Twee medewerkers provincie Overijssel in finales voor prestigieuze awards 'Overijssel Zo'n eerste jaar Zoekplaatje Vergaderingen thuis bijwonen? www. boost-even t. nl Florian Bekkers jonge ambtenaar van het jaar, Margreet van Dijk best schrijvende ambtenaar. provincie nl redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl Op 14 februari 2008 vindt hét business innovation event voor ondernemers in Oost-Nederland plaats. Kijk op de website www.boost-event.nl en meld uzelf aan! Florian Bekkers Twee medewerkers van de pro vincie Overijssel zijn doorgedron gen tot de finales van prestigieu ze awards. Florian Bekkers gaat voor Jonge Ambtenaar van 2007 en Margreet van Dijk stond in de finale voor de best schrijvende ambtenaar van 2007. Jonge ambtenaar Florian Bekkers is doorgedrongen tot de finale van Jonge Ambtenaar van het jaar. Florian is teamleider Openbaar Bestuur en hij wordt geroemd om zijn aanstekelijke visie, daadkracht en durf. Zo stond hij aan de basis van de Overijsselse bestuursfilosofie De vitale coalitie en won hij vorig jaar nog het predikaat best schrijvende ambtenaar van het jaar. De verkiezing wordt georga niseerd door FUTUR, het landelijke netwerk voor jonge ambtenaren. Best schrijvende ambtenaar Ook dit jaar gooide de provincie Overijssel hoge ogen als het om schrijftalent gaat. Wist Florian Margreet van Dijk Bekkers de prestigieuze award vorig jaar binnen te halen, dit jaar stond Margreet van Dijk in de finale voor Overijssel. Margreet is medewerker van het team Juridische Zaken. Haar inzending, een gespreksverslag, blonk uit in helderheid. Margreet behaalde hiermee de vierde plaats. De win naar van de award was Gerda van den Boogaard van de Gemeente Den Bosch. De finale werd op 30 november gehouden op het pro vinciehuis in Zwolle. Commissaris van de Koningin Geert Jansen is niet verwonderd over de finaleplaatsen van Florian en Margreet. "Ze belichamen de manier hoe de provincie Overijssel in de samenleving wil staan: daad krachtig, maatschappelijk betrok ken en visionair. We moeten helder kiezen en onze keuzes helder maken. In de provincie Overijssel leggen we die lat hoog, want ons werk gaat uiteindelijk om de men sen van Overijssel." De jaarwisseling nadert. Tijd om even op adem te komen en erva ringen te verwer ken. Het is mooi dat de provincie veel levendiger is dan ik had verwacht. En dat daar ook zeer betrokken ambtenaren werken aan de problemen en kansen van vandaag en morgen. Intolerantie en kortzichtigheid, armoede, discriminatie en onveiligheid. Overvolle treinen, files op de wegen. Duurdere grondstoffen en stijgende huizenprijzen. Wachtlijsten in de zorg. Om maar een paar thema's te noemen waar wij ons mee bezighouden. De afgelopen maanden hebben wij ook discussies gevoerd over nieuwe initiatieven om de wereld mooier te maken. In de vorm van diverse werkbijeen komsten. Waarin bijvoorbeeld wordt nagedacht over wat we gaan doen met de te verwachten problemen rond water? Hoe geven wij toekomstige generaties ook een leefbare wereld? Hoe kunnen wij zorgen dat er voldoende goed opgeleide jonge mensen in Overijssel blijven wonen die werk aantrekken? En wat kan een aanbod aan cultuur daar aan bijdragen? Wat kan de provincie bovendien bijdragen aan een beter profiel van de steden als motor voor de regio? Overijssel wordt gezien als de tuin van Nederland. Die tuin is van ons allemaal. Die bepaald in hoge mate onze identiteit. Daar hebben wij samen voor te zor gen. Dat is toch een fantastische uitdaging. Op naar het volgende jaar! Dick Buursink, gedeputeerde voor Cultuur, Europa en Stedelijke netwerken in Overijssel Oplossing zoekplaatje november: Vreugderijkerwaard. De winnaars heb ben inmiddels een prijs ontvangen. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 11 januari 2008 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendin gen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Bent u benieuwd hoe de vergaderingen van de Statencommissies en Provinciale Staten ver lopen? Als u niet naar de vergaderingen op het provinciehuis kunt komen, zorgen wij ervoor dat de vergaderingen naar u toe komen! Sinds een halfjaar is er de mogelijkheid om vergaderingen live te volgen via het Internet. Houd de agenda op de website van Provinciale Staten in de gaten om te zien wanneer de vergaderingen van Statencommissies of van Provinciale Staten gepland staan. Als u een vergadering via het Internet wilt volgen surft u eerst naar de algemene website provincie.overijssel.nl. Vervolgens klikt u op de button "Provinciale Staten" (PS), deze button bevindt zich aan de linker kant van de pagina. In de URL-balk moet dSn het volgende Internetadres verschijnen http://provincie.overijssel.nl/provinciale_staten. U bent nu op de website van Provinciale Staten. Als er een vergadering gepland staat, kunt u deze vinden aan de rechterkant van de PS-site. Hier staan de tijdstippen voor de vergaderingen "van de commissie Ruimte, water en duurzaamheid, de commissie Jeugd, sociale infrastructuur en cultuur, en de commissie Economie, mobiliteit en bestuur. Ook staat de Provinciale Staten vergadering hier aangekondigd. Voor vragen of opmerkingen kunt u terecht bij de Griffie, telefoon 038 499 87 81

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13