Expositie over veranderende dorpsgezichten in Overijssel Experiment Oosterenk Vervoerspas Zwolle verlengd Boeren voor Natuur op land goed Twickel Pilot van start voor nieuwe vorm van natuurgerichte landbouw Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel, Zie ook provincie.overijssel.nl Uittip voor de kerstvakantie Het veranderende aanzicht van Overijsselse dorpsranden staat centraal in de tentoonstel ling 'Randen, rafels en routes'. De expositie is gratis toegankelijk tot en met 20 januari 2008 in Museum De Fundatie in Heino. De ontwikkeling van Overijsselse dorpsgezichten door de eeuwen heen, wordt op boeiende wijze geschetst aan de hand van vijf voorbeelden: Goor, De Lutte, Heino, Willemsoord en Zwartsluis. Werk mee aan de provinciale doelen voor 2008 Tarieven Belastingverordening Overijssel 2008 vastgesteld De provincie Overijssel heeft het experiment Oosterenk Vervoerspas verlengd tot en met 21 maart 2008. Het aantal reizi gers in de pendelbus is sinds de introductie bijna verdrievoudigd, de gebruikers zijn enthousiast. Met de verlenging is de dienst regeling enigszins aangepast. Werknemers bij bedrijven op de Oosterenk kunnen gratis een Oosterenk Vervoerspas aanvragen. Partners in het expe riment zijn gemeente Zwolle, Connexxion en ondernemers vereniging OVB. Nadere informatie: www. oosterenkvervaerspos. nl Zaterdag 15 december aanstaan de werd in aanwezigheid van minister Verburg van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwaliteit het startsein gegeven voor Boeren voor Natuur op landgoed Twickel. Dit project biedt boe ren op het landgoed Twickel bij Delden een duurzame beloning voor het produceren van natuur- en landschapswaarden. Op landgoed Twickel oefenen boeren hun bedrijf uit in een kleinschalig landschap met grote natuurwaarden. Ze houden daar mee rekening in hun werk en kunnen daardoor minder inko men uit hun normale landbouw activiteiten halen. De boeren die hun bedrijf nu ook gaan richten, op het ontwikkelen en bescher men van natuur en landschap en waterbeheer krijgen daarom als compensatie 30 jaar lang een vergoeding. Overijssel kunstenaars en architecten. Zij heb ben voor de vijf dorpen nieuwe dorpsgezichten getekend waarin een mogelijk volgende ontwikkelstap centraal staat. De bekende fotograaf Hans van der Meer heeft voor de expositie een indrukwekkende serie panoramafoto's gemaakt waarin de vijf dorpen centraal staan. Buiten het museum staaf - als onderdeel van de expositie - in het centrum van Heino een installatie van de Rotterdamse kunstenaars groep Observatorium. Drie pavil joens vestigen de aandacht op de dorpsrand van Heino en nodigen bezoekers uit hun kijk op de dorps- rand vast te leggen. Debatten De verscheidenheid en 'eigenaardig heid' van dorpen is een belangrijke ruimtelijke kwaliteit van de provincie Overijssel. AtelierOverijssel, werk plaats voor ruimtelijke kwaliteit, stelde de expositie samen en wil de dorpen hun eigen karakter opnieuw laten uitvinden en vitaliseren. De expositie is in januari aanlei ding voor een reeks debatten in .het museum over de praktijk van de dorpsvernieuwing in Overijssel. De inhoud van de tentoonstelling en de resultaten van de verrichtte onderzoeken vormen de aanleiding voor een reeks gesprekken waaraan betrokkenen en geïnteresseerden kunnen deelnemen. De provincie Overijssel is financier van de tentoonstelling. Meer informatie over de tentoon stelling op: wwwateiieroverijsselnl. Fotograaf: Hans van der Meer Aan de hand van schilderijen, een gravure of tekening uit de 18e en 19e eeuw, foto's en ansichtkaarten uit de 20e eeuw en een recente fotoserie, wordt de ontwikkeling van de dorpsranden in beeld gebracht. Ook zijn de uitkomsten te zien van een ontwerpend onderzoek door In het Coalitieakkoord £r Overijssel! 2007-2011 zijn ambitieuze doelstel lingen neergelegd op het gebied van wonen, leven en werken. Een groot deel van deze doelstel lingen wordt gerealiseerd door prestaties van instellingen en orga nisaties uit Overijssel. Omdat deze prestaties bijdragen aan een goede leef- en werkomgeving en dus de Overijsselse burger ten goede komen, ondersteunt de provincie dit met subsidies. Deze subsidies worden door het provinciebestuur, naast haar wet telijke taken als vergunningverlener, handhaver en aanbesteder, gebruikt om de ambitieuze doelstellingen uit het coalitieakkoord te realiseren. Voorwaarden Gedeputeerde 5taten van Overijssel hebben voor het jaar 2008 de nieuwe subsidieplafonds vastge steld, op basis van artikel 3.40 van de Algemene wet bestuurs recht en artikel 3, lid 1 van de Algemene Subsidieverordening Overijssel 2005. Voor een effi ciënt en effectief gebruik van de financiële middelen gelden ver schillende criteria en randvoor waarden. De lijst met regelingen, subsi dieplafonds en contactpersonen kunt u inzien via provincie.Over ijssel.nl, evenals de Algemene Subsidieverordening 2005 en het Uitvoeringsbesluit subsidies Overijssel. De lijst met subsi dieplafonds ligt tot 31 maart 2008 ter inzage in n het provin ciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle. Jaarlijks stellen Provinciale Staten, tegelijkertijd met de Programmabegroting voor het komende jaar, de tarieven vast die gelden voor provinciale belastingen volgens de Belastingverordening Overijssel. Het gaat daarbij onder andere om leges, precario en de nazorgheffing stortplaatsen. In de vergadering van 14 november jl. hebben Provinciale Staten de ver hoging voor 2008 vastgesteld op het indexeringspercentage zoals dat is toegepast op de programmakos ten in de begroting 2008 (2,0%). Dit is in lijn met de geldende uit gangspunten. De nieuwe tarie ven gaan in op 1 januari 2008. De Belastingverordening Overijssel en de Tarieventabel 2008 zijn beschikbaar via provincie.overijssel.nl/regelin- gen en bevoegdheden onder Financiën en liggen tot 31 maart 2008 ter inzage in het provinciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 12