'Ze moeten ons met rust laten' Beker voor motorcrosser Mike Bolink Holtens Nieuwsblad 38 Regenboog schaatst geld bij elkaar Toneelstuk Zwarte Koffie Ontmoetingsplek Gewoon gezellig met elkaar kletsen Beau Barvelink clubkampioen Uitslagen Bergruitertjes Documentaire Festival in Boschkamp Kort nieuws Beemd- en Bergtoer van WV Holten Man steelt pakjes met scheermesjes HOLTEN-In het Nia Domo in Boekei werden zondag 16 december de kampioenen van de MON gehuldigd. Dinsdag 18 december 2007 BATHMEN - De mensen van Stichting Openluchtspel Bath- men zijn volop bezig met de voorbereidingen van een nieuw toneelstuk. Evenals in 2002 is er gekozen voor een thriller van Agatha Christie. Toen was het the Mousetrap, dit keer draagt het de titel Zwarte Koffie. De uitvoeringen zullen plaats vinden op vrijdag 18 januari, za terdag 19 januari en zondag 20 januari. Meer info: www.open- luchtspelbathmen.nl. Kaartjes kosten 10.= en dit is inclusief een gratis kopje (zwar te) koffie. HOLTEN - De jongeren van de drinkkeet aan de Espelodijk 5A vinden dat ze op die plek moe ten kunnen blijven. Een con tract afsluiten met de gemeente over de voorwaarden met be trekking tot htm drinkkeet zien ze niet zitten. "Een beetje gedram", noemt Werner Lubbersen het. Hij is één van de tien jongeren die met regelmaat samenkomen in de stacaravan aan de Espelo dijk. We komen er al bijna twee jaar bij elkaar. De caravan heb ben we gekregen van iemand, VELDFIETSTOCHT HOLTEN - Wielervereniging Holten opent het nieuwe jaar met de Beemd- en Bergtoer. Deze landelijk goed aange schreven veldtoertocht, die ook op de kalender van Nederland se Toer Fiets Unie (NTFU) staat, wordt zondag 6 januari verre den. De laatste jaren kwamen er ruim dertienhonderd fietsers aan het vertrek. Fietsers die geen lid zijn van een wielerver eniging kunnen ook deelne men. Naast een 30 en 50 kilometer lange route wordt er dit jaar voor het eerst ook de mogelijk heid geboden om een 40 kilo meter lang traject te fietsen. De ze afstand gaat evenals de 50 ki lometer lange route onder meer door de Beuseberg. Flier pas seert men ook de koeienstal van boer Schutte. De kortste afstand rijdt uitsluitend over de Holter- berg. Op deze Holterberg lopen alle routes samen en maakt men ook gebruik van de zelfde controlepost, hier wordt warme bouillon, thee en een krenten bol verstrekt. Alle routes kunnen in eigen tempo worden afgelegd en zijn met pijlen en linten uitgezet. Ruim zestig vrijwilligers, meest lid van de Wielervereniging Holten, zijn ingeschakeld om het evenement vlekkeloos te la ten verlopen. Start- en eindpunt van de Beemd en Bergtoer is zo als gebruikelijk sporthal 't Mos- sink aan de Keizersweg in Hol ten. Deelnemers kunnen ver trekken tussen 9.00 en 10.30 uur. Kleedruimtes zijn aanwe zig en na afloop is er gelegen heid tot douchen. Leden van de NTFU en de KNWU betalen 3 euro voor de deelname, overige deelnemers betalen 1 euro extra wegens een dagverzekering. eerst hadden we een andere", zegt de veertienjarige Werner. Volgens de Espeloër gaat het om een vriendenclubje van zes jongens en vier meisjes in de leeftijd van twaalf tot en met bij na vijftien jaar. Van overlast kan volgens Werner geen sprake zijn. "De caravan staat tegen een boerderij aan in het bos. Het is een mooi plekje, nie mand heeft er last van", zegt Wemer die de keet meestal op de vrijdag- en zaterdagavond bezoekt en op de zondagmid dag. "Gewoon voor de gezellig heid, met jongens en meiden uit de buurt. In Espelo kun je wel naar 't Trefpunt, maar dat moet je allemaal bespreken." Dat er alcohol wordt gedronken in de keet, ontkent Wemer niet. De pijpjes Grolsch worden ge zamenlijk ingekocht. "Hoeveel ik drink? Ach, dat ligt er maar net aan. Maar er wordt hier echt niet veel gedronken hoor. Meestal houden we er om half- twaalf mee op, maar sommigen gaan ook wel eerder weg. Ook is er eentje, die drinkt helemaal geen alcohol", aldus Werner die erbij vertelt dat zijn ouders we ten dat hij af en toe een biertje drinkt -in de keet. Dat de ge meente van plan is met de be zoekers van de drinkketen een contract op te stellen waarin wordt verklaard dat het om huiselijk gebruik gaat, is bij Wemer nauwelijks bekend. Het kan voor de club voor Wemer nog een probleem worden, want daardoor wordt de keet persoonsgebonden en mag niet iedereen er zomaar even een biertje gaan vatten. Bovendien wil de gemeente de keten enkel op een eigen terrein gedogen, mag het onderkomen geen ca ravan meer zijn, mag er geen sterke drank worden geschon ken én is alcohol voor jongeren onder de zestien jaar taboe. "Ik vind gewoon dat ze ons met rust moeten laten", zegt Wemer die in het derde jaar zit van het middelbaar onderwijs. "Ik heb nog niks van de gemeente ge hoord, maar ik vind dat het ei genlijk maar zo moet blijven. Anders krijg je toch ook maar van dat gehang op straat. Dat is ook niks." WINKELDIEF HOLTEN - In een winkel aan de Kerkstraat in Holten vond dins dag 11 december om 16.15 uur een diefstal plaats. Een medewerker zag een man al een tijdje door de winkel struinen. Op een gegeven moment kwam de man bij de kassa en rekende een pak koekjes af. Toen hij geld uit zijn jaszak pakte, zag de me dewerker dat er in die jaszak nog twee tot drie verpakkingen scheermesjes zaten. De mede werker sprak hierop de man aan. Hij werd hierop agressief en liep boos naar de uitgang en begon daar wild om zich heen te slaan. De dader heeft het vol gende signalement: Turks uiter lijk, normaal postuur, lengte 1.65 meter/1.70 meter, stoppel- baard. Hij had een onverzorgd uiterlijk en stonk naar alcohol. Hij droeg een vaalbruine drie kwart ribstoffen jas met daaron der een blauw verwassen over hemd. De politie is op zoek naar getuigen. HOLTEN - De indoor clubkam pioenschappen van ponyclub De Bergruitertjes werden afge lopen zaterdag verreden. Het was een geslaagde dag met vele goede resultaten. Dressuurkampioen is gewor den Angela van Lies met haar pony Kinkie, Springkampioen is geworden Beau Barvelink met haar pony Xarola. En er was ook nog een prijs voor de beste combinatie over beide disciplines, dit is de Vincent Bo kaal uitgereikt door Erik Vin cent. En deze is gewonnen door Beau Barvelink met Xarola. HOLTEN - De jongerengroep die vaak bijeenkomt in een caravan aan de Espelodijk in Espelo vindt het maar onzin. Het betuttelen van de gemeente om regels op te stellen voor drinkketen. Wie thuis in de huiskamer gezellig bij elkaar komt, hoeft immers ook niet aan regeltjes te voldoen. Ze willen gewoon met rust worden gelaten en bij elkaar kunnen komen om gezellig te kletsen. FOTO: JOHAN BOI.INK RUSSEN - Vierduizend euro is er bij elkaar geschaatst voor water voorzieningen van het aan de zuidkant van de Sahara gelegen Burkino Faso. Een maand gele den gingen de groepen 5 tot en met 8 van basisschool De Re genboog (honderdvijftig leerlin gen) hun rondjes schaatsen op kunstijsbaan De Scheg te Colm- schate-Deventer. Dit in het ka der van de tweejaarlijkse actie van PLAN Nederland voor wa tervoorzieningen in diverse Afrikaanse landen. Landen waar water uit de kraan abso luut geen vanzelfsprekende zaak is. Dankzij deze actie hoe ven veel mensen hun water niet mee kilometers ver te halen, maar kan het worden opgevan gen en veel dichter bij het dorp Mike Bolink mocht daar een mooie beker in ontvangst ne men voor zijn vierde plaats in het NK Motocross 65cc grote wielen. En dit is toch een mooie afslui ting van een moeizaam gestart seizoen. Waarin Mike naast de overstap van de kleine wielen 65cc naar de grote wielen, ook de eerste NK wedstrijd nog aan zich voorbijmoest laten gaan vanwege een blessure. Na Herstel van de armbreuk wist Mike zich goed terug te knokken tot de uiteindelijke vierde plaats. Langs deze weg wil Mike ook zijn sponsers bedanken dit me de mogelijk maakten zijnde, Team MXN-Segers, Erik Huzen Holten, WtH tuning Doetichem en GasGas importeur Wim Oer- lemans in Nijnsel. Mike (helemaal rechts) met zijn beker. worden afgetapt of uit putten worden gehaald. Vele scholen uit de omgeving van Deventer hebben meegedaan. De. totaal opbrengst van de regio of lan delijk is nog niet bekend, maar zeker is dat de kinderen van De Regenboog veel geld van hun sponsoren hebben 'losge weekt'. Vierduizend euro is een fantastisch resultaat. HOLTEN - Aniek Wolfkamp van ponyclub De Bergruitertjes heeft zondag 9 december met haar pony Oki-Doki een spring concours in Raalte gereden. Zij wist hier een eerste plaats te behalen in de klasse B categorie A. Ze kreeg 44 punten voor de stijl. Afgelopen zondag had Aniek een springconcours in Heeten. Ook hier wist zij met Oki-Doki een eerste prijs te behalen in de klasse B categorie A. HOLTEN - Het Filmhuis Holten houdt tussen kerst en de jaar wisseling voor het eerst een Do cumentaire Festival in de ont moetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp aan de Tuin straat 2 in Holten. Gedurende drie dagen wordt om 16.00 en om 19.30 uur een documentaire vertoont, waarbij een keuze is gemaakt uit 'de Gouden Kalfwinnaars, Beste documentaires 1982-2005'. Het programma is als volgt: donderdag 27 december om 16.00 uur 'De wording', om 19.30 uur 'Desi'. Vrijdag 28 december om 16.00 uur 'Het huis van mijn vader', om 19.30 uur 'Ter beschikking stelling'. Zaterdag 29 december om 16.00 uur 'Sal Santen Rebel' en om 19.30 uur 'Lomax de Songhun- ter'. Toegangskaartjes kosten per voorstelling 2 euro. Een passe-partout voor de zes voorstellingen 10 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 38