Jongensteams hockey Kerstzaalvoetbaltoernooi Holtens Nieuwsblad 42 Zeer matige wedstrijd Blauw Wit tegen SC Markelo Wel of geen kampioensfeestje? Ronde bekercompetitie Schaakclub Holten Frans Zelle trainer Blauw Wit Uitslag voetbaldames Schaken Sportagenda HOLTEN - Zijn ze nou wel of geen kampioen? De jongens van Dl en D2 van Hockey Club Holten weten niet of ze met recht een kampioens feestje kunnen houden of niet. Dinsdag 18 december 2007 HOLTEN - Blauw Wit heeft zichzelf zaterdag in de strijd om de vierde plaats een zeer slechte dienst bewezen door op eigen terrein in een zeer matige wed strijd met 0-1 te verliezen van middenmoter SC Markelo, dat zich met deze zege revancheer de voor de 0-3 nederlaag op ei gen terrein. Na een gelijk opgaande ope ningsfase kwam de thuisclub al snel op achterstand toen links back Bennie Schoemaker volle dig mistastte op een voorzet HOLTEN - Nadat duidelijk werd dat Blauw Wit en John Paul Ak kerman aan het einde van het lopende seizoen uit elkaar gaan is Blauw Wit er in een vrij korte tijd in geslaagd een opvolger te vinden. Blauw Wit heeft deze week overeenstemming bereikt met trainer Frans Zelle. Zelle is momenteel werkzaam bij twee deklasser SWN uit Nijverdal. Blauw Wit haalt met Frans Zelle een ervaren trainer in huis. Hij heeft al bij diverse verenigingen zijn sporen verdiend. HOLTEN - De dames van W Holten stonden zondagochtend op een diepbevroren veld klaar voor de revanche op de dames van OVC'21. Na enkele weken geleden de vi deo-opnamen van de uitwed strijd te hebben geanalyseerd, moest een overwinning haal baar zijn. Een'kwartier later dan gepland, kon de wedstrijd ein delijk beginnen dit door het te laat komen van de Ommense dames. Al glibberend en glijdend tikten de Holtense dames het balletje lekker in het rond. Al snel stui terde de 1-0 in de goal, a'angetikt door Rineke. Door een mooi sa menspel volgde de 2-0 al snel, dit keer gemaakt door Mier B. Na een flink aantal kansen, be nutte Beunk met behulp van een tegenspeelster de derde goal. Na rust, gingen de dames van Holten er weer fanatiek tegen aan, evenals de dames uit Om men. Ommen scoorde dan ook uit een mooie tegenaanval 3-1. De vierde goal kwam voor uit een mooie voorzet van Gitty naar Beunk, vanwaar Beunk hem er prachtig intikte. De roodzwarte dames hadden de overwinning zo goed als in de pocket, maar lieten het hier niet bij zitten. Uiteindelijk gaf Bunny een mooie voorzet naar Amanda, die scoorde haar eer- vanaf links. Zijn tegenspeler Jar- no Vedders wist daar optimaal van profiteren (0-1). Blauw Wit ging op jacht naar de gelijkma ker en kreeg mogelijkheden via Remon Müller en Gert-Jan Prins, doch de Markelose doel man wist met goede reddingen zijn doel schoon te houden. De bezoekers hadden geluk toen een verdediger een bal verkeerd op zijn schoen kreeg, maar de deklat voorkwam de verdiende gelijkmaker. De Blauw-Witters lieten zich daardoor niet uit het veld slaan, maar hun spel was te onsamenhangend en slordig om tot succes te komen. Na rust kwam middenvelder Maarten Kruimelaar in het veld voor ver dediger Arian Vorkink en na en kele minuten Stefan Aanstoot voor Marco van Dijk. Met name Stefan bracht met enkele solo's de verdediging van de bezoe kers danig in de problemen, doch de voortzetting bleef te slordig om tot scoren te kunnen komen. Het ontbrak de thuis club niet aan inzet, doch wel aan creativiteit. Hierdoor kon den de laatste man en doelman van SC Markelo uitgroeien tot de beste spelets van het veld en dat zeg in feite alles over de ver houdingen in het veld. Toen de gelijkmaker uitbleef zakte Blauw Wit wat terug waardoor de bezoekers vooral via hun ge vaarlijke spits countermogelijk heden kregen, doch door goed verdedigend ingrijpen bleef de Holtenaren een grotere achters tand bespaard. Halverwege de tweede helft bracht trainer Ak kerman zijn laatste wissel in met A - junior Jordy Kamphuis voor Gert-Jan Ulftnan. Helaas voor Blauw Wit raakte enkele seconden na deze wissel mid denvelder Arno Jager zodanig geblesseerd aan zijn hamstring dat hij niet verder kon spelen, zodat men het laatste gedeelte van de wedstrijd verder moest met 10 man. Daarvan was in het veld echter weinig te merken. Blauw Wit bleef de aanvallende ploeg, doch echte kansen kon den niet worden gecreëerd. BLAUW WIT Zaterdag 22 december juliana'32 3 - Blauw Wit 3 14.30 SVZW DA1 - Blauw Wit DA1 10.45 Blauw Wit A2 - Gorssel Al D 12.45 Blauw Wit B2 - Rohda R. B7 11.00 Rigtersbleek C2 - Blauw Wit C2 14.30 Blauw Wit MB1D - Almelo MB110.30 Blauw Wit F4 - Heeten F4 9.30 VV HOLTEN Vrijdag 21 december Holten 1 - Gazelle 1 21.00 Zaterdag 22 december Voorwaarts BI - Holten BI 12.30 Lemelerveld B3 - Holten B2D 14.30 Holten Cl - Witkampers Cl 13.30 OVC F1 - Holten F2 10.00 Het is nog niet helemaal duidelijk of de jongens van Dl en D2 een kampioensfeestje kunnen gaan vieren. FOTO'S: JOHAN BOLINK Volgens hun trainer Arnold Francken komt het allemaal door de hockeybond die steeds weer voor een nieuwe indeling zorgt en niet bij machte blijkt te zijn om netjes een stand bij te houden. Zo hadden de jongens van Dl alle wedstrijden gewon nen, totdat er een wedstrijd in en tegen Winterswijk op het programma kwam. Prompt werd daar op niet mis te versta- ne wijze verloren (26-1), waar door de titel werd gemist, ware het niet dat HCH thuis nog niet tegen Winterswijk heeft ge speeld. En in een normale com petitie zou dat toch het geval moeten zijn, vindt Francken. "Het is heel apart. Bij de hoc keybond houden ze geen stan den bij en worden de teams elke drie maanden opnieuw inge deeld. Je moet elke keer weer af wachten tegen wie je moet spe len. Met de Dl hadden we alles gewonnen, alleen die laatste wedstrijd dus niet. Maar bij de bond geven ze je totaal geen in zicht in de stand. Terwijl het ge voel van kampioen worden na tuurlijk iets heel moois is voor de jongens. Ook de D2 heeft bij na alles gewonnen, maar on duidelijk is of ze kampioen zijn of niet", aldus Francken die voor het tweede seizoen trainer is bij HCH. De in Landgraaf ge boren Holtenaar is een gediplo meerd voetbaltrainer en voet balde vroeger onder anderen bij Blauw Wit. "Tactisch liggen voetbal en hockey heel dicht bij elkaar. Hockey is een autodi dactische sport, de techniek moet in je zitten. Het is heel moeilijk om met een stick-om te gaan", zegt Francken die blij is met toeloop van meisjes naar de club, maar ook graag ziet dat er meer jongens vanaf tien jaar lid worden. "Ik wil echt een op- Zondag 23 december Raalte 1 - Holten 1 Holten 2 - GFC 2 Holten 3 - HSC 2 Holten 4 - Heracles 4 Enter 7 - Holten 7 ZAALVOETBAL roep doen aan jongens om lid te worden. We hebben nu achttal len, maar dat moeten elftallen worden." HCH heeft momen teel 135 leden, waarvan het gro te gros jeugd is. Standaard teams heeft de club niet, wel een heren veteranenteam en een dames trimteam. De ver huizing naar sportpark 't Vlet- goor waar een kunstgrasveld moet komen lijkt in 2009 te gaan gebeuren, zo verwacht Francken. Deze week is er con tact daarover met de gemeente. Dat er wat dient te veranderen is wel duidelijk, want de A- en B- jeugd van HCH speelt zijn wed strijden momenteel in Bath- men, terwijl de D-jeugd daar in de wintermaanden traint. HOLTEN - Schaakclub Holten hield een groot gedeelte van de tweede bekerronde zijn door gang. Er waren wel enkele op merkelijke uitslagen zoals de overwinning van Dick van der Knaap op Gerrit Luggenhorst waarbij Gerrit na tien zetten een kwaliteit weggaf. Ook de remise van Johan Klein Teeselink tegen Bas van Beek mocht opmerke lijk genoemd worden. Hier moet een replay en eventuele vluggertjes voor de beslissing zorgen, jan Scheperman gaf te gen Dinant van Beek een toren weg in gewonnen positie. Daar na was het natuurlijk gelijk over. Henk van Beek gaf op tegen Ton van Oijen. HOLTEN - Voor de twintigste keer wordt donderdag 27 en vrijdag 28 december het Kerst zaalvoetbaltoernooi voor pupil len gehouden in Sporthal 't Mossink in Holten. Dit is een gezamenlijke activiteit van de voetbalverenigingen Blauw Wit'66 en W Holten. Voor de Dl-pupillen zal er zaterdag 12 januari een apart toernooi wor den gehouden. De organisatie is dit jaar in handen van Blauw Wit '66. Op donderdag wordt de wedstrijdleiding verzorgd door W Holten, op vrijdag en op 12 januari door Blauw Wit '66. De deelnemende verenigingen dit jaar zijn: Blauw Wit'66, W Hol ten, SV Heeten, W Diepenveen, SV ABS en SC Lochem. Het toernooi begint donderdag 14.00 10.00 10.00 10.00 9.00 om 8.30 uur (zaal open om 8.00 uur) en vrijdag om 9.00 uur (zaal open om 8.30 uur). Op za terdag 12 januari begint het toernooi om 9.00 uur (zaal open om 8.30 uur). Het spelplezier van de pupillen is, zoals gebrui kelijk op dit toernooi, belangrij ker dan het prestatie-element, maar wedstrijden winnen hoort er natuurlijk wel bij. BLAUW WIT Blauw Wit 2 - Helios 4 20.00 Holten 1 - WSG 3 Bertus van Beek kreeg in het eindspel een open lijn zodat zijn toren de stelling van de tegen stander binnen kon dringen, de winst was toen een kwestie van tijd. Henk van Beek en Jan Sche perman bleven in gelijkwaardi ge stellingen steken, remises waren het resultaat. Gerrit Stevens kwam door een afruil in het bezit van een sterk centrum. Nadat hij pionwinst had gemist, kon hij even later een koningsaanval opzetten, dat resulteerde in stukwinst. Dinant van Beek won in zijn Franse opening een pion, maar kreeg het bekende probleem om de pion te behouden en de partij te winnen. Uiteindelijk ging het dit keer wel goed. In de partij van Gerrit Luggen horst ging de strijd om de paar den op de centrumpionnen. Gerrit won een pion en leek hem terug te moeten geven. Maar een paar zetten later bleef hij de pion voorsprong houden. Henk te Brinke moest de loper offeren tegen twee pionnen. Een vrijpion aan de rand van het bord kon onmogelijk tegen gehouden worden. Martijn Hage had lange tijd het probleem dat hij geen plan had. Hierdoor kwam hij niet in de partij. Pas op het eind begon zijn spel te lopen en wist hij uit eindelijk te winnen. Ton van OI- ijen kwam in een vliegende tijd nood remise overeen. Holten 2 - Goor 1 Dick van der Knaap was al snel klaar nadat hij een dame weg gaf. Wim Kees van Rijssen kwam in een eindspel met lo pers tegen paarden. Hij kon aan deenekant van het bord een gat forceren terwijl de paarden van de tegenstander aan de andere kant van het bord stonden. Dick van de Griendt wees een remise aanbod van de hand en bewees even later dat dat terecht was. i Holten met 2-1 voor. Alrik Baltus moest aan het eer- ste bord tegen de sterke Rosing. Hij kon lang tegenstand bieden, i maar moest uiteindelijk opge ven. Karl-Heinz Leisten en Jo han Klein Teeselink vochten beiden ook lange tijd.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 42