrijving. Ook dit jaar gaat de or ganisatie een goed doel sponsoren en men heeft gekozen voor de stich ting 't Zoekerveld. Zaterdagavond ^janu ari wordt een grandioze after dartparty aange- kondigd met medewer king van de in de regio zeer bekende top 40 band Broadway en Dj Mark Perik. Kaarten voor déze avond zijn verkrijgbaar vanaf 28 december voor vijf euro per persoon, vanaf 16 jaar en ouder, bij café De Kröl. RIJSSEN - Burgemees ter en wethouders heb ben besloten een gere serveerde gehandicap tenparkeerplaats aan te wijzen bij de woning Broedersdijk 96 in Rijs- De 28 winnaars van de EOV Sinterklaasactie, die werd gehouden in Enter. (Foto: Harry Broeze) RUSSEN - Bij Bloemendal Fietsplus aan de Banisweg 3 in Rijssen wordt van donderdag 27 december tot en met 5 janu ari een knallende oudejaarsshow gehouden want de oude col lectie van 2007 wordt vervangen door de nieuwe collectie van 2008. Bloemendal Fietsplus is een speciaalzaak in race-, ATB-, stads- en kinderfietsen en hybrides met bijbehorende fiets- kleding. "We houden al een paar jaar een oudejaarsshow het is altijd een groot succes. Met opruimingen tot wel 50 pro cent korting op diverse soorten fietsen en een aantal onder delen en fietskleding", aldus eigenaar Hans Bloemendal. Voorbeelden zijn: remblokken V-brake, Nike dames spin- ningschoenen, lange fietsbroek, fietshelm Trek etcetera. Ook kan men door middel van een simulator de Alpe-d'Huez be klimmen of een stukje ervan. Bloemendal: "Met de Tacx For tius fietstrainer lijkt het alsof je in dé bergen fietst, of een moutainbiketocht, afdaling of zelfs een training op een wie lerbaan meemaakt. En dat alles op levensgroot beeld. Dege nen die de Alpe-d'Huez, col du Galabier of andere cols heb ben gereden, zullen de route herkennen. Wij nodigen een ie der uit om een stukje te komen fietsen". Tijdens deze dagen zijn tevens nieuwe fietsen van 2008 te bewonderen. Voor el ke betalende klant ligt er een leuke attentie klaar. De ope ningstijden tijdens de actiedagen zijn: donderdag 27 decem ber van 9.00 uur tot 21.00 uur, zaterdag 29 december van 9.00 uur tot 17.00 uur, woensdag 2 januari van 9.00 uur tot 18.00 uur, vrijdag 4 januari van 9.00 uur tot 18.00 uur en za terdag 5 januari van 9.00 uur tot 17.00 uur. (Foto: Harry Broeze) ENTER - Er werden vorige week 28 winnaars van de EOV Sinterklaasactie bij de Kröl uitgenodigd om een prijs in ontvangst te ne men. Welke prijs was nog niet bekend, want er waren 25 waardebonnen weg te geven en drie dikke wit goed waardebonnen. De of ficiële trekking was vooraf al gedaan door notaris van Goor. Na de koffie trokken de commissieleden van de win keliersactie, Janneke Velten en Jacqueline Kuipers, 25 lootjes. De winnaars ontvin gen een tegoedbon van 25 euro. Onder deze winnaars waren ook klanten uit Bor- nerbroek en Rijssen. Toen werd het spannend voor de drie overgebleven winnaars. D. de Groot werd uitgeloot voor een witgoed bon ter waarde van 200 euro. te be steden bij Dijo. J. Hulsber gen was overdonderd door de prijs van 300 euro, eveneens te besteden bij Dijo. De hoofdprijs was voor jolanda Rikkert. Eén cheque ter waarde van 500 euro, te be steden bij Elektrovakman Roetgerink. Rikkert had in middels al wel een bestem ming voor het geld bedacht. "Ik ben eigenlijk aan een nieuwe oven toe", zegt ze. Eerst even overleggen thuis, want een computer is ook een optie." De reacties na afloop waren positief. Wie in Enter win kelt, krijgt er ook iets voor terug, vond men. "De Enter- se Ondernemers Vereniging heeft met het prijzengeld flink in de buidel getast. Dat mag ook wel eens gezegd worden", aldus Herman Mennegat.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 27