Willy Otten (CU) zoekt het respect Verklaring Wim Stegeman André en Jolande ten 'Berge overheer&jke salades Huzarensalade (per persoon) Zalmsalade (per persoon) vanaf 3 personen (Bitterkpefgespudding 325 4.00 5.50 HEMINK i FIJNE feestd EN EED kleurrijk N (Bestekvoor 22 december a teL 0547-3831 73 beste professionele producten 'Dorpsstraat 158 - 7468 CT'Enter - 0547-38 31 73 Verras uzv gezin tijdens de feestdagen met onze vanaf 3 personen maar ooIj diverse andere smaken per stut SERVICECENTER uw verfleverancier ai 50 jaar ervaring met de I tegen scherpe prijzen OPENINGSTIJDEN: Wij mensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 2008 Dinsdag 18 december 2007 19 RIJSSEN/ HOLTEN - Dat de politieke verhoudingen in Rijssen - Hollen danig zijn onderkoeld is intussen een publiek geheim geworden. Taferelen ais in Denekamp zijn nog net niet aan de or de, maar dat het niet hele maal politiek pluis is in Rijssen - Holten, hoeft geen verder betoog. Willy Otten, de fractievoorzitter van de Christenunie, vindt dan ook dat er wat aan gedaan moet worden. Geheel in de sfeer van de naderende kerstdagen denkt Otten dat de crisis bezworen kan worden. "Het liep niet fijn, maar ik denk dat het straks, in het nieuwe jaar, allemaal beter gaat lopen. We moe ten elkaar eens even diep in de ogen kijken, zodat we weer een klein beetje re spect voor elkaar krijgen. Dat is hard nodig", aldus Otten die tegen het onder zoek was dat naar wethou der Wim Stegeman wordt ingesteld. "Wij waren niet zo voor dat onderzoek, maar het gaat er in dit geval om de blaam van Stegeman te zuiveren. Het loopt alle maal al zo lang. We moeten echt eens met de fractie voorzitters om de tafel gaan zitten." Wat Otten het meest stoort is hoe de raad op dit mo ment functioneert. Naar de mening van de voorman van de Christenunie wordt afbreuk gedaan aan het du alistische stelsel. Volgens die visie bestuurt het colle ge en controleert de raad. Maar in Rijssen - Holten is daar volgens Otten geen sprake van, omdat de der tien raadsleden van de co alitiepartijen het altijd voor het college opnemen en niet de discussie met de op positie wensen aan te gaan. "Die dertien raadsleden zijn eigenlijk een monisti sche meerderheid van de coalitie. Zo gedragen ze zich ook, ze zijn niet dualis tisch. Als er nieuwe dossie rs boven tafel komen, dan moet je daar met elkaar over kunnen discussiëren. Ook al heeft de coalitie de macht, dan nog moet je in staat zijn tot communice ren. Dat is gewoon een taak van de raad. Een eerste ver eiste in de raad is dat je naar elkaar luistert", aldus Otten die wethouder Stege man niet als 'een storende factor' in het geheel ziet. "Dat is een zaak die op zichzelf staat", aldus Otten. Over de rol van zijn eigen partij wil Otten ook nog wel wat kwijt: "Ze noemen ons altijd oppositie, maar wij proberen juist altijd con structief te zijn." Voorzitter, leden van de raad, collega's, ambtenaren, pers en overige aanwezigen u zult wel licht verrast zijn mij hier van avond te zien. Toch meen ik er goed aan te doen om hier van avond zelf met een verklaring te komen. De laatste maanden wa ren voor mij en mijn gezin niet de plezierigste maanden als wet houder. Velen van u zullen dit wellicht aan mij gemerkt heb ben. Na een onstuimige politieke herfst hebben we met elkaar een constructieve en goed verlopen begrotingsvergadering beleefd op 9 november jongstleden. Ik had gehoopt dat dit de basis had kunnen vormen tot herstel van vertrouwen in elkaar. Echter de laatste twee weken is mij duidelijk geworden dat een deel van de raad dit herstel niet kan of niet wil bewerkstelligen. Op 30 november in een overleg tussen college en oppositie werd mij duidelijk dat er door een flink deel van de raad sprake is van be hoorlijke kritiek en dat zelfs de in tegriteit van het college in zijn al gemeenheid en van mij in het bijzonder in twijfel werd getrok ken, zonder dat men dit overi gens zo direct uitsprak. Voorzitter, ik ben blij dat het col lege in mijn afwezigheid heeft besloten de raad voor te stellen hierover een nader extern onder zoek te laten plaatsvinden en de vraag wordt voorgelegd om met conclusies en aanbevelingen te komen. Als u dit besluit nog niet had genomen zou ik er persoon lijk om gevraagd hebben. Ik kan u mededelen dat ik dit onder zoek met het volste vertrouwen tegemoet zie en zal er ook mijn maximale medewerking aan ver lenen. Voorzitter, in mijn percep tie is echter een situatie ontstaan waarbij de uitkomst van dit on derzoek niet eens zo zeer meer telt. De verhoudingen binnen de raad zijn immers totaal verhard. Voorzitter, de wijze van politiek bedrijven zoals die zich in de laatste vergaderingen en infor matiebijeenkomsten heeft ge manifesteerd hebben mij naar nu blijkt zwaarder aangegrepen dan dat ik had gehoopt. Voorzitter, een aantal slapeloze nachten en uw oprechte gesprek vrijdagmorgen jongstleden over de actuele politieke situatie bin nen onze gemeente hebben mij tot het besef gebracht dat on danks mijn gedreven wil ik hier niet langer fysiek weerstand aan kan bieden en eronderdoor dreig te gaan, dit kan en mag ik mijn gezin niet aandoen. Voorzitter, in 1994 heb ik ja gezegd toen ik tot wethouder werd geroepen. De toenmalige RPF had ruim drie en een halve week nodig om nee te zeggen. Mijn fractiegenote Rei- nie Briene had drie en halve dag nodig om nee te zeggen, zelf kreeg ik amper drie en een half uur de tijd om ja te zeggen. Ik heb er geen minuut spijt van gehad, dit ondanks het feit dat ik nooit de unanieme steun van de raad rond mijn benoeming heb mo gen ervaren. Voorzitter, als be stuurder van deze gemeente heb ik de afgelopen jaren altijd gepro beerd geen dingen te beloven die ik niet waar kan maken en in mijn beslissingen het algemeen belang boven het individuele be lang gesteld. Dit heeft naar bui ten toe ook veroorzaakt dat een bepaald beeld over mij is ont staan. Ik erken en herken dat en Wim Stegeman stopt over een halfjaar als wethouder. FOTO: HARRY BROEZE ben er zelfs een beetje trots op. In een gesprek dat ik afgelopen voorjaar met wijlen Herman Wessels had kreeg ik van hem een duidelijke boodschap mee. Wim, zei hij, als je al zolang wet houder bent geweest kun je in het oog van velen heel makkelijk fouten maken maar heel moeilijk dingen goed doen. Deze bood schap in combinatie met de wij ze woorden van mijn huisarts vo rige week toen ik de situatie met haar doornam, dat het makkelij ker is om mijzelf te veranderen dan dat anderen zich om mij ver anderen, hebben mij er toe ge bracht de volgende afweging te maken, en ik kan uit de huidige situatie, ondanks de duidelijk uit gesproken steun van de coalitie partijen waarvoor nogmaals mijn oprechte dank, maar een conclusie trekken. Ik vind dat ik mijn persoonlijke belangen ondergeschikt moet maken aan de belangen van on ze fraaie gemeente Rijssen-Hol- ten. Deze gemeente verdient het niet om langzaam beetje bij beetje vast te lopen in besluite loosheid, gebrek aan daad kracht en constante onderlinge strijd. Voorzitter, ik wil dan ook nu via u de raad vragen mij ont slag te verlenen als wethouder per 10 juni 2008. Deze datum ligt nog precies een halfjaar voor ons. Waarom nog een half jaar In de eerste plaats wil ik geen vluchtgedrag tonen en mij voor zover het mij wordt gege ven volledig verantwoorden in het openbaar voor de conclu sies en aanbevelingen die uit het externe rapport mogen blij ken. Een halfjaar om de fractie, die ik niet in mijn verklaring heb gekend, de kans te bieden zich in alle rust op deze situatie te beraden. Een halfjaar om nog een aantal lopende zaken te kunnen afwerken. Een halfjaar om ook mijzelf en mijn gezin langzaam aan de wijzigingen te laten wennen, een half jaar om mijn medewerker op de boer derij in staat te stellen om uit te zien naar ander werk. Een half jaar voorzitter en dat zeg ik maar eerlijk om nog een keer van het VNG-congres te genie ten, het zal mijn veertiende con gres zijn. Voorzitter maar last but not least een half jaar om na deze openingszet door mij, de RAAD cq individuele raadsle den de kans te bieden ook de nodige zetten te doen om nog voor de in gebruik name van de nieuwe raadzaal in Rijssen te komen tot betere verhoudin gen. Kryptonstraat 22a Rijssen Tel. 0548-514 644 24 dec. GESLOTEN 25 dec. GESLOTEN 26 dec. GESLOTEN 27 dec. 7.00 11.00 u 7.00- 11.00 u 29 dec. 7.00- 11.00 u Maa. 31 dec. GESLOTEN Din. 1 jan. GESLOTEN Woe. 2 jan. 7.00- 11.00 u Don. 3 jan. 7.00 - 11.00 u Vrij. 4 jan. 7.00- 11.00 u Zat. 5 jan. 7.00- 11.00 u

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19