Levende kerststal en gezang Holterbergplein Holtens Nieuwsblad 32 Schaatsen voor actie tegen taaislijmziekte Kerstboom inleveren bij paasvuur Holtense handbaldames geëmotioneerd en teleurgesteld Receptie Handbal herenteam Sfeer Kerstmarkt en kerstbakjes maken in Holterenkschool HOLTEN - De hand baldames van HV Holten reisden zaterdagavond af naar Rotterdam om daar de strijd aan te binden tegen HA R&O. Gemeente Aanvragen en vergunningen Dinsdag 18 december 2007 HOLTEN - Wie de oude kerst boom kwijt wil, kan deze zater dag 29 december en zaterdag 5 januari van 13.00 tot 16.00 uur kosteloos kwijt bij het paasvuur van de Beuseberg aan de Flier- matenweg. Daarnaast organiseert buurt vereniging De Beuseberg vol gend jaar een marathon 24-uur Poasvuurslep'n. Deze marathon zal in het week end vóór Pasen worden gehou den op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart. Om hiervoor voldoende hout te hebben is elke kerst boom welkom. Van groot tot klein. Verlies handbalsters HV Holten begon goed en ge concentreerd aan deze wed strijd en het begin van de wed strijd was dan ook van een goed niveau. Holten bleef in het spoor van H A R&O al nam het team uit Rotterdam wel een voorsprong van twee doelpun ten 8-6 en 10-8. De Holtense da mes speelden met overtuiging. Verdedigend stond het goed en aanvallend werd er met variatie en overleg gespeeld. Bij 10-8 kreeg Holten de kans op de aan sluiting. De strafworp werd ech ter gestopt door de lange keep- ster van HA R&O en in de direc te tegenaanval scoorde H A R&O 11-8. Tot aan de rust werd er nog twee keer gescoord door de thuisploeg 13-8. De dames voelden dat er meer in zat deze wedstrijd en vol goe de moed begon Holten aan de tweede helft. Het begon echter in ondertal vanwege een twee- minutenstraf opgelopen net voor rust. De Rotterdamsen sloegen direct toe door de over- talsituatie twee keer goed uit te spelen 15-8. HV Holten moest nu alle zeilen bijzetten maar kwam vooral fysiek tekort tegen deze tegenstander. Het noodlot sloeg toe toen Monique weer door haai; nog niet volledig her stelde enkel ging. De fysio van H A R&O wilde hulp bieden, maar dit werd in le instantie gewei gerd door de beide scheidsrech ters die beslist hun dag niet hadden. Hierna was HV Holten volledig van slag door deze ge beurtenis en daar profiteerde HA R&O van en liep uit naar 20- 11. HV Holten herpakte zich enigszins en liet nog enkele goe de aanvallen zien, maar de wed strijd was beslist en bij het laat ste fluitsignaal zochten de Hol tense dames teleurgesteld en geëmotioneerd de kleedkamer op. Een 26-15 was het resultaat en Monique weer een tijd uitge schakeld. Aanstaande zaterdag de laatste wedstrijd in 2007 van HV Holten om 20.00 uur in sporthal 't Mossink tegen HV Leudal en HV Holten zal zich ongetwijfeld weer opladen om het eigen publiek een goede wedstrijd te laten zien met een positief resultaat. Doelpunten kwamen van: Jessi ca vijfmaal, Eline viermaal, Ju dith driemaal, Paulien twee maal en Dörthe eenmaal. HOLTEN - De eerste wedstrijd van de tweede helft van de competitie leverde een zege op voor de handbalheren van Holten. Thuis boekte Holten eerder een 16-11 zege dus winst was zeker mogelijk. Achilles had in eigen huis echter een gewij zigd team. Enkele technisch vaardige spelers speelden nu mee. Holten liet zich echter niet van de wijs brengen en nam vlot een 4-0 voorsprong. Deze voorsprong hield Holten vast tot de rust (13-8). Holten startte na de rust erg sterk. Maar liefst 6 scores op rij zorg den er voor dat de wedstrijd binnen 10 minuten was ge speeld. (19-8) Opnieuw was keeper Joris Jeurissen een uit stekend slot op de Holtense defensie. Met gemak kon de wedstrijd worden uitgespeeld en kon Holten met 27-13 de 12e overwinning aan de lijst toevoegen. Scores: Ton Muller 6; Arno Bunkers, Fabian Dorlas, 4; Jan Henk Kamphuis, Tom Bakker 3; Thys jeurissen, Menno Koerse, Andy de Jong 2; Vin cent Rustebiel 1. HOLTEN - In de Holterenkschool lagen afgelopen week overal kersttakjes en kaarsen. Zowel ouders als kinderen konden hier kerst stukjes maken. Lekker met oase, takjes en natuurlijk een kaars in de weer om er een heel mooi kunstig stuk van te maken. Donder dag 20 december wordt van 17.30 tot 20.00 uur in de school een kerstmarkt gehouden met een levende kerststal. Iedereen is dan welkom om te genieten van de kerstsfeer in de school. eoto: sander scheperman HOLTEN - Met een fakkel in de hand liep hij het donkere bos in. Geen hand voor ogen ziend, probeerde hij zijn weg te vervol gen. Langs de kant van de zandweg waren her en der kaarsjes neer gezet, zodat hij toch niet zou verdwalen richting 'kindje Je zus' in de kerststal. De kerstman in een arrenslee voorop terwijl achter hem een lange sliert van vuurlichtjes hem volgde. In de verte klonk het angstige geluid van een midwinter hoorn. Echt lokaliseren kon hij het geluid niet, maar het leek wel dichterbij te komen. Zoekend naar een weg in het donker, liep hij vooruit. De kerstman en zijn arrenslee ach terna. Zo nu en dan werd er ge stopt om de lint van vuurlichtjes weer bij elkaar te krijgen. Uiteindelijk was het toch zover en zag hij de verlichte kerststal. Met vrolijk kerstgezang van koor Amazing werd de groep verwelkomt, terwijl toneelclub OCH het bijbelse verhaal over de geboorte van Jezus Christus naspeelden. Net als de kerstmarkt op Smids belt was het ook gezellig verlicht op het Holterbergplein bij res taurant Woody"s. Even de kou vergeten met een glühwein, warme chocolademelk of een whisky. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "Dan krijgen we met alle dertig dames samen een speciale training. Het is tevens de laatste keer voordat we naar Oostenrijk gaan, dat we geza menlijk trainen." Gerdien laat weten dat zij en Su san zich met hun actie 'Schaat sen voor Lucht' bijzonder ge steund voelen door de Holtense bevolking en het bedrijfsleven. Ze krijgen enthousiaste reacties van mensen en er komen nog steeds sponsoren bij. En na tuurlijk is elk sponsorbedrag al tijd welkom. "Want", zo zegt Gerdien, "Iedereen die mensen met taaislijmziekte ook een kwalitatief beter en langer leven toewenst, kan het schaatsteam van 'Schaatsen voor Lucht' steunen. Alle bijdragen, klein of groot, kunnen we gebruiken." Neem contact op met Gerdien Ophof of Susan Boode (0548- 362500). Meer informatie over taaislijmziekte of cystic fybrosis is te vinden op de website www.schaatsenvoorlucht.nl Op 25 januari gaan de Holtense dames Gerdien Ophof en Susan Boode met nog 28 andere Ne derlandse dames de alternatie ve Elfstedentocht schaatsen op de Weissensee in Oostenrijk. Met het rijden van deze tocht wil het team van dertig sportie- velingen geld bijeenbrengen voor wetenschappelijk onder zoek naar Cystic Fybrosis", ook wel taaislijmziekte genaamd. De actie heeft de naam 'Schaat sen voor Lucht' gekregen. DIJKERHOEK - Café Het Bonte Paard houdt 1 januari van 12.00 tot 15.00 uur een nieuwjaarsre ceptie. Er staat boerenkool en drankjes klaar. De band Diezei zorgt voor muziek. De entree bedraagt 10 euro in clusief eten en drinken. Aanmelden kan via: info@bon- tepaard.nl Bouwaan vragen Oude Stationsweg 13, plaatsen dakkapellen op woning. Kapvergunning Brenderweg, Circuit De Zuur- berg, het kappen van veertien bomen. Ruimtelijke Ordening Borkeld 4, verbouwen/ vergro ten woning. Evertjesweg 9, bouwen ber ging voor landbouw- en grond- verzetmachines. Vianenweg 160, bouwen ber gingen bij recreatiewoningen. Kolweg 30, vergroten woning (erker). Waagweg 5, plaatsen opslag container. Bouwvergunningen Dijkerhoekseweg 22, plaatsen informatiebord. Ruimtelijke Ordening Langstraat 38, bouwen be drijfshal voor onder andere ex positieruimte voor oude land bouwgereedschappen Hoek parallelweg Markelose- weg-Langstraat in Holten en een perceel tussen de Brekeld- laan en de Turfweg in Rijssen, aan te leggen carpoolplaats De Haspel in Holten met boscom- pensatie op een perceel tussen de Brekeldlaan en de Turfweg in Rijssen Vergunningen APV Endurorit, MAC. De Holter- berg, 1 maart 2008, rond de Beusebergerweg 37 in Holten Kaartleesrit, Dutch Historie Rallyclub, 15 december 2007, in de gemeente Rijssen-Holten Verleende beschikkingen Maatschap Hoomenborg, Ou de Diepenveenseweg 3, Nieuw- Heeten, revisievergunning voor het veranderen en uitbreiden van de varkenshouderij met een stal voor 1.872 vleesvarkens; Maatschap Vorkink, Doorlo- pendedijk 8, Holten, revisiever gunning voor het veranderen en uitbreiden van de varkens houderij. Ontheffingen Wet milieube heer De ontheffing (ex artikel 10.63, lid 2 Wet milieubeheer) is, on der het opleggen van voor schriften, verleend aan de heer H.E. Zwoferink voor het ver branden van takken en snoei- hout op het perceel Holten, sec tie I, nummer 1392, in de direc te omgeving van de Oude Sta tionsweg 13. Toneelclub OCH verzorgde bij Woody's de levende kerststal. FOTO: JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 32