Winter wonderland laat zich zien in de natuur Holtens Nieuwsblad 15 Kerstrock in zaal De Wippert Touwtrekvereniging Okia zoekt nieuwe jeugdleden Wijziging in het ophalen van huisvuilcontainer Brandweervrijwilligers ook bedrijfshulpverlener HOLTEN - Touwtrek vereniging OKIA is op zoek naar nieuwe leden. Vooral bij de jeugd is enige aanwas welkom, vooral om de doorstro ming richting senioren te bevorderen, zo stelt Mar ti Jansen van OKIA. Gemeente vergunningen Maandag 24 december 2007 LAREN - Zaal De Wippert aan de weg van Laren naar Holten is op Tweede Kerstdag al achttien jaar tot de nok toe gevuld. Aan leiding is het Kerstrock-festival waar zowel beginnende als er varen bands zich laten zien en vooral horen. De komende edi tie van het festival, op woensdag 26 december, is daar hoogst waarschijnlijk geen uitzonde ring op. Tussen 16 en 22 uur tre den vijf bands op: Sooner or La ter, Knap'n, Slepper, 'n Keer Wat Anders en The Avalanche. Kertsrock 2007 wordt afgetrapt door Sooner or Later, een band bestaande uit vijf leden van het Popcollectief Lochem. De on langs opgerichte groep speelt nummers van ondermeer Blof, Aretha Franklin, Level 42 en Robbie Williams. Liefhebbers van dialectrock komen aan hun trekken bij het optreden van Knap'n uit de Hof van Twente. Drie leden maakten eerder fu rore met The Deo's. Naast num mers van Nornaal en Jovink speelt Knap'n ook muziek uit de jaren '60 en Nederlandstalige meezingers. Daarop is het de beurt aan een groepje kamera den uit Lettele dat sinds vorig jaar samenspeelt onder de naam Slepper. De jonge hon den spelen werk van Nirvana, Iggy Pop en The Clash, maar ook twee eigen composities. Daarna is het tijd voor 'n Keer Wat Anders. Deze feestband uit de polder heeft al tweehonderd keer de A-hoj vol gekregen, al betreft het hier wel de naam van de oefenruimte. De groep is ontstaan door een uit de hand gelopen carnavalsgrap. Voor een smartlappenfestival schre ven de vrienden een nummer tje. Dat sloeg zo aan dat beslo ten werd door te gaan. Het La- rense festival wordt om 21.15 uur afgesloten door de drie da mes en twee heren van The Avalanche. Déze rockcover- band behaalde de Gelderse fi nale van The Clash of the Co verbands en verzorgde voor programma's bij Van Dik Hout en Blof. De entreeprijs voor Ker strock in De Wippert bedraagt als altijd zeven euro. Verse krachten nodig De 45-jarige Espeloër doet al zo'n 25 jaar aan touwtrekken. En dat OKIA nog wel verse krachten kan gebruiken blijkt uit het aantal actieve leden van de club. lansen somt ze op: tien jeugdleden, acht dames en twaalf senioren. Echt fors ge bouwd hoeven de nieuwe leden niet te zijn, zo legt Jansen uit. "Het gaat er om hoe sterk je bent ten opzichte van je li chaamsgewicht." OKIA komt in competitieverband uit in het gewest oost, de hoogste klasse. "Afgelopen seizoen zijn we der de geworden in de klasse 640 ki lo en in de klasse 680 kilo", zegt Jansen. "In de 640 won Eiber gen, in de 680 Heure en in de 720 kilo Koapmanboys. De nieuwe competitie begint weer op 30 maart en in januari begin nen we met de trainingen." Mocht de competitie een derde plek op hebben geleverd voor Jansen en zijn clubgenoten (zo wel in de 640 als in de 680), in september was de Espeloër suc cesvoller bij het Europees Kam pioenschap voor landenteams in Engeland. Jansen trok mee in de Nederlandse ploeg en werd in de 680 kilo Europees kam pioen. Bij hetzelfde EK deed jansen ook mee met de club teams van OKIA. Het leverde zowel in de klasse 640 kilo als in die van 680 een mooie vierde plek op. "Het was wel een sneu plekje en we vielen twee keer over net buiten de medailles, maar op zich was het niet slecht als je bedenkt dat er ongeveer vijftig clubteams meededen. Zo waren er verenigingen uit onder meer Engeland, Ierland, Zwit serland, Zweden en Duitsland HOLTEN - De winter is nog maar net officieel begonnen of koning winter liet zich al zien. Het ijs groeide aan en een en keling waagde zich op het gladde ijs. Daarnaast werd de natuur omgetoverd in een mooi wit landschap door het rijp op de bomen. Of er ook een witte kerst inzit is FOTO: IOHAN BOLINK nog even afwachten. Er waren in elk geval al mooie winterse plaatjes te maken in de natuur. Zoals hier, in de buurt van Es- pelo. HOLTEN - Op de volgende feestdagen is de huisvuilinza- meling gewijzigd. Woensdag 26 december 2007 gaat de inzame ling naar zaterdag 29 december 2007 (grijze container). Maan dag 31 december 2007 start de inzameling om 6.00 uur (groene container). Dinsdag 1 januari 2008 gaat de inzameling naar zaterdag 5 januari 2008 (groene container)Deze wijziging is an ders dan in de Afviwijzer 2007 staat vermeld. Door een wijzi ging in de uitvoering klopt de informatie in de afvalwijzer op dit punt niet meer. Houdt er re kening mee dat de inzameling op de zaterdagen en op oude jaarsdag om 6.00 uur start. Men mag de container dan 's avonds van tevoren aan de weg zetten. HOLTEN - Als werkgever is men, sinds 1994, verplicht een of meer werknemers aan te wij zen als bedrijfshulpverlener. Als zich in het bedrijf een situatie voordoet die direct gevaar ople vert voor de veiligheid en ge zondheid van werknemers en derden, moeten de bedrijfs hulpverleners letsel en schade zo veel mogelijk voorkomen en beperken. Alle brandweervrijwilligers van Rijssen en Holten zijn geoefend voor levensreddende handelin gen, reanimatie en AED-bedie- ner waardoor ze bij hun werk gever inzetbaar zijn als Bedrijfs hulpverlener en hiervoor niet meer opgeleid hoeven te wor den. Dit geeft een kostenbespa ring voor de werkgevers die een brandweervrijwilliger in dienst hebben. We zijn er met negen man heen gegaan plus één coach", aldus Jansen die in 1986 voor het eerst deel uit maakte van het natio nale team. "Van '86 tot nu heb ik zo'n beetje aan alle grote toernooien meegedaan. Eén van de hoogtepunten was het Europees kampioenschap met Oranje in 2001. Straks gaan we eerst een paar toernooien doen en dan is tot juni competitie. En dan is er na de zomer nog een WK in Zweden. Of ik daar bij ben? Dat hoop ik wel." Sloopaan vraag Langstraat 38, het verwijderen van asbest dakplaten. Kapvergunning Brenderweg, kadastraal HTN031,201, kappen van veer tien bomen. Heideweg 44, het kappen van twee bomen. Heideweg 53, het kappen van een boom. Markollenweg 16, het kappen van 21 bomen. Reebokkenweg 8, het kappen van drie bomen. Aanvraag inritvergunning Keizersweg 79, 27-11-07, het verbreden van de inrit. Ontwerpbeschikkingen Keizersweg 79, plaatsen twee portocabines. Lichte bouwvergunning Borkeldsweg 37,45 47,61A, 63, 65,67,69. Vïanenweg 9, bouwen negen tuinhuisjes. Reguliere bouwvergunning Winkelbergweg 37, verbou wen recreatiewoning. Kapvergurtningen Borkeldsweg 95, het kappen van een boom. 'Heideweg 1, het kappen van zeven bomen. Mr. G. Vixseboxsestraat 14, het kappen van een boom. Postweg 51het kappen van 22 bomen. Vïanenweg 33, het kappen van vier bomen. Vianenweg 81het kappen van zes bomen. Winkelbergweg 12, het kappen van vier bomen. Vergunning APV Roggemaaiersdag, de heer F. Smale, 26 juli 2008, twee perce len aan de Beukenlaan in Hol ten. Mountainbiketocht, Rotary- club Hellendoom-Nijverdal, 20 januari 2008, in de gemeente Rijssen-Holten. Wet milieubeheer Müller Transport BV, Keizers weg 79 in Holten, op grond van het Besluit opslag- en transport bedrijven milieubeheer. fJv'v Dl JKERHOEK - Een leerlingetje van de basisschool Dijkerhoek gaf wethouder Willem Ter Schure de schaar om een lint door te knip pen. Eef Uiterwijk van de Provincie Overijssel hielp mee. Hiermee werd de nieuwe kruising bij Dijkerhoek officieel geopend. De leerlingen van de school hadden daarnaast met draken al gebruik gemaakt van de nieuwe kruising. De veiligheid is er verbeterd, door de weg smaller te maken en er vluchtheuvels te plaatsen. foto: sandeh scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15